Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

acı gerçek(kilometre göstergesinde hata)

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar dün otobanda motorumun ibresini bir kontrol ediyim dedim sonunda bu acı gerçekle karşılaştım en son 120km/h gördüm ama gbs cihazım 104km/h yi max speed olarak yazmış ibrem 80km/h gösteriyo gps 67km/h motorun hassas yavaşlama ve hızlanmalarının tepkisi çok geç geliyo motorun ibresinden o yüzden anlıyorum bu fazla göstermesinin km sayacınada yansırmı arkadaşlar? bana biraz öyle geliyo birde bir tahminim var acaba bu ibreler büyük tekerli motorlar içinmi yapılmış bizim tekerler küçük olduğu içinmi merkeze devri yüksek iletip fazla gösteriyor sizce mantıklımı çaresi varmı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    tekerrine göre hesaplamışlardır benim motorla 100le giderken arkadaşın cbf 250 de aynı gösteriyor

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    yaa bişi diebilir miyim ?
    ARN 150 lik miydi Öle yazıoda bilgilerinde.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    kardeş seninki ile kıyasladığın benim arn onların doğru olması zaten normal kontrol etmene gerek yok zaten cbf ile alla alla altındaki alete ayıp

Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa bişi diebilir miyim ?
    ARN 150 lik miydi Öle yazıoda bilgilerinde.
    evet 150cc ikinci seri bu 125 üretilmiyo sanırım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    eee ben dedim kardeşim ben dedim onların ibresi atıyor diye..inanmadı bazıları bana
    [COLOR="Red"][B]vınnnnnnnnnn !!![/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 150cc ikinci seri bu 125 üretilmiyo sanırım
    haydaa nasıl kaçırmışım bu bilgiyi

Motosikleti
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydaa nasıl kaçırmışım bu bilgiyi
    ohoo üsküdarda sabah oldu valla teknik veri olarak nedendir bilmem ama 125 likle arasında sadece 0,1kw var ama çok farklı diyolar ben 125 liğine binmedim hiç ama ama o fark bence benzinden geliyo

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    napalım öğrendik =)

+ zaten bi bayana göre çok fazla motosiklet bilgim var

Motosikleti
    Alıntı zed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerrine göre hesaplamışlardır benim motorla 100le giderken arkadaşın cbf 250 de aynı gösteriyor
    kardeş seninki ile kıyasladığın benim arn onların doğru olması zaten normal kontrol etmene gerek yok zaten cbf ile alla alla altındaki alete ayıp

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

Motosikleti
    Alıntı EgeKnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************
    sorun nedir nersi düzeltildi anlayamadım

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    motosiklet modelleri ile alakalımıydı açtığın başlık ???

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Ege +1

Keewaylerinde genelinde gözlemlediğim bir hızlanma sorunu var.
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ege +1

Keewaylerinde genelinde gözlemlediğim bir hızlanma sorunu var.
    arkadaşım sen konuyu anlamamışsın sanırım benimkinin şükür hızlanma sorunu yok geçn arkadaşlarla ışıkta drag yaptık hyosung gt250 başabaştık nerdeyse öbürleri arkamda kaldı iki kez aynısı oldu atak kendine göre

yok mu bilgisi olan

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    İbre dedıgın gıbı ben test etmedım baska aracla ama cok doru gosterdıgını sanmıyorum sendede oluyordur kesın sankı kademe kademe artıyormuscasına 45 de bı duruyor hızın sabıt ıse sen bıraz yavaslasanda hızlansanda bıraz oralarda takılıyor kafasına gore ufak hız değişimlerini algılamıyor

bütün bisan 100 cup kullanlara soruyordum. en son kaç km/s hıza ulaştın die hiç biri 120 nin altında demiyordu. benim motor 100 geçmio arkadaş nalam veremiordum. neyse. bi arkadaşında arorası var beraber bisanlı arkadaşla ölçmüşler. arora 90 la giderken bisan 120 gösteriyormuş zuahaaaaa.

şimdi anlaşıldı yani.

bide başka bi arkadaşında benim motordan var ( geçenlerde kaza yapıp diz kapağını kırdı kendisi) ounlada ölçtüm. ben 90 la giderken o 100 le gidiyor. ikimizde yanyanayız. yani hepsi kafasına göre gösteriyor arkadaşlar...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Karayolu taşıtları için belirlenen standartlarda,hız ölçmeye yarayan göstergeler için +/- 10 km/s sapma toleransı belirlenmiştir.

Buradan yola çıkarak,karayolları hız tahdit yönetmeliğinde olası ihtilafları engellemek için,hız denetimi yapan denetleme ekipleri maksimum hız limitini 99--88--77--55 km/s olarak uygular.

Kısaca,araçlarımız da ki göstergeler hassas DEĞİLDİR.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    kardeş hassatır merak etme sen benim gps cihazı ile arkadaşın 79 model reno12 tsw aracının km/h sine baktık maşşallah birebir

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayolu taşıtları için belirlenen standartlarda,hız ölçmeye yarayan göstergeler için +/- 10 km/s sapma toleransı belirlenmiştir.

Buradan yola çıkarak,karayolları hız tahdit yönetmeliğinde olası ihtilafları engellemek için,hız denetimi yapan denetleme ekipleri maksimum hız limitini 99--88--77--55 km/s olarak uygular.

Kısaca,araçlarımız da ki göstergeler hassas DEĞİLDİR.
    bu tamamen doğru
    ancak şunu ilave etmek istiyorum. motosiklet tecrübem fazla olmadığı için otomobillerden örnek vericem. şu an 2006 model bi otomobil kullanıyorum ve çeşitli radarların yanından geçtiğimde kontrol ettiğim hız verisini, 300 mt ileride ki polis arkadaştan aynen teyit ediyorum.
    yani birebir tutuyor. Ancak fabrika verisi süratlerin üstüne çıkıldığında hata payının yükseldiğini söyleyebilirim. Örneğin benim arabam otoyolda 190 km/h hız ölçtüğünde yanımda seyreden arkadaşımın kullandığı E200 kompresör 170 km/h hız ölçümlüyodu.

ama niyeyse daha önceleri kullandığım 1993 ve altı model otomobillerde düşük süratlerde dahi sağlıklı hız verisi alamadım hiç. Tam radara girdim dediğim noktalarda durdurulmadan yoluma devam ettim çok kez
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    konu aldı başını gitti abi yaa topic in uzamasını bu yüzden sevmiyorum benim arn ile derdim millet başladı mersedesten yaa radardan kardeş radara göre bence bişey belirleme en sağlamı dünya standardı gps dir global possion system

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler