Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En güvendiğiniz Çinli Motosiklet Markası?

Katılımcı sayısı
41. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Regal Raptor

10 24.39%
  • Jinlun

2 4.88%
  • Kinroad

2 4.88%
  • Çelik

4 9.76%
  • Salcano

1 2.44%
  • Masai

1 2.44%
  • Zhongshen

6 14.63%
  • Dorado

1 2.44%
  • Bisan

8 19.51%
  • Diğer

6 14.63%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin Motosikletler - Testler & İzlenimler & Resimler (Sürekli Güncellenecek) by Exodia

Motovento
    REKLAM ALANI

.:: Bu başlık moto sohbetlik olduğuna göre, sohbet edelim bu başlıkta, ben de hiç yorulmayım resim ekleyip yazı yazacağım diye... Sonra da niye ne zamandır soru sormuyorsun, niye başlık açmıyorsun, niye foruma mesaj yazmıyorsun diye sayfanın üstüne yazmayın bold fontlarla... ::.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    dostum güzel bişey yapmaya çalışıyorsun anladımda
    bu motorun şöyle üzeridne bi kaç km gittinmi sadece bakarakmı yazıyorsun
    kullannanların çoğunda şişme problemi vs vs olduğunu belirtirken
    senın rahat güzel şu bu yazman biraz yanlış yönlendirme olarak görüyorum..
    daha geçerli detaylar ve testler yaparsan ınsanlara d aha faydalı olursun..
    teşekkürler..
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Çelik Crown 150 bana göre sadece şekil olan ve çinliler arasında da kalitesi düşük olan bi motor. arkadaşımın motorunun arka lastiğin ordaki dişliler kırıldı. hem de yolda sakin sakin giderken. motorun diğer kısımlarını geçtim mekanik aksamındaki bu önemli hayatı yapması çok ilginç Allah korusun hızlı olsaydı lastik bile çıkabilirdi. hem de motor 3 bin km de ve şehiriçi asvaltta kullanılıyor.

benzin göstergesi depoya deyince düzeliyor onun dışında çalışmıyor. ayrıca el marşına basınca çalışırken garip sesler geliyor. servis normal dedi.

daha 2 saat önce son resimdeki motorun aynısını benim 110cc motorla 7-8km çekme halatıyla çektim.

alacaklara son tavsiye edeceğim motordur. fiyatı da çok ucuz değil. bana sorarsanız makyajı bol olan fakat işçiliği iyi olmayan bir motor.

şahsen ben mondialle dağtepe dolaştım mekanik hiç bir arıza verip beni yolda bırakmadı.

çinli motosiklet kullananlar çoğunlukta fakat motor deneyimi 5bin 10bin km gibi olur. ben haftaya mondial deneyimimi yazarım 9700km de şu an. 10 bin olunca tüm iyi ve kötü yanlarını yazıcam zaten.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bende katılıyorum.

Öncelikle motor testi yapacak kişinin bu işte deneyimli olması farklı segmentlerde onlarca modeli belirli bir süre kullanması gerekli. Vites geçişlerinin sertliğinin ayarlanabilir olup olmadığını servise sormayı istemenden bu konuda pek deneyimli olmadığın sonucunu çıkarıyorum.

İkincisi test edeceğin motorun kendi motorun olması ne kadar objektif olursan ol, motorun hatalarını yazmanı etkileyecektir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    çelik motor.....
    izimr fuarında çelik motorun standına gittim..adamlar resim cektirmiyor böyle saçmalık olurmu??? ayrıca ayaküstü sohbet ettiğim çelik kullanıcıları garanti problemleri var olduğunu söylediler... ayrıca arkadaşım senin yaptığın ii hoş ta reklam kokusu var gibi geldi. bayiye gidip motorların resmini cekip burada yayınlamak çok güzel bunun için tşk ediyorum ama dedikleri gibi bir 5000 km kullan da ondan sonra yorum yazsaydın.. bende çelik motor var 5000 km de rektefe gördü marş motoru-benzin otomatiği-4 buji yaktı(bi tanes bosh marka ) -bir türlü ayarlanamayan rolanti-dişli sıyıran ayak marşı-hiç zorlanmadığı halde ön tekerlekte bulunan km makarası bozuldu-hiç bir şekilde darbe yada zorlamaya maruz kalmadığı halde benzin şamadırası arızalandı.. ve bunlar kullanıcı hatası denerek bana kaktırıldı.. çelik motora tşk ediyorum. İLGİSİZ PROBLEMLİ VE MÜŞTERİYE DANDİK MAL KAKALAYAN VE BENİ MOTORDAN SOĞUTAN BİR FİRMA OLDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Saolun teşekkür ediyorum ama motora binmediğimi düşünüyorsanız viteslerin rahat geçip geçmediğini, titreşim seviyesini, marş alıp almadığını, sesini ve seri olup olmadığı konusunda nasıl fikir sahibi olabileceğimi düşündünüz mü?

Yanlış yönlendirme yaptığımı da düşünmüyorum ve bunu emeğe saygısızlık olarak görüyorum. Binmediğim motora zaten yanına sesiyle titreşimiyle ilgili birşey yazıp insanların kafalarını karıştırmam. Ben vaktimi harcayıp motosiklet bayilerine gidiyorum mümkünse bir kere binip test ediyorum, internetten de Çin'li lerle marka ve modeller hakkında orada ki popülerlikleri ve kaliteleri hakkında konuşuyorum. Ben bunu hem kendim bir fikir sahibi olabilmek hem de vakti olmayan kafası karışan arkadaşlara en azından biraz yardımcı olabilmek adına yapıyorum.

Üzgünüm ama bütün motosikletleri tek tek satın alıp 7000 km kullanıp fikir belirtecek zamanım pek yok...

Ben forum da motosikletlerle ilgili yazılanları / paylşılanları okudum ve burada yapmaya çalıştığım elimden geldiğince yeni motosiklet alacak arkadaşlara, kendi görüşlerini ve izlenimlerini benle paylaştıkları için bir "teşekkür" ve az da olsa yardımım olmasıdır. Kafaların da ki soru işaretlerinin en azından birine cevap bulmalarında yardımcı olmaktır.

Eğer yanlış yönlendirme yaptığımı düşünüyorsanız ben bu konuyu sileyim ki sizin gibi Transalp'e binen Profesyonel arkadaşları yanlış yönlendirmeyeyim...

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı Exodia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun teşekkür ediyorum ama motora binmediğimi düşünüyorsanız viteslerin rahat geçip geçmediğini, titreşim seviyesini, marş alıp almadığını, sesini ve seri olup olmadığı konusunda nasıl fikir sahibi olabileceğimi düşündünüz mü?

Yanlış yönlendirme yaptığımı da düşünmüyorum ve bunu emeğe saygısızlık olarak görüyorum. Binmediğim motora zaten yanına sesiyle titreşimiyle ilgili birşey yazıp insanların kafalarını karıştırmam. Ben vaktimi harcayıp motosiklet bayilerine gidiyorum mümkünse bir kere binip test ediyorum, internetten de Çin'li lerle marka ve modeller hakkında orada ki popülerlikleri ve kaliteleri hakkında konuşuyorum. Ben bunu hem kendim bir fikir sahibi olabilmek hem de vakti olmayan kafası karışan arkadaşlara en azından biraz yardımcı olabilmek adına yapıyorum.

Üzgünüm ama bütün motosikletleri tek tek satın alıp 7000 km kullanıp fikir belirtecek zamanım pek yok...

Ben forum da motosikletlerle ilgili yazılanları / paylşılanları okudum ve burada yapmaya çalıştığım elimden geldiğince yeni motosiklet alacak arkadaşlara, kendi görüşlerini ve izlenimlerini benle paylaştıkları için bir "teşekkür" ve az da olsa yardımım olmasıdır. Kafaların da ki soru işaretlerinin en azından birine cevap bulmalarında yardımcı olmaktır.

Eğer yanlış yönlendirme yaptığımı düşünüyorsanız ben bu konuyu sileyim ki sizin gibi Transalp'e binen Profesyonel arkadaşları yanlış yönlendirmeyeyim...
    işte buna resmen alınganlık d enir..
    benım Ta ya bindiğim için profesyonel olduğumu nereden çıkardın??
    belkide baba parası yiyorumdur ağlamışımdır babama almıştır
    ehliyetım bıle yoktur..
    ama bu mesele alınganlıkla olmaz
    herkezın senı yucelteceğini sanıyorsan kusura bakma kımse böyle bişey yapmaz burada..
    günlerce çelik motorun dandiklikerının yazıldığı çizildiği bir foruma 100-200 mt lık bir turla test görüşelerini yazarak istiyorsanız sileyım d ersen olmaz..
    bende sana derimki..
    sil kardeşim banane..
    çokta tın d erim olay farklı boytlara gider..
    bak bir motoru test etmek için en azından motorun ısınmasını b ekleyerek motorun performansını şişip şişmediğini ses geliyormu gelmıyormu çakırtı çkurtu varmı zincirleri tablaya vuruyormu denedınmı yok??
    teşekkür edeceğinize silieyim.. diyorsun
    ben sana sil veya silme diyecek yetkiye sahip değilim..
    ama şunu söyleyım sen motosiklet test etmekten anlamıyorsun..
    sevgiler..
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca arkadaşım senin yaptığın ii hoş ta reklam kokusu var gibi geldi.
    Metal işleri yapan bir firmanın Üretim Mühendis'yim. Resimleri çektiğim bayi de dayımın yakın bir arkadaşının. Bugüne kadar foruma yazdığım hiçbir mesajda reklam amaçlı yada reklam içerikli bir yazı yok. Kaldı ki resimlerin hiçbirinde de firmanın adı, logosu yada orayı tanımlayabilecek birşey yok.

İnsanın elindekileri resimleri, dökümanları ve izlenimlerini paylaşması bu kadar tepki gösterilecek bir durum mu acaba?
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesaj yazarken büyük harf kullanmak,blood ve italik yazı yazmak bağırmak anlamına geldiği için ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir butonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: teror **************

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    Alıntı Exodia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metal işleri yapan bir firmanın Üretim Mühendis'yim. Resimleri çektiğim bayi de dayımın yakın bir arkadaşının. Bugüne kadar foruma yazdığım hiçbir mesajda reklam amaçlı yada reklam içerikli bir yazı yok. Kaldı ki resimlerin hiçbirinde de firmanın adı, logosu yada orayı tanımlayabilecek birşey yok.

İnsanın elindekileri resimleri, dökümanları ve izlenimlerini paylaşması bu kadar tepki gösterilecek bir durum mu acaba?
    bağırmana gerek yok anlayabiliyoruz..
    Bugüne kadar foruma yazdığım hiçbir mesajda
    demişsin yav zaten 7 mesjını yazmışsın bunu yazarken toplam zaten 3 mesajın varmış..
    kımsenın bişeyden huylandığı yokta eleştirilere nıye böyle tepkı veriyorsun anlamsız..

Motosikleti
    exodia abicim bak mühendismişin ne güzel bir meslek.. ayrıca o kadar işinin gücünün içinde bunlara vakit ayırman beni cok mutlu etti ;) emeğine sonsuz saygım var. ben sana reklam yapıyosun diyerek bir suçlamada bulunmadım sadece reklam kokusu var gibi demişim ;) bu siteye üye olup elindeki dandik motorları öven firmaları da gördük tabi onlar da bamlandı reklam yaptıkları için ;).. bu kadar alınmana gerek yok ama sonuc ap açık ortada ÇELİK MOTOR resmen dandik malı kakalıyor ben bu sorunları yaşamasam buraya yazmam ve benim yazımın hepsini okuduysan olayı sana çarptırmadığımı anlarsın ;) sevgiler & sagılar
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Test yerine izlenim deseydin sanırım kimse karşı çıkmazdı.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

murty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 zat kırmızı
    niye kavga ediyonuz beeaaa koskoca adamlarsınız hepinizde motosiklet sahibisiniz iyi yada kötü farketmez biz birbirimizi yersek böyle ufak konular için kim sahip çıkıcak bize,dört tekerlermi???

Alıntı SAVASXXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte buna resmen alınganlık d enir..
    benım Ta ya bindiğim için profesyonel olduğumu nereden çıkardın??
    belkide baba parası yiyorumdur ağlamışımdır babama almıştır
    ehliyetım bıle yoktur..
    ama bu mesele alınganlıkla olmaz
    herkezın senı yucelteceğini sanıyorsan kusura bakma kımse böyle bişey yapmaz burada..
    günlerce çelik motorun dandiklikerının yazıldığı çizildiği bir foruma 100-200 mt lık bir turla test görüşelerini yazarak istiyorsanız sileyım d ersen olmaz..
    bende sana derimki..
    sil kardeşim banane..
    çokta tın d erim olay farklı boytlara gider..
    bak bir motoru test etmek için en azından motorun ısınmasını b ekleyerek motorun performansını şişip şişmediğini ses geliyormu gelmıyormu çakırtı çkurtu varmı zincirleri tablaya vuruyormu denedınmı yok??
    teşekkür edeceğinize silieyim.. diyorsun
    ben sana sil veya silme diyecek yetkiye sahip değilim..
    ama şunu söyleyım sen motosiklet test etmekten anlamıyorsun..
    sevgiler..
    Evet alınırım ve sizin davranışınız karşısında gayet normaldir. Kimse den bir teşekkür veya allah razı olsun diye bir beklentim de yok ama saygısızlığa da lüzum yok. Ben bayileri gezmişim arabamla benzin yakmışım, zamanımı harcamışım, motosiklete binen / binecek arkadaşlara yardımcı olmak niyetiyle.

Bu motora 2 km den biraz fazla bindim, devrini yükselttim düşürdüm, vites değiştirdim, durduğu yerde bir süre gaz verdim tıkırtı vs vs var mı yok mu diye... Ben motosiklete yeni başlayan biri olarak ne yapabiliyorsam onu yaptım. Test pilotu da değilim, elimden ne geliyorsa onu yapıyorum fazlasını değil, sadece görüşlerimi ve izlenimlerimi paylaşıyorum.

Kusura bakmayın ama sizin yaptığınız ne bir eleştiridir ne de bir teşekkür...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    aşağıdaki linkte test yazıları var. daha ayrıntılı bilgiler vs.vs.vs.

motor kullanıcıları için birşeyler yapmak istersen örnekleri incelemeni tavsiye ederim.
    https://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    ohhhoooooooo
    şimdi sevgili kardeşim sen olayı hala gezmişim yapmışım etmişimle sınırlandırıyorsun..
    yav banane benzın harcayıp yaptıysan bunları kım d edı s ana yap diye
    nıye sana mınnettarlık gösterılmesı gerekiyor gibi bir tavırdasın..
    ya sevgili kardeşim..
    bak mühendis abicim..
    bak bir az once gidip direk motorumun markasına daldın ..
    oradan ekmek çıkmadı dur birde böğürden gireyim diyorsun..
    olmaz valla böyle olmaz..
    test demek farklı bişey..
    bu işler öyle kolay d eğil
    binersin bi tur atarsın bu öyle değil
    test demek her türlü virajıslak kuru yolda dönüş motorsun sesini dinlemek verdiği torku yola uyguladığı durumlara bakmak demektir vs vs demektir motorların tanıtımı demek ayrııııııııııııııııı test ayrı dır
    lütfen sen yorumlarına devam et..
    yanlış yönlendirdiğin bir arkadaşımız kızdığındada beni hatırla sevgiler saygılar..
    NOT: benim son cevabımdır..

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    kaç para bu motor

Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    2 motor içinde koltuğu en az hasara dayanıklı olarak yapılmış diyorsun ben d aha mct 250 ye bindiğim için söyluyorum sen bi 40 km git indikten sonra poponun uyuşukluğunu geçirmek iççn şööle bi 15 dk bekle ..
    buna nasıl karar verdin 2km d e rahat olduğuna ve poponun en a z hasarla kurtulacağına nasıl karar verdin benı aydınlatırmsın lütfen....

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    exodia abicim bak mühendismişin ne güzel bir meslek.. ayrıca o kadar işinin gücünün içinde bunlara vakit ayırman beni cok mutlu etti ;) emeğine sonsuz saygım var. ben sana reklam yapıyosun diyerek bir suçlamada bulunmadım sadece reklam kokusu var gibi demişim ;) bu siteye üye olup elindeki dandik motorları öven firmaları da gördük tabi onlar da bamlandı reklam yaptıkları için ;).. bu kadar alınmana gerek yok ama sonuc ap açık ortada ÇELİK MOTOR resmen dandik malı kakalıyor ben bu sorunları yaşamasam buraya yazmam ve benim yazımın hepsini okuduysan olayı sana çarptırmadığımı anlarsın ;) sevgiler & sagılar
    bur-k@'cım Çelik olmuş Aliminyum olmuş Plastik olmuş bunlar değil benim söylemek istediğim. Ben de çok farklı modeller arasında karasız kaldım, hala daha kararsızım. Filanca motor iyiymiş kötüymüş, bilmem kaç bin km'de süspansiyon problemi varmış yokmuş, okuyoruz elbette ama hepsi de havada kalıyor. Ben gidip, kendi gözlerimle görüp, bir denemek isterim. Ben sadece; bana bu işlerle uğraşan insanlar ne söylediyse, internetten konuştuğum çinliler ne söylediyse, ben ne gördüysem, ne fikir edindiysem onları paylaşıyorum. Hatta Çin'den gelen dökümanları da paylaşmayı düşünüyorum. Bir sürü farklı model'le ilgili katalog ve fiyat listesi geçti elime...

Motosikleti
    exodia paylaşmana karşı kimse bişi demiyor ama motordan anlamayan birisi senin yazını okuyacak ve dicek ki "çelik motor iyiymiş" şunu da unutma kimse yoğurdum ekşi demez eğer kendini tutabilirsen para biriktir 2.el dragstar yada shadow al ... benim tarzım chooper-cruzer olmasa da markadan şaşma derim artık öyle bi duruma gelindi ki mahallenin mobilyacısı bile motosiklet satıyor böyle olunca noluyor?? bir sorun karşısında karşında muhattap bulamıyosun.. sana nacizane önerim bırak çini çanı honda ile yamaha nın 2. el cruzerlarına bak... durumun müsait değildir almaya belki ama dişini biraz sık paranı biriktir ii bir şey sorunsuz bin bol bol km yap ;)
    artık polemik çıkmasın herkese ii sürüşler dilerim

unutmadan bi dahakini yazında test yerine izlenim kelimesini kullanırsan ortada tartışma çıkacağına inanmıyorum ;) motosiklete yeni başlarken bende öyleydim çin motorlarını görüp vwoowww derdim şimdi kaliteli markaları görünce ve karşılaştırınca bunlar cidden kullan at makinaları olduğunu anlıyorum..

hade ben kaçar size bol paylaşımlar gidip ders çalışayım.. ders çalışırken aklıma hep cbf 250 ile gt 250 R geliyor

ohhhoooooooo
    şimdi sevgili kardeşim sen olayı hala gezmişim yapmışım etmişimle sınırlandırıyorsun..
    yav banane benzın harcayıp yaptıysan bunları kım d edı s ana yap diye
    nıye sana mınnettarlık gösterılmesı gerekiyor gibi bir tavırdasın..
    ya sevgili kardeşim..
    bak mühendis abicim..
    bak bir az once gidip direk motorumun markasına daldın ..
    oradan ekmek çıkmadı dur birde böğürden gireyim diyorsun..
    olmaz valla böyle olmaz..
    test demek farklı bişey..
    bu işler öyle kolay d eğil
    binersin bi tur atarsın bu öyle değil
    test demek her türlü virajıslak kuru yolda dönüş motorsun sesini dinlemek verdiği torku yola uyguladığı durumlara bakmak demektir vs vs demektir motorların tanıtımı demek ayrııııııııııııııııı test ayrı dır
    lütfen sen yorumlarına devam et..
    yanlış yönlendirdiğin bir arkadaşımız kızdığındada beni hatırla sevgiler saygılar..
    NOT: benim son cevabımdır..
    Sevgili Savaş kardeşim. Eğer yazdığımı okuduysan Telli Baba'ya adak adadığım için değil de, tamamen motosiklete binen arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmak adına yaptığımı anlarsın...

"Kimse den bir teşekkür veya allah razı olsun diye bir beklentim de yok ama saygısızlığa da lüzum yok. Ben bayileri gezmişim arabamla benzin yakmışım, zamanımı harcamışım, motosiklete binen / binecek arkadaşlara yardımcı olmak niyetiyle."

Güzel birşey söylüyorsun ıslak yol kuru yol zincir vs ama servis sıfır motoru
    "Ben 7000 km motoru test etmek istiyorum, verin." dediğin de, "Parasını alayım" diyorlar. Gönül ister ki motoru versinler de Valentino Rossi'yi getirtip test ettirsek. Benim elimden gelen bu. Motorcu arkadaşlarla da paylaşmak istiyorum. Bunun adı üstünde "paylaşım", teşekkür eden saolsun varolsun, etmeyenden de allah razı olsun, eleştirene de teşekkürler ama saygısızlığın lüzumu yok diye düşünüyorum...

2 motor içinde koltuğu en az hasara dayanıklı olarak yapılmış diyorsun ben d aha mct 250 ye bindiğim için söyluyorum sen bi 40 km git indikten sonra poponun uyuşukluğunu geçirmek iççn şööle bi 15 dk bekle ..
    buna nasıl karar verdin 2km d e rahat olduğuna ve poponun en a z hasarla kurtulacağına nasıl karar verdin benı aydınlatırmsın lütfen....
    Bak ne güzel birşey, bunlara herzaman mutlulukla cevap veririm. MCT 250'ye bakmaya fırsatım olmadı o yüzden fikir belirtemiyorum. Jawa Dakar / Dandy / Sport 125 'in, Crown 250'nin, Jinlun'un, Regal Raptor'un, Dorado'nun koltukları bana rahatsız geldi, Salcano bunlardan biraz daha rahattı ama XT150 ve Crown 150'nin kiler onlardan sonra daha rahat geldi. Tabi aslında bu koltuk meselesi kişinin tercihine göre değişir. Sen sert koltuğu tercih ediyorsundur, ben medium sertlikte olanları tercih ediyorum, başkası da der ki ben yumuşak koltuk tercih ediyorum. Bana göre rahattı ikisinin koltuğuda...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler