Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

ybr125 mi cbf150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    cbf al derım tanıtımı ızledım harıkaa moto r bencee ybr yı sürdüm o kadar gzl diil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda cbf 150 derim

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    2,900 yt anahtar teslim ayrıca teknoloji olarak önde .. ybr ile kıyaslanacak bir motor deil enduro touring tarzında küçük cc li bir afet.. ybr almak istiyordum deli gibi fakat artık işim olmaz...YBR ALLAH a yakon benden uzak olsun

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı gucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2,900 yt anahtar teslim ayrıca teknoloji olarak önde .. ybr ile kıyaslanacak bir motor deil enduro touring tarzında küçük cc li bir afet.. ybr almak istiyordum deli gibi fakat artık işim olmaz...YBR ALLAH a yakon benden uzak olsun
    Babacan naptın ya, ybryi Allaha yakın yapma, hiç belli olmaz valla bu işler, ybr kendini kanıtlamış kusura bakma ama hondanın adı olabilir ama Yamaha neyin adı?
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlgi alanları
    Sanırım Yamaha ybr 125 gibi piyasayı kasıp kavuran motora rakip çıkarmak istediler.Bizim turk milletine türk usülü taktik.Okadar çin furyasından sonra insanlar yamaha honda dan baska başlangıç motoru almayacagı bir durumdayız.Bu motosiklet sanırım genede seçenekler içinde olacaktır ama ybr gibi sanırım 1998 den beri üretilen ve tamircilerin gözü kapalı tamir ettigi parçası her köşe başında bulunan motosikleti indirebilirmi bilinmez.

Honda CBR 125 5.150 YTL

Honda CG 125 3.900 YTL

Honda CBF 150 : 3.190 YTL

Sanırım cbr neden pahalı oldugu herkezce bilinir hepte tartışılır versekmi 5000 ytl vermesek mi.Git ikinci el yuksek cc al derler bazen.CG 125 sanırım kalitesi önceki versionu titandan kanıtlanmış ve sevdalılarında dediği gibi 3900 hakkeden bir motor derlerken 25 cc daha yüksek bir motor çıkararak honda hem aynı kılasmanda diger markalarla kapışmak istedigini hemde cg 125'in satışının az olmasından dolayı bu platformda bende varım demek istiyor.Bu durumuda tabii ki parça kalitesini düşürerek yapmak zorunda oldugunu sagır sultan bilir.

Gelelim görünüşüne bence keeway speed 150 bile bundan daha şekil duruyor, sadece yazık diyorum hondaya.Abisi cbf 1000'e biraz benzetilmeye çalışılsada küçük sınıf bir model oldugundan cok çirkin durmuş.Sanırım kış sonu yaza çıkarken motor hakkında daha çok bilgiler ögrenecez ozaman iyi oldugu tüketiciler tarafından kanıtlanırsa sanırım artık sokaklarda cbf 150 görmemiz mumkun olacaktır.Eğer tüketiceler tarafından ybr daha iyiymiş denirse ybr devam edecek gibi.
    Motorize07.com Antalya Team

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ybr125 ce cbf150 çinde üretilen modeller. tabi ki yamaha ce honda fabrikalarında. bazı arkadaşlar malzeme kalitesi düşmüş diyorlar. tabi ki düşecek. cg125 in fiyatını duyanlar da ybr alırım diyordu. fakat cg125 ybr den daha sağlam ve kalitelidir. burada kuryelerin %90 ı cg125 ya da titan kullanır. cg125 sanırım brezilyada üretiliyordu. alın ybr gibi çinde üretildi. ne oldu? halen malzeme kalitesi tartışmaları.

cbf150 japonyada ya da brezilyada üretilseydi. fiyatı 5000 ytl den az olmazdı.

cbf250 brezilya üretimi. ön farı 900ytl. cbf150 çin üretimi ön farı 85 ytl. sizce neden çinde üretiliyor motorlar.

ybr de çin bu da çin kaliteleri ikisinin de aynıdır.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    İlgi alanları
    işte birçok kişinin dedigi kapalı bir kutu nasıl oluyorda 1-2 yılık kullanılmıs bir motorla daha yeni çıkmış ve birkaç kişinin sadece 50-100 km yol yaparak aynı 2 yıllık motor gibi fikrim budur diyebiliyor şaşırıyorum.

Honda cbf 150 ilk önce satılmalı kullanıcılar kullanmalı durdugu yerde bir düşmeli zamanla kullandıkca bakıma gitmeli neler problemli neler iyiymiş ozaman denir.Tamirciler bir altına yatmalı parça degişmeli anlatmak istedigim zaman geçmeli.Bir avrupalı kaba taslak direk işte motorum demez yeni çıkan bir motora , ha paranız çoksa ve banane yaa ben riske girerim risksiz hayat olmaz ben bundan zevk alıyorum diyorsanız alırsınız hiç bir insanın fikri olmadan ya tester siz olursunuz yada başkası olur siz gönül rahatlıyla sonra alırsınız.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Acemilere baslangic olarak rakipsiz gorunuyor, ybr nin hizini artirmak icin cabalayan arkadaslar bu motora hemen isinir, 20 km daha hizli gitsin diye cekmedikleri cile kalmamisti

Alıntı ****** adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte birçok kişinin dedigi kapalı bir kutu nasıl oluyorda 1-2 yılık kullanılmıs bir motorla daha yeni çıkmış ve birkaç kişinin sadece 50-100 km yol yaparak aynı 2 yıllık motor gibi fikrim budur diyebiliyor şaşırıyorum.

Honda cbf 150 ilk önce satılmalı kullanıcılar kullanmalı durdugu yerde bir düşmeli zamanla kullandıkca bakıma gitmeli neler problemli neler iyiymiş ozaman denir.Tamirciler bir altına yatmalı parça degişmeli anlatmak istedigim zaman geçmeli.Bir avrupalı kaba taslak direk işte motorum demez yeni çıkan bir motora , ha paranız çoksa ve banane yaa ben riske girerim risksiz hayat olmaz ben bundan zevk alıyorum diyorsanız alırsınız hiç bir insanın fikri olmadan ya tester siz olursunuz yada başkası olur siz gönül rahatlıyla sonra alırsınız.
    bu dedigin seyler cok dogru ancak honda gibi saglam bir firma icin gecerli degil, bi parcasi kronik sorunluysa cagri yapip degistirme sansina sahip
    Been here, done that before and survived

Motosikleti
    İlgi alanları
    neyse insanlar alıp kullandıkça görecez inşallah iyi bir motor çıkar.fiyatıda hep böyle kalır.Ufak cc motosikletler nede olsa gelip geçici cc ler.2 yıldan fazla binenler gerçekten az görülen kişiler.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    arkadaslar daha durun ya cok erken yorum yapıyorsunuz gecsin bakalım bi kac ay ybr mi cbf mi görürüz ayrıca su eski tip cgl nin grenajlısı bu motor hic bi farkı yok jant sasi hersey aynı. grenajı ve tek amortisöru takıp yollamıslar cinden hayırlı olsun.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heryere kopyaladım bu yazıyı. motor beni deli etti
    arkadaşlar bugün akşam saat 20.00 da konya bayisine cbf150 ler geldi. montajını bekledikten sonra saat 21.00 da motorlar hazır oldu. biz de konya honda bayisinin sahibi mehmet şirin sayesinde motorları test ettik

öncelikle cbf150 asla ybr nin rakibi değil. cbf150 yi kullananlar ybr derse anca kendini kandırır. mükemmel sessiz bir motor. çalıştığını zor duyuyorsunuz. sürdüğüm motor sıfır olduğundan hız yapamadım fakat 60 km/h ile giderken öndeki rüzgarlık sayesinde rüzgar hiç gelmiyor yüzünüze. vitesleri çok yumuşak geçerken ses gelmiyor. 5 vites ve 3 viteste 30km/h gibi hızlarda titremiyor bile motor. koltuğu çok rahat ve iki kişi çok rahat şekilde oturabiliyorsunuz. sürüş konforunda bence bu sınıfta lider olacak gibi. yolda resmen akıp gidiyor.

özellikle yakından ilk gördüğümde bu kadar büyükmüymüş dedim akşam olduğu için fazla resim çekemedik.

son olarak bir yorum yapacaksak tek kelimeyle dört dörtlük bir motor. birkaç hafta sonra heryer cbf150 olacak bence ayrıca cbr125 alan bir arkadaşım keşke bekleseydim de cbf150 alsaydım dedi.

bu da arkadaşım soner (clawman) beraber test ettik motoru. ikimizde hasta olduk motora.

ben de cbf250 ile ikisini yanyana görünce özellikle fiyatlarını gözönüne alınca cbf150 almaya karar verdim. inşallah alacağım

tamam o senin kendi görüşün. yarın birkaç kişi alırda memnun kalmazlarsa nooolacak? seni hatırlarlar bol bol....
    hondayla alakası olmayan motoru neden övüyosunuz? Kendi ürettiği motora servis vermeyen kabul etmeyen (kinetix) hondadan bahsediyorum......
    Yarın cbf lerde aynı olursa burada aman çok güzel tavsiye ederim diyen arkadaşlar diğerlerinin yüzüne nasıl bakıcak????

Alıntı gucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman cbf yle beraber yakınlaşma da?????

Hem hala neden ybr ile cbf aynı kefede görüyosunuzki???
    O ybr ile ailesinin geçimini sağlayan arkadaşlar var...Türkiyenin en çok tercih edilen kurye paket vb. motoru...Cbf ayrı sınıfta....Sadece hobi motoru tutkuyla seven insanlar alır. Ekmeğini motordan çıkarıcak insanların cbf alıcağını sanmıyorum. ne de olsa yakıt çok önemli. Parça pahalı, işçilik pahalı,

Aynı sınıflarda olması bile hata biri 125 cc biri 150....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    herkesin kendi tercihi alanlara hayırlı olsun ama ybr gibi kendini kanıtlamıs sorunsuz bi motoruda bukadar erken piyasaya yeni cıkmıs hicbisey ıspatlamamıs olan bi motorla kıyaslamak bence cok yanlıs hepimiz zaman icinde görücez beraber tanıyacagız sonucta hepsi iki teker ve iki dev markanın motorları ve ikiside cinde üretiliyor.

Motosikleti
    HONDACBF150

cbf 150 sahibi olarak fikrim

öncelikle her iki motoruda kullanmış biri olarak ilk sözüm cbf150 çok daha sürüş keyfi veren bir motor - ikincisi bu iki motor kesinlikle aynı sınıfta değiller cbf 150 kesinlikle abisi cbf1000 in küçültülmüşüdür - son olarakta motorun ne gibi problem çıkaracağını bilmeden almanın doğru olmadığını düşünen arkadaşlara sesleniyorum ben honda olduğu için gözüm kapalı aldım pişman değilim ve olacağımıda sanmıyorum herkese iyi bayramlar

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    HONDA HAYAT ONDA... en azından gidonu ybr gibi dar değil.ybr ye binince bisiklet sürmüş gibi hissediyorum kendimi
    www.kalyoncumotor.com

ybr makina olarak süper.sorun yok.hemde hiç.ben cbf ile şimdilik yorum yapmam arkadaşlar.6 ay sonra konuşuruz.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    cbf 150 yi ilk kullananlardan biri olarak rahatlık konusunda ybrden üstün oldugu zaten su götürmez bi gercek ancak zamanla cıkacak problemler konusunda kimse fikir sahibi degil su an bekleyerek görmek en iyisi arkadaslar ancak motorun tek kusuru cbf adıyla piyasaya cıkması bu motor asla ama asla naked degil basbaya comunter.

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    honda allllllllllllllllllllll

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam o senin kendi görüşün. yarın birkaç kişi alırda memnun kalmazlarsa nooolacak? seni hatırlarlar bol bol....
    hondayla alakası olmayan motoru neden övüyosunuz? Kendi ürettiği motora servis vermeyen kabul etmeyen (kinetix) hondadan bahsediyorum......
    Yarın cbf lerde aynı olursa burada aman çok güzel tavsiye ederim diyen arkadaşlar diğerlerinin yüzüne nasıl bakıcak????
    arkadaşım ben burda cbf150 hakkında kişisel görüşlerimi belirttim. burada herkes iyi ya da kötü diyor. bu da benim görüşüm. senin kinetixine bayi bakmamış. getir konya bayisine baktırayım motoruna. bayinin suçunun bana yüklemişin resmen

ayrıca kinetix basit bir motor garantisi de bitmiştir. heryerde yaptırabilirsin. binlerce motor satan bir firmadan birkaç şikayet geldi diye honda almayacak mıyız?

hondayla alakası nasıl yok onu da anlamadım. sen bence servisini değiştir. konyadaki honda servisine başka marka motorları götür. rica et onlara bile bakarlar.

siteden birkaç arkadaş almış. beni de güzel şeylerle hatırlıyorlar. yaklaşımın çok seviyesiz olmuş. forum bilgi fikir paylaşma platformu ben de kendi fikirlerimi yazdım. ne yani fikir yazmayıp sadece video resim mi paylaşalım? ya daçoğu kişi gibi sadece geyik mi yapalım
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yeni bir cbf150 sahibi olarak bu motorun o kadar tipsiz olduğuna katılmıyorum (tabii kargaya yavrusu kuzgun görünür) Ybr'ye bişey demiyorum, zaten bana bu tip kıyaslamalar hep saçma gelmiştir.Bana YBR küçük geldiği için bunu seçtim hem 150cc. + yeni teknoloji. Şu ana kadar sürüşü de çok rahat, ben iyi ki bu motorla başladım demeye başladım bile

Buyrun fotolar, tipli mi tipsiz mi. Ve tabii ne kadar köfte o kadar ekmek denklemini de unutmamak gerekir

Bence de yorum yapmak için çok erken, bizler sadece ilgili cbf150 topiğinde ilk izlenimleri yazıyoruz.
    Ayrıca hep söylerim, yine söyliyim, insanın motoru yokken bahane vermek çok kolaydır, ama cg125'i tip olarak hiç sevmem mesela, fakat ona binen de Honda motosiklete binip mis gibi de deneyim kazanıyor ya da işini görüyor.
    Yamaha da Honda'da büyük markalar, kıyaslamak yerine herkes istediğini alsın ve motosiklet keyfini sürsün derim. Tabii ki ybr kendini ispatlamış bir alet, 3 günlük motoru nasıl YBR ile kıyaslayabilirsiniz ki.YBR'si ve CBF'si olan arkadaşlara da sakın gaza gelip sokaklarda kıyas yapacaz diye yarışmayın derim.

Bir de ekleme yapayım, benim bir ybr125'im olsaydı, o motordan sonra zaten en azından bir 250'lik motora geçiş yapmak isterdim. Tıpkı bundan sonra daha büyük cc (Umarım, aksilik olmazsa) düşündüğüm gibi. Ben ve sanırım benim gibi ilk motorunu alan ya da başlangıç yapan arkadaşlar için zaten ybr, cbf farketmez ama boy pos ve tip tercihinizi etkiler. Ben de olduğu gibi. Herkesin zevki farklı değil mi ya.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben burda cbf150 hakkında kişisel görüşlerimi belirttim. burada herkes iyi ya da kötü diyor. bu da benim görüşüm. senin kinetixine bayi bakmamış. getir konya bayisine baktırayım motoruna. bayinin suçunun bana yüklemişin resmen

ayrıca kinetix basit bir motor garantisi de bitmiştir. heryerde yaptırabilirsin. binlerce motor satan bir firmadan birkaç şikayet geldi diye honda almayacak mıyız?

hondayla alakası nasıl yok onu da anlamadım. sen bence servisini değiştir. konyadaki honda servisine başka marka motorları götür. rica et onlara bile bakarlar.

siteden birkaç arkadaş almış. beni de güzel şeylerle hatırlıyorlar. yaklaşımın çok seviyesiz olmuş. forum bilgi fikir paylaşma platformu ben de kendi fikirlerimi yazdım. ne yani fikir yazmayıp sadece video resim mi paylaşalım? ya daçoğu kişi gibi sadece geyik mi yapalım

Yılmaz kardeşim....

Yazımdan alındıysan özür dilerim. Bir sohbet ortamında konuşulanlardan farklı yazmadım. Ama sana seviyesiz geldiyse birdaha sana cevap yazmam..

Kinetix imi ben hayatta hondaya elletmem yüzünü bile göstermem. Gerçi artık yok çalındı..... Adamların listelerinde o motor yok , parça yok, fiyat listesi yok, olmadığı gibi anlayan ustada yok...
    Anlatmak istediğimi anladınmı şimdi....Aynı şey yavaş yavaş titanın başınada gelmeye başladı. Kim gitse parça yok istiycez..Ne zaman gelicek belli diiill? Adamlar ekmek yiyorlar o motordan..Güvenerek hondaya almışlar...Kötümü etmişler....Eğer benim motorum hondaysa bakacaklar arkadaş modeli ne olursa olsun...
    Bosch firmasına girince derki '' İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim ''
    Hondada bu varmı? dışarda 10 liralık mal 35 lira....Anlatmaya çalıştığım buydu..

Neyse zaman gösterecek...Herkesin kesesi düşüncesi kendine.....ama tavsiyelerin de önemi tartışılmaz....

Benim için her 2 tekerli alet motordur. iyi de olsa kötüde. Titanım da var ama hala derimki bence YBR...

Bilhassa motordan ekmek parası kazananlar için...........
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler