Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya çevresi viraj çalışabileceğim yerler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CL 250
    Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önceden 6000 km tecrübem vardı ybr ile , ocak ayında yeni motosiklet aldım 250 cc motosikleti hergün işe gidip gelmek için kullanıyorum 600 km oldu güvenli sürüş eğitimi aldım şimdi kursta öğrendiğim teknikleri bakış , kontra vs deneyebileceğim lokasyon tavsiye edebilecek birisi var mı yada bir başka soru da bu öğrendiklerimi şehir içinde mi pekiştirmeliyim yoksa hafta sonları kısa geziler mi yapayım biraz karışık oldu gibi ama umarım anlatabilmişimdir. şimdiden teşekkürler
    eudorias bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı smmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım daha önceden 6000 km tecrübem vardı ybr ile , ocak ayında yeni motosiklet aldım 250 cc motosikleti hergün işe gidip gelmek için kullanıyorum 600 km oldu güvenli sürüş eğitimi aldım şimdi kursta öğrendiğim teknikleri bakış , kontra vs deneyebileceğim lokasyon tavsiye edebilecek birisi var mı yada bir başka soru da bu öğrendiklerimi şehir içinde mi pekiştirmeliyim yoksa hafta sonları kısa geziler mi yapayım biraz karışık oldu gibi ama umarım anlatabilmişimdir. şimdiden teşekkürler
    uzak gelmezse olimpos - kumluca virajları tek merkez diyebilirm ama 90km uzakta asfaltı çok iyi haftasonları oradayız. yalnız pazar gelmeni tavsiye etmem 100 motorun üzeri viraj yapıyor çalışamazsın hele solda takılayım dersen 240la geçen biri biçebilir seni o yüzden hafta içi veya cuamrtesi günlerini tercih etmeni öneririm. tekerin düz bassın
    denizz1, kAAN84 ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CL 250
    teşekkürler listeye yazdım başlarda daha sakin yerlerde takılayım şimdilik
    eudorias bunu beğendi.

Alıntı smmm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler listeye yazdım başlarda daha sakin yerlerde takılayım şimdilik
    hmmm o zaman korkuteli yolunuda deneyebilrsin termossos tarafındaki orada fena değildir başka gelmedi güzel aklıma

Trafiğin yoğun olduğu yerlerde çalışmanı tavsiye etmem. Çok hızlı olmayan ama sık dar virajlı yollar daha uygun olur. Köprülü Kanyon'dan Isparta Aksu istikametine gidersen belki 100 km virajlı yol var. Toplamda karşına çıkacak diğer araç sayısı 10'u geçmez. Yol yarısından sonra sıfır asfalt. Göreceğin manzaralarda cabası olur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CL 250
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğin yoğun olduğu yerlerde çalışmanı tavsiye etmem. Çok hızlı olmayan ama sık dar virajlı yollar daha uygun olur. Köprülü Kanyon'dan Isparta Aksu istikametine gidersen belki 100 km virajlı yol var. Toplamda karşına çıkacak diğer araç sayısı 10'u geçmez. Yol yarısından sonra sıfır asfalt. Göreceğin manzaralarda cabası olur.
    teşekkürler değerlendireceğim

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Nerde olduğunu yazmamışsınız veya göremedim,ancak Antalya’da en kaliteli virajlar bence Kaş-Kalkan arası olan yol 20-25km boyunca sadece ve sadece viraj alarak ilerliyorsunuz desek yeridir,asfalt kaliteside ülkenin ortalamasının epey üstünde.Eğer Antalya merkeze daha yakınsanız ise Demre-Finike arası virajlar iyidir asfalt kalitesi nispeten düşük olsa da yine güzel manzaralar ve virajları mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Aynı şekilde elmalı’ya çıkan yollarında virajları güzel ve asfalt kalitesi nispeten fena olmayan yollardan biri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

Alıntı eudorias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak gelmezse olimpos - kumluca virajları tek merkez diyebilirm ama 90km uzakta asfaltı çok iyi haftasonları oradayız. yalnız pazar gelmeni tavsiye etmem 100 motorun üzeri viraj yapıyor çalışamazsın hele solda takılayım dersen 240la geçen biri biçebilir seni o yüzden hafta içi veya cuamrtesi günlerini tercih etmeni öneririm. tekerin düz bassın
    Arkadaş haklı Adrasan-Kumluca arasıda güzel yollar var ama popülasyon orda da fazla o yüzden riskte doğal olarak artıyor.
    espresso ve eudorias bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antalya-Isparta yolu nispeten daha sakin olur.
    İllaki batı tarafına gideceğim, yol sakin olsun dersen, Kumluca'ya sahilden değil de, Hisarçandır, Üçoluk,Altınyaka yolundan da inebilirsin.
    Dönüşü de Finike, Arif Köyü, Avlan, Elmalı. Korkuteli yapabilirsin. 2 ayın var en fazla, sonrasında buralarda sakin yol bulmak baya bi zorlaşır, hele ki hafta sonu. Bazen hafta sonları Korkuteli'nden, Kepez Üstüne inmek 2 saati geçiyor.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    https://www.youtube.com/shorts/s0uvIwkrSVs

Uzak ama Muğla-Yatağan virajları ne güzeldi. Antalya-Isparta yolu da çok tatlı

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Virajların kralı Finike Demre arasında fakat manzaraya kendinizi kaptırıp aşağıya uçma ihtimaliniz var

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virajların kralı Finike Demre arasında fakat manzaraya kendinizi kaptırıp aşağıya uçma ihtimaliniz var
    Kesinlikle evet, çok iyi virajlar lakin motorlular kadar, hatta çok daha fazla manzaraya kendini kaptıran araç şoförleri mevcut.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    6000km demek artık bazı şeyleri öğrendin demek.bence kemer yoluna çıkabilirsin abartı yerler yok zaten hep keyifli virajlar genelde.genelde antalya kumluca arası yol yapar tüm motorcular o 100kmlik yol baya güzel.demre virajları vs var ama onlar bence tehlikeli karşıdan kimler kimler geliyor tek yön.antalya olimpos bile yapsan ciddi tecrübe katar sana o yol

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Kaş yolundaki yol boyalarının kot farkı var ve aşırı kayganlar

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o yol buz gibi çok kaygan kaş-kalkan arası çok güzel evet viraj olarak finike demre fsanedir ama asfalt çok kullanılmaktan ve çok kazalı bir yol olması sebebiyle malesef baya sıkıntılı tavsiye etmem arkadaşa
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CL 250
    herkese çok teşekkür ederim ilk başlarda ısparta tarafına gidiyim daha sakin olan köprülü kanyon kovada gölü taraflarında takılayım he gezmiş olayım daha sonra kemer yaparım belki bir gün kumluca taraflarında karşılaşırız

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Eğitim alarak, uzun süre motor kullanabilmek adına güzel bir iş yapmışsınız. Şimdi pekiştirmek istemeniz çok doğal.

Eğitim aldıktan sonra motosikletinizle neler yapabildiğinizi, hatta motorunuzun neler yapabildiğini fark ettikten sonra bazen gereksiz öz güven oluşabiliyor. Aman buna dikkat edin. (bir nevi ikarus sendromu)

Yavaş yavaş pekiştirmek daha güvenli olur.

Virajlarda destek gazı ile birlikte kontra basmayı ihmal etmeyin.

Yüksek devir size çok yardımcı olacaktır. Yüksek vitesten sakının. Sürekli virajlarda virajın bitişine yakın gözünüz sonraki virajda olsun.

Kendinize uyan viraj alma tekniklerinden birinde mutlaka uzmanlaşacaksınız. Sabırlı olun.

Tekerinize taş değmesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)