Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

82 ile radara girmek...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupanın birçok yerinde motosikletler otomobillerle aynı hız limitlerine tabi tutulurken ülkemizdeki bu ayrımcılığın nedeni bence ülkemizde kanun yapıcıların diğer herkes gibi, hala motosikleti öcü gibi görmeleridir. kanun çıkarken içlerinden biri (büyük olasılıkla hayatında motosiklete binmemiş) "abi bu iki teker güvenli değil, 70 olsun bunun limiti." demiş ve öyle kalmış gibi geliyor bana. işte size bazı avrupa ülkelerinden hız limiti örnekleri:

İngiltere---------------------şehir içi-şehir dışı-otoyol
    Otomobil ve Motosikletler --- 48km/s - 96km/s - 112km/s
    Fransa
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 90km/s - 130km/s
    Almanya
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 100km/s - işaretlerle belirtilmediği sürece sınırsız
    İtalya
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 90km/s - 130km/s
    Hollanda
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 80km/s - 120km/s
    Norveç
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 80km/s - 90km/s
    Danimarka
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 80km/s - 110km/s
    İrlanda
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 100km/s - 120km/s
    Belçika
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 90km/s - 120km/s
    İspanya
    Avusturya
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 100km/s - 130km/s
    Portekiz

Türkiye de ise işler biraz karışık
    Otomobil------------------- 50km/s - 90km/s - 120km/s
    Motosiklet----------------- 50km/s - 70km/s - 80km/s

yani bu bilgilerin anlamı şu: bukadar avrupa ülkesi doğrunun ne olduğunu bilmiyor, doğruyu ancak bizimkiler biliyor. herşeyimiz avrupalılardan farklı. bu kafayla hiçbiryere gidemeyeceğimize inanıyorum.
    Norveç dağlık, yollar virajlı, onlar bile 80 km/s hız sınırı koymuşken...
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    mademki 80'le gitmekde ceza o zaman bende o saydığın motorlarla 170 basmassam şerefsizim!

nasıl olsa aynı ceza değilmi! bir 100'lük te fazladan atarım bir daha durdurma beni hesabı

dostum siz o motorlarla 80'le gitmeyi nasıl başrdınız kasklı bir vaziyette muhabbetmi ediyordunuz?
    itina ile kaza yapılır

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Almanya şehir içi şehir dışı otoyol
    Otomobil ve Motosikletler --- 50km/s - 100km/s - işaretlerle belirtilmediği sürece sınırsız
    Almanyayı sevdim tam bizim ülkemiz baksana otoyolda işaret olmadıgı sürece sınırsız diyor aman racing kullanıcıları duymasın zuhahaha

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı thedentist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar siz siz olun altınızda ne tür motor olursa olsun 77 km/h yi geçmeyin.1 hafta boyunca plan yapıp pazar günü sabah 3 motor toplandık.Planımız Finike'den çıkıp Antalya' ya gitmek ve orda kurşunlu ve düden şelalerini görmekti.Planımız üçümüzün birden radara girmesiyle daha başlamadan bitti.Sanmayın ki çok yüksek hızlarda girdik.Ben honda vfr ile 82 ile yakalandım.suzuki gs500 ü olan arkadaş 81 le vede tl1000r ı olan arkadaşta 85 ile radara girdik.daha doğrusu girmişiz.Polis abilerimiz çekti bizi kenara ve 101 er ytl vede 5 er ceza puanımızı kesip bizi uğurladı.82 ile radara girmek o kadar moral bozuyo ki anlatamam.Biz 3 motor full korumalı.kafamızda kask,üstümüzde montlar dizlikler polis otosunun yannda ceza yerken yoldan plakası olmayan kafasında kask olmayan en büyüğü 15 yaşında 5 motorlu bize bakarak belkide içlerinden alay ederek geçtiler.Bu adaletsizlik değil de ne.Çok dokunuyo be yaw...
    kırmızılı yazıkhakkaten nasıl öle yanınızdan geçerler ya ayıp resmen sanki kafasına göre ceza yazıyorlar

thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800

biz zaten hızlı gimiyoruz ki...

hızlı gitmesini bizde biliriz ama gitmiyoruz işte.80 le gidiyoduk yedik...yapacak bişey yok.adam cezayı yazarken tek kelime etmedik...memur dedi ki radarın olduğu yerde yavaş gdin sonra basın...adam kendi ağzıyla söyledi bunu.biz uyguluyoruz sadece dedi.abi dedim 70 le gidersem bu motor soğumuyor bile hararet yapıyor,hakikaten de öyle 90 la giderken 76 derecede çalışan motor 70 le giderken 93-94 e çıktı.düşünsenize 100 km o hızda gittiğinizi.sonuç facia...ayrıca radarı katlamayı da bilirsdik ama cezada katlanıyo malesef...mesela 92 ile girseydik sınırı %30 aşmış olacaktık ve ceza direk 206 milyon olacaktı.oda mı yetmedi?116 ile girdin mi %50 aşmış oluyosun ve ceza 300 kusur liraya belki daha fazlasına çıkıyor...hızlı gitmek marifet değil.eve geldim evdekilere radar girdim dedim hemen çok mı hızlıydın dediler.sanıyolar ki 150 ile filan girdim.82 dedim.inanmadılar.ceza makbuzunu göstermek zorunda kaldım...polis kafasına göre uyguluyor kardeşim kim ne derse desin...ama elime düşerlerse çekecekleri var...

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Bu konuyu gazeteci ve emniyet müdürlüğünden görevlilerin de olduğu bir gruba yönlendirdim, tabi o tabloyu da kullandım (teşekkürler!).. Umarım birşey çıkar.

Bir de beyler ve bayanlar,
    HERHANGİ bir konuda milletvekillerimize yazabiliriz.
    Ben bir ara yazdım 5-6 tanesine. Biri bana email atıp daha detay istemişti.
    Yani ilgileniyorlar (gerçi o bir önceki hükümetti!), ve niçin olmasın, belki yeterince şikayet edersek, birşeyler değişir.

Buyrun: http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/m...sd.uye_e_posta

"İlk yağlanan tekerlek, en çok gıcırdayandır!"

Hepinize sevgiler,
    -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler