Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Üstünde ehliyetsiz sürücü ile yakalanan motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biliyorsunuz 2004 yılında motosiklet muayene süreleri hakkında çıkan yasal düzenlemeye rağmen ; 2006 yılına kadar bu uygulanmadı . Ne zaman birileri bu işi ortaya çıkardı ve ağır bir mail bombardımanı oldu haklarımızı aldık iş düzeltildi ???

Benim gündemimde yeni bir konu daha var..
    Trafik kontrollerinde üzerinde ehliyetsiz sürücü ile yakalanan evraklarında eksik olmayan motor ne yapılır...
    1) Bağlanır..
    2) Ehliyetli bir sürücüye teslim edilir..

Her ne kadar konu hakkında araştırma yapsamda sonuca ulaşamadım ..Açılan başlıklardan takip ettiğim kadarı ile bu alandada farklı 2 uygulama var..

Bağlanması durumu: Bu mantıklı değildir .. mantıklı olmayan şey yasal olamaz ..Evrakları eksik olmayan motoru bağlamak motoru cezalandırmaktır..Oysa cezalandırılması gereken motor değil motoru kullanan şahıstır..Eğer durum bu ise ..motoru bağlamadan ehliyetli sürücüye teslim eden polis suç işlemektedir...

Ehliyetli bir sürücüye teslim edilme durumu: Mantıklı uygulama budur..Fakat Marmaris"te bu durum uygulanmamaktadır ..Evrakları tam dahi olsa motor bağlanmakta ve belediyeye ait parka Şöförler odası çekicisi eşliğinde çekilmektedir ..Ehliyetsizlikten Kesilen cezaya ilave olarak yakalanan kişi çekici ve park masraflarınıda karşılamak zorunda bırakılmaktadır..Hiç bir suretle motor ehliyetli bir sürücüye teslim edilmemektedir..

Bu konunun üstüne gidelim ve hakkımızı arayalım ..Bazılarının konu hakkında ballı rant yaptıkları aşikardır..Zira her uygulamada marmaris gibi bir kasabada 30 motora yakın motor bağlanmaktadır..scoterler için 30 ytl , vitesli motorlar için 40 ytl çekici ve 3 ytl günlük park parası tahsil edilmektedir ..Ne dersiniz birilerinin tekerine çomakmı soktuk acaba ?
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    abicim bilgibim kadarıyla ankara ve ayvalık tada motoru ehliyetli kişilere vermiyorlar ve direk çekiyorlar.bu konunun üstüne gidelim gerçektende ne yapmamız gerekiyorsa yapalım
    125 ZN
    06 ZN 181

karakartalmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    size benden tavsiye gidin direk ehliyet alın

reDragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 zn
    valla benim yasım tutmuyo yaklasık 1 senem var ama yasım tutar tutmaz alıcagım ehliyeti
    125 ZN
    06 ZN 181

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    ey BARIŞ abi !!!
    bu ve diğer topicler olsun bazı konularda bizi bilgilendirdin ve hakkımızı aramamıza yol gösterdin(satış sonrası sorunlar,muayene,vs..vs..) öncelikle bunlar için sana çok teşekkür ederim.
    gelelim konuya
    ben hertürlü mail bombardımanına hazırım elimden geleni yaparım eğer yapılan yanlışlara biz dur demezsek kim diyecek?
    hakkımızı arayalım
    millet yoluncak kaz değildir
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    ehliyet almak şart ama ehliiyet alana kadar bile olsa bu yönde elimden geleni yapmak isterim
    ANKARA MT

dj_ozi_68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan bisiklet
    motoru bağladıktan sonra geri nasıl alınıyor arkadaşlar ehliyetli birisi dahi gitse vermiyorlarmı ?

Ehliyeti almayın demiyoruz kimseye ama
    ehliyetin cezası ayrıdır ..motora ceza kesmek ayrıdır..zaten motor sahibi motoru ehliyetsiz birine verdiği için cezalandırılıyor.. (206 ytl)

ama evraklarında eksik olmayan motoru cezalandırmayı anlamak mümkün değil
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte gazetelerin, gazetecilerin asli görevleri bunun gibi yanlış uygulamaları deşifre etmektir. Ama kendileri siyasi ikiyüzlülükten, magazin haberciliğinden, şişirilmiş spordan zaman bulamıyorlar.

Kanunları uygulayanların, kanunlara aykırı davranması kabul edilemez. Ehliyetsiz araç kullanan her türlü davranışa müstahaktır düşüncesi de yanlış. Bu ranta biz izin veriyoruz. Umarım muayene süresi gibi iyi bir sonuç alınır. Yapılacak bombardıman da ben tek bomba olarak her zaman hazırım. Ehliyetsiz sürücü cezasını çeksin ama motosikletini otoparkçılara, çekicilere yem yaptıran zihniyette artık vazgeçsin.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

ELeCtRiCkChi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZeaLSun 125-7
    MaRtta EhLiyetimi ALmış OLucam İnşaLLah...! Tam Yaz BaşLAmak ÜzeReyken ;) EhLiyetin Hemen ARkasındanda Bi CBF150 Ohhhh Deymeyin Keyfime (En Azından Şu ÇinLi ZeaLsundan KuRtuLacam) SooRa Kim NapaRsa Yapsın )
    [CENTER][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"][B]:queen: Ben Yandım, Sen Yanma ; Sakın MondiaL ALma...! :queen: [/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Bence de mülkün müsaderesi hukuki değil.

Hatta ehliyetsiz olan bir sürücü,motorunu iterek götürüyor olsa polis memuru ondan ehliyet talep edebilirmi?Ederse ne gerekçe ile eder.

Haydi bakalım biraz hukuk çalışalım.Biz motorcuların yasaları ve yönetmelikleri daha iyi bilmesi gerekiyor.
    Ben şimdi dalıyorum arşivlere .
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Motorculara ceza yazmak için bahane arayan klasik türk polisi imajını uyandırdı bana bu uygulama.

Human Riders Wanted.!

Aynı durum arabalarada uygulanıyomu acaba ...Ehliyetsizlikten yada yetersiz ehiliyetten yakayı ele veren oto kullanıcılarının arabalarıda bağlanıyormu..Ben hiç denk gelmedim bi bilen varsa yazsın ..yoksa bu ceza biz iki tekerleremi veriliyor...

Yorum yapacak arkadaşlar ince çizgiye dikkat etsin ..Ehliyetsiz yada eksik ehliyetten kesilen cezaya sözümüz yok .. burda sorumuz evrağı tam olan bir motorun cezalandırılması ..Hukuk bilgisi olan arkadaşlar konu hakkında yorum yapabilirlermi acaba ..

Motosiklet ; vergi veren .bir kimliği olan (Ruhsat) ; Sigortası olan bir tüzel kişilik olarak tanımlanamazmı..

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Peki yaya kaldırımına park eden bir motora,trafik polisi karışabilirmi.?
    Bence HAYIR.
    Çünkü,yaya kaldırımının işgali halin de belediye zabıtası harç kesiyor.

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durum arabalarada uygulanıyomu acaba ...Ehliyetsizlikten yada yetersiz ehiliyetten yakayı ele veren oto kullanıcılarının arabalarıda bağlanıyormu..Ben hiç denk gelmedim bi bilen varsa yazsın ..yoksa bu ceza biz iki tekerleremi veriliyor...

Yorum yapacak arkadaşlar ince çizgiye dikkat etsin ..Ehliyetsiz yada eksik ehliyetten kesilen cezaya sözümüz yok .. burda sorumuz evrağı tam olan bir motorun cezalandırılması ..Hukuk bilgisi olan arkadaşlar konu hakkında yorum yapabilirlermi acaba ..

Motosiklet ; vergi veren .bir kimliği olan (Ruhsat) ; Sigortası olan bir tüzel kişilik olarak tanımlanamazmı..
    Bence,trafik polisi karayolunun işlemesinden sorumlu,ehliyetsiz yakalanan vatandaşın aracı yolu kapatıyorsa,hemen ehliyetli bir sürücü tarafından götürülüp yol açılmıyorsa,o zaman çekilebilir.
    Ama polis yönetmeliğin her hangi bir maddesine atfen,mesela bu araç kara yolun da seyahat etmeye müsait değildir,en yakın muayene istasyonuna çekilmesine ve incelenmesine diye tutanakla aracı çektirebilir--mi acaba ?

ael320 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klr650 1998
    ewet türkiyemizde maalesef bir çok konuda olduğu gibi bu konudada mantıksız hatta yıldırma politikaları izleniyor.ama teker teker hepsinin üstesinden gelicez inşaallah!

SerdarTDM850 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TDM850

slm

polisler zaten motorculara gıcık kıllıktan yaptıklarına dair yemin edebilirim.bende size bir soru sorayım,kırmızı ışıkta durdunuz,sağa dönmek için bekliyorsunuz,yeşil ışık yandı,sağa döndünüz orda kırmızı yanıyor ne yaparsınız?yaya geçer sende aradan geçersinki arkandan gelende dönebilsin.ben bunu yaptım polis çekti beni hatalı dönüşten ceza yazdı sizce bunun nedeni ne?

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de mülkün müsaderesi hukuki değil.

Hatta ehliyetsiz olan bir sürücü,motorunu iterek götürüyor olsa polis memuru ondan ehliyet talep edebilirmi?Ederse ne gerekçe ile eder.

Haydi bakalım biraz hukuk çalışalım.Biz motorcuların yasaları ve yönetmelikleri daha iyi bilmesi gerekiyor.
    Ben şimdi dalıyorum arşivlere .
    Orhan abi sen dal dalmasınada arşivlere,ben motor elinde yürürken polislerin hiçbir şey iddaa edebileceklerini zannetmiyorum,bende ehliyetsizken hep polis durdurmadan önce, gördüğüm gibi elime almayı ve yürümeyi düşünürdüm hep.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı SerdarTDM850 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisler zaten motorculara gıcık kıllıktan yaptıklarına dair yemin edebilirim.bende size bir soru sorayım,kırmızı ışıkta durdunuz,sağa dönmek için bekliyorsunuz,yeşil ışık yandı,sağa döndünüz orda kırmızı yanıyor ne yaparsınız?yaya geçer sende aradan geçersinki arkandan gelende dönebilsin.ben bunu yaptım polis çekti beni hatalı dönüşten ceza yazdı sizce bunun nedeni ne?
    Sağa sola dönüşlerde öncelik yayadadır.

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı SerdarTDM850 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamadıysam kardeş bu durumda sen hatalı gibisin.Ben buna her zaman dikkat ederim.Trafik yasası gereğince sağa dönüşlerde yayaya yol vermek bir trafik kuralıdır ve bunun için normal şartlarda trafik lambasına bile gerek yoktur.Hani istatistiklerde en fazla yapılan trafik kural hatasında hep kırmızı ışıkta geçmek çıkar ya bu yanlış.En fazla yapılan hata budur ve kimsenin dikkatini çekmez.çünkü dikkat ediyorum sürücüler hep bu hatayı yapar,trafik lambası olsa dahi sağa dönüşlerde yayaya yol vermezler.Çoğuda bunu bilmez.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    abi benım basıma geldı polıslerle nerdeyse bıcaklı kavgaya gırıoduk sonrasında ceza bıle kesmedı trafık onune kadar getırmısken motoru ıcerıye bodruma sokamadılar kapıdan gecmemıstı:D olayda pınarhısarda oldu arkadasa ugramıstım ıgneadaya gıderken yabancıyız dıye hemen cekmek ıstedıler ama yoldan gecen motorlu abılerde gırınce ısın ıcıne durum degıstı ıste anlıyacagın ucuz syırdıkk
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler