Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bir şeyler değişmeye mi başladı ? diğer sürücüler ve biz

Motovento
    REKLAM ALANI
    johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar genelde hepimiz anlayışsız, cahil, bizleri isteyerek yada istemeyerek tehlikeye atan sürücülerden şikayet edip duruyoruz devamlı ama bir süredir dikkatimi çeken bir durumu sizler ile paylaşmak istedim
    son zamanlarda yol yaparken araçlardan çok fazla yardım aldıgımı fark etmeye başladım, özellikle sıkışık trafikte yol vermeye çalışanlar yada motoru fark edince normal sürat hızında olsa dahi yol verenler falan
    çok mu iyi niyetli mi düşünüyorum karar veremedim bir türlü,
    örneğin geçen gün kilit bir trafikte iki aracın arasında beklerken sağımdaki araç korna çaldı, dönüp baktıgımda sağdaki boşluğu işaret ederek, orası boş ordan geç dedi, içimden hayır olsun diyerek o tarafa yöneldim, biraz ilerledim ki yol yine tıkandı, bu seferde solumdaki araç iyice sola yanaştı ve aynası katladı, bana yol vermek için, yok artık diyorum kendi kendime, biraz daha ilerledim ve bir iett otobüsünün yanında durdum, şoförle göz göze geldik ve bana kafası ile selam verip geç şeklinde işaret yaptı, bu hareketlerin hiç birinde ben yol falan istemedim üstelik
    belkide gerçekten birşeyler değişmeye başlamıştır yavaş yavaş, çünkü bu tip jestleri çok fazla yaşamaya başladım, tamam yine de kötü örneklerin sayısı fazladır bu aşikar ama bu yavaş değişim bile bizim için bir umut sanki,
    başınıza bu tip olaylar geliyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet aslında anlayışsız ve cahil sürücü olduğu kadar hemen hemen dediğin tarzda anlayışlı sürücülerde var.Bende biraz daha olsun bu konuda bir iki sene öncesine nazaran daha iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum.Bunu da özellikle bir şeye bağlıyorum,çin mallarının piyasaya girmesiyle herkes motor aldı.Dikkat ediyorum da,bir yerde bir motor muhabbeti açıldığı zaman,konuştuğum kişinin olmasa bile tanıdığının motoru var,artık herkesin ailesinden bir kişide,akrabalarında bir kişide motosiklet var.O sana yol veren iett şöförünün olmasa bile belkide oğlunun ya da kayınçosunun ya da ne bileyim her hangi bir aile ferdinin motosikleti var.O sana aynasını katlayıp yol veren adamında öyle,korna çalıp boşluğu göstereninde...Bence olay bundan kaynaklanıyor.İnsanlar biraz daha olsun motosiklet kullanmanın araba kullanmaktan farklı ve daha fazla dikkat gerektirdiğini,onların yaptıkları anlık hataların bizim hayatlarımıza mal olabileceğini öğrenmeleri bu yönde çok önemli oluyor.Motosiklet kullanıcılarının artması bu açıdan faydalı,ama motosiklet kullanıcılarının bilinçli kullanıcılar olarak artması hepimizin temennisi...

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Sinancım geçen günde bana bir Audi yol verdi... Oluyormuş demek ki... Kesin motosikleti var dedim içimden...
    Cüneyt Eralp

Alıntı 007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinancım geçen günde bana bir Audi yol verdi... Oluyormuş demek ki... Kesin motosikleti var dedim içimden...
    motoru yoksa bile kesin imrenmiştir sana, o yüzden yol vermiştir kırmızı şeytana

Motorların yollardaki rahatlığı ve insanların motor sahiplerinden duydugu mutluluk hikayeleri bu olaya sempati duymalarına neden oluyor, bu da muhtemelen anlayış olarak yansıyor
    ya da trafikte aynalarının çizilmesini istemedikleri için yardım etmye çalışıyorlar, bu da bir ihtimal

forrap'ında dediği gibi artık neredeyse herkesin motosiklet sahibi bir tanıdıgı var memlekette...

Celsius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Johnny_rook, ben de arasıra bu tür davranışlara rastlıyorum. Gözlediğim kadarıyla insanlara nasıl davranırsanız onlarda size o şekilde karşılık veriyorlar. Ben de bi araba sürücüsü olarak trafikte meyve sineği gibi vız vız sağımdan girip solumdan çıkan, bi o aynamdan kaybolup bi öbür aynamda beliren, durağan trafikte fren veya debriyaj manetini arabamın kaportasını çizecek gibi dibine kadar getirip bi de yol almak için gaz verip eksoz böğürten bi motorluya yol vermek istemem. Ama normal bir şekilde gelsin, aynadan benimle göz kontağına geçsin, farketmediysem kısa bir korna ile beni uyasın, yol vermek için açılabileceğim bi boşluk yoksa o da anlayışla karşılayıp 10 saniye daha beklesin, o zaman ayrı. Elimden geleni yaparım o motorluya kolaylık sağlamak için. Ben de otomobil sürücülerine bu şekilde davrandığım zaman iyi muamele görüyorum. Kısacası hayatta olduğu gibi trafikte de ne ekersek onu biçeriz.
    Celsius
    Hyosung GT250 Comet
    [I]"The ability to quote is a serviceable substitute for wit!"[/I]

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Bende çok fazla rastlamaya başladım sanırım artık farkediliyor ve seviliyoruz...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben geçen hafta Alsancak Montrö meydanı önünde acelem vardı otobüsün önünden aradan geçeyim dedim önüme bir hanım çıkınca yavaşladım şoför beni gördü ESHOT otobüsü aynadan durdu geç diye eliyle işaret yaptı tam geçecektim trafik tıkandı durduk yine camı açtı acele etme bak yağış var kayarsın dedi sonrada yan yola sap orası kestirme diyede ekledi...
    Karşıyakadan sıkışık trafikte ilerlerken Hyundai GETZ ile BMW arasından geçerken yer dar olduğundan sanırım BMW den ürktüm yanlışlıkla aynaya çarptım ilerde durdum kenara çekip bekledim adam 3-5 dk sonra yanıma geldi yaşlı bir amca ailesiyle birlikte durdu ben özür dileyip hasarı sordum öğrencimisin diye sordu ne iş yaptığımı sordu cevapladım önemli değil dedi dikkatli kullanmamı söyleyip devam etti...
    Birde aferin aldık dün yayalara yol verdiğim için yaşlı birr teyze aferin evladım aferin dedi bana...
    Bunlar iyi örnekler beni göre göre önüme kıran taksicilerden dolmuş şoförlerinden aniden önüme çıkıp şikayet eden yayalardan bahsetmiyor artık kavga etmeden sakin olmaya çalışıyorum...
    Her şey karşılıklı fikrine canı gönülden katılıyorum sen saygı gösterki insan olandan göresin diğerlerine bir şey demiyorum zaten iğneyi ve çuvaldızı atasözü vardır ya batırmalıyız biraz şehir içinde abartılı süratlerle gidenler kaldırımlardan ilerleyenler tehlikeli kullananlar bilinçsiz cahil admlar yüzünden bize bu şekilde yaklaşıyorlar malesef....

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    yavaş yavaş alışmaya başladılar ilerde daha da iyi olur umarım...
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    artık yavaş yavaş bilinçlenme oluşmaya başladı.. darısı bütün sürücülere..... belki de önümüzdeki yıl daha harika bir yaz geçiririz...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Ah ah arkadaşlar.Keşke aynı düşünceli sürücü karşıma çıksaydı diyeceğim ama malesef.Bkz.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...d=1#post458559
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    alla alla etiler de mi oturuyorsun?
    yanlış anlama sana kanım yok ben burda sekiz on kişinin kafasını yarasım geliyr..

Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alla alla etiler de mi oturuyorsun?
    yanlış anlama sana kanım yok ben burda sekiz on kişinin kafasını yarasım geliyr..
    yok etilerde oturmuyorum, hergün mecidiyeköy - ümraniye arası 20 km lik bir mesafeyi motorla alıyorum, hele akşam saat 17:30-18:30 arası mecidiyeköy bir güzel oluyor ki tadından yenmiyor, bilirsin muhtemelen
    zaten merak etme benimde başıma bir tane bu şekilde iyi olay gelinceye kadar beş tane de can sıkıcı olay geliyor, söylemeye çalıştıgım eskiye göre bir düzelme var sanki, ilk başlarda hiç kimse motorları takmıyordu, yavaş yavaş bu düzeliyor galiba demeye çalışıyorum

bu arada özkan sana da çok geçmiş olsun, dediğim gibi maalesef hala kötü örnek sayısı iyinin kat kat üstünde.....

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok etilerde oturmuyorum, hergün mecidiyeköy - ümraniye arası 20 km lik bir mesafeyi motorla alıyorum, hele akşam saat 17:30-18:30 arası mecidiyeköy bir güzel oluyor ki tadından yenmiyor, bilirsin muhtemelen
    zaten merak etme benimde başıma bir tane bu şekilde iyi olay gelinceye kadar beş tane de can sıkıcı olay geliyor, söylemeye çalıştıgım eskiye göre bir düzelme var sanki, ilk başlarda hiç kimse motorları takmıyordu, yavaş yavaş bu düzeliyor galiba demeye çalışıyorum

bu arada özkan sana da çok geçmiş olsun, dediğim gibi maalesef hala kötü örnek sayısı iyinin kat kat üstünde.....
    günde kesin iki defa ben bayır çıkıyorum düzlükteki adama yol veriyorum daha doğrusu vermek zorun da kalıyorum bir gün bende kasacam kafasını gözünü dağıtacam yok motorda problem var bazen kalkmıyor çiğ atıyor..

Motosikleti
    Keeway SL150
    Bence durum her gün daha iyiye gidecek te..... bir de şu pizza/köfte dağıtanlar adam gibi gitseler. Nasıl ki trafikte araba kullananlar taksi ve dolmuşlardan beziyorlarsa, tüm taşıtlar kurye/pizzacılardan beziyor. Bu da haklı diyemeyeceğim ancak doğal olarak kalan motosikletlilere de aynı gözle bakmalarına neden oluyor. Zamanla ticari olmayan motor kullanıcıları arttıkça bakış açısı değişecek ancak yeterki aralarda slalom yaparak, diğer insanlara saygısız davranarak bu alışma sürecini uzatmayalım.

ilhandogru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    Birkaçgün önce gazetede bir köşe yazarı da motorsiklet kullanıcılarının çoğaldığını ve artık gazete ve televizyonların, otomobil sürücülerini eğitmeye yönelik kampanyaların yapılması gerektiğini yazıyordu.Bence oldukça faydalı olacaktır.

Dr_Hook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Mio 100
    Geçen gün otubüs arabasını sıkıştırınca Maslakta durmuş trafikte geri vitese takıp üstüme sürene "Nasıl geri vitese takarsın, beni ezdin" dedim, aynen "Otobüs üstüme geliyor, sana mı bakacam" diye cevap aldım. Tedbiri elden bırakmayalım derim, ama iyileşmeyi de kabul ediyorum.

Motosikleti
    Seyhan 125
    gün gelecek biz onlara yol vermeyeceğiz

Motosikleti
    movistar
    hocam bu yol neresidir ya...
    rüya falan olmasın yani.
    ben en çok arkaya yapışan bıçkın şöförlere sinir oluyorum malesef yapacak birşeyde yok. ( inşallah dokundurmaz diye dua etmekten başka)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ya bu anlattıklarınız rüya gibi. Yalnız 2 yıl öncesine göre otomobillerin motorlara bakışında dediğiniz gibi bir gelişme varsa durum çok kötü. zira motor kullanıcılarında zerre kadar motor kültüründen nasiplenme yok. Motorcu dediğin kullandığı taşıtın bisiklet olmadığını bilir, adam gibi şeridinden gider. Motor kullanmayı becerebilen iki ayaklı hayvanatlar ise arabaların arasında enine, boyuna veya çaparazlama giderler ancak.
    May the Force be with McLaren Mercedes

KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    sürücüler belkide biz gidemiyoruz bari motosiklet boşa trafikte takılmasın onlar yolarına devam etsin diye düşünüyorlardır
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler