Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ah başıma gelen benim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Merhabalar.
    Yaklaşık 2 ay önce extreme max 200i den mondial drift l ye geçiş yaptım.
    Şehir içi cross sürmek pek kolay değildi boyum pek uzun değil (1.79) dönüşlerde falan zorlanıyordum naked almak istedim ve bütçeme uygun olan ve nispeten başıma iş açmayacak bir motor ararken öyle ya da böyle 2. el drift l alabildim.

ilk hafta kelebek valf sorun çıkardı serviste değişti sorun yoktu olabilir dedim.

sonraki hafta gösterge sapıttı devir saati bozuldu. servis yapamadı tanıdık bi elektrikci de yaptırdım. hadi dedim bu da olabilir.
    Aradan bir hafta bile geçmeden gösterge tekar sapıttı başka bir serviste yaptım düzeldi henüz bir sorun çıkarmadı.

Geçen hafta okula gitmek için çalıştırdığımda çalışmadı her gün kullandığım motorun aküsü bitmişti. Servis çok dandik bi akü veriyordu ve 1 hafta bekle dedi beklemek istemedim gittim kendim bosch marka akü aldım.

Artık sıkılmaya başlamıştım ama başka seçeneğim de yoktu satsam daha iyisini alamıyorum zaten bu fiyat bandında motor kalmadı.

Her neyse bugün iş çıkışı eve dönerken düz yolda 2. viteste bi anda stop etti. normalde de ortada hiç bir şey yokken stop ediyordu çok nadir de olsa tekrar marşa basınca çalışıyordu ama bu sefer olmadı çalışmadı.
    çektim kenara ne yaparsam yapayım çalışmadı. (Buji bağlantısını, akü girişini kontrol ettim. ayak marşını denedim vurdurmayı denedim).
    gece geç saatler olduğu için açık tamirci falan yoktu zaten. napayım ne edeyim dedim tanıdık bi tamirciyi aradım ateşleme bobininde sıkıntı olabilir, pazartesi getir bakalım dedi.
    Durdum bi çevreme baktım kimseyi arayamıyorum kaldım yolda, gel motoru çekelim diye.
    Çaresiz oturdum yol kenarına düşünüyorum napcam diye.
    Yapacak bir şey yok yakınlarda bi otopark bulayım orada dursun yarın bir şekilde aldırırım dedim.
    Motoru ite ite otopark arıyorum (internetten baktım yakınlarda otopark yok bi sitenin otoparkına koymayı düşünüyorum.) 3 5 sitenin önünden geçtim hiç bir güvenlik yardımcı olmadı alamam dedi kan ter içinde kaldım.
    bi köşede bırakıp gideyim diyorum ama yanımda ne kilit ne zincir var bulunduğum bölge de pek tekin değil. yine çöktüm bi köşeye napcam diyorum bi yandan da haritadan bakıyorum yakınlarda güvenli bir yer var mı diye. (hastane,karakol vb) baktım yok biraz daha gideyim belki bulurum bi yer derken bi kurye arkadaş durdu yardımcı olmak istedi. dedim bari arkadan it kollarımda derman kalmadı, sağolsun 1 km civarı ittikten sonra bi oteli gözüme kestirdim dedim belki burası izin verir.
    öyle de oldu adam koy kapının önüne kilitle burda bir şey olmaz falan derken pek içime sinmese de mecburen oraya bırakma kararı aldım. kurye arkadaş da disk kilidi varmış onu verdi kilitledim bıraktım oraya otobüsle döndüm evime.
    Velhasıl kelam bu güne kadar hiç motosikletten soğuyacağımı düşünmemiştim. kendimi bildim bileli çok tutkuluyum. daha önceki motosikletlerim de de bir çok sorun yaşadım ama hiç bu kadar sürünmemiştim. Bugün nefret ettim motorumdan.
    Hani kaliteli bir şey olsa ne bileyim verdiğim paranın hakkını veren bir motosiklet olsa tamam diyeceğim. olsun en azından hakkını veriyor derdim.
    Şimdi diyeceksiniz o paraya anca bu kadar, haklısınız da. Ama ne bileyim bunca derdimiz varken bir de böyle şeylerle uğraşmak zoruma gidiyor.
    İlk fırsatta motosikletimi satacağım. hem okuyup hem çalışarak anca temel ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. şuan japon motor falan hayal benim için. Olsun baş koydum ben bu yola ölene kadar pes etmek yok.
    Kusura bakmayın çok gerginim. derdimi anlatmak istedim çok uzun oldu. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.
    freasy, mertowski ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun. Bazen severek aldığımız bir şey bizi hayattan soğutur. Geçmişte bende de statör sorunu vardı, 15000 km.de bir sargı yanıyordu ve o günlerde motorumu yakasım, tekmeleyesim geliyordu. Kan ter içinde yokuş yukarı motoru elde çıkarıp aşağıya salarak motoru vurdurur, öyle çalıştırırdım. Siz de motorunuza artık güvenmiyorsanız satın ve imkan yaratabiliyorsanız farklı bir şeyler alın. Gönlünüzdeki motora sahip olmanız dileğiyle.
    motorine ve zihnigonen bunu beğendiler.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Okurken ben de sizinle birlikte gerildim çok geçmiş olsun.
    Böyle şeyler olabiliyor maalesef.

Umarım ilerleyen günlerde sizden motorun sorunlarının çözüldüğüne dair haberler alırız.
    motorine bunu beğendi.

Mondial Drift L ilk çıktığında aldım. 2 gün kullanıp 1500 lira zararına sattım. Arkadaşlar kınadılar beni. Yok satılır mı yok atılır mı? Neymiş daha rodajdaymış. Bir motor daha henüz 18 Km'de iken sabah çalışmıyorsa ben o motoru yakarım bile. Neyse ilk gün işe gidiyorum şehir dışı 7 Km iş yeri uzaklığım. 1-2-3. vites var. 4-5 yok. Boğuluyor motor çekmiyor. 2.Vites stop ediyor. Debriyaja basıyorsun stop ediyor. Hemen satılığa çıkardım. Bir de baktım ki sarı sitede satılıklara ey yavrum eyy. Satılanlardan bir çoğu daha 500 Km'ye bile gelmemiş hep 1000 Km altı motorlar. Allaha şükür 1 hafta içerisinde sattım. Kullanmadım km yapmasın diye. Bu driftin ben 2014 yılında eski kasasının sıfırını da aldım. Onda titreşim hariç hiç bir sorun yaşamamıştım. Daha torkluydu eski kasası. Biraz daha sorunsuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Derhal sat bir daha da kesinlikle Mondialin Euro IV Euro V motorlarının yanından bile geçme arkadaşım.
    motorine ve zerdüşt34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Geçmiş olsun. Ben Snappy Xİ ile çok şükür akü ve lastik dışı bir masraf yapmadım. Ama lastik patlamasından gına geldi en sonunda yepyeni lastikleri atıp yeni lastikler taktım. Şimdi nolacak bekliyorum daha...
    Mondial'de Akü ve lastikler çok kötü oluyor, Değişmek tek çare...
    motorine bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun.Yolda kalmak çok can sıkıcı bir durum.Ama bunun motorla ilgisi yok.Arabaylada olsa sıkıntılı durum.Arabada en azından kitleyip gidersin diye düşünülebilir.Sonuçta arabayıda oradan bir şekilde alacaksın.Motorda olsa arabada olsa çekici çağırıp çektireceksin.O kadar kan ter içinde kalmaya değmez.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu markaların kötü yanı. Yıllar geçti aynı markalar için hala aynı şikayetler devam ediyor.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Yolda kalmak çok can sıkıcı bir durum.Ama bunun motorla ilgisi yok.Arabaylada olsa sıkıntılı durum.Arabada en azından kitleyip gidersin diye düşünülebilir.Sonuçta arabayıda oradan bir şekilde alacaksın.Motorda olsa arabada olsa çekici çağırıp çektireceksin.O kadar kan ter içinde kalmaya değmez.
    abi ilk kez yolda kalmadım, daha önce kalmıştım ama hiç böyle sürünmedim. Çekiciyi aradığımda 2 bin küsür tl istediler. Ben zaten öğrenciyim kıt kanaat geçiniyorum. ha veririm parasını çektiririm de ama taksinin max 250 tl yazacağı yol için 2000+ tl istemek fırsatçılıktan başka bir şey değil. Bugün de çözemedim açık tamirci yok. yarın ite kaka bi tamirci bulup götüreceğim artık.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Arkadaslar Motorine adli arkadasimizin yasaqdigi ariza sorununun sebebini henüz tesbit etmeden hemen satmasinin saqglik verilmesinin veya kendisinin satmak fikri cözün degil tamam diyelim satti satin alan arkadasa yasadiklarini anlatacakmi yoksa motorundan memenun oldugunu ancak model degistirmek istedigini veya CC yükseltmek istedigini söyleyerek kakalamak isteyecek mi,önce onu kendisi vicdanina göre swenaryomu yazacak iste o önemli.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Iron 883
    hocam genelde metro-vapur-marmaray vs. kullanıyorsan elektrikli scooter ile çok uyguna halledebilirsin ulaşım işini, bi dönem kullandım hem yakıt vergi bilmemne giderim olmadı hem lanet olsun çok hızlıydı ya. yanlış hatırlamıyorsam dualtron eagle pro modelini kullandım öneririm.

R4DON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam genelde metro-vapur-marmaray vs. kullanıyorsan elektrikli scooter ile çok uyguna halledebilirsin ulaşım işini, bi dönem kullandım hem yakıt vergi bilmemne giderim olmadı hem lanet olsun çok hızlıydı ya. yanlış hatırlamıyorsam dualtron eagle pro modelini kullandım öneririm.
    Dediğiniz modele baktım, maksimum hızı 70 km/s yazıyor. Bu aletin üstünde ayakta 70 km hızla gitmek nasıl bir his? Ani fren yapmak gerektiğinde ne oluyor?

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Motorine adli arkadasimizin yasaqdigi ariza sorununun sebebini henüz tesbit etmeden hemen satmasinin saqglik verilmesinin veya kendisinin satmak fikri cözün degil tamam diyelim satti satin alan arkadasa yasadiklarini anlatacakmi yoksa motorundan memenun oldugunu ancak model degistirmek istedigini veya CC yükseltmek istedigini söyleyerek kakalamak isteyecek mi,önce onu kendisi vicdanina göre swenaryomu yazacak iste o önemli.
    Hocam zaten direkt satmayacağım istesem de istemesem de okul bitene kadar bu motoru kullanmak zorundayım. Bu marka model motorların bu gibi sorunları oldugunu herkes biliyor zaten ben alırken de biliyordum çok fazla kronik arızası olduğunu. f/p olarak daha iyisini bulamadığım için mecburen aldım, almaz olaydım. Daha önceki ilanlarımda hiç yalan söylemedim ne varsa anlattım bunda da öyle yapacağım. zaten bütün arızaları serviste yaptırıp işletiyorum.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Genç dostum büyük geçmiş olsun. İnşallah bir gün hepimiz gönlümüzün istediği motoru alabiliriz.
    Yolda kalma durumları için üyelik ücreti ile çekici hizmeti veren firmalar var.
    Yada bazı trafik sigortalarında da bu hizmet oluyor.
    Araştırıp bilmek iyi olur böyle durumlar için.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genç dostum büyük geçmiş olsun. İnşallah bir gün hepimiz gönlümüzün istediği motoru alabiliriz.
    Yolda kalma durumları için üyelik ücreti ile çekici hizmeti veren firmalar var.
    Yada bazı trafik sigortalarında da bu hizmet oluyor.
    Araştırıp bilmek iyi olur böyle durumlar için.
    İlk olarak sigorta şirketimi arayıp çekici seçeneğim var mı diye sordum zaten. yokmus. Malum kendi üstüme aldığım ilk motorum oldugu için çok fahiş fiyyatlar veriyorlardı sigorta şirketleri. en ucuzunu seçince böyle oldu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    biz boşuna demiyoruz sıfır çinli alacağına 10 yaşında japon al diye
    şimdi gelirler beni taşlamaya neden böyle oluyor diye sorgulamazlar hiç
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz boşuna demiyoruz sıfır çinli alacağına 10 yaşında japon al diye
    şimdi gelirler beni taşlamaya neden böyle oluyor diye sorgulamazlar hiç
    hocam size katılıyorum ama düşük cc de kesinlikle katılmam bu yoruma. yüksek cc derseniz doğrudur. zaten kısıtlı bütçe ile alıyoruz motorları genelde düşük cc ler başlangıç için oluyor bence analog göstergeli vites göstergesi olmayan kampana frenli eski kasa motorlar çok da mantıklı değil. ben motorumun gidişinden duruşundan memnunum ama çıkardığı sorunların haddi var hesabı yok ki 10 yıllık japonda da sorunsuz binilmez sanırım.
    freasy bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Geçmiş Olsun.

Mesajlarınızı yeni okudum. İzmir'de olduğunuzdan bahsetmişsiniz, neresinde yaşıyorsunuz? Motosiklet ne tarafta? Bir çözüm bulabildiniz mi?

Ben de İzmir Karşıyaka'da yaşıyorum yardımcı olabileceğim bir şey varsa profilimde numaram var arayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda taksi durakları da büyük iş görüyor. Durakta telsize bakan adamdan ricacı olursanız genelde insan evladıysa göz kulak oluyorlar.

Mondial Drift yerine Bajaj Discover 125ST düşünülebilir. Katır gibi motosiklettir.
    motorine bunu beğendi.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Burdan ne sonuç çıkıyor motopixel abi neyi övüyorsa almayacaksın :D

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş Olsun.

Mesajlarınızı yeni okudum. İzmir'de olduğunuzdan bahsetmişsiniz, neresinde yaşıyorsunuz? Motosiklet ne tarafta? Bir çözüm bulabildiniz mi?

Ben de İzmir Karşıyaka'da yaşıyorum yardımcı olabileceğim bir şey varsa profilimde numaram var arayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda taksi durakları da büyük iş görüyor. Durakta telsize bakan adamdan ricacı olursanız genelde insan evladıysa göz kulak oluyorlar.

Mondial Drift yerine Bajaj Discover 125ST düşünülebilir. Katır gibi motosiklettir.

Hocam çekici ile bugün karabağlarda bir tamirciye götürdüm. subap eğilmiş dedi 7 8 bin lira masraf çıkar dedi şok oldum. Yarın başka bir servis bulup götürmek istiyorum ama çekiciye yine tonlarca para verip aynı sonuçla karşılaşmaktan korkuyorum. yalan olmasın pek güvenemedim tamirciye. Ayrıca bir türlü karabağlar civarı mondial servisi bulamadım. bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum. ayrıca sizce tamircinin dediği doğru mu. hiç bir sorun yokken düşük hızda stop eden motordan 7 8 bin lira sibop masrafı çıkar mı. bir de üst kapak sökülecek falan dediler bu da demek oluyor ki motorun değeri çok düşecek. ne yapacağımı bilmiyorum zaten öğrenciyken bu gibi bi masraf çok yıpratır beni. umarım yarın bir yolunu bulurum.

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 200 4V
    Üstat Karabağlar'da Motomania Gökhan hocaya ya da onun eski ortağı Moto Pratik Turan ustaya götürebilirsin. İkisini de gerçek hayatta dükkanlarında gördüm işini düzgün yapan kişiler.

Benim de başıma sibop yamulması durumu gelmişti. Üst kapakta da parça değişmişti derken 3.5k gibi bir masraf yapmıştım.
    emre yokuş bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler