Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Prohel Colombia mont scooter için

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar forumda Prohel Colombia omuzları titanyum korumalı montlar ilgili birkaç konu okudum. Cevap aradığım husus ise ben bir scooter kullanıcısıyım. Bu mont sanırım racing tip motorlar için kısa kesim üretilmiş. Scooter kullanan birisi olarak bu mont ihtiyaçlarımı karşılar mı yoksa abes mi kaçar? Siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu montun hörgücü tamamen kolpa ve görüntüden ibaret. Mont f/p ürünü ama yazın pişirir, bunaltır.
    espresso bunu beğendi.

Hocam valla scooter'da hörgüç zaten işime yaramaz :D tipi çekti beni motor çirkin bari biz güzel olalım. Korumaları da varmış fiyatı da piyasaya göre uygun gibi. Yazın Ankara'da olma ihtimalim var. Ankara'nın havasını düşünerek almak istiyorum daha çok.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı bücürmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam valla scooter'da hörgüç zaten işime yaramaz :D tipi çekti beni motor çirkin bari biz güzel olalım. Korumaları da varmış fiyatı da piyasaya göre uygun gibi. Yazın Ankara'da olma ihtimalim var. Ankara'nın havasını düşünerek almak istiyorum daha çok.
    Gerçekten koruma sağlayan bir hörgüçse hörgüç de, hava yastığı da işe yarar aslında. Skuter diye hiç koruma işini hafife almayın, 60-70 kilometre hızla bile düşüşün felaket sonuçları olabilir. Olanaklarınız dahilinde en iyi koruma neyse motosikletin türüne bakmadan alın derim.

ASıl sorunuza gelecek olursam, benim kullandığım montun hörgücü yok ama onun dışında tip ve fonksiyon olarak ana hatlarıyla sizin söylediğiniz modele benziyor. Skuterde kullanıyorum ve bir sıkıntısını görmedim.

Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten koruma sağlayan bir hörgüçse hörgüç de, hava yastığı da işe yarar aslında. Skuter diye hiç koruma işini hafife almayın, 60-70 kilometre hızla bile düşüşün felaket sonuçları olabilir. Olanaklarınız dahilinde en iyi koruma neyse motosikletin türüne bakmadan alın derim.

ASıl sorunuza gelecek olursam, benim kullandığım montun hörgücü yok ama onun dışında tip ve fonksiyon olarak ana hatlarıyla sizin söylediğiniz modele benziyor. Skuterde kullanıyorum ve bir sıkıntısını görmedim.
    Sizin montunuz nedir hocam?

Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Sizin montunuz nedir hocam?
    Ben Shima Solid Pro giyiyorum. Şimdilik memnunum. Shima ürünleri genel olarak fiyat/performans açısından fena olmuyor.

Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Shima Solid Pro giyiyorum. Şimdilik memnunum. Shima ürünleri genel olarak fiyat/performans açısından fena olmuyor.
    Hocam benim alacağım mont 4.000 tl
    Sizin önerdiğiniz 9.000 tl sanırım yanlış modele bakmadıysam :D

Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Hocam benim alacağım mont 4.000 tl
    Sizin önerdiğiniz 9.000 tl sanırım yanlış modele bakmadıysam :D
    Olabilir, enflasyon malum. Ben zaten fiyat/performansı genel marka değerlendirmesi olarak dedim, Prohel almayın anlamında değil. Biraz bu bağlamda tavsiye gibi anlaşıldı sanırım. Prohel'i pek iyi bilmiyorum ama tip olarak hörgüç hariç benimkine benziyor, o açıdan skuterde absürt duracağını düşünmüyorum.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dostum yapıştır geç
    mont güzel ucuz senin için yeterli
    fazla bakmana gerek yok

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yazın Ankara'da olma ihtimalim var. Ankara'nın havasını düşünerek almak istiyorum daha çok.
    Bir Ağustos sabahı Ankara'dan dönerken fileli montla soğuktan titremiştim ki soğuğa çok dayanıklı biriyim. Sizin oraların havası bizim buralardan farklı.

Cevaplar için teşekkürler hocam sağ olun .D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Şehir içinde giyeceksen yumuşak/kauçuk korumalı montlara bak; sert materyalli korumalar darbe sönümlemekten ziyade sürtünmeye karşı korurlar.

Omuzunun üstüne düşersen mesela, sert korumalar darbeyi tüm kuvvetiyle omuzuna aktarır; ama yumuşak koruma darbeyi sönümler ve yumuşatır.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde giyeceksen yumuşak/kauçuk korumalı montlara bak; sert materyalli korumalar darbe sönümlemekten ziyade sürtünmeye karşı korurlar.

Omuzunun üstüne düşersen mesela, sert korumalar darbeyi tüm kuvvetiyle omuzuna aktarır; ama yumuşak koruma darbeyi sönümler ve yumuşatır.
    Adam düşük bütçeli bir mont arıyor. Bu seviye hangi montta sırt koruması var ? İcinden cıkan sungerden söz etmiyoruz sanırım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Arkadaşlar forumda Prohel Colombia omuzları titanyum korumalı montlar ilgili birkaç konu okudum. Cevap aradığım husus ise ben bir scooter kullanıcısıyım. Bu mont sanırım racing tip motorlar için kısa kesim üretilmiş. Scooter kullanan birisi olarak bu mont ihtiyaçlarımı karşılar mı yoksa abes mi kaçar? Siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.
    Abicim, eger ki Ankara sıcagı beni germez dersen al kullan, hörgüce takılma göstermelik birsey zaten. En önemli husus icine bir adet asagıdaki sırt korumasından alıp kullanıyorsun. ucuz pahalı demeden.

“I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam düşük bütçeli bir mont arıyor. Bu seviye hangi montta sırt koruması var ? İcinden cıkan sungerden söz etmiyoruz sanırım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Abicim, eger ki Ankara sıcagı beni germez dersen al kullan, hörgüce takılma göstermelik birsey zaten. En önemli husus icine bir adet asagıdaki sırt korumasından alıp kullanıyorsun. ucuz pahalı demeden.

https://www.feyizoglu.com/images_buy...si_49318_1.jpg
    Kaskı satın aldığım yerden montu almayı düşünüyorum bana 370 lira kargo kitlemişlerdi. Özür niyetine bi korumalık isteyeceğim en olmadı kendim alırım bir tane dediğin gibi hocam.
    Teşekkürler vaktinizi ayırdığınız için :D

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Kaskı satın aldığım yerden montu almayı düşünüyorum bana 370 lira kargo kitlemişlerdi. Özür niyetine bi korumalık isteyeceğim en olmadı kendim alırım bir tane dediğin gibi hocam.
    Teşekkürler vaktinizi ayırdığınız için :D
    Özür niyetine korumalık isteme kardeşim, bundan al Omurilik ne işe yarar diye bir bakın Google'da. Ilerde de mont almaya niyetlendiginde ilk iş sırt ve bel bölgeni korumaya odaklanmak olsun..

Sana icinden cıkan sunger de aynı isi görür diyen olursa da teşekkür et çık dükkandan.
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam düşük bütçeli bir mont arıyor. Bu seviye hangi montta sırt koruması var ? İcinden cıkan sungerden söz etmiyoruz sanırım
    Ben omuz ve dirsek korumalarından bahsediyorum; hangi montta düzgün sırt koruması var ki? Sırt için, dışı tarafı sert, sırta temas eden kısmı yumuşak ayrı koruma alacak zaten.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Son aldığım montun korumalıkları sağlam gibi duruyordu ama sırtıma temas eden kısmı da oldukça sertti. Doğru diyorsunuz bi tane ayarlamak lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)