Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda CBR 125 Şart Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı normalkerem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım; cbr125 hız yapmaz.. motorun anasını ağlatırsan belki 140 görürsün. ben görmedim. ybr ile de aynı zorlamayla 120ye kadar çıkarsın, bunlar motorların son hızlarıdır, yani hem motoru yıpratırsın, hem de o ince tekerlerle, o hafif motorla hiç güvenli hızlar değillerdir. bu süratlerin arasında(120-140) çok da aman aman bir fark yok. yani cbr'den alacağın fark genelde görüntü.

şunu da kesinlikle göz önünde bulundur ki; cbr'nin oturuşu rahat değil. hafiften spor tipi olduğu için, öne eğik, sele dar, bileklerine oldukça yük biniyor. amortisörleri de sert olduğundan, bahsettiğin taş toprak yollarda çok rahat ettirmez. ybr'de daha rahat oturursun.

e peki ben bunlara rağmen ybr için yamaha bayisine gidip orda 2. el cbr'yi görünce atlamadım mı? atladım. "yeter bana, ne işim olcak büyüğüyle" diyodum ki.. şimdiden büyütme hayalleriyle doldu kafam. rüyamda motor bayisine gidiyorum, "abi şu fz6'ya bir bakayım" diye. üstelik öyle 250 falan da değil, 500-600cc peşinde koşuyo rüyalarım.
    bence 2. el piyasasını daha iyi araştır, biraz daha eski ama 250cclik birşey bulabilirsin. başlangıç için zorluk yaratmaz, ağırlığı en fazla 40kg farkeder, ama daha uzun süre tatmin olursun. "125lik motorla başlayıp 5 sene bincem" o biraz zor işte. 5 ay biner, 4.5 sene de, "şu yokuşu biraz daha hızlı çıksa ya!!" dersin

"125lik motorla başlayıp 5 sene bincem" o biraz zor işte. 5 ay biner, 4.5 sene de, "şu yokuşu biraz daha hızlı çıksa ya!!" dersin

kesinlikle katılıyorum sana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    5 ay olmuş ya nazillili arkdaş aldın mı motor bakalım

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ay olmuş ya nazillili arkdaş aldın mı motor bakalım
    Motosikleti: Super 51
    diyor
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti: Super 51
    diyor
    Onca tartışmadan sonra moby almamıştır öncedende mobylette wardı onda heralde dikkat etmemiştim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler