Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moto Servislerdeki Üslub ve Hareket Tarzımız...Uyanık mı olalım...Saf mı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Biraz önce Hyosung topiğinde bir arkadaş serviste nasıl hareket etmeli diye bir detaydan bahsedince bende bu konuyu foruma taşımak istedim...

Servise gittiğimizde ne yapmalıyız...

Çok uyanıkmı olmalı...

Ya da Sessiz saf bir motor sahibi olarak Ustanın şefkatli kollarına kendimizi bırakmalımıyız...

Servisi tanımak demek kazık yememekmi...

Bir ustaya nasıl güvenebiliriz...

Usta işim var deyip sallıyorsa ve büyük hacimli motorlarla ilgileniyorsa ne yapmalı...

Usta sizi çırağın güvensiz kucağına atarsa ne olacak...

Yağ değiştirme ...1000 bakımı gibi küçük işlerde kimisi 20 ytl kimisi 80 ytl alırsa ne yapmalı...

Servisler Ali Babanın Çiftliğimi...

Ben kuyuya taşı atıyorum...Hadi bakalım çıkarın...

Ya da servis hikayelerini paylaşırsak daha dikkatli oluruz bence...

Benim hikayem...Yamaha Süleyman Memnun motoda...Aman ha YBR ile gideyim demeyin...Kötü muamele kazık yok...Sadece ybr ye bakmıyorlar...

Bunuda talı bir dille söylüyorlar...Kuzu gibi evine dönüyorsun...Ha motoruda Süleyman Memnundan almıştım işin kötüsü...2004 te motoru onlardan alırken bir sıkıntı yaşatmadılar nedense...parayı sayarken çok mutluydular...Ama serviste aynı tebessüm yoktu...

Bir şey daha soracağım size...

Ustalar çok konuşan geveze müşteriyi severler mi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    gerçekten önemli bir konu bu ve hiç bilgim yok. bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlarımızın düşüncelerini paylaşmaları bizim için son derece önemli...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    debriyaj telini sıkılaştırmak için veya aynayı ayarlamak için servise gidersen seni öperler benden demesi ..çok ukalalık yapmadan duruma hakim olduğunuzu gösterin ...hatta servise gitmeden önce parça fiyatları hakkında bilgi sahibi olun 10€ luk parçaya 30€ dediklerinde sizin parçalar gümüşmü diye sorasan usta bi daha parçadan geçirmasyon denemeyecektir...servise işiniz düştüğünde gitmeyin arada bir lastik patladsığında motoru kaça açıyosunuz ..falan gibi sorular sorun ..bu tip fiyatlar her servisten alın ...her şeyden önce 4 zamanlı bir motorun çalkışma prensiplerini ve şemasını inceleyin ne nedir bilin ..ama fazlada ukalalık yapmadan sadece karşınızdakine kuş olmadığınızı hissettirin...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bence motosiklet bakımı yapılırken zamanınızın bol olduğu bir gün belirleyin ve bakım bitene kadar başında durun.

bazı ustalar ne yazık ki yağını bile değiştirmeden bakım yaptık diyorlar %100 kar ediyorlar.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yahu sonun da iş değiştirip,tekstil makineleri servisini bırakıp,motor servisimi açsam,nasıl olsa panelvanım da var,yol yardımı hizmeti de veririm.MT üyelerine özel hizmet.
    Hıııımmm mantıklı.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    işi yaptırana kadar herşeyi ne gerekiyosa yap ustacım diye gaza getirin. sonra iş bitiminee yakın ağlamaya başlayın. o nekadar bu nekadar işte yanımda çok para yok gibi..............
    usta iri yarı biriyse paşa paşa götürün bi köşede durun sesinizi çıkarmayın. yoksam sizin hastane bakım paranız daha pahalıya gelir vallllaaaa...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    İhtiyar, sana yakışır ve elinden gelir eminim.Anlatmış olduğun korumalı pantalon hala aklımda.Sana ve değerli ailene çok selam.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı bozkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyar, sana yakışır ve elinden gelir eminim.Anlatmış olduğun korumalı pantalon hala aklımda.Sana ve değerli ailene çok selam.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    Bilmukabele sizlerde sağlıcakla kalın

90 senesinde,arabamın fren sensörü arızalıydı her zaman ki gibi parçayı aldım değiştireceğim lakin babama araba lazım oldu.Oğlum parçayı da ver hem servise taktırırım hemde işimi hallederim dedi.
    Akşam geldi arabayı evin önüne bıraktı.Sabah iş için evden çıktım,arabama atlayıp işe giderken yokuş aşağı frenler boşaldı.Hemen kontağı kapatıp ani solla el frenine asılarak,geldiğim istikametin tersine dönüp arabayı kaldırıma yasladım.Ve bir ooohh çektim.
    Arabadan inip kaputu açtım,tahmin ettiğim şeydi.Fren sensörü, vestinhausun önünde ki ana merkeze bağlıydı ve değiştirirken USTA DİŞ KAPTIRMIŞTI.Yağ kaçırıyordu.
    Ya yanım da çocuklarım da olsaydı ve soğukkanlı davranamasaydım.Şimdi bir istatistiktim.

Yıllardır kendimi USTALARA ELLETMİYORUM.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağ deişimi, buji değişimi hatta yağ filresi ve hava filtresi değişimi çokzor işler değildir modellere göre zorluğu artar ama yapılmayacak iş değildir...zinciri germe ..kampana frenlerde freninsıkılığını ayarlama ..yanan stop sinyal veya far ampullerini deiştirme hep keklik işlerdir..süpap ayarı gibi frten hidroliklerinin değişimi gibi kolay görünen ama ciddi işlerden kaçının derim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler