Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba kullananlar okuz peki ya motor kullananlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rich's peach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650s 2005
    Bu site de hep goruyorum iste araba kullananlar bizi oldurmek istiyor yok hepsi okuz falan filan. Ama benim fikrim once bir aynaya bakip kendimizi gormemiz.

Okuz motorcularla anilar:

Aydin otoyolunda arabayla ilerliyordum kendi halimde sonra yanimdan hizlica iki race motor gecti biraz ileride yavaslamislar ben de yanlarindan gectim bu sefer bana makaslar atmaya basladilar bir onume geciyorlar bir sagima motorla aynaya teget bicimde geciyorlar. Allahtan sonra rahat biraktilar gittiler. Kimseye birsey olmadan. Cunku icimden ustlerine kirip dusurmek gecmedi degil.

Bir baska hikaye bu sefer motorlayim. Kirmizi isikta bekliyorum. Yanima bir scooter yanasti. Bana seslendi "bakar misin?" bende efendim dedim yarisalim mi dedi. Yalniz buradaki olay benim altim suzuki bandit var onun altinda scooter hem de cin mali.

Buna benzer eve yemek soyledik bende bahce de motorla ilgileniyorum scooter la yemek dagitan cocuk benim motoru gorunce abi senin motor cok guzelmis ama ben seni cok rahat gecerim dedi.

Bir gun arabayla sehiricinde sagdan gidiyorum saga sinyal vberdim donmeden once tam donerken sagdan bir motorlu beni gecti gorup frene basmasam simdiye felcliydi.

Ve daha bunun gibi bir suru okuz motorcuyla karsilastim. Okuzluk sosyo ekonomik statuyle degismiyor ne de altinda ki aracla.

Ne araba kullananlar ne motor kullananlar ne de yayalar bu insanlara ilkokul dan itibaren trafik egitimi alirlarsa bu okuzlerin(yaya,araba surucusu,motor surucusu,.....vb) duzelmesinin imkani yok.

Diyorlar ki pkk ya gene sehit verdik tamam bende uzuluyorum teror kotu ama trafikte hergun yuzlerce insan hayatini kaybediyor. Ve biz buna bir kilif uydurmusuz adi TRAFIK CANAVARI. Her sucu baskasina attigimiz gibi trafik teki olumleri de TRAFIK CANAVARI denilen sanal birine yukluyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Geçmiş olsun dedim yaa EĞİTİM ŞART

___ KILIÇ ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    EĞİTİM ŞART

cangaloz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE650
    Selamlar,
    Ne yazik ki örnekleri her ilden/ilçeden çoğaltmak mümkün..Ben bu durumu insanların hayattaki başarısızlıklarına karşılık araçlarıyla birilerini birşeyleri geçerek gizlemeye çalışmaları olarak yorumluyorum..Çünkü eğitimlisi okullusu bile inanılmaz kural tanımazlıklarla hayatınıza kastedebiliyor...Bu konuda Avrupa'dan ışık yılı uzakta olduğumuzu üzülerek görüyorum...
    Kazasız Günler,

Alıntı CenkKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EĞİTİM ŞART
    hemşehrimin dediği gibi hakikaten eğitim şart orta okullarda trafik dersi seçmeli görülüyor benim fikrimce zorunlu olmalı
    Kask tak!

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemşehrimin dediği gibi hakikaten eğitim şart orta okullarda trafik dersi seçmeli görülüyor benim fikrimce zorunlu olmalı
    hocam zorunlu olsa ne yazarki trafik dersleri öğrenciler tarafından laga luga dersi olarak görünür biz wala o derste dısarı cıkar top oynardık

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    her kitlede bu tür insanlar oluyor doğanın kanunu bu

ağaç yaşken eğilir adam büyümüş motor kullanacak yaşa gelmiş bunu eğitsen de yontsan da bir şey olmaz artık. biz geleceğimizi garanti altına almalıyız bence. kulüp olduktan sonra bu konuda atılımlar yapılabilir.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    E G İ T İ M S A R T
    MT ANTALYA

Araba kullananlar okuz peki ya motor kullananlar? - Bugün, 15:44 PM

--------------------------------------------------------------------------------

Motor kullananlar ''TREN''

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı rich's peach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu site de hep goruyorum iste araba kullananlar bizi oldurmek istiyor yok hepsi okuz falan filan. Ama benim fikrim once bir aynaya bakip kendimizi gormemiz.

Okuz motorcularla anilar:

Aydin otoyolunda arabayla ilerliyordum kendi halimde sonra yanimdan hizlica iki race motor gecti biraz ileride yavaslamislar ben de yanlarindan gectim bu sefer bana makaslar atmaya basladilar bir onume geciyorlar bir sagima motorla aynaya teget bicimde geciyorlar. Allahtan sonra rahat biraktilar gittiler. Kimseye birsey olmadan. Cunku icimden ustlerine kirip dusurmek gecmedi degil.

Bir baska hikaye bu sefer motorlayim. Kirmizi isikta bekliyorum. Yanima bir scooter yanasti. Bana seslendi "bakar misin?" bende efendim dedim yarisalim mi dedi. Yalniz buradaki olay benim altim suzuki bandit var onun altinda scooter hem de cin mali.

Buna benzer eve yemek soyledik bende bahce de motorla ilgileniyorum scooter la yemek dagitan cocuk benim motoru gorunce abi senin motor cok guzelmis ama ben seni cok rahat gecerim dedi.

Bir gun arabayla sehiricinde sagdan gidiyorum saga sinyal vberdim donmeden once tam donerken sagdan bir motorlu beni gecti gorup frene basmasam simdiye felcliydi.

Ve daha bunun gibi bir suru okuz motorcuyla karsilastim. Okuzluk sosyo ekonomik statuyle degismiyor ne de altinda ki aracla.

Ne araba kullananlar ne motor kullananlar ne de yayalar bu insanlara ilkokul dan itibaren trafik egitimi alirlarsa bu okuzlerin(yaya,araba surucusu,motor surucusu,.....vb) duzelmesinin imkani yok.

Diyorlar ki pkk ya gene sehit verdik tamam bende uzuluyorum teror kotu ama trafikte hergun yuzlerce insan hayatini kaybediyor. Ve biz buna bir kilif uydurmusuz adi TRAFIK CANAVARI. Her sucu baskasina attigimiz gibi trafik teki olumleri de TRAFIK CANAVARI denilen sanal birine yukluyoruz.
    Sana tamamiyle katılıyorum. Motorun üzerine geçip biraz yol katettikten sonra kendini rossi sananların olduğu üzere uzun süre motor tepesinde olup hala takıntılı tiplerde var.

Örnek olarak benim yaşadığım bir olayı anlatayım. maltepe sahil yolunda ışıklarda duruyorum yanıma 1000 cc. lik bir motor geldi, Yamaha R1 süper gözüküyordu cidden 2006 modeldi herneyse adam kaskının camını açıp bana yarışalım mı dedi ? bende 125 cc 14 bg. honda cbr adamda motorunun ağırlığından fazla bg. olan bir makina... neyse şaka yapıyo sandım gülümsedim adama, kalkışta bir gürültü uzadı gitti adam diğer ışıklarda yine karşılaştık, bu seferde nasıl koydum ama dedi... inanamadım.... şaşırdım kaldım... benden ne bekliyordu acaba? Umarım artık insanlar yolları yarış pisti olarak görmekten vazgeçerler..

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum, yolunuz açık olsun...

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    genelde eleştirileriniz çok haklı olmakla beraber ülkemizdede bilinçli ve seviyeli insanların oranının süratle artmakta olduğunu düşünüyorum. sonuçta bu bir süreç meselesi cahil veya kompleksli insanlar olsa da yine de öküz demek bence çok doğru değil. ama şuna eminim ki yıldan yıla onlarda çok değişecek çünkü iyiye gidiş var gibi.

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Her çeşit araç sürücüsü içersinde öküzler bol miktarda var.

Ben hem motosiklet hem de araba sürücüsüyüm.

En rahatsız olduğum konu ise özellikle yaz aylarında gördüğüm Beşiktaş'ta Yıldız'a çıkıp Boğaziçi köprüsü sapağındaki trafik sıkışıklığında yaya kaldırımına çıkıp oradan 50-60mt. giderek tam tamına 2dk. kazanan motor sürücüleri!!!!!

Araba sürücülerinde ise ticari araç sürücülerinin özellikle taksi ve sarı dolmuşların yolu kendi tapulu mallarıymışcasına kullanmları, ışık ve kavşaklara en dıştan gelip zorla girmeleri.

En doğru kelam;

YALNIZ EĞİTİM DEĞİL, SAYGI DA ŞART
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

benımde basma geldı bı kac tane ıstanbul trafıgınde bı tane motorlu yaya kaldırımına cıkmıs gıdıyor son surat bırıne carparım ederımde yok bunu 1 kere degıl 4-5 sefer gordum cok garıbıme gıttı.Okuzun motorlusu arabalısı olmaz okuz heryerde okuzdur

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Değil 1 yıl 100 yıldırda motor kullanıyor olsam yinede çok çok mecbur kalmadıkca 1 ytl lik katillerin olduğu yollara çıkmamaya çalışıyorum Bknz. Kadiköy - Pendik dolmuş hattı.

Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana tamamiyle katılıyorum. Motorun üzerine geçip biraz yol katettikten sonra kendini rossi sananların olduğu üzere uzun süre motor tepesinde olup hala takıntılı tiplerde var.

Örnek olarak benim yaşadığım bir olayı anlatayım. maltepe sahil yolunda ışıklarda duruyorum yanıma 1000 cc. lik bir motor geldi, Yamaha R1 süper gözüküyordu cidden 2006 modeldi herneyse adam kaskının camını açıp bana yarışalım mı dedi ? bende 125 cc 14 bg. honda cbr adamda motorunun ağırlığından fazla bg. olan bir makina... neyse şaka yapıyo sandım gülümsedim adama, kalkışta bir gürültü uzadı gitti adam diğer ışıklarda yine karşılaştık, bu seferde nasıl koydum ama dedi... inanamadım.... şaşırdım kaldım... benden ne bekliyordu acaba? Umarım artık insanlar yolları yarış pisti olarak görmekten vazgeçerler..

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum, yolunuz açık olsun...
    belki senin motoru yandan görünce 1000lik filan sanmıştır oda

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Bütün bu ve benzeri olaylarin sebebi.( Bence)

Bu günden 20-30 sene öncesine gidelim.

İnsanlarımız kannatkardı çünkü çoğunun eline geçen miktar geçinebilecek kadardı dolayısıyla bırakın lüks arabayı çocuklar sokaktan herhangi bir araba geçse peşine takılırlardı. Ve bir çoğu için en dandirik Murat 124 ler bile rüya idi ama 80 li yıllardan sonra insanlarımızın beynine ( para kazan da nasıl kazanırsan kazan yada bir mevki edinde nasıl edinirsen edin) doktrini aşılandı.
    Bu gün o hava atanlar arabası olsun, motoru olsun; <<ben herşeyi yaparım mübah olur başkası bana yaparsa şerefsizdir>> diyen nesildir ki onlar da 70 li 80 li yllardaki ezilmiş neslin çocuklarıdır. Ben görmedim çocuğum görsün deyipte çocuğun yaptığı terbiyesizlikleri hoşgeren, çocuğu küçükken haylazlık yaptıkça karşısına alıp -Oğlum yaptığın şey çok ayıp. diyeceği yerde -Aferin benim oğluma nasıl da dövdün Ali yi. diye sırtını sıvazlayan neslin çocucuklarıdır. Küçükken aile terbiyesi alamamış, doğru düzgün 3 tane kitabı okuyup bitirememiş bir nesilden ne bekliyorsunuz.
    Şimdi dönelim bugüne. Bugün ortalama 1000 ytl maaş alan bir insan eşi de çalışıyorsa ve birazda ekonomi yapmayı biliyorsa istediği motoru gücünün yetebileceği bir otomobili banka kredisi ile rahatça alabilir. Yani bir şeyi alabilmek 20 20 sene önce olduğu gibi çok zor değil. Hayallerimize daha kolay ulaşıyoruz. Hedefe ulaştığımiz için doyumsuzluğumuz sürekli artıyor. Halbuki özlenen ve hayali kurulan şey kıymetlidir.
    İşin en vahim hali biz toplum olarak güzel özelliklerimizi kayb ettikten sonra elimize para geçmeye başladı. Keşke türk milleti olarak güzel özelliklerimizi kayb etmeden para kazanmayı becerebilseydik.
    Yani, bizim önce ruhumuz kirlendi.......

kerem-merter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekçi olmak lazım ehliyetsiz araç kullanan arkadaşlarımız oldukça ve içimizde ki engellenemez garip, tuhaf, neden oldugunu anlayamadıgım yarış duygusu oldukça, bu olayları hepimizin yaşaması kaçınılmaz sonuç olarak görünüyor..Yüce RABBİM hepimizi korusun...ve birde araç kullananlar motosikletli sürücülerin kendilerine zarar veremeyecegi için kamyon ve agır taşıtların mantıgını bizim üzerimizde kullanıyorlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler