Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tüm motosiklet ehliyeti soru ve sorunları

Motovento
    REKLAM ALANI
    lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurstan belge alabiliyormuyuz ehliyete hak kazandık diye yolda çevirirlerse en azından ehliyeti bekliyoruz diye cezadan yırtarız
    vala o işi bi unut hiç dinlemiyorlar ki ben buna yedıkule ısıklarda grup halınde cevirildiğimizde sahıt oldum bende dahıl 7 kısıyı bagladılar aramızda 3 kısı sertıfıkalıydı hiç bir işe yaramadı söylemiş oliyim
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    yanında sertifikayla gezsen bile yiyosun cezayı...
    acıma yok...
    ben derim gene gözükmeyin ortalıkta...

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Sınavda hiç sinyal vermedim, komisyonun yanına gelirken fazla hızlı olduğumdan frenlere abanıp sert bir şekilde artis artis durduğum halde 93 almışım. Helal bana ozaman ne diyim
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    galiba herkes 93 aldı
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ben alamadım çünkü hem ayağım alçıda aşil tendonum koptu ( motorla alakası yok) hemde sınava girmedim...

Motosikleti
    mondial 100 kh
    Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu şu scoter işini sordum ben de, kesinlikle vitesli motosikletle giriliyormuş sınava, keşke scoter olsaydı, daha viteslere alışamadım da. Sınavın şekli de şöyle imiş, bir kaç kukla koyuyorlarmış aralıklı, iki defa onların arasından S çizerek geçiyormuşsun, bazen araları dar oluyormuş ve deneyimli arkadaşlar bile zorluk çekiyormuş.

sınavın hiçbir zorluğu yok. yanlız önceden motorsiklete alışmış olmak şart. kukaların arası 4 metre kadar var. rahtalıkla geçilir ben ilkdefa vitesli motor kullanıp aralarındn rahatlıkla geçmiştim. ama önceden kendi yarı otomatik cup motoruma yük bağlayarak aynı ağırlığa getirmiş öyle çalışmıştım.

toplam 4 kuka oluyor önce düz motor hızlandırmak şart yoksa 25 puan kırıyorlar vites değiştirmeye gerek yok. dönerken sinyal verip arkanıza bakıyrosunuz yoksa puan gidiyor. ayağı yere koyma sanıldığı gibi çok puan götürmüyor, 5 6 kere ayak koyup yere düşan adamlar bile geçti sınavdan.

korkacak birşey yokmuş bende dert edinmiştim kendime..

chimenth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    85'le GeÇmİŞİm. Haftaya Ehlİyetİme KavuŞuyorum. Artik Hirsiz Gİbİ Polİslerden KaÇmak Yok. Hatta Polİslerİn ÖnÜnden GeÇİp Adres Fİlan Sorcam)

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ne ya herkes geçmiş, adını listeye yazan geçiyo galiba sınavlardan...

Şaka bir yana dostlar sınavda başarılı olan herkesi yürekten kutluyorum...

Benim sınavım 22 kasımda (daha yazılıya bile girmedim) umarim bende alırım şu ehliyeti...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı Shape85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler sınava istediğimiz motorla girebiliyormuyuz?
    bizim sınavda kendi motoruyla girenler vardı
    En tehlikeli an, [COLOR="Red"][B]ZAFER[/B][/COLOR] anıdır!!!
    34 EF 2238
    [COLOR="Red"]B[/COLOR] Rh+

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Alıntı emrreeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim sınavda kendi motoruyla girenler vardı
    Valla bizde herkes kendi motoruyla girdi sınava.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    ben hiç kasmadım
    rahat rahat bit kadar scooterla girmek varken
    ne gerek var vitesli motorla dubalar arasında kastırmaya??
    zaten dönerken de heyecandan az kaldı basıveriyodum yere
    En tehlikeli an, [COLOR="Red"][B]ZAFER[/B][/COLOR] anıdır!!!
    34 EF 2238
    [COLOR="Red"]B[/COLOR] Rh+

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Bizdede herkes kendi motoruyla girdi hatta gittim sınavı yapan adama hangi motorla giricez sınava dedim adam afalladı nasıl motorun yokmu senin demezmi yarıldım orda demek motorumuz olmasa kalıcaz ortada öyle
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Evet kendi motorlarınızla girebiliyorsunuz. Sınav komisyonununda motoru var. Bizimkisinde böyle 50cc lik bi scooter vardı sanırım. Bir adam da mobilette le girmişti sınava. Hoş görüntülerdi
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Ben sınavdan kaldım . Öncelikle Ankara'da skoter falan dinlemediler herkes vitesli motorla girdi. Benim kursun motoru mondial 250 mct, kocaman bi şey yahu, doğal olarak epey zorlandım, kukalar arasından bırakın sıralı geçmeyi, motoru devirmediğime şükrediyorum. Hava kapalıydı, hadi çabuk olun derlerken biraz da heyecan yaptık ve sonuçta kaldık. Sanırım 55 vermişler. Haftaya telafisi var diyorlar ama daha kursla görüşüp teyit etmedim. Böyle giderse motor işinden soğutacaklar beni, 4 tekerlikli hayata devam edecem. Offf offf ...

Motosikleti
    hero T Sports 150 cc
    28-09-2006 perşembe yani bugün A2 ehliyetime kavuştum sonunda çok şükür

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Sınavdan 90 almışım arkadaşlar.Sınav günü beni izleyebilmenizi çok isterdim.Kukaları dizmişler,ama kukaların arası anca benim motor kadar.Ne yapalım başlayalım dedik.1. kuka tamam,2. cisi sıyırarak,3. artık yok çarpmak üzereyim kasıyorum,4. tam isabet.... Hadi dediler 2 tur olacak durmadan.Haydaaaaaaaaaaaaa döneceğim dönecek yer yok.Bizim arkadaşlar sağolsunlar koymuşlar motorları önümüze .Kalmam için her türlü zorluk var yani.Tabi neyse ayağımızı yere koyduk malesef.Döndüm bir daha yine aynı durum tabi.Komisyondaki kadın diyormuş ben geçerken kukaların arasından: ya bu motorun boyu zaten kukaların arası kadar nasıl geçecek bu.Tabi ben geçiyorum sıyıra sıyıra.E herhalde onun hatırına aldık 90 puanı.E be kardeşim öyle diyeceğine açtırsana şu kukaların arasını
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    hero T Sports 150 cc
    arkadaşlar ben kırklarelinde otoruyorum 26 ağustos sınavını kazandım 23 eylülde direksiyon sınavını geçtim ve bu sabah 28 eylülde kurstan evrakları alıp vergi dairesine gidip harcı ödedim emniyete gittim bereket ilk b sınıfın istanbuldan almıştım ama 10 gün önce trafik şubeye gidip ehliyetin fotokopisini çektirip bıraktım onlarda istanbul trafikle internet üzerinde yazışmışlar ve bu sabah 1 saatte A2ehliyetimi elime aldım o da kartın basılması için şimdi git 1 saat sonra gel al dediler ve hiç sorun yaşamadan ehliyetime kavuştum.

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Türkiye de bu isler malesef bu sekilde yuruyor bende motorumu almada 1 sene once basvurmustum dolayısıyla zaman problemim yoktu
    Senin Büyüklüğünü Tartışanlarda AKIL Aramak APTALLIK Olur !!! Tek Şampiyon FENERBAHÇE

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazılı sınav ve direksiyon sınavı çok kolay ama onun haricindeki tüm aşamalar vatandaşa işkence çektiriyor.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buyrun sorun var burda niye ağlıyoruz ...yaşanmış olaylar var ...ve e-devlet olmuş devletimiz ..

www.egm.gov.tr mail adresi ise bphism@egm.gov.tr

buraya yazalım hatta içinizden biri ...bence bu biri mehmet olabilir durumun vehametini anlatan bir şikayet dilekçesi yazsın bizde bu dilekçeyi hem emniyete hem içişleri bakanlığına postalıyalım ...hadi beyler şikayet ederek bi yere varamayız
    bakın 2004 te yürürlüğe giren 3 yıllık muayene olayını oraya mail buraya mail derken çözdük ...bunun içinde bişiler yapabiliriz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler