Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk defa scooter a bindim! (geyik konu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 150 cc çin scooter var ybr 125 leri kalkışta geçicemi düşünüyorum
    aklıma takılan scooterların dragları oluyor mu çünkü ondada ustalık gerektiriyo hızını arttırması filan
    sen kesin geçersin bi keresinde 0 dan 50 ye 1.5 sn de çıkıyodun ya onu da geçersin r1 hayabusa 1000RR zx12R hepsini geçersin

gelelim konumuza denge konusunda haklısınız küçük teker oldukları için (birkaç model hariç) biraz dengesiz aletlerdir viteslilere göre ama kalkışlarda ufak teker olduğu için ilk 25 mt önde kalkarlar daha sonra kesilirler... ayrıca scoter ile viraja yatarak girmek tehlikeli ufak tekerden dolayı sürtünme katsayısı azalıyor ve kayarak düşme ihtimali ile karşı karşıya kalıyosunuz birde uzun yollar çekilmiyor hiç çünkü tam gaz basıp gidiyosun yokuşlarda bayılıyor çoğu zaman heleki yokuşlarda 2 kişi olunca sızlanarak kalkarlar ama viteslide öylemi atarsın 1 e köpek gibi çeker gitmicem demez ;) ama ikisinin zevki de başka sıkışık trafikte kimse scooter a dur demez
    trafik polisleri hariç
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bande ilk motti t5 vardı(asya 150 t1 in aynısı) ilk olduğu için acayip hoşuma gitmişti ve başka bir motosiklet te hiç kullanmamıştım.Bir defada düştüm virajda ama ben motorumun dengesinini iyi sanırdım, taki motorumu bir 250 mct ile takas ettiğimde.Büyük takerlek ve vites özelliği herzaman motosikleti scooterdan güvenli kılar bence bu motorda kendmi çok daha güvende hissediyorum, scooter kullanan arkadaşlarda bir denesin zaten motor bunu ilk kullanımda hissettiriyor ve aldığım gün eşimle tekirdağa gittim yoldada hiç bir tehlike atlatmadım ama motti ile tekirdağı ikikere düşünürdüm herhelde: ) gerçi şimdi 250 mct'yide sattım bende habire motor değiştirme dürtüsü başladı Allah sonumu hayır getire

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl siz istanbul icinde yoğun trafikte vitesle cebellesmekten bıkmadınızmı Bende o strese katlandığınız icin sizi tebrik ederim. Yağmurlu havalarda cizme giyme derdimizde yok bacakları örtme derdimizde yok önede bi uzun cam oh tın tın

herkes scooter kullanabilir ama herkes vitesli motor kullanamaz

round 1

scooter 0
    vitesli 1

zonex2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelık 150 cross
    bence yer yuzundekı ıcbır scooter vıteslı motoru gecemez ve merak edıyorum bence motora bınmek kadar vıtes olayıda ayrı bır zevk katıyor
    [COLOR="Red"][I]CROSS ÖZGÜRLÜĞÜN FARKLI BİR ANLATIMI GUZEL BİR YAŞAM TARZI VE ENGEL TANIMAZLIKTIR[/I][/COLOR].
    OH BECOME RICH FOR SAKE DIE

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    geçenler var.mesala gileria runner.2 zamanlı ve çok seri bir scooter.

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    Alıntı zonex2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yer yuzundekı ıcbır scooter vıteslı motoru gecemez ve merak edıyorum bence motora bınmek kadar vıtes olayıda ayrı bır zevk katıyor
    eminmisin arkadasim benim honda fjs 600 kalkista ybr 125 titan filan dinlemiyo tam 50 ps motoru var o ybr 2 ye atana kadar ben 90 a cikiyorum
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

zonex2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelık 150 cross
    Alıntı burgman34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eminmisin arkadasim benim honda fjs 600 kalkista ybr 125 titan filan dinlemiyo tam 50 ps motoru var o ybr 2 ye atana kadar ben 90 a cikiyorum
    arkadasım neden 600 luk bır vıteslıyle karsılastırmıyorsun
    [COLOR="Red"][I]CROSS ÖZGÜRLÜĞÜN FARKLI BİR ANLATIMI GUZEL BİR YAŞAM TARZI VE ENGEL TANIMAZLIKTIR[/I][/COLOR].
    OH BECOME RICH FOR SAKE DIE

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kesin geçersin bi keresinde 0 dan 50 ye 1.5 sn de çıkıyodun ya onu da geçersin r1 hayabusa 1000RR zx12R hepsini geçersin

gelelim konumuza denge konusunda haklısınız küçük teker oldukları için (birkaç model hariç) biraz dengesiz aletlerdir viteslilere göre ama kalkışlarda ufak teker olduğu için ilk 25 mt önde kalkarlar daha sonra kesilirler... ayrıca scoter ile viraja yatarak girmek tehlikeli ufak tekerden dolayı sürtünme katsayısı azalıyor ve kayarak düşme ihtimali ile karşı karşıya kalıyosunuz birde uzun yollar çekilmiyor hiç çünkü tam gaz basıp gidiyosun yokuşlarda bayılıyor çoğu zaman heleki yokuşlarda 2 kişi olunca sızlanarak kalkarlar ama viteslide öylemi atarsın 1 e köpek gibi çeker gitmicem demez ;) ama ikisinin zevki de başka sıkışık trafikte kimse scooter a dur demez
    trafik polisleri hariç
    eminmisin

yapma allahaskına saka yapıyorsun heralde burgman vs vs bı cok motor bılıyorum vıteslı 100 u gecemeyen

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı burgman34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende 600lük var madem sen cbr600f le kalk yada ne biliyim yamaha fz6 yada suzuki gsr 600

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    arkadasım neden 600 luk bır vıteslıyle karsılastırmıyorsun
    yemez tabi

sen tut 600 cc ile 125 cc yi karşılaştır
    bu tosbayla kaplanı karşılaştırır gibi olur

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    bende normal motora binemiyorum 6 senedir scooter kullanıyorum
    siz virajdan bahsediyorsunuz ben 4 tur lastik yakarak yolda daire çizebiliyorum..
    5. cide başım dönüyor

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yemez tabi

Sende 600 lük ss makine ile maxiscooter ı karşılastırıyon,
    1-maxiscooter 200kg / ss 160
    2.maxiscooter 13-14inc jant / ss 17
    3.maxiscooter 50 hp / ss 110
    4.maxiscooter önü düzdür çok rüzgar alır / ss hız icin tasarlanmıstır
    5.maxiscooter depo üstü boştur rüzgar alır / ss bu konudada vurdumduymazdır
    6.maxiscooter 140km/h geldiginde şerit değişir / ss 300 e kadar yolu vardır

Bizim rakibimiz bu şartlarda en fazla 250 cc vitesliler olabilir, cbf 250 hyosung 250 vs..

burgman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA FJS 600 SİLVERWİNG HONDA CBF250
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yemez tabi

ben 125 cc diye mukayese ettim tabiki de 600 cc süper sporlari gecemez ama 250 cc naked makinalari filan gecebilir
    [COLOR="Red"]DREAM OF POWER HONDA [/COLOR]

Rotting Crist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    arkadaşlar siz hangi scooteri kullandınız benim ilk kullandığım scooter bws100 arkadaşım zor indirdi tepesinden ve bana hiç te kullanması zor gelmedi tabi alışkanlık olayı.
    mesela ben hala arabaya bindiğimde anahtarı yarım çevirip basacak düyme arıyorum, sıkışık trafıkte aralara dalmamak için kendimi zor tutuyorum
    [COLOR="Black"]Rotting Crist[/COLOR]

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    scooterların hepsiyle kapışabilirim
    kalkış duruş farketmez
    En tehlikeli an, [COLOR="Red"][B]ZAFER[/B][/COLOR] anıdır!!!
    34 EF 2238
    [COLOR="Red"]B[/COLOR] Rh+

merttunax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Scooter sandalyede oturuyor gibi kullanıldığı için arkadaşlar garipseyebilir
    Bu bence çok doğal. Tamamıyla oturuş, pozisyon olarak diğerlerinden farklı. Scooterlar da kendi içlerinde çok farklılık gösteriyor. Bi suzuki ile çinli arasında çok değişiklik war, attan in eşşeğe bin gibi bişey oluyor. Bi de bunu büyük motor kullananlarla kıyaslarsan ne olur siz düşünün. Scooterlar motor sayılmaz aslında(yüksek cc'ler hariç) Bisikletin biraz gelişip motor takılmışı...
    Bende bi çinli scooter kullanıyorum ve bir suzukiye(scooter değil) bindiğim zaman ben motosiklete binmemişim diyorum bu tadı tatmamışım diyorum..
    Kaza Anında Sizi Korur...

Rotting Crist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    Alıntı emrreeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterların hepsiyle kapışabilirim
    kalkış duruş farketmez
    emreeee bak sana ne diycem benim scooter ı bıraktığım otoparkta senin motorun aynısından var herif kullığına benim arkama bırakıyo sabahları eşşek ölüsü gibi onu çekmek le uğraşıyorum

kalkışta geçersin geçmesine ama seni trafikte yakalamiyim valla kıllık olsun diye kendinin fare ile oynadığı gibi ben de etrafında döner dururum (bunu arabası olan bir arkadaşıma yaptım)
    [COLOR="Black"]Rotting Crist[/COLOR]

Motosikleti
    gilera runner vxr 200
    zaten ehlıyet sınavlarını neden scooterla yaparlar bı anlasam onu ..asıl ehlıyet kursları canavar yetstırıo ya.kızıom ben bu ehlıyet kurslarına..koy bı vıteslı motor onla gırsınler sınava .ama egıtım vermıokı ehlıyet kursları..ee bız nıe ehlıyet kursuna gıdıoz ozamn.sadece kagıt parcası ıcın demı.bıde polıse yakalanmamk ıcın

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooterı kullanmak vitesliyi kullanmaktan çok daha kolaydır.Kişilere göre scooterın daha zor gelmesi alışmakla ilgilidir.Eğer yıllarca vitesli kullanır daha sonra scootera geçerseniz tabi ki garip gelebilir.Ağırlık dengesi olayına gelince bu da alışmakla ilgili ve oturuş pozisyonunun etkisi de oldukça büyük.Kontrol merkezleri birbirinden farklı olduğu için oturuşu garip gelebilir...Virajlarda yatmanın daha zor olmasında ki en büyük etkenlerden bazıları lastiklerinin küçük olması ve motor blogunun ve aktarım bölgelerinin dağılışının farklı olmasıdır.Virajlarda yatırılır,yatırılmaz diye bir şey yok fakat viteslilere nazaran yatırması daha zordur...
    Bu arada bazı arkadaşlar yokuşlarda bayar felan gibi şeyler yazmışlar ama bunu sanırım 100-150 cc lik scooterları düşünüp yazmışlar.Oysa ki scooter dediğimizde suzuki burgman an 650,honda fjs 600,gilera Nexus 500 gibi scooterlarda(maxi scooter) bu katagoriye girer...

Alıntı motti60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük takerlek ve vites özelliği herzaman motosikleti scooterdan güvenli kılar
    Scooter motosiklet değil miBüyük tekerlek ve vites özelliği vitesli motosikletten scooter ı ayırır diyecektin sanırım...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı Rotting Crist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emreeee bak sana ne diycem benim scooter ı bıraktığım otoparkta senin motorun aynısından var herif kullığına benim arkama bırakıyo sabahları eşşek ölüsü gibi onu çekmek le uğraşıyorum

kalkışta geçersin geçmesine ama seni trafikte yakalamiyim valla kıllık olsun diye kendinin fare ile oynadığı gibi ben de etrafında döner dururum (bunu arabası olan bir arkadaşıma yaptım)
    abi zaten benim motor rodaj da, 80 i de pek geçmedim
    dediklerinin hepsini yaparsın, hatta fazlasıyla yaparsın
    En tehlikeli an, [COLOR="Red"][B]ZAFER[/B][/COLOR] anıdır!!!
    34 EF 2238
    [COLOR="Red"]B[/COLOR] Rh+

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler