Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Cinden Gelen Motorlar Turkiyeye Faydali Diyen Varmi ......

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Mobilete pejoya bindiğimiz günler ne çabuk unutuldu.Kayışı kopar,kasnak rulmanı bozulur orta mil aşınır pilatin meksefe buji manyeto bobini arıza verir,kompresör sibobu bozulur,telleri sık sık kopar,eksoz kopar,manifold boğazı yalama olur,klepe bozulur vs vs vs vs

Anlaşılan bilen insan çok az,
    Çinliler mobilet fiyatına daha iyi kalite sundular,bu bir gerçektir.
    Çok deyil 3-5 sene önce mobiletler kaç paraydı hatırlayın bir
    83-84 senelerinde İzmirden Bodruma mobiletimle gidip gelirdim yolda şişer,yok manyeto kapağı gevşer,yok kasnağın bisiklet motor kilidi atar ellerimizden yağ eksik olmazdı.Şarapçılar gibi yanımızda yağ şişesi taşırdık.
    Tabii ki herkes tamirci değil ama motorculuk tecrübesi biraz da motordan anlamayı eli anahtar tutmayı gerektirir.Bu da zamanla olacak panik yoook.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    normalde bu modelleri Türkiyede yaklaşık aynı fiyat olmasada daha iyi fiyat performans ile yapabiliriz. mondial açmış olduğu fabrikada elinin altındaki mühendisler ile kaliteli motor üretimi yapabilir. çin mallarının büyük bir kısmı fiyat nedeni ile en ucuz şekilde yapılmakta. aynı parti ve hatta aynı konteynerden çıkan motorların kaliteleri birbirini tutmuyor. ülkemizde bunları yapacak teknoloji ve bilgi birikimi olduğu halde yerli üretimler de vergiler ve piyasa koşulları adı altında fahiş fiyatla satılmakta. aynı zamanda üretim yapanlar bir şekilde cezalandırılıyor. gerek mevcut mevzuat ve gerekse fabrikanın kurulacağı yer belediyelerinden sıkıntılar bulunmakta. bu tip motorları yerli olarak üretmemeyi anlamış değilim. marshal yardımı gibi hazırı var mantığı ile üretmeden tüketmeye yöneliyoruz. bir süreç içinde rekabetçi koşullar ile bu motorların türkiye de üretilmesi gerekmektedir. 3 yıl içinde hurda olup gidecekler. kötü mü oldu bence olmadı fakat en kısa zamanda bu tür 250 cc hacimli motorları yerli olarak (dışarıdan parça getirip monte ederek değil) üretmemiz lazım. http://www.jmstar-moto.com/jmstar/pr...e=Pedal%20Type bu link ile dikkat ederseniz farklı isimler ile de olsa gelen motorların bir fabrikadan geldiğini görürsünüz. çinde seri üretim olduğundan dolayı bu kadar ucuz üretim yapılabilmekte. ülkemizde kahve köşelerinde okey oynayan vatandaşlara asgari ücret ile çalışma imkanı verilse bile çalışmamaları üretim yönünden eksikliğimiz gösterir. elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanmamız dileği ile

AKREPAHMET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazilarina Göre Faydali Bazilarina Göre Faydasiz.bana Göre Olanda Faydasiz.çünkü Boşuna Para Veriyorlar
    [I][B][COLOR="Blue"]Ahmet KÖSE[/COLOR][/B][/I]
    [I][B][COLOR="Blue"]05544016341[/COLOR][/B][/I]
    ::tutkuy::

superkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat
    Kardeşlerim,arkadaşlarım eğer beğenmiyorsanız almayın.Böyle tartışıp durmayalım.Bence bu çin mallarının gelmesi bana çok faydalı oldu.Mondial şu an piyasada olmasaydı ben motorumu alamzdım.iyi ki getirmişler.Ve çok memnunum motorumdan.Aldığım fiyata anca 10-15 yaşında bir japan alırım heralde ve hiç de cansevdi kullanmazdım.Lütfen çin mallarına çamur atıp durmayalım.Bu fiyata bu kadar kalite oluyor.Zaten bizde alırken bunu göz önünde bulundurarak alıyoruz.Kim istemez bi hoıdasının yada yamahasının olmasını.

yildirim_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jınlun JL 150_5
    ülke ekomomısıne ne kadar yararlı ne kadar faydalı bılemem ama şu bı gercek çın motoruna bınen bır suru gurup lar var en azından ben ole dusunuyorum ve bu ınsanlar mutlu ve cok ıyı dostluklar kuruldu kılometreler kat edıldı bu kısıler sanmıyorum kı hep bunlara bınecekler herkesın ıcınde yatan bır motor var bıgun herkes hayalını gerceklestırecek ve çın mallarına kımse bakmıyacak mobıletlere oldugu gıbı

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Cin Mali motorlar olmasaydi kdv ve ötv bu noktaya gelemezdi ama motorda bir hobi araci parasi olanin kullandigi statu sembolu olarak kalirdi. Gerci cin mali motora binipte motorum var diyenle Harley'e Honda'ya Hyosung'a binip motorum var diyen arasinda halen fark mevcut Turk halki umarim bir gun daha kaliteli mali daha ucuza alir. Kalin saglicaklan!

hakanyildirim28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1100 xx
    Bir cin malı scooter ortalama fiyatla 2000 ytl ye satılıyor bunun 200 ytl ruhsat parası diyelim kaldı 1800 kdv 275 ötv 410 kalan 1100 250-300 bayi karı olsun kaldı 800 bunun %60 kar olmak durumda zira dağıtıcı garanti icin parca para ile alınıyor baska bir deyisle cinli garantiden parca vermiyor iskonto veriyor yada yerine motor kaldı 380 YTL yani bir cin motoruna 380 ytl vereceksin ama türkiyede 1620 ytl lik bir para döngüsü yaratacak ve 3 sene sonra hurdaya atsa bile herkes memnun olacak daha ne olsun

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skyline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malları,motosiklet tutkunları için iyi olmuştur fakat bana göre uzun vadede ülke ekonomisini çok kötü etkileyecektir..
    katılıyom aynen
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çin malı motorlar olmasaydı 50 cc ile 250cc motor kullanan arkjadaşlar nasıl 1000cc lik makinalar hakkında yorum yapabilirlerdiki

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobilete pejoya bindiğimiz günler ne çabuk unutuldu.Kayışı kopar,kasnak rulmanı bozulur orta mil aşınır pilatin meksefe buji manyeto bobini arıza verir,kompresör sibobu bozulur,telleri sık sık kopar,eksoz kopar,manifold boğazı yalama olur,klepe bozulur vs vs vs vs

Anlaşılan bilen insan çok az,
    Çinliler mobilet fiyatına daha iyi kalite sundular,bu bir gerçektir.
    Çok deyil 3-5 sene önce mobiletler kaç paraydı hatırlayın bir
    83-84 senelerinde İzmirden Bodruma mobiletimle gidip gelirdim yolda şişer,yok manyeto kapağı gevşer,yok kasnağın bisiklet motor kilidi atar ellerimizden yağ eksik olmazdı.Şarapçılar gibi yanımızda yağ şişesi taşırdık.
    Tabii ki herkes tamirci değil ama motorculuk tecrübesi biraz da motordan anlamayı eli anahtar tutmayı gerektirir.Bu da zamanla olacak panik yoook.
    abarttığın kadar değil bu gerçek.bir mobiletin 20 sene(hatta daha fazla)gittiğini biliyor musun sen?egenin kasabalarında ne kadar iyi gidiyor onlar.çinliyle toz toprağa bir gir bakayım filtrenden ne kadar pislik çıkacak.dedemin mobileti var 12 senelik.1 hafta önce 150 milyona motor değişti ve 70cc oldu köpek gibi şu an.sen daha mobiletin sağlamlığını bilmiyosan boşuna konuşuyorum ben burda ama sağlamlığını bilen kişi sayısı çok fazla buna eminim.madem sohbet açıldı devam edeyim.

ben çinli motor karşıtı DEĞİLİM.neden:sovyetler birliği zamanında rusya demişti ki alman arabaları var çok pahalı.biz düşük bütcelere uygun arabalar yapacağız herkese araba vereceğiz diye.çinin politikası da aynen şu:herkesin bütçesi aynı değil.biz düşük bütcelilere uygun motosikletler üretip satacağız.ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.hiç de kızılacak gibi değil.adamların politikası bu.ama benim kızdığım şu.ortalığı mantar gibi sardı.yok mondial,haojin,monero,sanya,yuan ve aklıma gelmeyen daha onlarca marka.benim kızdığım farklı farklı markalar.anasını sattımın çinlileri pazarı bulduk diyo ipi sapı belli olmayan motorları getiriyo ondan sonra yok efendim kayış sıyırdı eksoz patladı vs.vs.yani sadece 2 veya 3 markadan ibaret olsa bu çinliler diycek lafım yok.milletin gelirine göre.ama gel gör ki nereye baksan farklı markalarda çinli motorlar.

yorumlarınızı bekliyorum
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

motoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650V Transalp
    [QUOTE=aydınlı;anasını sattımın çinlileri pazarı bulduk diyo ipi sapı belli olmayan motorları getiriyo [/QUOTE]

çinlilerin kimsenin pazarına bişi getirdiği yok. Bizim motorla alakası olmayan girişimcilerimiz beyaz eşyanın yanında nasılsa ucuza getiriliyo bizde getirip satalım demeseler elin çinkisi silah dayamıyo kimseye, malımı alacaksınız diye
    GÖZLERDE YAŞ YOKSA RUH GÖKKUŞAĞINA SAHİP OLAMAZ

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Kesinlikle rekabet faydası var başka da bi halta yaramıyorlar

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı aydınlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abarttığın kadar değil bu gerçek.bir mobiletin 20 sene(hatta daha fazla)gittiğini biliyor musun sen?egenin kasabalarında ne kadar iyi gidiyor onlar.çinliyle toz toprağa bir gir bakayım filtrenden ne kadar pislik çıkacak.dedemin mobileti var 12 senelik.1 hafta önce 150 milyona motor değişti ve 70cc oldu köpek gibi şu an.sen daha mobiletin sağlamlığını bilmiyosan boşuna konuşuyorum ben burda ama sağlamlığını bilen kişi sayısı çok fazla buna eminim.madem sohbet açıldı devam edeyim.

ben çinli motor karşıtı DEĞİLİM.neden:sovyetler birliği zamanında rusya demişti ki alman arabaları var çok pahalı.biz düşük bütcelere uygun arabalar yapacağız herkese araba vereceğiz diye.çinin politikası da aynen şu:herkesin bütçesi aynı değil.biz düşük bütcelilere uygun motosikletler üretip satacağız.ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.hiç de kızılacak gibi değil.adamların politikası bu.ama benim kızdığım şu.ortalığı mantar gibi sardı.yok mondial,haojin,monero,sanya,yuan ve aklıma gelmeyen daha onlarca marka.benim kızdığım farklı farklı markalar.anasını sattımın çinlileri pazarı bulduk diyo ipi sapı belli olmayan motorları getiriyo ondan sonra yok efendim kayış sıyırdı eksoz patladı vs.vs.yani sadece 2 veya 3 markadan ibaret olsa bu çinliler diycek lafım yok.milletin gelirine göre.ama gel gör ki nereye baksan farklı markalarda çinli motorlar.

yorumlarınızı bekliyorum

Sevgili küçüğüm,Bende gençliğimi mobilet tepelerinde geçirdim.
    Çünkü başka seceneğim yoktu.Herhalde yazımı dikkatli okumadınız.
    Çinli motorların hava filtreleri toz doluyor da mobilet havasızmı çalışıyor.
    Fanatiklik yapmadan objektif olmak lazım.
    Ben japona biniyorum(sadece sürüyorum)Lakin ilk fırsatta çinli bir kros alacağım ikinci motor olarak.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    motorsiklet
    tabiki ülke ekonomisine ve insanlara büyük ölçüde zararı var bence insanlar bisiklet parasına 4 zamanlı çin malı motor alıp sonrada ferrarinin konforunu bekleme hakkına sahip değiller öncelikle motor işi bir tutku ve eğitim işidir belki aldıkları motorun iki katına sahip olacakları ve öncelikle eğitimini alarak bu işe başlamaları gerekir moto ezden sevgiler
    gerek meslek olarak gerekde yaŸamn ta kendisi motor

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu gün yamaha honda gibi makinelerin fiyatlarının çin mallarına yakın olması bu rekabetten kaynaklanmaktadır..
    senelerce uçuk fiyatlara motor satan Marka motorlar şimdi malesef rekabat etmek zorunda olduklarını farkına vardı ...Çin mallarının fiyatı ortada 1500 ytl ye aldığınız bir scooteri burgman la kıyaslamak zaten mantıklı değildir ...

Önemli olan bir şekilde motor kullananların sayısının artmış olması motor bilincinin gün geçtikçe artıyo olmasıdır .. Motor kullanıcı sayısı artması her sınıftan motor sürücüsü için pozitif bir gelişmedir ..

Motor kullanıcıları sayısı gün geçtikçe hızlanan bir ivme ile artmaktadır..Buna bağlı olarak parça ..servis fiyatlarıda artan rekabet oranında daha cazip hale gelecektir...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    komşumuzun oğlu (16-17 yaşlarında) 3 ay önce sıfır mondial zat aldı.
    sitenin otoparkına her girip çıktığında, bütün site onun geldiğini anlıyor.
    otopark içerisinde drag sür'atleriyle hareket edip, en ufak freninde mutlaka lastiği kilitleyip kaydırmaktan büyük zevk alıyor.
    her gördüğümde de, elinde ya gaz teli, ya fren balatası, ya başka bir parçayla, bir yerlerde kalmış motoru nasıl yanyana getireceğini düşünüyor vaziyette oluyor.
    şimdi bu arkadaşa sorsan, mondial, 5 para etmez...
    rodaj zamanı, manitasıyla beraber rüzgarla yarışan bu genç, (hem de kasksız ve korumasız) haliyle çin malı motorundan hiç memnun değil.
    japon alsaydı, aynı şikayetlerin olmayacağını düşünüyor.
    el-insaf...

buraya çin markalarının bi halta yaramadığını yazan arkadaşlar, motordan nasıl bir halt bekliyorlar da verim alamıyorlar? sormak isterim...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili küçüğüm,Bende gençliğimi mobilet tepelerinde geçirdim.
    Çünkü başka seceneğim yoktu.Herhalde yazımı dikkatli okumadınız.
    Çinli motorların hava filtreleri toz doluyor da mobilet havasızmı çalışıyor.
    Fanatiklik yapmadan objektif olmak lazım.
    Ben japona biniyorum(sadece sürüyorum)Lakin ilk fırsatta çinli bir kros alacağım ikinci motor olarak.
    ben kesinlikle fanatik yapmıyorum.siz benden büyüksünüz.haliyle daha tecrübelisiniz ama yani şimdi mobiletlerin sağlamlık konusunda hakkını yememek lazım öyle değil mi
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    1,5 yıl önce 1,850 ytl vererek haojin marka as150t satın aldım ve şu an 9800 km'deyim ve diyorumki iyiki almışım, bana göre adam gibi motor kullanan ( rodaj'ı uygun yapan,altındaki motoru race motoru zannetmezsen,bakımlarını düzenli yaparsan,makinayı fazla üzmezsen 3-5 kişi binipte yokuş yukarı çıkmaya çalışmazsan) için bu aletler fazla bile,ister inanın ister inanmayın henüz aldığımdan beri ekstra hiç bir masraf yapmadım,kayışıda dahil olmak üzere orjinal parçalarını kullanıyorum,tahminimce 20000 km'ye kadar problemsiz kulanılır bu aletler.1000 ytl'ye satılan mobiletlerle kıyaslamıyorum bile,000 km'den sonra dagılmayan mobiletmi var.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

rsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar benim bu soruyu sormaktaki amacim bilincli tercih yapanlar icin degil genel icin cunku motosiklet sektorunu ve motorlari ,teknolojileri tanimayanlar; hem kendilerine zararli hem ekonomimize bilmeden zarar veriyorlar....
    Cin talebe gore uretim diyen arkadasa cevabim Cin in ozelligi tam tersi en ucuz uretimi yapmaktir kalite sonra gelir.

Zaten kaliteye bakan adam malin ucuzunu aramaz arasa bile cok basit farklara bakmaz , halbuki insalara motor tutkusu ucuz cin mali yerine insanlara gercekten iyi yasam sunmayi amac edinen hukumetler sayesinde ve beraberinde medya, sivil toplum kuruluslariyla kampanyalarla anlatilmalidir...
    Bir sey hem ucuz hem kaliteli olabilirmi bunun da cevabi evet ama su dunya duzeninde su an bunu cinin yapmasi cok zor , bunu yapabilmelerine diger lider ulkeler izin vermezler( benzine disa bagimliysaniz, teknolojilerde de tam bagimsiz degilseniz ki cin bu asamaya henuz gelemedi zaten diger ulkelere gerek ) yok...
    Birde son olarak lider ulkelerin elinde alternatif teknoloji kozu var cin her seyi basarsa bile yeni teknolojilerle yine onu alt ederler ve kaliteyi hic bir zaman Cin in eline vermezler ......

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    2004 senesinde yılda 12 a2 ehliyeti vermişsiz. 2006 yılında 1762 kişi a2 ehliyet aldı, motor kullanım kültürünün artması için bir kıvılcım çin malı motor,
    ama artık itibar görmüyor.

birde motor kullanıcıların coğu aynı zamanda arabası olan kişiler, yakıt ekonomisine ve çevre kirliliği olarakta bakalım
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler