Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ön fren

Motovento
    REKLAM ALANI

dun motosikletimden dustum ve on frenim bir calisiyor bir calismiyor ve maneti kirildi bunu kendim tamir edebilir miyim? ön abs diskli (pulsar)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Edemezsin alüminyum kaynak tutar ama sabit değil,devamlı güç uygulanan parça. Yeni manet almak en mantıklısı
    zihnigonen bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Geçmiş olsun, fren bir çalışıyor bir çalışmıyor derken neyden kastediyorusunuz? Fren maneti gibi önemli bir parçanın tamiri pek olmaz, bahsedildiği gibi yenisi ile değişmesi gerekmektedir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir tutup bir tutmama kısmını anlamadım, buna öyle internetten bakarak çare bulmak zor - sen de pek anlamıyorsun neyin ne olduğunu, bu nedenle anlatman da zor ki birisi anlayıp cevap versin.

Manet kırıldıysa kırılmadan önce bir güzel yamulmuştur. Kaynaklayabilirsin, ama acayip yamulmuş kıvrılmış olacak. Benim bir kırık manet öyle kaynaklandı yedekte duruyor, hani acil lazım olursa falan diye, yoksa üç parmak bile zor atılıyor acayip yamuk falan filan. Lakin bir tutup bir tutmaması bambaşka bir şey, onu bir ustaya göster ya da en azından biraz motosikletten anlayan bir arkadaşınla falan bak.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sanırım fren diskin yamuldu düşünce , maneti ucuzdur değiştir ama kaynakda olur , geçmiş olsun..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım fren diskin yamuldu düşünce , maneti ucuzdur değiştir ama kaynakda olur , geçmiş olsun..
    Aklıma geldi ama disk o kadar kısa bişey ki lastiğe göre çevre anlamında, eğiklik olsa patırtı kütürtü titreşim her şey olur ama insanın hissedebileceği kadar geniş tutma tutmama aralıkları olması biraz zor gibi geldi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma geldi ama disk o kadar kısa bişey ki lastiğe göre çevre anlamında, eğiklik olsa patırtı kütürtü titreşim her şey olur ama insanın hissedebileceği kadar geniş tutma tutmama aralıkları olması biraz zor gibi geldi.
    Disk kilidini üzerinde unutup yürüyüncede yamulup böyle bir tutup bir bırakıyor test ettim ben :D

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disk kilidini üzerinde unutup yürüyüncede yamulup böyle bir tutup bir bırakıyor test ettim ben :D
    :D

enteresanmış. yamukluklar çok hızlı şekilde balataya denk gelip geçeceği için sarsıntı yapar, tutma tutmama gibi bir his olmaz diye tahmin ettiydim.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

maneti zaten yenisiyle degistirmek istiyorum benim demek istedigim sadece fren bazen tutuyor bazen tutmuyor bu sorun manetle mi alakali maneti degismekte bir sey yok zaten

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı sammet12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maneti zaten yenisiyle degistirmek istiyorum benim demek istedigim sadece fren bazen tutuyor bazen tutmuyor bu sorun manetle mi alakali maneti degismekte bir sey yok zaten
    Bir çok sebep var fren çalışması ile alakalı. Belki fren merkezi problem yapıyor belki de kaliper veya fren hidroliği kötüdür o yapıyordur, bir sürü sebep var...

bu sebepleri kendim galledemez miyim sehirdeki motorculara guvenmiyorum kendim halletmeye calisiyorum genelde ondan dolayi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Fren tertibatındaki bir işlemi "ben yapabilir miyim" diye soruyorsan sen yapmamalısın.
    SerdarC, Khaira ve _recoo bunu beğendiler.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı sammet12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sebepleri kendim galledemez miyim sehirdeki motorculara guvenmiyorum kendim halletmeye calisiyorum genelde ondan dolayi
    tekeri çevirip gözünle incele, diskte yamukluk varsa sesinden de anlayabilirsin. yamukluk bariz ise elinle düzeltmeyi deneyebilirsin ancak hidrolik sistemde sıkıntı varsa ekipmansız yapabileceğin bir şey değil malesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)