Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tuvtürk de motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yuki 50cc
    Merhaba dun motorumun muanesi için tuvturk e gittim fren kontrollerinde, ben ilk olarak 15 20 le hizlanip arka fren yaptim durdum adam bana yanasarak yapma bırak kaysın Hızlan dedi sonra ben tekrar yapmak icin hızlandım bu sefer gaza fazla bastım ve 35 45 hızında fren yaptim ama yol üzerinde cukur ve plastik yol ayracı olduğundan direksiyonu hafif kırdım o anda düştüm motosikletimde direksiyon yamuldu, ön camurluk ve arka cantam kırıldı. Sonra tuvturk bana sen tamir edersen getir muaneye yapalım dedi ve benim tüm işlemlerini iptal edip bana tekrar ruhsatı verdi.
    Not:motosikletim şuan tamirde

Benim aklıma takıldı bu durumda suç bendemi

Birde göğsümde oksurdugumde sol tarafta bir noktada hafif bir sızı var hastaneye gideyimmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motosiklet hakkında bir şey diyemem ama en yakın zamanda hastaneye gitmeniz sizin içinizden faydalı olacaktır, eğer ciddi bir konu varsa erken teşhis bir çok problemin çözümüdür.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    30-35 km hızda, gidon sağa sola dönük vaziyetteyse ve sadece ön fren yapmışsanız düşmek çok normal. Size de motorunuza da geçmiş olsun. Düşme esnasında mont cebinizde ruhsat, anahtar vs varsa ya da düşme esnasında gidona kaburganızı çarpmışsanız kaburganızı zedelemiş ya da çatlatmış olabilirsiniz. Öldürmez ama süründürür, 2-3 hafta güldüğünüzde ya da öksürdüğünüzde o sızıyı sürekli hissedersiniz, sonra kendi kendine düzelir. Yine de trafik kazası diyerek acil servise gitmenizi tavsiye ederim, devlet hastanesinde bile hemen ilk sırayı size verirler ama Tüvtürk'ü karıştırmayın, hastanenin olduğu semtte kendi kendinize düştüğünüzü söyleyin.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı D1kd1k adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dun motorumun muanesi için tuvturk e gittim fren kontrollerinde, ben ilk olarak 15 20 le hizlanip arka fren yaptim durdum adam bana yanasarak yapma bırak kaysın Hızlan dedi sonra ben tekrar yapmak icin hızlandım bu sefer gaza fazla bastım ve 35 45 hızında fren yaptim ama yol üzerinde cukur ve plastik yol ayracı olduğundan direksiyonu hafif kırdım o anda düştüm motosikletimde direksiyon yamuldu, ön camurluk ve arka cantam kırıldı. Sonra tuvturk bana sen tamir edersen getir muaneye yapalım dedi ve benim tüm işlemlerini iptal edip bana tekrar ruhsatı verdi.
    Not:motosikletim şuan tamirde

Benim aklıma takıldı bu durumda suç bendemi

Birde göğsümde oksurdugumde sol tarafta bir noktada hafif bir sızı var hastaneye gideyimmi
    Öncelikle çok geçmiş olsun, motoru düşünmenizden önce kendinizi düşünmenizi tavsiye ederek en yakın hastaneye gitmenizi öneririm. Önce sağlık, kazanın büyüğü küçüğü olmaz, eğer ki hasar almışsanız erken teşhis çok önemli.

Kendi hatalarınızdan dolayı düşmüş gibi görünüyorsunuz, sanırım hata sizde. Kimse üstlenmez böyle bir durumda.

Onun dışında da merak ettiğim için soracağım. Sizin orada Tüvtürk nasıl işliyor? Yani muayene nasıl yapılıyor ben tam anlayamadım. Normalde motoru sizden alıyorlar, fren için dinamoya sokuyorlar, sonrasında far için makinenin önüne getirip sonrasında çıkışta teslim etmiyorlar mı? Yani neden siz sürüyordunuz motoru?
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    motosiklet muayenesinde görevliler kullanmıyor motoru, araba gibi değil prosedür. kaç kere muayeneye gittim, hep böyle.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben motosiklete özel olan muayene yerlerinde muayeneye sokmuyorum, normal muayene istasyonlarında bana da fren yaptırdılar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet muayenesinde görevliler kullanmıyor motoru, araba gibi değil prosedür. kaç kere muayeneye gittim, hep böyle.
    Ben motoru muayeneye götürdüğümde girişte aldılar bir platforma koydular, ben üzerinde değildim görevli eliyle ite ite aldı servislerdeki platformlara benzeyen bir aletin üzerine yerleştirdi tekerlerin altında dönen silindirler olan bir platformdu, orada fren kontrollerinni yaptıktan sonra ön farı da far ölçen ir aletle kontrol edip bitirmişti.
    Bu dediğim motosiklete özel olan tuvturk istasyonuydu, demek ki arabalar için istasyonlarda bu ekipmanları yok, o zaman motosiklet istasyonundan şaşmam ben uğraşamam böyle.
    Metehan48 ve Alman_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru muayeneye götürdüğümde girişte aldılar bir platforma koydular, ben üzerinde değildim görevli eliyle ite ite aldı servislerdeki platformlara benzeyen bir aletin üzerine yerleştirdi tekerlerin altında dönen silindirler olan bir platformdu, orada fren kontrollerinni yaptıktan sonra ön farı da far ölçen ir aletle kontrol edip bitirmişti.
    Bu dediğim motosiklete özel olan tuvturk istasyonuydu, demek ki arabalar için istasyonlarda bu ekipmanları yok, o zaman motosiklet istasyonundan şaşmam ben uğraşamam böyle.
    Ben de hep Maslak motosiklet istasyonuna götürüyorum, eve de de çok yakın; sadece 5km. Kuşadası'nda motosiklet muayene istasyonu yoktur büyük ihtimal.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Ben de ilk kez duydum bu uygulamayı.
    Maslak ve Kadıköy'deki istasyonlara gittim, görevliler motoru alıp silindirlerin üzerine çıkarttılar, ben hiç dokunmadım motora.
    İlginç bir muayene istasyonuymuş.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    yuki 50cc
    Kusadasinda muayene istasyonu yok ben söke ye gittim. Benim icin muayene motosikleti sokmak ilk oldu ondan bende proseduru bilmiyordum youtubeda videolar izledim oyle basta bazi kontroller yapti sonra motora binip sürüp durmami istedi arka fren ışık kontrolleri için o sirada olan oldu. Cevaplarınız icin teşekkür ederim

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Geçmiş olsun.

Fren teker kilitlemiş, siz de kırınca gidonu, atmış üstünden sizi. Abs olmayan motorda fren kullanmak ciddi ustalık ve tecrübe istiyor ne yazık ki.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiyede muayne böyle oluyor. Git fren sık. Yapacağınız muayneyi mikeyim diyesi geliyor insanın. Sadece para toplama dertleri
    mehmetyasin, espresso ve DickName bunu beğendiler.

Geçmiş olsun. Bu araba istasyonlarındaki motosiklet muayenelerini duydukça kendimi Uganda'da falan yaşıyormuş gibi hissediyorum, ne demek bırak kilitlensin?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motosiklete özgü hizmet verebilen bir istasyon değilse maalesef kontrolü böyle yapmak durumundalar. Sorumluluk tamamen binicide. Motorun arızaları giderildikten sonra öncelikle bir kapalı alanda hakimiyet eğitimi tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burada tam tersi, küçücük bir yer zaten 25 30 m2'ye kurmuşlar istasyonu. Görevli alıyor motoru, sonrasında dinamoyla far için olan alete sırasıyla sokup, çıkış kısmında motoru teslim ediyor.

Demek ki yer yer değişiyor hizmet.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kaç sefer motosikletleri mi muayeneye götürdüm bana da hızlan fren yap dediler.

Burada ilk defa duyuyorum motosikletler için dinamometre olduğunu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç sefer motosikletleri mi muayeneye götürdüm bana da hızlan fren yap dediler.

Burada ilk defa duyuyorum motosikletler için dinamometre olduğunu.
    Motosiklete özel istasyonlarda öyle. İstanbul'da iki tane var. (Maslak ve Kızıltoprak)
    yaşlıveacemi ve espresso bunu beğendiler.

Motosikletlere özel istasyon değilse görevli söylüyor, sürücü yapıyor.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Kızıltopraktaki tüvtürkden şaşmam. Platforma çıkarıyorum motoru ve muayene motosikletten anlayan kişi tarafından 2 dakikada yapılıyor. Arabayı, kamyonu muayene eden adam ne anlar motordan. Böyle saçma sapan iş yaparlar anca.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    en saçma bulduğum fren test yöntemi kardeşim araba da nasıl yapıyorsun aynı böyle gaza bas hızlan fren yap öyle mi aq sizin yapacağınız muayenenin
    yarın muayenem var geçtikten ruhsatı aldıktan sonra bir kavga edeyim sabah sabah da görsünler bakayım hadi diyeceğim arabaya da hızlan sonra frene bastır göreyim diyeceğim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler