Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

insan motor kullanmaktan nezle olur mu?her gun burnum tıkalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    marauder 250
    Abi olayı çözemiyorum. acık kaskta kapalı kaskta, ne takarsam takim aksamları burnum tıkanıyor. rüzgardan diorum diildir heralde, sadece bana mı oluyor yoksa bahar alerjisi falan mı aceba? daraldım devamlı burun damlasından. zaten acık kaskta azımda burnumda sinek patlamasındanda bıktım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynısını bende yaşıyorum. her akşam hemde
    ama bi çözüm buldum.
    eczaneye gidiyosun 'iliadin' isimli burun spreyi aliyosun.
    akşam yatarken sıkıyosun ikitane kafanı arkaya yatırıyon 30 saniye bekliyon işlem tamam
    hiçbir yan etkisi yok sadece benim gibi alerjili bi adamsan iki hapşurursun en fazla
    hersaatte kullanabilirisn. ne zaman tıkanırsa o an kullan gece gündüz.
    süper rahat edicen güven bana
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

Motosikleti
    Mondial 125 MT
    Dostlar burun damlaları/spreyleri doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Üstelik bu kullanım gerekli görülen süreyi aşmamalıdır. Nerden mi biliyorum; eski kız arkadaşım ve dayımda resmen bağımlılık yapmış durumda bu olay. O an için rahat nefes almanızı sağlıyor ama belli bir süre kullanmayı sürdürünce artık spreysiz nefes alamaz hale geliyorsunuz. Sakın sizde öyle olmayın, haftada bir sprey almaya gidersiniz, söylemedi demeyin!!!

Sevgiler...

Motosikleti
    marauder 250
    biliyorum yaaa.. banada doktor soylemişti bagamlılık yapar diye. bende nostil kullanıodum iliadin'e dondum ama abi ilaç ilaçtır. hergun hergun kesin zararı vardır.

Kawasaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben dikkat ettim kaskı iyice kapatırsam tıkanma olmuyo. ama çok dandik bi kaskım var yedek duruyo bazan onu kullanıyom ne kadar kapatırsam kapatayım heryerinden hava alıyo o da tıkıyo
    spreyi iki senedir kullanıyom henuz bagımlılık yapmadı
    eger yüzümü iyi kapatırsam sorun yaşamıyom
    bide benimki en cok nisan mayıs haziran aylarında oluyo
    Durdurun dünyayı müsait bir yerde inecek var

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Valla ayıptır söylemesi bende bol akıntılı sinüzit var. Yanımda hep bir kaç paket selpak taşırım. Tabi gezerkende aradabi durup filtre temizligi yapmak gerekiyor. Yani grup gezerken düşünsenize "niye durdun". Sinek ler içinde şu öne takılan camlar çok işe yarıyor.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    oduncu ben haziranda jinlunumu aldıgım zaman kimilerinin yaptıgı gibi on camı cıkartmayı dusunmuyorum. senin de soyledigine bakılırsa gercekten faydalı bir arac gibi gorunuyor. Hem ruzgarı keser hem sinek, taş vs gibi malzemeler suratına patlamaz heralde bu sayede..

evet benzer sorun bende de var.. bi ara nezle olmuştım etkisi geçti ama akıntı devam edio.. motordan herhalde.. bi geçmedi gitti.. (abi bu ne iğrenç bi konu oldu yau ) alıştım artık.. bi zihnisinir procesi yaparım herhalde..

misal: huniye flex bağlantı yapulıp burna monte edilir, hunin açık ucu ise arkada kalacak şekilde sırta sabitlenir.. artçı yokken tabii.. (böüüüww)

ıslak kafayla binilirse anında nezle yapıyor
    Durdurun dünyayı inecek var
    BMW 1200 GS
    34 AT 9540

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    bende devamlı nezle oluyorum geçenlerde bizim salak arkadaş kaskı çaldırmış kaskıda yeni almıştım anasını satayım 2 gündür yedekteki önü tamamen açık dandini bi kaskla biniyorum ve gene nezle oldum şu anda burnum tıkalı ölüyorum
    murat_by

Misafir
    Burun spreylerini gelişi güzel kullanmayın. Uzun zamandır kullanıyorum demeyin. İyiliğiniz için üşenmeyin herhangi bir doktora sorun. Size zararlarını anlatacaktır.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar size şöyle bişey önerebilirim.

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    peki onu nerden temin edicez onuda söyler misin?
    bence mantıklı mertin dediği olay
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    yalnız olmamamı öğrenmek hoşuma gitti Kışın da kullandığım için motosikletten inip sıcak yere geldiğim anda burnum akıyor, yazın da sıcak basıp vizörü açarsam aynısı oluyor :(
    imza, safrane

Motosikleti
    danger hoca.. resmini koydugun malzemeyi nerden temin edebiliriz ve fiyatları nasıl ?

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    http://www.louis.de/?partner=katpdf&...artnr=20564900 ben louis.de den bakmıştım, ama burdada 10 euro fazlasıdır muhtemelen. Kızıltoprakta bi de sirkecideki motorcularda vardır.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    kullanım olarak pratikmi acaba ? takması cıkarması kolay mı mesela ? ayrIca nefes alıp verme, terletme durumları nasıldır ? Kullanan arkadaslar varsa tecrubelerini paylasabilirlerse bizlere yardımcı olmus olurlar..

Motosikleti
    marauder 250
    su boyunluk tavsiyesi için saolun arkadaşlar ama bende coğu motorcu gibi daralan bi insanın ki kask bile boğuyo onu hiç kullanamam.
    aslında su illiadin ya da nostilin zararı varmı birimiz doktora sorsak hallolucak.
    bide ben her gun bakkala çakkala kadar kullandığım için motoru bana eziyetlerden eziyet beğen adlı yarışma programı olur..

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    arkadaşlar kötü bir haberim var ancak hepiniz sinüzit olmuşsunuz. kaskı takınca zaten kafanız az veya çok terliyor. eğer bu terin üzerine rüzgar yemişseniz büyük ihtimalle sinüzit olmuşsunuzdur. dolayısıyla burun spreyleri ile bu işi çözemezsiniz. kaldı ki burun spreylerini 3-5 günden fazla kullanmamak gerekiyor. sadece bağımlılık yaratma olayı değil. bildiğim kadarı ile içerdiği maddeler bir süre sonra yan etkilerini gösteriyor. çok detaylı bilmiyorum gerçi. ben burun spreyi yerine burnunuzu açmak rahat nefes alabilmeniz için DENİZ SUYU öneriyorum. eczanelerde sprey olarak satılıyor ve zararı yok.

son olarak da çözüm için doktora gitmeniz iyi olur. geçmiş olsun.
    Esrarengiz03 ve gurkantosun bunu beğendiler.

Motosikleti
    marauder 250
    doğru kardeş harbiden deniz suyu diye bişey vardı, ondan almak lazım. gerçi çok etkili diil ama idare etcez artık.
    hatırlattın saolsın..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler