Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç için ER-6F ağır mı gelir??

Motovento
    REKLAM ALANI
    tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Merhaba,

Yeni aranıza katılan birisi olarak ilk motorumu alacağım... Scooter dışında motosiklet tecrübemin olmadığını düşününerek Kawasaki ER-6F' in benim için ne kadar ideal olabileceği hakkında fikir verebilir misiniz? ucuz çin mallarıyla vakit kaybetmeyip adam gibi bişey almak istiyorum... Ama 6F alırsam haddimi aşar mıyım acaba?? Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    bugün bir arkadaşımla karşılaştım
    kendisine başlangıç olarak ducati 695 monster almış

benim hyosungu görünce en akıllı olanını yapmışsın sen dedi, ben salak gibi gidip ducati aldım dedi.

yine de sen bilirisn

serhat24766 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cagiva raptor 650
    ya vitesli kullanmadıysan hiç 600 lük alma ben ybr'ye bindim sanki altımdas füze war gibi geliyodu hesapla yani
    Sevmek çay gibidir, sevilmek şeker, bizim gibi garibanlar çayı şekersiz içer..

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    ER-6 oldukça güçlü bir makine.. Ağır gelmez, çünkü cok ağır degil ama güçlü gelir.. Zırt pırt gazı kaçırıp sağa sola yatırırsın motoru, çizilir eder yazık olur.. Ayrıca kolunu bacağını da kırabilirsin.. Hyosung GT250 Comet al, cok guzel motor ve başlamak için de, daha sonra binmek için de gayet uygun bir motor.. Tavsiye ederim..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

krank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ben bir motosiklet eğitmeninden o motorun diğer 600lükler gibi hızlı ivmelenmediğini duymuştum.hatta 250likten sonra çok rahat kullanırsın demişti.kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim.ama önce eğitim ve 250lik şart bence..
    cahil doluymuş burası bee..

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    kendini ve motoru riske atarsın arkadaşım şiddetle karşıyım

tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...

sanırım haklısınız...

Teşekkürler arkadaşlar, sadece çevremdeki motorsiklet severlerin kimisi 250 cc yeter diyor. Kimisi de 250 cc 1 hafta sonra kesmemeye başlıyor diyor. Benim de iyice kafam karıştı. En iyisi motorumu satın almadan önce küçük bişey blup iyice pratik yapmak sanırım. Ya küçük hacim gerçekten yetmezse diye düşünüyorum. Bi de 6F tam olarak hangi sınıfa giriyor. racing mi? street mi? .(Belki çok cahilce bi soru oldu ama ne olur mazur görün, daha 15 gündür araştırıyorum bu işi) Malum racinglerin inanlımaz rahatsız makineler olduğu söyleniyor. Gerçi kawasaki nin sitesinde sport tourer diye geçiyo ama racing gibi yakışıklı bi makine.. Bir arkadaşımın gözden çıkardığı 250'lik kanunisini parçalayarak 10-15 gün pratik yapsam da hiç ümit yok mu sizce??

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her ne kadar comet daha iyiysede hiç vitesli tecrübesi olmayan biri için çok heybetli ve atak bi motor ...cbf 250 bu geçiş için çok daha ideal ..ama sıfır alma ..2. el çok temiz cbf ler var ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

fluxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha drag star
    Alıntı tt768 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de iyice kafam karıştı. En iyisi motorumu satın almadan önce küçük bişey blup iyice pratik yapmak sanırım.
    Bence bu işe başlamadan önce 1-2 günlük güvenli sürüş eğitimi almalısın; Maslakta 'sülyman memnun motor' diye bir yer var. Orada hem eğitim veriliyor hemde bu eğitim sonunda sana en uygun motor uzmanlar tarafından öneriliyor.
    Ben 650 cc ile başladım ama hala zaman zaman acemilik çekiyorum. Keşke eğitim alsaydım ve öyle karar verseydim diyorum..

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    ooo yeni motor kullanıcıları bilir ilk aldıgında gazı bırakamassın he valla bende böyle oldu azla kaza yapıyordum önce kucuk cc le basla
    ANKARA MT

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kesene ağır gelmezse bişey olmaz ama hayatında bisikletten başka iki teker sürmediysen tavsiye etmem önce honda today al
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda today al
    Aman hocam o kadarda değil diğer arkadaşların dediği gibi 2500 cc lik bi motor ii olur gt 250 e gveya comet al hyosung hiç fena motor değil türkiye ye yeni yeni girdi yakında o da devler arsına ggirecek gibime geliyor.

sataniclover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda transalp
    bence f600 vede herhangi bir 600 lük motorda başlangıç motoru olaak alınabilir.
    ben öle yaptım ve şimdi iki öle yapmışım diyorum.
    ben honda transalp ile başladım motsiklet kullanmaya ve hayatımda mobilete bile binmemiştim daha önce
    bi sürü kişi yok kullanamassın buyuk motor ve bunun gibi şeyler dedi. ama bence önemli olan insanın kendini bilmesi. kendine güvenmesi ve ne oursa olsun bilincli bi kullanuıcı olması. ben bunu savunuyorum. transalpi aldım 1 hafta yattımotor ve bi arkadaşımın zor calışan 2. dünya savaşından kalma bi suziki sini kullandım pratik için 1 hafta boyunca onla pratik yaptım. ve yavaş yavaş transalpe bini
    ilk gun yarım saat. ve hergun artırark.
    allah tan hiç kaza yapmadım hiç motoru düşürmedim. ve
    şu anta toplam 10000 km ye yakın yol yaptım buyuk kısmıda sehirlerarası yol.

bence..
    1-önemli olan insanın kendini bilmesi
    2-gaza gelmemek
    3-motosiklet kullanmanın ciddi bi iş olarak algılamak
    4-kendine güvenmek ve rahat haraket edip soğukkanlı olmak
    5-herzaman düştüğünde çok ciddi yaralanacağını düşünüp daima tedbirli dikatli davanmak.

bence bunları aklından çıkarmayıp kendine güveniyosan 600 lük bi motoru başlayabilirsin.

bide şimdi milet 125 lik bi çin motoru alıyo
    öğreniyo onla kullanmayı bi sürü para veriyo ve sanra 600 lük bi uzun yol motoru almak için eski motorunu satmaya çalışıyo satamıyo
    600 lük motorlar zaten pahalalı zor para biriktiriyo.
    bir sürü sıkıntı...

bense en güzeli.

600 lük güzel bi motor alıp 1 kere alıp dikkatli kullanmak...
    ben öle yaptım.. bir sürü tecrubeli kullanıcı bana ateş püskürcek ve bu iş böle.ama be dicemi dedim..

yolunuz ve bahtınız açık olsun..
    YAŞAMIM ONURUMDUR

salih288 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abİ Bu 600 Luk Race Olayi Amma Konu Oluyo.. Bİrİsİ Dİyo BaŞla Ben Yaptim DİĞerİ Dİyo Aman Sakin Alma... Nerdeyse 2 Aydir Bu Yazilari Hep Okudum.. Olur Dİyen Kadar Olmaz Dİyen Var Ama Şunu Net SÖyleyebİlİrİmkİ Olmaz Dİyenlerİn 600luk Race Lerİ Genellİkle Yok Ve Tamamen Teorİk Bİlgİlerİ Savunuyorlar..
    Şuda Bİ Gercek Okudugum En Az 200 Adet Mesajdan AnladiĞim Kadariyla 600 Luk Herhang Bİr Motoa Sahip Olan ArkadaŞlar İlk Tecrubelerİnİ İlk Deneyİmlerİnİ Bu Motorlarla AlmiŞlar Ve ÇoĞuda BİlİnÇlİ ArkadaŞlar.
    Asil Soru İŞaretİ Şu Olmali Bence : Pekİ Ben Yapabİlİrmİyİm..? 600luk Race Lere Bakinca İnsani ÜrkÜttÜĞÜ Bİ Gercek Fakat Bu Tutkunun ÖnÜne Gecemİyor HİÇ Bİ Zaman.. KeŞke Bİ Makİna Bulabİlsekte MarŞina Basip Kendİmİzİ Bİ Tartsak İŞte Ozaman En İyİ Yorumu Kendİmİz Yapabİlİrİz.. Haksizmiyim?
    [B][U]**SLOW DOWN PLEASURE UP!![/U][/B]**:bounce:

faruk59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt600/97
    arkadaşlar ben ybr den indim ve 600rr a bindim,çok ta zorlanmadım ama tek korktuğum nokta kendimdi,onuda dilediğimde elimden gazı çekerek kendimi kontrol etmesini becerebildiğimi gördüm ve inanıyorum şimdi hayabusa bile kullanabilirim.
    uzun lafın kısası insan kendine güvenmeli,birşey olursa arkada bırakacaklarını düşünüp ona göre risk almalı.
    saygılar

uzman***** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    dostum 125-250 debriyajlı motor kullanmadan daha üstüne geçme derim. bu işin güven ile motorun ağırlığı ile alakası yok. er-5 bile ağır gelir. honda titan,
    honda cgl, yamaha ybr falan kullan bence. veya mz kullan. MZ ağır ve seri motordur, alıştın mı rahatlıkla race sınıflarını kullanabilirsin. ben MZ den sonra ilk CBR 600 F kullandım zorluk çekmedim, deneyimime dayanarak yardımcı olmaya çalıştım. karar senindir, inşallah güzel bi makinaya hükmetmenin keyfini yaşarsın... bol güneşli sürüşler..
    " inandığın gibi yaşar, yasadığın gibi ölürsün!!! "

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Alma, ağır ve hızlı gelir...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

sahapimer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 0 dan,600 lük yada 1200 cc'lik bir motora binemezsin diye bir kural kimse koyamaz.Ancak o girmeyi çok istediğimiz avrupa birliği yeni kullanıma başyanlar için kademeli bir sınırlama getiriyor.Adamların bir bildiği olmalı????
    Çocuğunuzu neden ilkokul 4.sınıftan başlatmıyoruz??? Altyapısı oluşsun diye değilmi? Tabiki binebilirsin ve hiç düşmeyebilirsin.Ancak ciddi bir motor kazasını ne kadar yakından gördün??? İyi düşün derim.

burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum....

misfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum,250 öneririm.125lik 5 sene kullandım bazen yorar zayıf kalır 250 idealdir,ama125 severim o ayrı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler