Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kışın motor kullanan?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    kışın motor kullanan var mı?

o havalarda nasıl giyiniyorsunuz,zor olmuyor mu? pekii... motorun bakımı nasıl yapılıyor?
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Üstünde kaliteli kışlık bir mont olmalı, kışlık olmalı ama 4 mevsim değil. Doğal olarak bunların kalın içlikleri vardır, baharlarda içliksiz kışında içlikli kullanabilirsin. Ben şu an ki mevsimde içliği kullanmıyorum, sabahları çok erken yola çıktığım için soğuk oluyor ve içime ince bir kazak giyiyorum. Yazın bile giydiğim bir bellik var, bellikten öte böbrekleri korumak için kullanıyorum. Şu anki soğuklarda montun içliğine ihtiyaç duymuyorum, biraz daha soğursa içime giydiğim kazağı kalınlaştırırım. 1 ay sora içliği kullanmaya başlarım sanırım.

Bahar aylarında sade kot pantolon yeterli oluyor, ama dizlik mutalaka olmalı. Kaza korumasından çok dizlerinizi soğuktan iyi korur. Fakat sabahları bacaklarım üşümeye başladı yavaş yavaş, sanırım pantolon altı bişey giymeye başlamak lazım. Tercihen albay donu

Yağmurlar için ise sırt çantamda devamlı bir balıkcı pantolonu taşıyorum (PVC) havalar iyice soğuyunca ve her an yağmur yağacak gibi mevsim koşulları oluştuğunda devamlı giyerim, soğuğa karşıda iyidir.

Maske ve eldivende önemli. Maskenizi mümkün olduğunca boyunluklu alın. Yani yanak -ağız-burun ve çene haricinda aşağı doğru inen bir fazlalığı olsun boyun için.

Ayak içinse bir yapı marketten aldığım iş çizmesini kullanıyorum. Hem içi yünlü oldukca sıcak tutyor hemde asla yağmur geçirmediği gibi fiyatıda çok uygun. Sarı balıkcı çizmesi gib basit durmuyor üstü tekstil altı plastik siyah gri tonlarında bağcıklı oldukca iyi görünümlü birşey.

Eğer iyi giyinirseniz motora kışın binmek çok zevklidir. Özellikle trafiği yopun olan büyük şehirlerde, ama iyi giyineceğim diyede kendinizi sıkıp hareket kabiliyetinizi azaltmayın.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    İşte böyle Eyong illaki pahalı ve markalı olması şart değil.
    Ben de ilkbahar da Metro da indirimde cat iş botu vardı tabanı topuğu ve burnu çelik takviyeli tam iş botu onu giyiyorum.
    Başka icatlarım da var koruma ve giysi adına fotolarını hazırlayınca sizlerle paylaşacağım.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstünde kaliteli kışlık bir mont olmalı, kışlık olmalı ama 4 mevsim değil. Doğal olarak bunların kalın içlikleri vardır, baharlarda içliksiz kışında içlikli kullanabilirsin. Ben şu an ki mevsimde içliği kullanmıyorum, sabahları çok erken yola çıktığım için soğuk oluyor ve içime ince bir kazak giyiyorum. Yazın bile giydiğim bir bellik var, bellikten öte böbrekleri korumak için kullanıyorum. Şu anki soğuklarda montun içliğine ihtiyaç duymuyorum, biraz daha soğursa içime giydiğim kazağı kalınlaştırırım. 1 ay sora içliği kullanmaya başlarım sanırım.

Bahar aylarında sade kot pantolon yeterli oluyor, ama dizlik mutalaka olmalı. Kaza korumasından çok dizlerinizi soğuktan iyi korur. Fakat sabahları bacaklarım üşümeye başladı yavaş yavaş, sanırım pantolon altı bişey giymeye başlamak lazım. Tercihen albay donu

Yağmurlar için ise sırt çantamda devamlı bir balıkcı pantolonu taşıyorum (PVC) havalar iyice soğuyunca ve her an yağmur yağacak gibi mevsim koşulları oluştuğunda devamlı giyerim, soğuğa karşıda iyidir.

Maske ve eldivende önemli. Maskenizi mümkün olduğunca boyunluklu alın. Yani yanak -ağız-burun ve çene haricinda aşağı doğru inen bir fazlalığı olsun boyun için.

Ayak içinse bir yapı marketten aldığım iş çizmesini kullanıyorum. Hem içi yünlü oldukca sıcak tutyor hemde asla yağmur geçirmediği gibi fiyatıda çok uygun. Sarı balıkcı çizmesi gib basit durmuyor üstü tekstil altı plastik siyah gri tonlarında bağcıklı oldukca iyi görünümlü birşey.

Eğer iyi giyinirseniz motora kışın binmek çok zevklidir. Özellikle trafiği yopun olan büyük şehirlerde, ama iyi giyineceğim diyede kendinizi sıkıp hareket kabiliyetinizi azaltmayın.
    abicim ayakkabı ve pantolonu nerden aldın? tarif edersen telefon adres vb. ben üsküdarda oturuyorum! mont için hangisini tavsiye edersin?? hem soğuktan,yağmurdan ve kazadan koruyabilecek mi mont?? teşekkürler
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    super cok keyifli gorunuyor. ama ise mise giderken nasil yapıyorsunuz? o kadar kıyafeti cikarmak gerekiyor, sırt cantasına mı? cantaya mı? ıslak ıslak?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mont kaliteli birşey olsun derim ben, iç organlarımızı soğuktan eklem yerlerimizide kazadan koruyabilmeli. Alt kısım içinse en önemli şey dizlikdir koruma adına, onuda mafsallı iyi birşey alın derim zaten çok para değil. Ama kış aylarında sürekli uzun yol yapmıyor isek ülkemizin mevsim ortalamasına göre kışlık motor pantolonu almak bence saçma olur.

Ben PVC pantolonu karaköyde hırdavatcılardan aldım. Balık yada av malzemeleri satan yerlerde daha kalınlarını bulabilirsiniz ama hareket kabiliyetinizi kısıtlayabilir. Benim aldığım sadece naylon ve su geçirmesin diye, alt üst takım 6,5 liraya aldım üstünü kullanmıyorum ama tek satmıyorlardı.

Çizmeyide Bauhaus dan 27,50 liraya aldım resmini çeker koyarım makinem yanımda değil.

Benim için soyunma giyinme derdi yok cezerye, tabi çalışan insanlar için işyeriin bu konuda önemi var.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    kış mevsiminde motor işi biraz sakat karda nasıl binilecek arablar bile zorlanırken ama yağmurda felan neyse karda buzda olma<z

yasin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelıs 250
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont kaliteli birşey olsun derim ben, iç organlarımızı soğuktan eklem yerlerimizide kazadan koruyabilmeli. Alt kısım içinse en önemli şey dizlikdir koruma adına, onuda mafsallı iyi birşey alın derim zaten çok para değil. Ama kış aylarında sürekli uzun yol yapmıyor isek ülkemizin mevsim ortalamasına göre kışlık motor pantolonu almak bence saçma olur.

Ben PVC pantolonu karaköyde hırdavatcılardan aldım. Balık yada av malzemeleri satan yerlerde daha kalınlarını bulabilirsiniz ama hareket kabiliyetinizi kısıtlayabilir. Benim aldığım sadece naylon ve su geçirmesin diye, alt üst takım 6,5 liraya aldım üstünü kullanmıyorum ama tek satmıyorlardı.

Çizmeyide Bauhaus dan 27,50 liraya aldım resmini çeker koyarım makinem yanımda değil.

Benim için soyunma giyinme derdi yok cezerye, tabi çalışan insanlar için işyeriin bu konuda önemi var.
    teşekkürler mont hangi marka olsun tavsiye ettiğin sert korumalı varmı?? iyi günler
    [url]http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=23339[/url] :rendeer: artvin borçka

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    montu, dizligi nerden alalim eyong?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Konyayı bilen var mı bilmiyorum ama kış aylarında motoru kullanmak işkenceden başka birşey değil. eldivenle bile elimin hissedemeyecek kadar soğuduğunu bilirim

yürürken bile yüzünüzün donduğu ve mimiklerinizi kontrol edemediğiniz bir soğukta motora binmek ne kadar mantıklı siz tahmin edin. geçen hafta bile konyada gece hava 10 derece idi. ben kasımda motoru garaja koyuyorum taaa ki mart ayına kadar.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Montu NBC motor dan aldım, revit marka sanırım 190 ero filandı, dizliği sirkeciden aldım 40 YTL scorpio marka mafsallı.

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    ne kıs bu.
    ciddi ciddi motor mu alcan sen şimdi???
    mont kaliteli olsun.
    dizlik hikaye her yerde var. hediyem olsun sana montu da Eyong hediye eder o kadar anlattı
    da motor ne alcan bakim bak şimdi merak ettim.
    hakkında dedikodular duydum kullanamaz felan demişler?
    bide çok agresif gördüm seni neden ki?
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    canimsin yav, sagol. kendi yagimizda kavruluruz

hyosung gt250 alcam yakında. arıyorum iste uygun bi tane.

"kullanamazsın" diyorlar. bana egitim veren kisi
    ( profosyonel, abim-ablam ogertmiyor yani ) kullanabilecegimi soylerken bunlar beni bile bilmeden "lak luk" agızlarına geldigi gibi konusuyor ya, ona sinirleniyorum. kim sinirlenmez..

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    kar yağmadığı sürece ben kullanıyorum motor montu giyiyorum çok yağmur varsa altıma balıkçı pantolonları var ondan geçiriyorum işe geldiğimde plazanın garajında üstümü değiştiriyorum...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    iii hadi bakalım. hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler şimdiden.
    bi de ; kaskı büyük al seneye de kullanırsın desem çok kötü bi esprik mi olur.
    sinir yapma yahu.kim nerden bilsin tanısın seni. kullanırsın bencede.
    lakin seni tanımasam ben de kullanamazsın derdim erkek işi motor işi böyle bişey işte
    ( bide dizlik benden derken bedavaya kim kime ne vermiş. verirsin motoru bikaç bin km olur biter... )
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    olur ya motor kayar, ayakkabının tabanı da onemli..

senin canın sagolsun zafer. dızligimi kendim alirim, sen gene de al motoru gez. see ya.

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    eeh baya bir tio verilmis bu konuya. gözüme carpan iki eksik var:
    eldivenleriniz ceketin kolluk baslarini (rüzgargirmesin diye) olsun.
    fakat en önemlisi: tekerlerklerini! normal lastikler hava sıcakligi 12 ila 8 derce arasinda kaskatı oluverirler. yani lasti lastikten cikar plastik gibi olurlar. kisin özelliklede yagmurda büyük tehlike olustururlar. yani neymis?? kislik lastik alinmaliymis...
    all you need is love

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eeh baya bir tio verilmis bu konuya. gözüme carpan iki eksik var:
    eldivenleriniz ceketin kolluk baslarini (rüzgargirmesin diye) olsun.
    fakat en önemlisi: tekerlerklerini! normal lastikler hava sıcakligi 12 ila 8 derce arasinda kaskatı oluverirler. yani lasti lastikten cikar plastik gibi olurlar. kisin özelliklede yagmurda büyük tehlike olustururlar. yani neymis?? kislik lastik alinmaliymis...
    Kışlık lastik derken? Nedir ne değildir, hangi koşullara, kaç derece sıcağa kadar dayanır, toplum bilgiye aç, doyuralım lütfen
    Gerçi sitede arama yaptırmak daha mantıklı sanki...Hmmz..Bunu bi düşüneyim ben.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışlık lastik derken? Nedir ne değildir, hangi koşullara, kaç derece sıcağa kadar dayanır, toplum bilgiye aç, doyuralım lütfen
    Gerçi sitede arama yaptırmak daha mantıklı sanki...Hmmz..Bunu bi düşüneyim ben.
    ben kışlık lastik oldugunu bilmiyodum

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın motor kullanan var mı?
    var...

Allah ömür verdiği sürece bu sevda bitmez...

Çınarcık yayla yolları...yıl teee bi zamanlar...

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

en arkadaki motorcu bizim Kütükson Fırat Fortinayo...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler