Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ucuz Motoro Binin Ama Ucuz Kask Takmayin

Motovento
    REKLAM ALANI
    emre_paldun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    UCUZ KASK KULANANLAR UCUZ KASKI TAKMAMAK TAKMAKTAN DAHA İYİ!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Elinizde olduğunca ucuz motora binmekten de kaçının, biryeri kopar düşer v.s. allah muhafaza...ben direkten döndüm
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    kaliteli olması hayat kurtarabilir benim arkadaş almış safabet ismi kask arkadaşın elinden düştü karpuz gibi ayrıldı 2ye

Hayır.
    Bu tez kısmen yanlış.
    Her ne kadar kalitesiz de olsa düştüğünüz zaman derinizin yüzülmesine engel olur.
    Mesela sol tarafın üzerine düştünüz.Burunun sol kısmı , çenenin sol kısmı , sol yanak , sol kulak tamamen yüzülür.Belki 1 aydan fazla süre oralar kırmızı kalır. Acır , yanar belki de iz kalır.
    Ama kask kalitesiz bile olsa deriyi korur.
    Tabi kalitesiz kaskın şu kötü özelliği var.
    Mesela burada bir kazaya şahit oldum.Adam kaskla ağaca çarptı. Kask kırıldı.Adamın alnını yardı belki 10 dan fazla dikiş atılmıştır...

kuraitoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar motora kiyancaginiz parayi ilk one korumalara kiyin sora motor secimine gecin lutfen

gokhan1507 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacağım İnşalah Bir Tane
    kask önemlidir bence..

diğer korumalara sonra da bakabilirsiniz ama ilk önce kask gelir.....

kafamız herşeydir arkadaşlar........

babyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125cc
    zaten kask takmadan adamın gözünün içi kum doluyor(iyi bahane ) kask kafalı olmayalım
    [B]Atam Cumhuriyeti Sen kurdun, Onu biz koruyacağız!!! [/B]

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    bu sıteye uye olduktan sora korumalıkların ne kadar onemlı oldugunu anlamaya basladım.devam edın arkadaslar benım gıbı motor konusunda bılgısız sayılabılecek arkadaslar ıcın ıı oluo bılgı edınıoruz.cok saolun ellerınıze kollarınıza yorumlarınıza saglık

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı zed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaliteli olması hayat kurtarabilir benim arkadaş almış safabet ismi kask arkadaşın elinden düştü karpuz gibi ayrıldı 2ye
    bu pek önemli değil. kask içi boşken düşürülürse elbette kırılır. içten basınç olmadığı müddetçe koruyu bi özelliği yoktur.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

HAPPY FALCON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu pek önemli değil. kask içi boşken düşürülürse elbette kırılır. içten basınç olmadığı müddetçe koruyu bi özelliği yoktur.
    300 ytl nin üzerinde hiçbir kask içten basınç olmasada kendi kendine kırılmıyor.satıcıların scooterlarla hediye ettikleri kaskların satış fiyatları 10-15 ytl pet su şişelerinden biraz kalın bu kaskları kafaya takmakla takmamak arasında pek fark varmı? tartışırız..........

saydalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motor çin malı ve kask+monta verdiğim para kadar ederi var..

Mati83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Hyo Comet 250 Sarı 34 ZND 250 + 2004 Suzuki SV650S
    valla herkese katılıyorum ancak alacagımız motora gore de secim yapmak gerekiyor ve kullanım tarzımıza da gore almak gerekiyor sanırım.deliyim doluyum 120 nin altına uyuz olurum diyosak tabi ki cok kaliteli ekipman gerekiyor ancak ben mülayim adamım 80'in üstü bana uymaz dersek bu defa yine kaliteli ancak daha cüzi bişilere bakmak ii olur diorum ben
    [B][I]Saygılarımla
    Mati83[/I][/B]

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla iyi hoş söylemişsinde kafam içindeyken denemeye hiç niyetim yok dostum

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mati83 adlı üyeden alıntı
    valla herkese katılıyorum ancak alacagımız motora gore de secim yapmak gerekiyor ve kullanım tarzımıza da gore almak gerekiyor sanırım.deliyim doluyum 120 nin altına uyuz olurum diyosak tabi ki cok kaliteli ekipman gerekiyor ancak ben mülayim adamım 80'in üstü bana uymaz dersek bu defa yine kaliteli ancak daha cüzi bişilere bakmak ii olur diorum ben
    ben buna katılmıyorum koruma her zaman korumadır hız farketmeksizin.. çok daha hızlı bir aracın çarpıpta sizi hızlandırması sürüklemesi sonucu ucuz koruma alınamaz fakat herkesin tarzı başkadır.. ben siyah severim diğeri mavi ben şu markayı severim diğeri başka bi markayı ama kesinlikle yapılan hızla baglantısı yoktur korunmanın..

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır.
    Bu tez kısmen yanlış.
    Her ne kadar kalitesiz de olsa düştüğünüz zaman derinizin yüzülmesine engel olur.
    Mesela sol tarafın üzerine düştünüz.Burunun sol kısmı , çenenin sol kısmı , sol yanak , sol kulak tamamen yüzülür.Belki 1 aydan fazla süre oralar kırmızı kalır. Acır , yanar belki de iz kalır.
    Ama kask kalitesiz bile olsa deriyi korur.
    Tabi kalitesiz kaskın şu kötü özelliği var.
    Mesela burada bir kazaya şahit oldum.Adam kaskla ağaca çarptı. Kask kırıldı.Adamın alnını yardı belki 10 dan fazla dikiş atılmıştır...
    Aynen katılıyorum.Zaten çok şiddetli kazalarda pahalı kaskın da yapacağı bişey yok.Üstelik kask;sadece kaza anında faydası olduğu gibi bir çok amaca da yönelik kullanılmaktadır.Örneğin;seyir esnasında alına ve yüze çarpan rüzgar sinüzite ve yüz felcine neden olabilmektedir.Böceklerden,asfalttan fırlayıp kurşun gibi kafanıza gelen taş parçacıklarından sizi koruması gibi, sayılacak birsürü yaraları vardır kaskın.
    Uzun lafın kısası bence ucuz kask takmak hiç takmamaktan iyidir.Üstelik ceza yeme sorunundan da yırtarsınız

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Sporcu_32 yi nin yazısını okuyunca aklıma geldi. Bundan bir kaç sene önce daha motor olayından bihaberiz. Şirketten biri transalp aldı. Hafta sonları şirkette motora alışmaya çalışıyor. Bizde görüyoruz adamı dizlikler felan takmış. Yaa diyorum acemi işte bak dizlikle kullanıyor. Sonraları motora merak sarıp araştırmaya başlayınca onları acemilerin değil eğitimli olanların özellikle kullandığını anladım.

Kask meselesi çok öenmli arkadaşlar. 15 gün önce 18 yaşında bir delikanlı kask takmadığı için öldü. Şimdi ailesine 1000 avro versek çocuğunuz geri gelse desek 10000 avro bile vermez mi. 300 avroluk bir kask için kıyılan cana değer mi?

Kafa sizin kafanız. Ne kadar değerli olduğunu bir düşünün ve ona göre verebileceğiniz en fazla parayı vererek iyi bir kask alın..

Kazasız sürüşler...
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

Alıntı hayati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum.Zaten çok şiddetli kazalarda pahalı kaskın da yapacağı bişey yok.Üstelik kask;sadece kaza anında faydası olduğu gibi bir çok amaca da yönelik kullanılmaktadır.Örneğin;seyir esnasında alına ve yüze çarpan rüzgar sinüzite ve yüz felcine neden olabilmektedir.Böceklerden,asfalttan fırlayıp kurşun gibi kafanıza gelen taş parçacıklarından sizi koruması gibi, sayılacak birsürü yaraları vardır kaskın.
    Uzun lafın kısası bence ucuz kask takmak hiç takmamaktan iyidir.Üstelik ceza yeme sorunundan da yırtarsınız
    Evet ben bu detayları unutmuştum...

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    önemli önemli hemde cok onemli. Hadı dusmeyı bosverın yazın sinek böcek kum toz kask sayesinde gozumuze yüzümüze kacmıo sabahlarıda ayazdan kısları soguktan koruyo arkadaslar takın kaskınızı
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Motosikleti
    mondial 100 kh
    hiç takmamaktansa dandikte olsa takmak iyidir diye düşünüyroum. ancak korumanın süratle ilgisi olmadığını düşünüyorum. en dandik motor 40 km sürat yapıyor ve bu sürat düştüğümüzde epey bir sürat.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kalitesiz bir kask bile olsa hic yoktan iyidir. Ama tavsiyem su kalitesiz kask takacaksaniz beri tam kask takin dustugunuzde yuzunuzude korusun. Ben kalitesiz kask ile kaza yaptim , kiz arkadasim ayni kask ile uc kez kafasini yere vurdu hic bir sey olmadi. Hiz yoktan iyidir mutlaka ki. Kask fiyatlari 250 Euro 1000 ytl aldiginiz motor icin 500 ytl iyi kaska vermek mantikli bir istek olmaz. Bu tip fiyat ve kalite farkliliklarinin olmasi kacinilmazdir. Onemli olan kask takma bilincini edinmek.Zaten bu bilince sahip olan insan kendi ic gudusu ile kalitesini yukseltecektir. Bende zamaninda kask takmiyordum , zamanla bu bilince eristim ve artik tam korumali geziyorum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler