Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Merhaba ;
    Aramıza hoşgeldiniz....
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    hos bulduk...bu konuyda bizi en cok sen aydınlatacaksın sanırım

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Merhabalar birşey öğrenmek istiyorum ben ilk defa ehliyet alıcam bu gün gittim kursa benden şöf. cem. dosyası, kan grubu aslı, 3 adet posta pulu,2 adet resim, 3 adet beyaz mektup zarfı istendi bunlar standart herkesten isteniyormu kıllandım çünkü daha öncede bu kurs sınav ücreti adı altında 50 ytl istemişti bende vermedim biraz atıştık şimdi bunlar ehliyet parası adı altında trafiğe verilecek paradan başka ücrette talep etmelerinden şüpheleniyorum ben ehliyetimi nasıl alıcam kursla muhattapmı olmam lazım yoksa direk emniyete giderek alabiliyormuyum.?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Mirage yy150t

Ankara da surucu kursu?

Merhaba ben motoru yeni aldim. Bu da ilk mesajim
    Surucu kursuna gidecegim bu aralar yalniz soyle bir sorunum var. Birincisi 14 ekime yetisebilir miyim. Ikincisi ankarada duzgun soyle az cok sinava yardimci olacak en ucuzundan tecrubeli oldugunuz surucu kursu var mi?

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maestro134 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben motoru yeni aldim. Bu da ilk mesajim
    Surucu kursuna gidecegim bu aralar yalniz soyle bir sorunum var. Birincisi 14 ekime yetisebilir miyim. Ikincisi ankarada duzgun soyle az cok sinava yardimci olacak en ucuzundan tecrubeli oldugunuz surucu kursu var mi?

Dostum 14 ekim sınavının kayıtları Eylül sonunda bitti Ben de ucu ucuna yetiştim ...

Motor kurslarına gelince bu işi ögrenmek istiyosan kesinlikle iyi birine gitmen gerekli. Ben çok araştırdım sana da biraz bilgi vereyim..

iki tip kurs var

1- ehliyet kursu : Bu tip kurs ehliyet almak için şart olan kurs. Bu paketin içinde sınav harcı, evrak işleri ve 3-4 saat lik bir motor eğitimi var. 3 -4 saatlik eğitimi benim aklım pek almamıştı ama saolsun forumdaki arkadaşlar bunun ehliyet sınavını geçmek için yeterli olacağını söylediler. Bu tip kurs fiyatı 300 YTL, kredi kartına 5 taksit 350 diyolar. Çok kursla konuştum herkes ortak tarife açıklandığını ve fiyatın altında olamayacağını söylüyorlar.(eğer sen kullanmayı biliyorsan sadece kayıt olup eğitime bile gitmeyeceksin çünkü başlangıç eğitimi sana zaten bişi vermez)

2- ileri sürüş kursu : Bu kurslar firmaya göre değişmekle beraber 16-19 saatlik terorik ve pratik dersler ve tamamen sürüş tekniklerini geliştirmekle ilgili (yani ehliyetle alakası yok). Bu kursların fiyatı da gene 300-350 ytl arasında değişiyor.

Ankaradaki motor kurslarına gelince, ben motorart'a kayıt oldum ama daha eğitimler başlamadığı için fazla birşey soleyemiyorum bana sorarsan 3 tane gidilecek kurs var Ankarada

1-Motorart ( eğitimleri yıldızda)
    2-Ulusan motor (eğitmleri Emniyet Müdürlüğünün karşısında , Tören alanı)
    3- Motomax (eğitimleri Ümitköy pazar yerinni orada)

3 firmanında eğitim ve ücret tarifeleri hemen hemen aynı, yanlız bir not ekleyeyim Eğer motorun varsa ve ileri sürüş eğitimi alacaksan Ulusan Motor kursunda senin makinayı istersen her eğitim günü, eğitim alanına özel araçlar ile getiriyolar ve istersen iyice kullanmayı öğrendikten sonra motorunu alıyorsun...

Motosikleti
    Mirage yy150t
    Bilgiler icin sagol. ben de yeni aldim motoyu 150cc maxi scooter cin. Ancak ben direksiyon sinavina girene kadar(Ocak) ben zaten surmeyi ogrenirmisim gibi geliyor. Bu arada bu 300 350 trafik sinav harci falan dahil mi. Bir de B ehliyeti var bende aradaki fark galiba daha ucuz oluyor. Bu fiyatlar oyle mi, Ya da o fiyatlari biliyor musun.

Alıntı maestro134 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiler icin sagol. ben de yeni aldim motoyu 150cc maxi scooter cin. Ancak ben direksiyon sinavina girene kadar(Ocak) ben zaten surmeyi ogrenirmisim gibi geliyor. Bu arada bu 300 350 trafik sinav harci falan dahil mi. Bir de B ehliyeti var bende aradaki fark galiba daha ucuz oluyor. Bu fiyatlar oyle mi, Ya da o fiyatlari biliyor musun.
    ÖNCELİKLE AMAN DİKKAT; ehliyetsiz yakaladılarmı gözünün yaşına bakmıyolarrmış, cezalar 1.000,00 ytl yi buluyomuş diye duydum...

maraflara gelince

300-kurs (sınav harcı içinde ama bazı kurslar ayrıca 25,00 ytl alıyor. Mesela motorart almıyor- motomax ümitköy alıyor)
    40,00 ytl - Sağlık Raporu
    80,00 ytl - Yeni ehliyet çıkartma parası

uzman***** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    slm dostum
    8 yıldır kullanıyorum ne yazık ki hala ehli,yet alamadım
    yeni motor alacaksın galiba daha önce kullanmişliğin yoksa sakın büyük motor alma derim
    " inandığın gibi yaşar, yasadığın gibi ölürsün!!! "

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Benim soruma kimse cevap vermemiş

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar birşey öğrenmek istiyorum ben ilk defa ehliyet alıcam bu gün gittim kursa benden şöf. cem. dosyası, kan grubu aslı, 3 adet posta pulu,2 adet resim, 3 adet beyaz mektup zarfı istendi bunlar standart herkesten isteniyormu kıllandım çünkü daha öncede bu kurs sınav ücreti adı altında 50 ytl istemişti bende vermedim biraz atıştık şimdi bunlar ehliyet parası adı altında trafiğe verilecek paradan başka ücrette talep etmelerinden şüpheleniyorum ben ehliyetimi nasıl alıcam kursla muhattapmı olmam lazım yoksa direk emniyete giderek alabiliyormuyum.?
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

boramar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisiklet
    ehliyeti nereden ve ne kadara aldığınızı da söyleseniz dahada iyi olur

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı voodoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyeti nereden ve ne kadara aldığınızı da söyleseniz dahada iyi olur
    valla ben ehliyet falan almadım hala da yok kısmetse param olunca... tabi bu msj bana ise

gece-ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    allah kısmet ederse haftaya sınava gireceğim.sınava girecek olanlara bol şanslar.bana,da şans dilemeyi unutmayın.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    bol sanş arkadaşım

Benim soruma kimse cevap vermemiş
    Dostum benim su anda halen B sınıfı ehliyetim olduğu için benden aşagıda yazılı beklgeleri istediler.

-İkametgah

-Savcılıktan “Temiz Kağıdı”

-“A2 Sınıfı Ehliyet Alabilir” sağlık raporu.

-5 adet vesikalık resim

-En son okulun diploma fotokopisi

-Nüfüs cüzdanı fotokopisi

-Ehliyet fotokopisi (daha önceden alınmış ehliyet varsa)

Ayrıca sınav için ekstra bir para istemediler benim anlaştığım fiyat içerisinde sınav harcı dahildi. 350,00 ytl kredi kartına 5 taksit.

Ama ekstra masrafları da kendim ödeyeceğim bunlar da;

-Sağlık raporu : Sağlık polikliniğine göre değişmekle beraber ortalama 40.-YTL + 2 Vesikalık resim + Nüfüs cüzdanı fotokopisi.

-Emniyet tarafından sertikanın ehliyete işlenmesi sırasında alınan harç: 91.-YTL

-Girilen Yazılı sınavdan geçer not alınamaması durumunda yeni Yazılı sınav harcı: 20.-YTL (en fazla 5hak.)

-Girilen Direksiyon sınavdan geçer not alınamaması durumunda yeni Direksiyon sınav harcı: 20.-YTL (an fazla 5hak)

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ehliyetimi dün aldım!!! Bence hiç vakit kaybetmeden olmayan arkadaşlar da alsın ehliyetini çünkü yollar tuzaklarla dolu

Ramazandan sonra da bi ara ıslatalım şunları yahu
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

Ankara'da daha önce sınava giren arkadaşlara bir sorum var. Yardımcı olabilirlerse sevinirim yoksa sevinmem

1-Sınavlar Ankara'da nerede yapılıyor?
    2-Kendi motor ve ya scooterimiz ile sınava girebiliyormuyuz ?
    3-Eger sınav komisyonunun motoru ile girmemiz gerekiyorsa bu motorlar viteslimi yoksa scooter tipimi ?

Şimdiden teşekkürler. . .

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Arkadaşım ne diyorsun;ne posta pulu,ne posta zarfı.Ne yapacaklar onları bende B vardı A2 de aldım ama böyle birşey istenmedi.Trafiğe sadece 54,90 ytl harç parası,30 ytl kart ücreti veriyorsun o kadar.

tkalfaoglu
    Bir kere sürücü kursu, 15 YTL karşılıgı bana formları dolduruverdi, çok iyi oldu.

Abi sen birde bunun için 15 ytl paramı verdin?Valla ben bu İzmir'lileri anlamıyorum kusura bakmayın.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Yaw, bu arada bu bölümde çok kel alaka olacak ama yeni forum açmak istiyorum nereden yapacam bir türlü bulamadım yaw

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    walla ben de bu kasımda alıyorum ehliyeti...4 senedir gilera runner 200 kullanıyorum ama Cesmede...istanbul trafigiyle alakası yok.ilk vitesli motorumu hayırlısıyla alacagım ama ne alacagımı blmioyorum...

a2 ehliyet süresi

merhabalar.öncelikle bir sorum olacak bilgilendirirseniz çok sevinirim...1998 yılında a2 ehliyet kursuna gittim ve sınavı geçip geçici belgeye sahip oldum ama çoook önemsiz sebeplerden dolayı birtürlü (yaklaşık 8 senedir) ehliyetimi çıkartamadım..şu anda hakkıma sahipmiyim bilemiyorum bu konuyla ilgili aydınlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler