Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT660 Modifikasyon

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba dostlarım.. Lafı uzatmadan hemen konuya geçmek istiyorum..

İstanbul'da ikamet eden motosiklet.net / 2 teker sevdalılarının bir konuda fiyat araştırmasına ihtiyaçım var.. Yamaha XT660X için Akrapovic SP Streel Legal versiyon 1 Çift Egzost aramaktayım.. Antalya'da görüştüğüm bir kaç firma egzostları sipariş üzerine getiriyorlar ama henüz fiyat konusunda kimsenin dudaklarından ''NET'' bir söz çıkmadı.. Bildiğiniz gibi istanbul motosiklet yedek parça / servis /aksesuar konusunda oldukça büyük bir kaynağa sahip..

Hayırlısı ile Bugün Modifikasyonun ilk safhası olan K&N hava filtresi ve NGK Iridium bujileri motosikletime taktım.(K&N=75$ / NGK Iridium 25 YTL)
    (İlk safhası diyorum çünkü şu an muhasebemin ancak buna gücü yetti ) Kafamdaki sonraki aşama okuduğunuz gibi Akrapovic Egzostlar + Renthal Ön/Arka Dişli Seti + Power Commander uygulaması..(Yine Antalya'da İkamet eden Mavi Renkli XT660'ı olan Sevgili Dostum Bekir'de [Nam-ı Diğer Ciguli] Çift Akrapovic egzostları gördükten/arkasından alevler ata ata gazlamasına şahit olduktan sonra artık motosikletime çok daha farklı bir gözle bakmaya başladım..)

Kısmetse 660'a uzun süreler binmek istediğim için açıkcası kesenin ağzını biraz açacağım.. Çünkü Motosiklet şehir içinde ve dışında umduğumdan çok çok daha rahat ve performanslı..

Şimdiden yardım eden yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler.
    Sevgiler
    Ateş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Akropovic egzozu Korlas'a bir sor istersen. Distribütörü orası. Belki 2. el bile bulabilirsin. Telefon numarası 0216 4673117

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    xt660 akrapoviç eksozu motoboy kullanıyor sanırım ondanda bildi alabilirsın motor gerçekten 2 yoldada güzel hem arazi hemde asfaltta masraf yapmaya değecek bir motor
    AĞIRADAM... SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....

Hemen korlası arıyorum İlnapoli teşekkür ederim.

Doğru söylüyorsun SAVASXXL. Pazar günü dostum bekirle viraj yapmak için kemere yoluna çıktık gaz açtık.. Ben henüz 2 haftadır 660 kullanıyorum bekir 11.000 km deneyimli + çok eski motorculardan.. Eleman öyle bir viraj alıyor ki arkasında ilerlerken benim kalp atışlarım hızlanıyor! Zaten baktı ben yetişemiyorum 3-5 km ileride motorun üzerine oturmuş ayak ayak üstüne atmış beni bekliyor kerata Tabi lastiklerinde bunda etkisi fazla. Benim lastikler fabrikasyon (2003 Üretimi Pirelli Dragon / büyük ihtimallede sert + bayat) o sebeple çok fazla yol tutmadığı için henüz ben o cesaretle viraja yatamıyorum.(Bekirde Pirelli Diablo Pist lastiği var.)

ayrıyeten korlas dışında tanıdık / dost işi / batan gemi malı akrapovic sp serisi egzost nereden bulabiliriz acaba? Ben bu egzostları almadan rahat uyku uyuyamayacağım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    merhaba aynı motor bende var şuan çift acrapovic takımı 900euro bn çok memnunum ses muhteşem performans da güzl son hızını 188 yapıyor alırsan memnun kalırsın

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    bak geldi hemen a dını duyunca....
    xt660 cılar toplanın heehe
    AĞIRADAM... SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    anında eet 660 kullanıcısının çok olduğunu sanmıyorum ama

Korlası aradım. 840 Euro fiyat verdiler peşinde %10 indirim yapabileceğini söyledi Ahmet isimli bir bey. Bakalım bu ay kredi kartlarına biraz nefes aldırayim sanirim önümüzdeki ay kısmetse bir çift akrapovic almakta bize farz oldu :D K&N Air Filter + NGK Iridium buji + Enjeksiyon ayarlamasından sonra bile motosiklet şaha kalkıyorsa akrapovicten sonra neler olur düsünmek bile heyecanlandırıyor beni su an

Aslına bakarsan motoboy benim son süratle pek işim yok. Hızı seviyorum ama beni daha cok heyecanlandıran Tork + Engine sesi. Zaten son süratle işim olsaydı ne yapar eder gider aynı paraya ya 2. el bir Z750 alırdım yada FZ6. Zaten Akrapovic öncesi veya sonrası sanırım dişlilerede bir el atacagım. 2 dis büyüterek motosikletin ilk 3 vitesinin verimini maksimum arttırmayı düşünüyorum.Son hız umrumda degil yani 3 viteste bile makine ön kaldırsın beni deli etsin yeter

man4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f800 gs
    Alıntı Ates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korlası aradım. 840 Euro fiyat verdiler peşinde %10 indirim yapabileceğini söyledi Ahmet isimli bir bey. Bakalım bu ay kredi kartlarına biraz nefes aldırayim sanirim önümüzdeki ay kısmetse bir çift akrapovic almakta bize farz oldu :D K&N Air Filter + NGK Iridium buji + Enjeksiyon ayarlamasından sonra bile motosiklet şaha kalkıyorsa akrapovicten sonra neler olur düsünmek bile heyecanlandırıyor beni su an

Aslına bakarsan motoboy benim son süratle pek işim yok. Hızı seviyorum ama beni daha cok heyecanlandıran Tork + Engine sesi. Zaten son süratle işim olsaydı ne yapar eder gider aynı paraya ya 2. el bir Z750 alırdım yada FZ6. Zaten Akrapovic öncesi veya sonrası sanırım dişlilerede bir el atacagım. 2 dis büyüterek motosikletin ilk 3 vitesinin verimini maksimum arttırmayı düşünüyorum.Son hız umrumda degil yani 3 viteste bile makine ön kaldırsın beni deli etsin yeter
    slm ates bende xt kullanıcısıyım artık bişeyler yapmam gerektiğini düşünüyorum paramda yok ama senin bu taktığın iridiium buji ve hava filtresini alabilcek kapasitem var şuanda 2 sorum var. 1.bunlar motorun performansını artırdı mı? 2. nerden temin edebilirim?yardımcı olursan sevinirim

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Sanırım Konunun 3yıl gerısınde kalmıssın
    o arkadaş buyuk ıhtımal motoru dahı değiştirmiştir

işin şakası tabıı,

XT gusel motor bır sefer ve 30 dk kullanma fırsatım olmuştu ve cıdden ivmelerı ve aerodınamık açısından çok güzel motor...
    sanırım KORLAS'ın telefonu verılmış,
    ara ıstersen....
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ikinci el akrep bulamazmıyız dostlar...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    ikinci el akrep ben de arıyorum. veya el yapımı bişeyler yapsak nasıl olur?
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hoorrrtttt

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler