Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda CBR 125 Şart Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    merhaba arkadaşlar.ilk motorumu nisanda alacak olmama rağmen uykularım kaçıyor.motosikletin heyecanı yüzünden.uykuya dalacağım anda motosikletler aklıma geliveriyor.ve hayaller kuruyorum.neyse lafı fazla uzatmıycam.meseleye gelelim:

Efenim başlangıç motoru olarak(bütçeye göre)125 veya 150 lik motor almayı düşünüyorum.şimdi honda cbr kullanıcılarının hepsi memnun görünüyor.honda kalitesine laf yok.ben hız yapmayı KESİNLİKLE seven birisiyim.hondaya gözüm kayıverdi.gerçekten çok güzel bir motor.ama 5.150 ytl lik fiyatı görünce hayallerim yıkıldı.fiyatı gerçekten çok fazla.şimdilerde honda cbf 150 ler çıktı.fakat hoşuma gitmedi.tvs apacheleri düşünüyorum.fakat o cbr gibi performans verir mi diye düşünüyorum.bi çıksın da görelim.

alacağım motor özelliklerine gelince.bizim bulunduğumuz yer kırsal bir kesim.toz topraklı yollar da yok değil.buralarda dağılmayacak bir motor olacak.yeri geldiğinde 160 kiloluk yüke bana mısın demeyecek.2. el değeri önemli değil.5 yıl falan kullanmayı düşünüyorum.(cbr,apache,ybr hepsini karşılıyor)

yani demek istediğim illa hız yapmak için 0 km hayallerimden vazgeçip honda cbr mi almalıyım?yoksa apache falan benim işimi görür mü?cevaplarınızı -merakla- bekliyorum.
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    normalkerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    arkadaşım; cbr125 hız yapmaz.. motorun anasını ağlatırsan belki 140 görürsün. ben görmedim. ybr ile de aynı zorlamayla 120ye kadar çıkarsın, bunlar motorların son hızlarıdır, yani hem motoru yıpratırsın, hem de o ince tekerlerle, o hafif motorla hiç güvenli hızlar değillerdir. bu süratlerin arasında(120-140) çok da aman aman bir fark yok. yani cbr'den alacağın fark genelde görüntü.

şunu da kesinlikle göz önünde bulundur ki; cbr'nin oturuşu rahat değil. hafiften spor tipi olduğu için, öne eğik, sele dar, bileklerine oldukça yük biniyor. amortisörleri de sert olduğundan, bahsettiğin taş toprak yollarda çok rahat ettirmez. ybr'de daha rahat oturursun.

e peki ben bunlara rağmen ybr için yamaha bayisine gidip orda 2. el cbr'yi görünce atlamadım mı? atladım. "yeter bana, ne işim olcak büyüğüyle" diyodum ki.. şimdiden büyütme hayalleriyle doldu kafam. rüyamda motor bayisine gidiyorum, "abi şu fz6'ya bir bakayım" diye. üstelik öyle 250 falan da değil, 500-600cc peşinde koşuyo rüyalarım.
    bence 2. el piyasasını daha iyi araştır, biraz daha eski ama 250cclik birşey bulabilirsin. başlangıç için zorluk yaratmaz, ağırlığı en fazla 40kg farkeder, ama daha uzun süre tatmin olursun. "125lik motorla başlayıp 5 sene bincem" o biraz zor işte. 5 ay biner, 4.5 sene de, "şu yokuşu biraz daha hızlı çıksa ya!!" dersin

Motosikleti
    Super 51
    Alıntı normalkerem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım; cbr125 hız yapmaz.. motorun anasını ağlatırsan belki 140 görürsün. ben görmedim. ybr ile de aynı zorlamayla 120ye kadar çıkarsın, bunlar motorların son hızlarıdır, yani hem motoru yıpratırsın, hem de o ince tekerlerle, o hafif motorla hiç güvenli hızlar değillerdir. bu süratlerin arasında(120-140) çok da aman aman bir fark yok. yani cbr'den alacağın fark genelde görüntü.

şunu da kesinlikle göz önünde bulundur ki; cbr'nin oturuşu rahat değil. hafiften spor tipi olduğu için, öne eğik, sele dar, bileklerine oldukça yük biniyor. amortisörleri de sert olduğundan, bahsettiğin taş toprak yollarda çok rahat ettirmez. ybr'de daha rahat oturursun.

e peki ben bunlara rağmen ybr için yamaha bayisine gidip orda 2. el cbr'yi görünce atlamadım mı? atladım. "yeter bana, ne işim olcak büyüğüyle" diyodum ki.. şimdiden büyütme hayalleriyle doldu kafam. rüyamda motor bayisine gidiyorum, "abi şu fz6'ya bir bakayım" diye. üstelik öyle 250 falan da değil, 500-600cc peşinde koşuyo rüyalarım.
    bence 2. el piyasasını daha iyi araştır, biraz daha eski ama 250cclik birşey bulabilirsin. başlangıç için zorluk yaratmaz, ağırlığı en fazla 40kg farkeder, ama daha uzun süre tatmin olursun. "125lik motorla başlayıp 5 sene bincem" o biraz zor işte. 5 ay biner, 4.5 sene de, "şu yokuşu biraz daha hızlı çıksa ya!!" dersin
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.başlangıç için 251 veya 301 lik MZ lerden de düşünebilirim açıkcası.2. elleri çok cazip.yakıtı fazla olur fakat sürmesi çok harika olur

125lik motorla başlayıp 5 sene bincem" o biraz zor işte. 5 ay biner, 4.5 sene de, "şu yokuşu biraz daha hızlı çıksa ya!!" dersin
    mecbur bincem
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    ben de normalkerem'in yazdıklarına aynen katılıyorum, artı diyeceğim şu: bahsettiğin tozlu topraklı yollarda ve taşımayı planladığın 160 kilolar için cbr 125 uygun bir motor değil. bence seni ikinci el bir cbf 250 tatmin eder şimdilik yada mz, java türü bişey de fena sayılmaz kötü yol koşulları için

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    normalkerem dogru söylüyor cbr köy yollarına gitmez ama repsol alırsan köy meydanına cekersin hızın olmasada o kadar havan olur Ben cbr125 te sürdüm aynı arkdaşın dedigi gibi sürüşü ybr kadar rahat ve kullanışlı degil ama hız konusunda ybr'den daha iyi

Ama ben şahsen cbf150 alırdım sırf arkasında honda oldugu icin bide yakıtı 100 km'de 2 litrelerden bahsediliyor bu cok hesaplı bence

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    tozlu topraklı yollara sakın cbr alayım deme ayrıca cbr race tipidir yük taşıma filan olmaz

Motosikleti
    Super 51
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama ben şahsen cbf150 alırdım sırf arkasında honda oldugu icin bide yakıtı 100 km'de 2 litrelerden bahsediliyor bu cok hesaplı bence
    cbf 150 nin tipi hoşuma gitmedi.mt de tvs apache topiğini gördüm.o daha çok hoşuma gitti.tam aradığım tarzlarda bir motor tvs apache.bi çıksın ona da bakıcam mutlaka

Motosikleti
    hayırlsı olur inşallah
    bence sana bi mondial 125 kt gider

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba

kardeş cbr 125 ten performans ve hız olarak çok daha iyi olan bi motosiklet öneririm sana zongsshen zs 125 -32 ....dohc motoruyla cbr 125 ten çok daha iyi bir performans ve düşük yakıt tüketimi vermekte. Ayrıca üzerind 32 mm japon mikuni carb var.. bu da cbr dan üstün ... fiyatı ise çok düşük 2700 ytl. bence hız makinaları için daha uygun bi başlangıç...efsane yamaharx115 le aynı performansa sahip....[IMG] [/IMG]
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de motora yeni başlayanlardanım. Kurs bu hafta başlıyor. Kısmetse baharla birlikte de motorumu alacağım.

Aklımda 2 tane motor var aslında 1. si Honda Cbr 125, 2. si ise Hyosung comet 250..

Hyosung gerek görünüs gerek se cc olarak daha iyi durumda , CBR 125 in ise en büyük artısı 'honda'..

Ama aklım karışık .cbr 125 icin sesi çok kötü, ayrıca en ufak yokuşta yığılıyo gibi yorumlar dudum. Ama açıksası marka olarak Hyosung 'a da fazla guvenemiyorum henüz, yedek parça ve 2. el konularında sıkıntı olabilir gibi geliyor bana..

Bana edindiğiniz tecrübeler doğrultusunda biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

Herkese keyifli sürüşler

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Hyosung kardeş tmm iyi motorda her sorunu olan istanbula yolluyormuş motoru bence onun daha zamanı war biraz daha oturası lazım bu markanın türkiye'de ve de yedek parca olayını cozmesi lazım oyle bi ayda gelecek diiyip parcanın 2 haftada getirterek aa bakın süpriz yaptık demekle olmazz global motor bu konuda gelecek seneye kadar birkeyler yapıcak ve yaparsa bende 250R alıcam kesin , saygılar

Motosikleti
    Super 51
    Alıntı ekomanyak_eko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sana bi mondial 125 kt gider
    bak yukarıda söyledim.5 sene falan kullanmayı düşünüyorum diye.salla mondiali.düz yolda gidemeyen motorun toz toprakta dişlilerini toplarız artık

hmm bence en iyisi bi tane ktm al 2. el xl200 ler cok uygun fiyata 2. eller var bende cbr 125 almayi dusunuyodum sonra vazgectim anlatılanlardan ybr125 de cok guyzel motor ama tipi hiv hosuma gitmedi.En iyisi bi cross al tozlu topraklı yollarda iyi gider(sanırım).

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    Bence de hem hızlı hem sağlam hem de ucuz diyorsan mz 251 ya da mz301 işini fazlasıyla görür(Tabii ki biraz fazla yakar ama taş gibi motordur kendileri).

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Hız seven birisiysen bence sen son hızı sevmiyosundur iyi bir ivmeleme seviyosundur bence apache senin bütün isteklerini karşılayabilcek bi motor
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

spormotosiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung kardeş tmm iyi motorda her sorunu olan istanbula yolluyormuş motoru bence onun daha zamanı war biraz daha oturası lazım bu markanın türkiye'de ve de yedek parca olayını cozmesi lazım oyle bi ayda gelecek diiyip parcanın 2 haftada getirterek aa bakın süpriz yaptık demekle olmazz global motor bu konuda gelecek seneye kadar birkeyler yapıcak ve yaparsa bende 250R alıcam kesin , saygılar

kardeş hyosung tan elazığda 6 tane gt 250 r sattım sorun çıkmadı..çıksada sorun burada çözülebilir çünkü kaza yapan 2 motor oldu.. parçalar 1-2 haftada eksiks zgeldi....1-2 hafta böyle bir makine için iyi zaman global daha yeni bi firma ama motor verilen parayı hakeder.....az bi modifiyeyle 200 gösteriyo.....
    MOTOSİKLETTE DOĞUNUN YÜKSELEN SESİ:bounce:

Motosikleti
    Super 51
    ben de hyosung gt 250 veya cbf250 lerden istiyorum ama bütçe el vermeyecek gibi

matiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aydınlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de hyosung gt 250 veya cbf250 lerden istiyorum ama bütçe el vermeyecek gibi
    GENE ARTMIŞ DİYORLAR HYOSUNGUN FIYATI :( AMA DAHA GİDİP BAKMADIM GALERİYE ...

öncelile dostum motosilket almak haricindeki tüm düşüncelerin yanlış 1.motosikleti ne amaçla kullanacagın önemli bu yük taşıma aracı değil ozaman git kaoyonet yarzı birşey al 2.şimdilik hız tutkun yanlış ilk önce bi kullanmayı öğren biraz biş ondansonra hız yaparsın görüyoruz gençleri sada solda motosiklet kullananları görüyorlar hevesleniyortan 1000ytl 10 taksitle çin motorlarını alıyorlar alır almaz hız tutkusu varya bi bakıyorsun soluğu hastanede alıyorlar 3.her mootsiklertim zevki vede tadı ayrıdır benim sana tavsiyem ybr dir onda iyice pişersin he bu arada korumaları ihmal etmiyoruz kask dizlik mont vs. merak etme gerisi sonradan gelir motor kullanmak ayrı bir zevktir.

Motosikleti
    Super 51
    Alıntı firariymh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelile dostum motosilket almak haricindeki tüm düşüncelerin yanlış 1.motosikleti ne amaçla kullanacagın önemli bu yük taşıma aracı değil ozaman git kaoyonet yarzı birşey al 2.şimdilik hız tutkun yanlış ilk önce bi kullanmayı öğren biraz biş ondansonra hız yaparsın görüyoruz gençleri sada solda motosiklet kullananları görüyorlar hevesleniyortan 1000ytl 10 taksitle çin motorlarını alıyorlar alır almaz hız tutkusu varya bi bakıyorsun soluğu hastanede alıyorlar 3.her mootsiklertim zevki vede tadı ayrıdır benim sana tavsiyem ybr dir onda iyice pişersin he bu arada korumaları ihmal etmiyoruz kask dizlik mont vs. merak etme gerisi sonradan gelir motor kullanmak ayrı bir zevktir.
    başlangıç motoru dediysem hiç bilmiyorum anlamında değil.12 yaşında mopedlerle başladım ben ve arkadaşların MZ 251 lerini kullanıyorum.yük taşıma aracı olarak değil benim kastetmek istediğim.yeri gelecek ben alacağım motorla 160 kg insan taşıyacağım.yani motor güçsüz olmayacak.ve binmesi çinli motorlardaki gibi kabus olmayacak.bindikçe moralin düzelecek.

arkadaşlar seçenekleri 2 ye indirdim.honda cbr ve cbf den vazgeçtik(gibi)1. si ybr,2. si ise tvs apache.aslında ybr düşünüyorum ama apache nin motoru 150 lik ya.o yönden iyi.yani daha güçlü.tipiyle falan apache daha iyi.ama benim korktuğum konu SAĞLAMLIK.en başta da yazdım 5 sene gibi uzun bir müddet kullanmayı düşünüyorum diye.tvs nin beni yolda bırakacağını sanmıyorum.o motorların sağlam olduğunu duydum(scooty pep den biliyorum)fierro kullanıcılarına da sordum gerçekten iyi olduğunu,japonları aratmadıklarını söylediler.şu an tvs apache gibi görünüyor ama her an değişebilir.başka motorlar önerebilirsiniz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler