Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR250 Üretilmiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralarda cbr 125 ide göremedim ben yanlış bi yeremi bakıorum acaba..yoksa ülkesel bazda değişiklikmi gösterio acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    üretiliyor arkadaşlar ve türkiye dışında bir çok ülkede de satılıyor ben honda türkiye pazarlama müdürü ile konuştum daha önce bu konuyu. bana söylediği şuydu özetle, ''türkiye'ye bu modeli getirmeyi düşünmedik, düşünmüyoruz. çünkü maliyet açısından piyasadan yeterli talep gelmez, 250 cc'lik bu motora verilecek parayla daha üst modeller alınabilirken, bu modelin tercih edilmeyeceğini düşünüyoruz''

tahmini fiyatı ne kadar olur diye sordum, (yaklaşık 3 ay önceydi) 10 bin ytl üstü olur demişti. düşünün artık 10-12 bin ytl verip 250 cc motor almak isteyen kaç kişi çıkar

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    aslında iyi olurdu olasydı 125 yerine 250 düşünebilirdim.

Yannız resimden anlaşıldıgı gibi 600RR dan bile düşük oturma yeri var yada artçı koltugu cok yuksek. rahatsız eder yani
    Soda Ayran Cool

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ana fikir olmayan malın alıcısı çok olur

motor yok ya alıcısı çok, gelse kimse almaz bu kadar vermişken biraz daha ekleyip 2,el 600 lük almak daha mantıklı muhabbeti başlar...250 lik isteyen arkadaşlar hyosung gt250r nin piyasada olduğunu sanıldığı kadar çok fazla ilgi görmediğini hatırlatırım..cbr 250 isteyenler daha ucuzu var zaten diyorum

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Lokal pazarlarda,lokal üretimler yapılıyor olabilir.
    Tofaş kuş serisinin üretimine geçtiğinde,Fiat diye üretim yapıyordu orjinal adı regata idi ve italyada üretimi ve global pazarlara satışı durmuştu.
    Bursa daki Tofaş fabrikası Mısır suriye Tunus ve Ürdüne mal gönderdi.

Şu anda kuş serisi nerede ? Mısırda Nasr adı altında üretiliyor.Kalıplar oraya satıldı.

Yani canınız Fiat 131 Regata kasa otomobil istese ve Fiat ın merkezinde arasanız yok.

Ama araştırırsanız Mısırda var.

Not : Dün Tofaş fabrikadan çıkış yapan bir tırda şahin yüklüydü.Belki son stoktu.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    yalnız repsol güzelmiş ha

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    yahu kafam karıştııı kime inancaz bizzzzz
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    http://www.asiatradingonline.com/bikesvfrparts.htm

Sanırım hatalıyım, Tayland'da CBR150, VFR400 ve CBR250 isimli motorlar hala üretiliyormuş, ama herhangi bir sanayi ülkesine girecek standartlara sahip değillermiş. Aynı bizim Renault 12 Toros'lar gibi, Avrupa'ya satma olasılıkları yok. Yine de hatam byük sayılmaz, Fransa Renault merkeze "Renault 12 ne zaman üretimden kalktı" derseniz 1977 derler, çünkü Türkiye'deki üretimi saymazlar. Ben de benzer bir hata yapmış olabilirim.

Yine de ağız sulandırmak amaçlı birkaç resim koyayım

CBR150R

CBR250RR

CBR400

VFR400

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    benim resmini koyduğum honda pek öle orda burda üretilen bişeye benzemiyo ama

Motosikleti
    Abi resmi bulduğun kaynağı yazabilirsen biraz daha araştırayım, sen haklıysan sevinirim

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    bu ara kaynaklarla aram iyi değil ama yinede ben adresi veriim sana orada bulabilirsin araştırmadan bilgi veriyorum ya ben bak boy yine kızacak garip ya biri haklı çıksam üzülüyo bir diğeri seviniyo

sevgili khutuck şu adrese bir bak

www.bikepics.com

Motosikleti
    Sri Lanka'dan tek bir adam sahipmiş 2007 modeline 2004 modelinin yerinde Y2K'nın resmi var. Üstte aytsakal'ın resmini verdiği Repsol renkli olan 1990 modelmiş. 2005 modelin resimlerinden bağlantıları takip edince buradaki motor (1998 CBR250RR) çıkıyor. Avustralya'daki 2. ellere bakınca buradaki listeyle karşılaştım, "Grey Import" ne demek emin değilim ancak "grey import" edilenler bile en yeni 1998 model.

2003 model gri olan (üstte resmini verdiğiniz) bana sanki farklı stickerli CBR600 gibi geldi (http://www.bikepics.com/pictures/051797/ vs. http://www.bikepics.com/pictures/425076/)

Diğerlerine de bakıyorum CBR250'nin 1998'den sonra üretildiğine ilişkin sağlambir kanıt bulursam güzel olacak

Baerbel Wagner's 2003 Honda CBR 250 1998 model olduğu belirgin. nadirjimmi's 2003 Honda CBR 250 da 1998 model. ducati111's 2003 Honda CBR 250 üstteki beş resim CBR600F, alttakilerse 98 model CBR250.

2000 modellerin tamamı 1998'le aynı görünümde, bilerek/bilmeyerek hatalı yazılmış olmaları normaldir. Hele ki ricardomoto's 2000 Honda CBR 250 buradaki motor CBR250 ise ben de Fenerliyim

Özetle bikepics.com'da 1998 sonrası olduğu kesin olan bir CBR250 bulamadım.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    CBR 150'de hoş makinaymış. Ama biraz poposu kalkık gözüküyo Yanlız CBR250 çıksa ve fiyatınada deselerki 9,000 lira... Offf Honda acayip satar işte o zaman...
    Okan ACAR

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben fotolardan çok şu lafa takıldım. Fransa Renault merkeze "Renault 12 ne zaman üretimden kalktı" derseniz 1977 derler, çünkü Türkiye'deki üretimi saymazlar. Var mı bu söylemin aslı yoksa bizim kütük yine kökten mi sallıyor?

Eğer taklit değilse o üretimleri Honda sahiplenir bizim alakamız yok Tayland üretimi vs. durumu olamaz. Hah bence de Avrupaya gelmez ama bu cbr250 nin halen üretildiği gerçeğini de değiştirmez.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    http://www.asiatradingonline.com/bikes.htm
    http://www.asiatradingonline.com/bikes1.htm
    http://www.asiatradingonline.com/bikes5.htm

Berbat ingilizceye rağmen anladığım kadarıyla CBR150'ler 1994 modelmiş. CBR250'ler de elden geçirilmiş 98 öncesi modellermiş. Hatalıysam kökten salladığımı iddia etmektense kaynak gösterip düzeltin Amacım kimseye "muhteşem motor bilgimi" ispatlamak falan değil, yanlızca spekülasyon yapmaktansa bilgi kullanmak.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bizim kütük yine kökten mi sallıyor?
    Kütük eline yüzüne bulaştırdın be...Dillere destan oldun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Amaç bağcı dövmekse ben gideyim siz takılın.

Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    ellemeyin khutuck kardeşimi bulaşmayın

sen yaz araştır bakma bunlara böyle başlıklar faydalı bilgilendirici öğretici ve faydalı oluyor...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok kütük gitme sen araştırmacı ruhunu seviyorum ben.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler