Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Scooter motosikletlerin kırmızıda geçme ve ters yöne girme hakkı var(!)

Motovento
    REKLAM ALANI
    memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Arkadaşlar,
    Sözüm ilgili scooter kullanıcısına:
    Scooter'da diğerleri gibi motosiklettir, bir karayolu taşıtıdır ve kırmızıda durması gerekir, ters yönden gitmemesi gerekir.
    Motosiklet ile günde ortalama 100km şehiriçinde yol yapan birisi olarak HER gün, DEFALARCA kırmızıda geçen yada ters yönden giden motosiklet kullanıcıları ile sorun yaşıyorum ve nedense tamamına yakınının altında hep scooter var? Yeri gelince motorcuya saygı yok, biz motorcuyuz demeyi biliyorsunuz ama işinize gelince altımızda scooter var, biz kırmızıdada geçeriz ters yönede gireriz diyorsunuz. Oldumu şimdi! Evet motorcuya saygı yok, doğru, çünkü motorcunun kendisine bile sayıgısı yokki!

Not: Arkadaşlar LÜTFEN benim scooterım var ben kırmızıda geçmiyorum ters yöne girmiyorum şeklinde cevaplar vermeyin. Kurallara uyuyorsanız size helal olsun zaten. Ama bu bir trafik gerçeği, bayanların genelde iyi otomobil kullanamaması gerçeği gibi. Scootercılar yada bayanlar ne derse desin sokaklar böyle. Yazdıklarım genellemedir ve gerçekler acıdır. Otomobil şöförleri özellikle scooterlara taşıt muamelesi yapmıyor diye scooterı bizzat kullanan kişinin kendi altındaki motora taşıt muamelesi yapmaması çok ayıp. Bisiklet değil o. Demekki olay otomobil sürücüleri ile alakalı değil. Olay insanla alakalı ve otomobil kullananda insan, scooter kullananda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    haklısınız ayrıca kaldırımlara cıkanlar da var.... altımdaki motor her na kadar 50 cc bile olsa lambalarda araçların arasına girmemeye özen gösteriyorum ve arkalarında duruyorum tabi arkamdaki adamda k*cıma kadar girip taciz ediyor :(
    ha ben kaldırıma cık mıyormuyum? cıkıyorum ama motorumu park etmek için cıkıyorum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

McA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vitello Life 80
    Genelleme konusu direk geçip soylemek istediğime geleyim.
    Malum en kolay ulaşılabilen motosiklet tiplerinden biri scooter. Hatta en ucuz ulaşım araclarından diyebilirim. Hal boyle olunca tamamen kendi fikrim olarak; "motorlu ile motorcu" farkı ortaya çıkıyor. Umarım gerekli duzenlemeler ve duzelmeler erken zamanda meydana gelir de, bilinçli motorcular zan altında kalmaz.

Şunu da eklemek isterim, "bu adamlar motoru bıraksın gitsin!" değil, kurallara riayet etsin sadece.. Zira bende mobilet ile basladım scooter olmasa da Cup ım oldu şimdi ki motorum da pek ahım şahım değil.. Bu seruven içinde benimde yaptıgım bir suru hata var. Ancak gelmek istediğin nokta su, zamanla hata yapan herkes birşeylerin ters gittiğinin farkına varacaktır...
    -McA-

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Ben devamlı arabaların arasına dalıyorum yanlış mı yapıyorum.Motosikleti ulaşım kolaylığı için kullanmıyoruz mu zaten
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    tamam haklısın arkadaş. motosiklet demek rahatlık özgürlük ve çabukluk bunu herkes kabul ediyor. aralara girme, kaldırıma çıkma, arabalarla aynı kurallara aynı arabalar gibi seyir edersek ne anlamı kaldı motorun? aynı zamanda aynı trafik eziyetlerini çekersen arabaya bin daha iyi diiilmi.

bazen ufak tefek kaçamaklar motorculuğun tabiri caizse raconudur. hem ben bu zamana kadar motorla seyir halindeyken ters yönden giden bir motorcu yüzünden tehlike yaşamadım. formda sorsanız yaşayanda çıkmaz bence.

bence sorun her konuya muhakkak, biraz agresifce önyargılı davranman neticesinde ortaya çıkıyor. biraz mutlu olmayı denesen ? bence sorun kalmaz...
    bir abi olarak dileğim senden...........

alışkanlık ve süreklilik haline getirmediğimiz sürece yapabiliriz. yapmadan da olmuyor zaten bunu herkes bilir.......
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...bazen ufak tefek kaçamaklar motorculuğun tabiri caizse raconudur. hem ben bu zamana kadar motorla seyir halindeyken ters yönden giden bir motorcu yüzünden tehlike yaşamadım. formda sorsanız yaşayanda çıkmaz bence...
    alp_tunay neyi savunuyorsun? Kanun var, kural var. Kurallara uymayın demişsin resmen. Bu yüzden kazalar oluyor, sen ve senin gibi kurallara uymamak lazım diyenlerin sorumsuz (özgür) davranışları yüzünden başkalarının canı yanıyor. İnsaf. TERS YÖNE MOTORCU GİREMEZ, MOTORCU KIRMIZI IŞIKTA GEÇEMEZ NOKTA.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Sadece scooterlar değil tüm motorların kırmızıda geçme ve ters yöne hakkı vardır bence...Kurasızlığın kural olduğu bu memlekette benimsediğim sistem budur...Trafikte kuralları ben belirlerim...

Eyy türk motorcusu....Birinci vazifenn...

Plakanı eğriltip veya herhangi bir nesneyle bir kısmını kapatıp her türlü tarzanlığı yapmak birinci vazifendir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

memin1854 birşey anlatmaya çalışmış, tabiki anlayana...
    saygı bekliyorsak, once kendimiz digerlerine saygı duymalıyız.
    ben kural tanımam, bu isin raconu boyle diyenler, arabalar tarafından taciz edildiklerinde ahkaö kesiyorlar.
    bir kac gun once balmumcuda kırmızıda duran araclar arasından durmadan gecen kask kafalı bir scoter az daha yaya gecidinden gecen birisine carpıyordu.
    dusunun o yaya siz , arkadasınız, ailenizden biri olabilir.
    bu kural tanımamazlık ne yazıkki sadece trafikle de sınırlı digil.
    hırsız, kacakçı, soyguncu doldu memleket ve hepside kendine gore haklı!
    tamam motoru trafikten kacmak icin kullanan bircok kisi var-bende dahil- size duran trafikte bekleyin demiyoruz. aralardan hepimiz geciyoruz. ama el insaf ışık kırmızı ise hepimize kırmızı.
    neyin tartısması bu anlamak imkansız

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    istanbul gibi yerde hem kafada kask yok deli gibi bide o süratle kırmızı ışığa dalıyorlarya valla deli oluyorum bende
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    maalesef ben de motor kullanırken scooter ve daha da fazla mobylettelerin kural tanımazlığı nedeniyle zor anlar yaşıyorum. en büyük risk yaratıcı hareketleri de ters yöne girmek. bi anda şeridinizde gelen bi motor görebiliyosunuz.ayrıca nedense mobiletçiler tarafından da çok sıkıştırılıyorum.

sonuç olarak memin1857 ye katılıyorum.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende böyle bir durumu scoter kullanan birinin ağzından şahit oldum adam motorunun plakasının olduğunu fakat çiğnediği kurallardan ötürü polisler plakayı almasınlar diye takmadığını söyledi koltuğu bi kaldırdı plaka tertemiz yerinde öylece yatıyo amacı hani sorarlarsa var demek cezaden yırtmak allah ıslah etsin ne diyelim...
    [ ELAZIĞ-MT ]

kuvva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herşeyden önce eğitim.
    eğitim şart.

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Valla benim motor memleket gibi.Resmen yolu ortalıyorum.Kimse beni taciz etmiyor ve bu konuda çok rahatım.Ama tüm kurallar uyuyorum ve kesinlikle araçların arasından geçmiyorum.A tabiki salakta değilim trafik sıkışık olduğu zaman o kadar kuyruğu bekleyeyim.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Herkesin kurallara tam anlamıyla uyuyorum dediği memleketimde nedense kendini 4x4 lük insanmış gibi teşhir etmek istemesini anlamıyorum.

Değil motorcular arabalar otobüsle kamyonlar ne kadar uyuyor kurallara. Trafikte hep bir bütünüz. Bütün araçların kurallara tam olarak uyması ne beklenebilir ne de mantıklı bişey olur.

Düşünün ortada refüj var. biraz alçak. yolun karşısına geçmeniz gerekiyor. Ama u dönüşü yapabileceğiniz yer 3 km ötede. Trafik de müsait . Şimdi kim 3 km git 3 km gel yapar. Yoksa refüjden atlayıp iyiki motorum var diye gurur duyan sizmi. Valla ben bu durumda atlarım ama bunu dramatizae edip kurallara uyun motorcu kardeşlerim diye bağıran kardeşlerime inat olarak yapmam.

Her ne şekilde olursa olsun kırmızıda geçmem. Geçenide uyarırım. Söylediklerimden kırmızıda geçtiğim falan çıkmış ama asla kırmızıda geçmem.
    Hatta şunu da ekleyelim kırmızıda geçenin tekeri patlasın.

ufak kaçamakları hangimiz yapmıyor ki. Ama tehlike yaratacak şekilde ve saygısızca diiil......
    Kuralsızlığın da bir adabı vardır. UNUTMAYALIM
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

tarık81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum kuvvaya katılıyorum kesinlikle egitim şart

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    bu sadece scooter için değil bütün motosikletler için geçerli olmalı bence çünkü her kırmızı ışıkta beklerken yanımdan mutlaka bi motosiklet kullanıcısının gelip kırmızıda geçtiği oluyor nedense 2sn hayatları için beklemekten hoşlanmayan arkadaşlar var..
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

ozzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda africa twin/yamaha chagnusx
    :cat: memin kardeşime katılıyorum bece bu tarz konuları dikkat etmeliyiz ve araba sürücülerinin saygısınıda kazanmalıyız*
    :cat:

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazılarımız motosiklet kullanınca trafik kurallarından bağımsız olduklarını düşünüyorlar. Bazıları araba kullanırken de aynı bağımsızlığa sahip olduklarını düşünür ya.

Başkalarını örnek almayın arkadaşlar trafik kurallarına uyulmadığı için kazalar oluyor. Siz hem trafiğe uyun hemde kurallarına.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    KardeŞ Ne Dersen De İstanbul Gİbİ Bİr Yerde Hele Hele O Trafİkte Gemİsİnİ Kurtaran Kaptan Kİm Nerden Yirtarsa Ordan GeÇİyor Taksİcİsİ Kamyoncusu MotosİkletÇİsİ Ne Olursa Olsun O Şehİrİn TrafİĞİ Lanet Lİ ÇÜnkÜ Mİllet AzitmiŞ Bİ Saygi GÖsteren Varmi Onun İÇİn AliŞalim Bİzİm Burda Bİle Çok Cİnsler Var DeĞİl Orda Olmasin AliŞ AliŞ Burasi TÜrkİye Çare Olsada SÖylesem Napacaz AliŞmak Lazim

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin kurallara tam anlamıyla uyuyorum dediği memleketimde nedense kendini 4x4 lük insanmış gibi teşhir etmek istemesini anlamıyorum.

Değil motorcular arabalar otobüsle kamyonlar ne kadar uyuyor kurallara. Trafikte hep bir bütünüz. Bütün araçların kurallara tam olarak uyması ne beklenebilir ne de mantıklı bişey olur.

Düşünün ortada refüj var. biraz alçak. yolun karşısına geçmeniz gerekiyor. Ama u dönüşü yapabileceğiniz yer 3 km ötede. Trafik de müsait . Şimdi kim 3 km git 3 km gel yapar. Yoksa refüjden atlayıp iyiki motorum var diye gurur duyan sizmi. Valla ben bu durumda atlarım ama bunu dramatizae edip kurallara uyun motorcu kardeşlerim diye bağıran kardeşlerime inat olarak yapmam.

Her ne şekilde olursa olsun kırmızıda geçmem. Geçenide uyarırım. Söylediklerimden kırmızıda geçtiğim falan çıkmış ama asla kırmızıda geçmem.
    Hatta şunu da ekleyelim kırmızıda geçenin tekeri patlasın.

ufak kaçamakları hangimiz yapmıyor ki. Ama tehlike yaratacak şekilde ve saygısızca diiil......
    Kuralsızlığın da bir adabı vardır. UNUTMAYALIM

motosikletim olsaydı tam bööle düşünürdüm

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler