Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dizlik, eldiven, bel kemeri... NE ALMALI???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gece_Yaratığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    merhaba arkadaşlar..
    honda cbf 250 kullanıcısıyım.. kask ve mont ok ama dizlik eldiven ve bel kemeri daha almadım.. hangi marka iidir?? cloverın gördüm ama başka tavsiyeleriniz olur mu??
    dizlik uzun mu olmalı ya da yalnızca diz kapaını koruyan yeterli midir???
    görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    movistar
    arkadaşlar pek bi yardımsevermiş...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    marka olarak ufo lara bak derim bi, dizlik e gelince allah korusun kazada ne olacağı belli olmaz ama bildigim uzunlar daha guvenlı ama bu seferde ılerıde kullanmıosn rahat olmadı diye
    Ride your way

gezgin bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125 bi de modenas
    valla bende kask ve monttan başka normal bir deri eldiven var ayağıma da asker pazarından kışlık postal aldım. daha fazlasını sevmiyorum öyle robokop gibi...
    Bir daha hangi ana doğurur bizi?

Motosikleti
    Honda CBF 250
    şahsen rahat edip etmemek önemli değil...
    motorun üstünde sürücü değiliz.. kaportayız.. bu kesin
    ama daha önemlisi korumaların kaliteli olması
    mazallah herangi bi kazada kırılmasın sağlam dursun yeter..

Motosikleti
    bobcat pgo gmax
    banada bot lazım ucuzunu bulamadım markalar dunya para

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    bütçene göre ve almak istediğin risk/kullanılabilirliğin kolay olması oranını nasıl istediğine göre değişir.
    misal bellik yerine sırtlık bence çok daha güvenilir rahat olmasa da, aynı şekilde uzun dizlik gerekli. kendinin nasil bişey istedigini en iyi sen bilirsin ve türkiye de temin edebilecegin markalari fiyatlari vb de google bilir. gerisi sana kalmış.

gezgin bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dt 125 bi de modenas
    asker botu alın arkadaşlar, hem gayet sağlam deriden yapılıyor hem de bir karış suda ayaklarınız ıslanmadan yürüyebiliyorsunuz.
    Bir daha hangi ana doğurur bizi?

Motosikletlerde koruma çok önemli. Bu konuda bilinçli olduğun için saol.
    Özellikle hayatı koruyacak malzemeler 1.planda.

Kask: Kask için tavsiyem NOLAN olacaktır.

Mont ve Pantolon : Bu tarz giyimde markadan ziyade kullanışlılık çok önemli. Standart bir montta bel bölgesinde lastik , omur ve göğüs koruma bölümü , kaliteli bir dış kumaş + terletmeyen ya da naylon olmayan bir astar , kol ve omuz bölgelerindeki korumaların yapıldığı malzeme dikkat edilecek en önemli noktalardır. Mont alırken ; mutlaka anlayan birini götürmende faydalı olur.
    Revit en bilindik marka.Onlara bakmanı tavsiye ederim...

Dizlik : Motorda dizlik 1 numaralı gereksinim. Dizlik ; senin dizini mutlaka korumalı.Şunu unutma her dizlik dizini soğuktan tam olarak korumayabilir. Ama darbelere karşı ; mutlaka zırh görevini görmelidir.Zaten dizlik kalitesini hemen belli eder. Dizlikte tercihim her zaman UFO olmuştur.

Bellik: Belliğin asıl görevi ; omurganın bir kısmı , böbrek ve bel bölümünü korumaktır.Onun için bellik kullanman mutlaka gerekir.

Bunlar olmazsa olmazlardı. Ayrıca eldiven , bot , maske gibi diğer aksesuarlar da hem güvenliğini ; hem de rahat bir sürüş sağlar...

Saygılar. MT-Eskişehir. viper_1

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçene göre ve almak istediğin risk/kullanılabilirliğin kolay olması oranını nasıl istediğine göre değişir.
    misal bellik yerine sırtlık bence çok daha güvenilir rahat olmasa da, aynı şekilde uzun dizlik gerekli. kendinin nasil bişey istedigini en iyi sen bilirsin ve türkiye de temin edebilecegin markalari fiyatlari vb de google bilir. gerisi sana kalmış.
    motorumun modeli race olmadıı için yani daha çok şehir içinde kullanıım ama şehir dışına da arada çıkiim ve hız yapmıım fln tarzı (naked) olduu için sırtlık yerine bellik daha uygun die düşünüorum ve küçük bi dizlik.. ama marka hakkında pek karar veremedim... clover var rıcha fln da var alpinestars var... ya da marka fln çok önemli mi kask kadar, ceket kadar...?

Arkadaşım ; senin için UFO bellik + UFO dizlik öneririm...(Hem kaliteli , hem hesaplı , hem kullanışlı)

Bizim arkadaş 200 kiloluk Enduro'dan düştü. UFO dizlik vardı.Hiçbirşey olmadı!!!!

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ; senin için UFO bellik + UFO dizlik öneririm...(Hem kaliteli , hem hesaplı , hem kullanışlı)

Bizim arkadaş 200 kiloluk Enduro'dan düştü. UFO dizlik vardı.Hiçbirşey olmadı!!!!
    hadi ya , valla bilgi paylaşımın için sağol
    kaskı zaten nolandan aldım ceketi de cloverdan...ufoyu görmüştüm ama pek fikir sahibi değildim, olmuş oldum. peki cloverın da dizlikleri fln varmış.. bunlar hakkında da fikrin var mı ?

Dr_Hook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Mio 100
    Pek fazla yazmam, ama burada kendimi tutamadım, dün Honda Today kullanan bır arkadaş bellik taktı, ben de bu işe taktım.
    Uzun lafın kısası belliğe karşıyım. Belinizi kaslarınız tutar, kaslarımız olamasa kemik yığını olurduk (pardon). Kaslarımız gevşek ise, bu sefer fıtık oluruz. Bellik koyarak kaslarımızın görevini ona devrederiz, kaslarımız gevşer. Neredeyse her doktorum yanında jimnatik broşürleri vardır, geçen göğüs hastalıkları doktorunun odasında bile gördüm. Bu jimnastikleri her motorcu düzenli yapmalı ve böylece yaşı ilerleyince bel ağrısı çekmez- at, avrat, bel değilmiydi sözümüz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler