Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Artık anladım bu millet motor düşmanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Merhabalar,
    Evet başlıkta dediğim gibi bu millet motor düşmanı bunun başka açıklaması yok. Trafikteki sıkıştırmalar, tacizler, umursamamalar, özellikle yapılanlar zaten malum, eğitimsizlik cahillik diyoruz. Ancak insanların motorun görüntüsüne ve varlığına bile tahammül edemediğini etraflarında bir motor gördüklerinde bir anda hayvansal içgüdülerine dönenerek primatlar gibi davrandıklarını düşünüyorum.

Bu düşüncemin sebeplerine gelince; Motorumu aldığımda evimin yakınındaki kendisine motorcu olan arkadışımın dükkanına park etmeye başlamıştım. Bir süre sonra pasajdaki bir esnaf motorun girip çıkarken yerleri kirlettiği ve temizlemem gerektiği yönünde hiçte kibar olmayan (zaten o tiptende beklenemezdi ya) bir şekilde söyledi. Bende kendisine park için para verdiğimi, pasajın haftada iki defa temizlendiğini, şikayeti varsa mal sahibi ile görüşmesini benim müşteri olduğumu bu yaptığının onun müşterilerine hesap sormakla aynı şey olduğunu söyledim. Neyse gel zaman git zaman iş bayağı kötüleşti ama arkadaşın restiyle sustu ama her daim hıyarlığı sürdü.

Ardından evlenip başka bir eve taşındım. Burda da kapalı otopark ararken motoru merdiven altına koymaya başladım. Motoru koyduğum yerden iki metre uzaklıkta yarı bordum bir dairenin penceresi var. Burda oturan başka bir primat şahış önce çok nazik bir şekilde tek ışık aldığı pencerenin bu olduğu (gerçi merdiven ve üzerinde durduğu kolonlar ışığın geçişine zaten izin vermiyor) motoru oraya kaymamamı rica etti. Bende bir yer baktığımı ama şu an için motoru koyacak yerim olmadığından orda durduğunu en geç 1-1.5 ay sonra zaten kış geldiği için arkadaşımın kapalı yerine götüreceğimi söyledim. Çok nazik beyimiz hemen şekil değiştirerek eğer hemen motoru çekmessem arabasını önüme çekeceğini ve beni çıkartmayacağını söyleyerek tehdit etti. Bende kendisine bu makinaların nazik olduğunu güneşte ve açıkta kalamayacağını bana ciddi zarar vereceğini ve biraz sabırlı olmasını rica ettim, ayrıca oranın apartmanın ortak kullanım alanı olduğunu nazikce belirttim. Tabii motor düşmanlığı genlere işlediği için hemen arabasını motorunun önüne koyarak çıkışımı bloke etti.

Şu an için motora binmediğimden (iş yerim yürüyerek 5dk ve akşamları gezecek vaktim yok) sorun etmiyorum, beter olsun ışıksız kalsın diyorum. Aslında eşimin arabası var bende onun önüne çekerek onu daha beter bir duruma sokabilirim ama şimdilik bilerek yapmıyorum, zamanı geldiğinde yüzüne vurucam ve hiç beklemediği çok kötü bir zamanda kapatacağım çıkışını. Asıl komik olanı bu olaydan iki gün sonra işyerimde motoru koyabileceğim uygun bir yer buldum ama inat motoru götürmeyeceğim dursun bakalım.
    Think Darkside

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Katılmamak mümkün değil hepimizin başına bu tarz olaylar geliyor...
    Cüneyt Eralp

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum bu primatlarla uğraşmak zor.Boşu boşuna kendi asabını bozucaksın.Bence lemur'a söyle arabayı alsın sende motorunu kafanın daha rahat olacağı yere bırak.Lemur'uda bırak böcek,b.k falan yesin.

Not:"Lemur",yarı primattır.Anlıycan onu bile olamamış herif.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım, park yeri, özellikle akşamları için, gerçekten bir sorun.
    Ama apartmanındaki komşunun motorunu oraya koymamanı istemesi için bir sebebi var en azından, eğer gerçekten ışık alan tek penceresi oysa.
    Motosikletler o kadarda nazik aletler değil üstelik. Bence bir örtü, birde sağlamından zincir al, apartmanın önüne bir yere zincirle motorunu, meseleyi çöz böylece.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bodrum katta oturan ışığı azda olsa senin motorunu koyduğun yerden alan kişi ben olsaydım şu an benim içinde primat diyo olma ihtimalin yüksekti...kaldıki motor şeker değildir erimez ..bence o adama yazık motorunu al ordan başka yere koy...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bodrum katta oturan ışığı azda olsa senin motorunu koyduğun yerden alan kişi ben olsaydım şu an benim içinde primat diyo olma ihtimalin yüksekti...kaldıki motor şeker değildir erimez ..bence o adama yazık motorunu al ordan başka yere koy...
    Tüh be Barış oyunbozanlık ettin !

Ben de başlığı gördüm, açtım, okudum ve yukarda senin yazdıklarını düşündüm. Tam yazacaktım ki, dedim bekleyelim de görelim. Bakalım kaç kişi otomatiğe bağlanmış cevaplardan yazacak ?

Başlık sahibi arkadaş, ben senin düşüncene katılmıyorum ama yukarda yazdıklarım da sana değil ( özellikle son cümle )

Nacizane önerim, motoru ordan çek, hatta adamla da aranı düzelt. Kısa süreli git gellerde ve akşamları bırakacağını söyle. Olayı tatlıya bağlayın lütfen ! Komşu komşunun külüne muhtaç (öyleydi değil mi bu atasözü ? Son zamanlarda unuttuk da... )
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Allah Hepİmİze BahÇelİ MÜstakİl Evler Nasİp Etsİn,

Aaaaaamİİİİİİİİİİİİİİİİİnnnnn.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ne adamlar var yahu. Senin motor keyfin için 2 aycık karanlıkta kalmaya bile dayanamıyor.

Ama ışık girmeyen eve doktor girer derler. Pardon veteriner. Bu adam primattı değil mi....
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Hepİmİze BahÇelİ MÜstakİl Evler Nasİp Etsİn,

Aaaaaamİİİİİİİİİİİİİİİİİnnnnn.
    Bahçede envai çeşit motor, bikaç köpek, evde güzel hatun, çoluk çocuk da nasip etsin mi?
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

ledo
    levent abi yanii...şimdi senin tek ışık kaynağının önüne motorumu koysam bide bu nazik bi alettir aman desem ..sen beni yemezmisin abi...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ledo
    levent abi yanii...şimdi senin tek ışık kaynağının önüne motorumu koysam bide bu nazik bi alettir aman desem ..sen beni yemezmisin abi...
    Tamam işte, aynı fikirdeyiz. Şimdi, bu tür başlıklarda biri gelip de işin aslını anlatana kadar millet "vur abalıya" misali...

Mesaj sayısı 20 falan olduğunda, nerdeyse toplu bir organizasyon yapılıp, adam dövmeye gidilecek

İşte onun için dedim, ne güzel eğlenecektik biraz öyle yazmasaydın

Ama demin atlamışım bu arada söylemek isterim ki, Dartmaul olayı kesinlikle düzgün anlatmış. Yani objektif biçimde....

Öyle olmasa zaten biz de " Dostum, bana göre hatalı düşünüyosun " diyemezdik.

Not: aslında, senden önce de mastergenie benzer fikir belirtmiş.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşündümde, komşunda senin için primat diyordur büyük ihtimalle. Belkide sana kızıp trafikte bir kaç motoru sıkıştırmıştır. SIkıştırılan motorcularda şimdi "ya bunlar bizi niye sıkıştırıyor" demişlerdir...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şunu anladım ki İnsanoğlu Dünya'nın kendi etrafında döndüğünü sanacak kadar bencil bir varlık belki primatlar bu kadar değillerdi herşeyle birlikte o müthiş egomuzda gelişmiş. Açıkcası senin motorun kadar komşunun aldığı ışıkta, park ettiğin pasajdaki dükkan sahibinin çamur, lastik izi görmek istememesi de kendilerince değerlidir, önemlidir. İnatla, kötülükle bir yere varamazsın o yeni bulduğun yere motorunu bırak kimseninde ahını alma, tabi bu benim fikrim istediğini yap istersen motosiklet sürücülerine düşman bir insan daha olsun.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

adam pişman oldu beee...arkadaşım haklı yanların elbette vardır ama olayı anlatan kişi olarak öle bi anlatmışıonki burda diğerlerine hak vermemek mümkün değil...

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Eğer pencerenin dibine park etsem haklısınız, eğer adama yürü lenn tavrında davransam haksınız. Aslında oranın bir fotoğrafını çekip koysam durumu daha açık izah etmiş olurdum. Söz ettiğim mevkii apartmanın yan tarafı, dediğim gibi uzaklık iki metre, 7 merte yanda bina var güneşi kesen, ayrıca merdiven ve üstünde durduğu koyu renge boyalı kolonlar adamın geldiğini iddia ettiği ışığı kesen asıl etmenler, benim motor ışığını engellemeyeceği uzaklıkta tam tersi üzerindeki alüminyum rengi örtüsü ile yansıma yaparak içeriye daha fazla ışık gönderiyor, olay kesinlikle ama kesinlikle ışığın kesilmesi diil sizi temin ederim. Aklıma sorunun motorun görüşe engel olduğu 1 metrekarelik alandan apartmana gireni dikizlemekmi diye geçmeye başladı artık, yada motora kıl olmak başta dediğim gibi.
    Ayrıca eğer saldırgan bir tavır sergilemese "tamam biraz daha sabrederim ama sende gerekli hassasiyeti gösterip acele etsen" dese olay tatlıya bağlanacak, dediğim gibi yeri buldum ve hazırlıklar (yerin temizlenmesi, rampanın yapılması falan) iki güne bitecek, oda motordan kurtulacaktı.
    Ben daha "hemenmi, bana biraz zaman verin der demez görürsün günü sen" şeklindeki terbiyesizlikdi canımı sıkan ve adama yakıştırmamı yapmama sebep olan.
    Eğer o kadar hassassa apartmanda arabasını oraya park edenlerede aynı şeyi deseydi, yada mümkün olan her akşam koyu renkteki arabasını oraya çekmeseydi.
    Neyse illa doğruyum yada beni destekleyin, gidip adamı dövelim falan gibi bir beklentim yok, benim paylaşmak istediğim arabalara laf edilmezken motorlarla uğraşılması idi.

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu anladım ki İnsanoğlu Dünya'nın kendi etrafında döndüğünü sanacak kadar bencil bir varlık belki primatlar bu kadar değillerdi herşeyle birlikte o müthiş egomuzda gelişmiş. Açıkcası senin motorun kadar komşunun aldığı ışıkta, park ettiğin pasajdaki dükkan sahibinin çamur, lastik izi görmek istememesi de kendilerince değerlidir, önemlidir. İnatla, kötülükle bir yere varamazsın o yeni bulduğun yere motorunu bırak kimseninde ahını alma, tabi bu benim fikrim istediğini yap istersen motosiklet sürücülerine düşman bir insan daha olsun.
    Açıkçası tavrın hiç hoş değil Bıyıklı arkadaşım, sende insanları tanımadan yargılarda bulunarak ihtam ettiğin yanlışın içine düşüyorsun. Hesap et lütfen bakalım ben pasaja ne kadar kir çamur bırakabilirim, incecik scooter lastikleri ne yapabilir, motorumun bilgisini yanda ismimin görebilirdin. ayrıca demin uzun uzun yazmadım ama bir pasaja günde en az 100-150 kişi girer (en azından bahsettiğim pasaja). Bu kişilerin taşıyacağı çamur benimkinin kaç katıdır hesap et, şunuda ekliyeyim yağmurlu havada motora binmem, hava durumunu izleyip ona göre binerim ve sadece iki defa pasaja çamurlu girmiştim, ondada incecik iki iz bırakmıştım. Ben onun müşterisine gidip sen niye çamurlu ayaklarla niye giriyorsun diye hesap sorabilirmiyim. Paçası sıkıyorsa gidip mal sahibine şikayet etseydi.

Her insan egoisttir illaki, tabi bende ama asla senin dediğin şekilde değil, bugüne kadarda asla bunla itham edilmedim, her zaman insanlara ve kurallara saygılı davranmaya çalıştım, kimseye bir gram kötülüğümde dokunmıştır. trafikte üstüme araba çıktığında bile adama küfretmedim kötü söz söylemedim. Adam 3 gündür önümü kapattığı halde ben kendi arabamı onun önüne koymadım, önce yazdığım ben sonra hesap sorarım kısmı ise inanki sinirim gidince, motoru ordan alınca zaten gerçekleşmeyecek ve ben unutup gideceğim. ama sen melek olabilirsin kusura bakma ben değilim, elimden ancak bukadar geliyor.
    Think Darkside

ScooTer_DeLiSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benım babamın da motoru var 2 katlı bir ewimiz var uste kiraci alttada biz oturuoruz yan komsumuz şikayetci babam sabah çıkarken motor u çok ses çıkarıomus sankı babam motora sus dese susacak motor babam bunu anlatınca gulmekten olmustum

bide babam dan şikayetciyim motoru bana vermıo 17 yaşındayım ve normal olarak ehlıyetim yok dio ehlıyetını al vericem dio ben sabredemıomm

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    oy oy oy oy
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    burda daha önce de defalarca yazdım.17-30 yaşlarında beyaz gömlek giyip pantolonuna sokmayan,zincirli cüzdan kullanan,saçında yarım kilo jöle olan ,arap gibi koyu tenli , mobiletli iğrenç bir güruh var.motoru daha çok ses çıkarsın karıya kıza daha çok dikkat çeksin diye egzozunu çıkarıp beyinlere tecavüz eden hayvan bi insan formu.bu hayvan modelinden vatandaş çok çektiği için (özellikle mobilet gürültüsü ve karıya kıza sarkmalarından )motora karşı bir alerji var.ayrıca da türk halkı güce tapar. büyük olan her zaman haklıdır gibi. felsefe öğretilmeyen ,hümanizmanın, empatinin olmadığı bir "arap" toplumunda toplumda bunlar normal.

motoru aldıktan sonra park yeri düşünmek de mantıklı gelmiyo bana. köpek alıp da ya buna da nerde bakıcam ben şimdi diye düşünmek gibi bişey bu yani. önceden yer düşünmek lazım.

bedenenyanlış ruhendoğru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 r (olacaaakkk az kaldı geri sayımdayım!)
    dartmaul slm, önceliklle bende senin yerinde olsam bende motorumu çekmezdim ama şöle de bi durum var diosunki "kullanmam için fırsat olmuo o yüzden bnm için sorun deil" evet şuan için yerli bi davranış ve sorun olmayan bi durum olabilir ancak önümüz kış, bence adam da daha fazla inada bindirmeden ve havalar daha fazla bozmadan motorunu al kapalı bi garaj bul ve içini rahat ettir. yani aksi halde gerçekten yani motorunun korunması amaçlı ordan çıkarma zamanı geldiinde, adam bunu farkeder ve senin bu konudaki mecburiyetini anlarsa o zaman seni daha zor durumda bırakmak isteme adiliğine başvurabilir. o zaman daha da tatsız durumlar yaşanabilir. o yüzden o seviyedeki bi insanla bu polimiklre girip sinirleri yıpratmaya değmez...

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Yeri görmeden birşey yazmam yanlış olur
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler