Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

cbr125r vs hyosung gt250r

Motovento
    REKLAM ALANI
    b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Arkadaslar uzun bir arstırmadan sonra ilk motor olarak bu iki motordan birini almaya karar werdim ama ne honda kalitesinden ne de hyosung un genis hacminden odun weremedm ee ikisini de alsam olmaz hyosung guney kore yapımı olası we ozellikleri de fena olmayan bir motor izlenimi werdi bana ...ne dersiniz ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Bu karşılaştırmanın sonucu bence tartışmasız Hyosung GT250R'dır.

Benim düşüncem:
    CBR125R ile karşılaştırınca, 250cc, 2 silindir, 29 beygir, kasası çok daha büyük ve şık, sesi daha güzel, performansı çok daha yüksek.
    Ama GT250R, CBR125'ten %60 daha pahalı! Biri 5000 küsür, diğeri 8000 küsür YTL. Alacak paran varsa Hyosung'u tercih etmelisin.
    Yani tam karşılaştırılacak motorlar değiller ama sen bu ikisinden birisini alacaksan Hyosung ezici üstünlükte derim.
    İstanbuldasın, 300-500YTL ayır ve ciddi bir eğitimde al. (Önemli)

Motosikleti
    vfr 800
    ewt egitim almadan baslamayı dusunmuyorum ama motoru haziranda alacagım.butcemi ayarladım 10.000 ytl ye kadar cıkabilirim ama asıl vites tecrubem bu olacagı icin we istanbul trafiginden dolayı ilk motoru 125-250 cc olarak dusunuyorum...baska bir model tavsiyen wrsa onerilere acıgım(tawsiyen icin tesekkurler)

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Eğitimi aldıktan sonra çok daha sağlıklı karar vereceğine inanıyorum. Yani önce motoru alıp sonra eğitim aldığında motor sana yetmeyebilir. Bir an önce eğitim işini hallet. İstanbulda olman büyük avantaj.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bence 250cclik bir motorun eğitimde alsan sana yetmeyeceğini düşünmüyorum.Eğer maymun iştahlı biriysen seni hiç bişe kesmeyecektir ama.Eğer kısa süreli sıkılmamak istiyorsan.Seni görüntüsü ve gücü ile uzun süre idare edeceğini düşündüğüm bir alet hyosung...Cbr çok minik kaçıyor hiç düşünme derim.Eğer para sıkıntın yoksa.Ki 10000ytl gibi ibr bütçe ayırdığını sölemişsin.Bu paraya motorunu alırsın giyim kuşamını alırsın ayrıca eğitimini de alırsın ve trafiğe en garantili şekilde çıkarsın diyorum.Ve eğer maymun iştahlı deilsen en azından 2sene motor deiştirmek zorunda kalmazsın.Ayrıca hyosung servis yönünden çok artıları olan bir marka...Sorunları okuyabilirsin gecici olarak motor bile verdiklerini gördüm ben...Kesinlikle hyosung diyorum...Yetmeyeceğini sakın düşünme..29beygir en azından 160-170km sürate çıkabilirsin rahat şekilde 29hp den bahsediyoruz az gelmesin gözüne...
    AKIN FİDAN

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 250cclik bir motorun eğitimde alsan sana yetmeyeceğini düşünmüyorum.Eğer maymun iştahlı biriysen seni hiç bişe kesmeyecektir ama.Eğer kısa süreli sıkılmamak istiyorsan.Seni görüntüsü ve gücü ile uzun süre idare edeceğini düşündüğüm bir alet hyosung...Cbr çok minik kaçıyor hiç düşünme derim.Eğer para sıkıntın yoksa.Ki 10000ytl gibi ibr bütçe ayırdığını sölemişsin.Bu paraya motorunu alırsın giyim kuşamını alırsın ayrıca eğitimini de alırsın ve trafiğe en garantili şekilde çıkarsın diyorum.Ve eğer maymun iştahlı deilsen en azından 2sene motor deiştirmek zorunda kalmazsın.Ayrıca hyosung servis yönünden çok artıları olan bir marka...Sorunları okuyabilirsin gecici olarak motor bile verdiklerini gördüm ben...Kesinlikle hyosung diyorum...Yetmeyeceğini sakın düşünme..29beygir en azından 160-170km sürate çıkabilirsin rahat şekilde 29hp den bahsediyoruz az gelmesin gözüne...

arkadaş yetmezderken cbr dan bahsetmiş hyosungtan deil

Motosikleti
    vfr 800
    yok maymun istahlı degilim ama motorun gucunden we bana sorun cıkartıp cıkartmayacagı konusunda cok karasızım

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    hyosung u almaya yeterli miktarda param olursa gt250r alırım tabiki ama yakışı nasıl bilmiyorum herzaman demişimdir ve duymuşumdurmotoru almak deyil benzinini alabilecekmisin mesela bizim alt komşumuz r1 aldı benzin almaya para bitdiği için bisiklete biniyo
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    vfr 800
    :D o da ayrı bi wakaymısss

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    250R al derim...çok güzel bir motor ve koreliler bu motoru geliştirmeye çalışıyor bildiğim kadarıyla.. 1000cc olarak belki 2007 deki motorsiklet fuarına bir süpriz yapıp 3 bir arada alarak sunarlar... 250R - 600R-1000R diye hehe

eğitimini aksatma ne olur.. bu motorlar biraz hız yapıyo ve gerisi malum önlenemez bir hız için içinde bir coşku oluşuyor ve ver coşkuyo gaza... aman derim... hyosung çok güzel bir motor...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    anlattığın durumuna en uygun motosiklet 250r. forum içinde bu motoru kullanan arkadaşlar kalitesinin japonlardan aşağı olmadığını söylüyorlar. diğer arkadaşların dediği gibi koruma giysilerine ve eğitiminede paran kalıyor.

ayrıca alfabemizde "w" diye bir harf yoktur.

Motosikleti
    vfr 800
    sanırım hrkz gt1250 r diyor :D tesekkurler anlasılan hyosoung alacagım.Yaa bn onun farları xenon diye duydum oyle bisey war mı?
    (dogru yok ama hızlı mesaj yazarken insanın kolayına gittiginden dolayı ''w'' kullanıyorum.)

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    aslında bu sorunun cevabı senin ne kadar motosiklet tecrüben olduğuna bağlı biraz da. hyosung un cbr 125 e kullanımı daha zor hatırlatırım.
    vitesli motor tecrüben varsa o ağırlıkta motoru kullanabilirm ve meblağ olarak karşılayabilirim dersen tabiki hyosung.

selam

kardeş bence bi 4 bin daha koyup 650 liğini al çünkü yarın birgün 250 lik yetmeyecek sana inan bana, aaa tabi eytim durumunu bilmiyorum keşke bende 250 yerine 650 lik alsaydım neyse sen bilirsin.

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bu 2 motoru karşılaştırmak bile çok komik..
    cbr125, güç ve görüntü bakımından bisiklet gibi kalır gt250r yanında..

bence de gtr bende ondan alıyorum bu hafta cbr biraz ufak bi motor hem gorunuş hemde performans olarak hız delisi deilsen 250r yeter de artar bile..
    www taraflihaber.com [B]FARKI TARAFINDA[/B]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    enisnuri hortlatmış ozan la zatımuhteremde atlamış kanımcaaa tarihe hiç bakılmıyormu neee

Motosikleti
    KISMETSE HYSOUNG GT 250 R
    hehe sana katılıyorum iso olsun ya maksat muahbbet :D

Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enisnuri hortlatmış ozan la zatımuhteremde atlamış kanımcaaa tarihe hiç bakılmıyormu neee

olsun hacı okuyan arkadaşlar hondanın batağına düşmesi diye yazdık biz...
    www taraflihaber.com [B]FARKI TARAFINDA[/B]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı ZaT-I MuHTeReM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun hacı okuyan arkadaşlar hondanın batağına düşmesi diye yazdık biz...
    fanclubte vardın diye sempatim vardı sana şimdi daha çok sevdimmm

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler