Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

ybr125 mi cbf150 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    alpinaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco xcıtıng 500
    honda gerçekten çok iyi bir makina çıkardı.herkesin yüzü güleceğinden eminim,tip okadarda önemli diğil önemli olan senin motorun üstündeki rahatlığın,bundan kastım honda diğer motorlara nazaran daha şeffaf ve yumuşak ben ybr kullanıyorum oda sağlam motor.zaten yamaha bu duruma karşı koyacak birşeyler yapacaktır,ya ybrnin fiatı düşücek yada ybr 150 olacak sizde merak ediomusunuz---?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    seneye inşallah
    Merak ediyorum ben ama zaten anca haziranda falan alıcam motoru.Yani yamaha da napacaksa yapar o zamana görrüz daha güzelini çıkarsın yamaha alalım.Bi de honda cbfyi çinde üretiyormuş doğru mu?Doğruysa çinde üretilen honda honda olur mu kalitesinden ödün verir mi?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı sselcuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum ben ama zaten anca haziranda falan alıcam motoru.Yani yamaha da napacaksa yapar o zamana görrüz daha güzelini çıkarsın yamaha alalım.Bi de honda cbfyi çinde üretiyormuş doğru mu?Doğruysa çinde üretilen honda honda olur mu kalitesinden ödün verir mi?
    ybr125 de çinde üretiliyor.millet toz kondurmuyor. buna da ben toz kondurmam
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    sselçuk bildiim kadarıyla honda hindistand benim ybr 125 im var 3 haftalık şaside made in china yazıodu söktüm bunlar büyük firmalar ayrıca motorda önemli olan nerde üretildiği değil ne kalitede parça kullandıkları yamaha kaliteli parça kullanıp ybr 125 i çinde üretiyor bildiğim kadarıyla cbr125lerde çinde üretiliyor ve 600lüklerin fabrikası yapılıyor gayet normal işgücü ucuz olan yerlerde (çin,hindistan..) kar ı yükseltmeye çalışıyorlar yani orda burda üretilmesi önemli değil önemli olan parçanın kalitesi ve arkasındaki marka honda,yamaha gibi markalar ayda üretse yine alırım

gece17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer/mavi
    bende arada kalanlardanım ilk gözdem ybr'ydi fakat bu cbf hayatımıza girdiinden beri herşey deişti dün bayisine gidip görünce ybr benim için bitti gibi bişey.
    bence cbf bikere çok kaslı ybr yanında yavru gibi kalıyo ama ybr'de boş makina değil fakat bu honda sanırım işi götürecek
    ve bence cbf 150 inşallah ilk alan ve ilk yorumları yapan ben olurum
    ALLAH hepimize nasib etsin
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
    M.K.ATATÜRK

whitecloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su motoru

kararsızlık diz boyu bu alemde

merhaba
    bende sahsen kararsız kalsım makina gayet hoş görunuyor ama arkadaslardan kullanım deneyimlerini belkemek gerekecek sanırım ama fiyat gayet iyi sanırım

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    aynı anda cbf de piyasada olsa tercihim honda dan yana olurdu.Naapalım aldık bi kere ybr yi.Aslında çok memnunum motorumdan ama.bir çok yönüyle cbf üstün...ne yazıkki bu böyle...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Daha asfalta cikmamis motoru sormak bence biraz yanlis digerinin senelerdir Turkiye piyasasinda , kuryeci dostlarmiz ona yapilabilecek tum testleri yapti. Bu topic bence 6 ay evel acildi derim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    Alıntı ICMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

adamın şahsi bir gıcıklığı var cbf 150 ye, anlamadım gitti?
    ha şunu bileydin
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar kesinlikle cbf derim çünkü 2 yıl ybr kullandım motoru sağlam ama dış aksamı cok uyduruk lastikler deseniz hiç güvenli değil 40 km de bile sizi üzerinden atabilir hele bide yeni ybr lere aydınlatma eksikliği yapmışlar tam olmuş mobilet farı gibi far koymuşlar gece yolculuk yapılmıyo fakat grenajlı modellerde böle bi sorun yoktu bence ybr motor olarak iyi fakat dış aksam olarak cok zayıf bi motor bu koşullar ve fiyata göre tek secenek cbf150 he bu arada cbf nin tipini beğenmeyen arkadaş acaba ybr nin tipinin neresini beğeniyor cok merak ettim??

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    bugün canlı canlı görme fırsatım oldu cbf 150 nam-ı diger unicorn'u. beklentilerimi tamamen aştı görüntüsü ve parçlarının kalitesi. ybr 125 ile yan yana koysan ybr 125 in asamesi okunmaz, bu fiyatla bence çok çok ideal bir commuter ve kısa gezi motoru. motorunu ve gidişini bilmiyorum ama honda yaptiysa onu da güzel yapmistir diye düşünüyorum.

şu anki en iyi başlangıç motoru bence, cbr 125'e 5.150YTL verilmez, ybr ile de cbf 150 arasinda bence ucurum olmasa bile ciddi fark var. ikinci elleri de çıksın yavas yavas bakalim.

bu arada honda bayiine sordum yazın fiyatlari arttiracaklarmis bu piyasaya çikiş fiyatıymış bu fiyat seviyesinde mümkün degil kalmaz diyor. bence en az titan kadar olur fiyatı, almayi düşünenler kaçırmasın derim fiyatlar bu seviyede ve taksit imkanlari varken kış vesilesi ile.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 150 yi henüz binip test etme fırsatım olmadı ..aralarında ki en büyük fark şu olacaktır..cbf 150 her ne kadar honda da olsa henüz yeni bir motor kapalı kutu . bakarsınız bi tutar siler süpürür ortalığı ..ama ybr sınıfında kanıtlanacak her şeyi kanıtlamış oturmuş bir markadır ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    [B]HONDA CBF 150 [/ B]
    [img]http://img5.imageshack.us/img5/5658/atabayrak1dy.gif[/img]

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    ne ybr imiş ya

cbr -ybr

cg-ybr

şimdi cbf150-ybr

tek modelle hondaya meydan okuyor

-----
    bence şu anda cbf150 daha iyi.Görüntüsüde fena değil.
    ama ben olsam biraz beklerdim.alanlar motorun ne durumda olduğunu yazacaklardır

ICMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Katılıyorum ne Ybr miş be yav.
    --MOTOSİKLETSİZ OLMUYOR YAV--

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar, honda ve yamaha yı birbiri ile kıyaslayarak hata yappıyorsunuz bence.
    İkisi de motosiklet sektöründe lider birbirine eksik yada üstün gelecek bi yönleri olmaz. Test şürüşlerine bakarak cbf in +ları biraz daha fazla gibi.Daha ekonomik ve sessiz motor. Daha uygun fiyat. Bunun yanında ybr de bu sınıfın lideri. Ancak cbf 150 alacaklar bence bu fiyat avatajını kaçırmasın derim. Bu motor bu fiyatta kalmaz yakın bir zamanda fiyatı artar.

Motosikleti
    movistar
    cbr 125 r var bende . şimdiki aklım olsa cbf 150 alırdım. aradaki farkıda cebime atardım. yeni başlayacak arkadaşlara duyurulur.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben de aynen düşünüyorum, ybr 125 varken sıfır cbr 125 almak başlangıç motoru olarak zaten pek akillica degildi, şu halde bu fiyata cbf 150 varken ikinci el bi cbr 125 almak bile akilciligini kaybeder durumda.

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam cbf 150 alırdım.3200 ytl de tanıtım fiyatı bence.
    ybr kuryeler tarafından test edildi de cg 125 edilmedi mi?
    hangisi daha çok kullanılıyor?hangisi daha dayanıklı çıktı?tabi ki honda..
    çin malı scooter fiyatına adam gibi kaliteli 150 cc lik honda..daha ne isteyeyim?
    cahil doluymuş burası bee..

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Bugün Çanakkale de ki Honda bayisinde test motoru olarak bulundurulan cbf150 yi yaklaşık 10 km kullanarak kendimce test ettim....izlenimlerim....
    *Motor beklediğimden büyük idi(eski bir ybr kullanıcısı olarak)...Aynı hissi koltuğa oturduğunuz da da fark edebiliyorsunuz.İki kişi rahatlıkla yolculuk yapabilir...
    *Malzeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim,bence ybr biraz daha üstün bu durumda...Özellikle göstergeleri bence ikinci sınıf olmuş ve hız ibresi hareket halinde iken titreme yapıyor!!!!
    *Lastikler duro,bilen bilir çok da iyi sayılmaz,ben açıkcası pirelli bekliyordum!!!
    *Kafa granaj plastiği çin malı motorların yapı maddesini andırıyor,ve grenajın iç üst tarafın dan yol ve ön çamurluk gözüküyor,orası kapatılabilirdi!!!
    *Eksozun susturucu bölümü uzun kısa tutularak biraz daha hoş bir hava verilebilirdi,bence çok da iyi durmamış...
    *Görünüş olarak yukarıdaki göze batanlar haricinde geri kalan kısmı oldukça başarılı,mesela arka stoplar la ön sinyallaerin yerini ve dizynını çok beğendim....
    *Sele çok başarılı,kasayı iyi kavrıyor
    *Motor rolantide çok sessiz çalışıyor,gürültüü ortamda çalıştığı farkedilmez,cikle yeri iyi seçilmiş....
    *Gaz tepkisi iyi çabuk devirleniyor....
    *Titreşim gerçekden çok az,yok da varsayabiliriz...
    *1.vites çok kısa,yüksek deviri sevmiyor!!!
    *Genel olraka düşük devir tepkisi canlı,ancak sportif kulllanım için sanki fazla da yatkın değil,mesela ybr çabuk devirlenir ve devir aralığı uzundur,ancak cbf deviri çabuk bitiryor,yani yüksek devir istemiyor makine...Zaten teknik verilerinden de bu sonuç çıkıyor!!!
    *Motorun yol tutuşu mükemmel,bulunduğum yerde çok rüzgar olmasına rağmen çizgisini hiç kaybetmedi,aynı yerde ybr olsa idi rüzgar kesin sağa sola yatırıdı motoru!!!
    *Frenler başarılı....
    *Motor 14 km de idi,fazla basmadım ama o kadar rüzgara karşı 100 yapmayı başardı,trafik fazla ve yol fazla iyi olmadığı için daha fazla zorlamadım ama rüzgarsız ve güzel bir yolde açılmış bir cbf 120 civarı yapar gibi geliyor
    *Viraj dengesi çok iyi,çok rahat kontrol ediliyor...
    *Yanlız iki kere vites atması ile karşılaştım,2. vites de vites iki kere boşa kaçtı!!! 15 bin km ybr kullandım bir kere bile bu sorunu yaşamamıştım!!!
    *Genel olarak iyi sayılır ama daha da iyi olabilirdi!!!

Ybr ye göre artıları,yol tutuşu,gücü,ağırlığı ve rahatlığı....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler