Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sudan Cumhurbaşkanının Oğlu Ankara'da Geçirdiği Motosiklet Kazasında Ağır Yaralandı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Sudan Cumhurbaşkanı'nın oğlu Ankara'da motosiklet kazasında ağır yaralandı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde, Sudan Cumhurbaşkanı Abdulfettah el-Burhan'ın oğlu Mohamed A. Fettah el-Burhan Rahman, motosikletiyle gittiği esnada önünde ilerleyen hafif ticari araca çarptı. Yola savrulan Rahman, ağır yaralandı.

MOTOSİKLETE ÖNÜNDEKİ ARACA ÇARPTI, METRELERCE SAVRULDU

Kaza, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Kızılcaşar Mahallesi Kiraz Bulvarında meydana geldi. Sudan Cumhurbaşkanı Abdulfettah el-Burhan'ın oğlu Mohamed A. Fettah el-Burhan Rahman idaresindeki motosiklet, önünde giden hafif ticari araca çarptı. Kazanın şiddetiyle motosiklet devrilirken Rahman, metrelerce savruldu.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Kazayı görenlerin ihbarıyla olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde ağır yaralı olduğu belirlenen Rahman, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Bilkent Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hafif ticari araç sürücüsü ise gözaltına alındı. Hastanede yoğun bakım sevisine alınan Rahman'ın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Polis, kazaya ilgili inceleme başlattı.

Kaynak ve video : https://www.haberler.com/3-sayfa/sud...922885-haberi/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya bu dandik africa ulkelerinin c.bsklarunin ogullari neden Turkiye de ?
    Bunun hic dusundunuz mu ?

Ulkeye bak aq
    DickName, xtrafrozen, M.balibey ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkedeki tüm cımcırbaşkanı mahdumlarını sınır dışı edelim.
    buteo ve mertowski bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkedeki tüm cımcırbaşkanı mahdumlarını sınır dışı edelim.
    Biz kendimizi artık sınır dışı edelim, onlar kalsın ülkede bence.
    otopsici, espresso ve DickName bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hafif ticari Audi Q2 nin söförü neden gözaltına alındı acaba ? Selektör yaptı yol vermedi, bu da tekere mi aldı acaba motoru ..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    xtrafrozen ölümlü yada ölüm tehlikesi olan yaralanmalı kazalarda genelde kişi tutuklanır yada göz altına alınır. Vefat eden kişinin ailesi yada vefat etme tehlikesi olan kişinin yakınları kişiye bir zarar vermesin diye. Savcılar olay soğusun diye 15 gün, 1 ay cezaevine gönderir bilinçli olarak.

Buradaki durumda farklı olarak belki bir ülkenin üst düzey bürokratının oğlu diye detaylı ifade almak için gözaltına alınmış olabilir.

Benim kafama takılan ise bahsi geçen ülkenin cumhurbaşkanının ten rengi siyahi, fotoğraftaki kişinin ten rengi açık renk.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Şeref yoksunu Somalili nin rövanşı olmuş biraz.

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kendimizi artık sınır dışı edelim, onlar kalsın ülkede bence.
    Zaten "ocak dışı" ettiler, bırak yurt içinde olsun kalalım.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Allah yardımcısı olsun. İnşallah ciddi bir durum yoktur, Tehlikeyi atlatır...
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcısı olsun. İnşallah ciddi bir durum yoktur, Tehlikeyi atlatır...
    Herif iki seksen yatiyor cimlerde... Kask firlamis kafadan. Yasayip yasamayacagi belli degil. Muhtemelen genc biri de. Hakkinda Sudan CB'nin oglu olmasi disinda hic bir bilgimiz yok. "Sonucta bu da insan" deyip acilan basliga ilk insan gibi tepkiyi yazdiginiz icin tebrikler...
    valkyrie4194 bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    [/COLOR]Yerde yatanın zenci olmadığını sadece ben mi görüyorum. Sudan ( yani kara Afrika) nin başkanı beyaz mı acaba...
    mertowski ve otopsici bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herif iki seksen yatiyor cimlerde... Kask firlamis kafadan. Yasayip yasamayacagi belli degil. Muhtemelen genc biri de. Hakkinda Sudan CB'nin oglu olmasi disinda hic bir bilgimiz yok. "Sonucta bu da insan" deyip acilan basliga ilk insan gibi tepkiyi yazdiginiz icin tebrikler...
    Somali CB'nın oglu bildiğin cinayet işledi ceza vermedik. Halk doğal olarak tam tersi oldugunda ne olacak cok merak ediyor.

Haşmet, cidden senin orada keyfin yerinde ama artık biz burada birisi öldüğünde ilk ölümü değil "ulamn acaba ne gibi haksızlık yapılacak" diye düşünüyoruz.

Mesela bu arkadaşı tebrik etmişsin fakat sende bu konuya ilk mesajına rahmet eylemek yerine forum üyelerini eleştirerek başlamışsın.
    haluk23, mertowski, sallami ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Benim kafama takılan ise bahsi geçen ülkenin cumhurbaşkanının ten rengi siyahi, fotoğraftaki kişinin ten rengi açık renk.
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerde yatanın zenci olmadığını sadece ben mi görüyorum. Sudan ( yani kara Afrika) nin başkanı beyaz mı acaba...
    Ahmet Turan Peker benim de o konu dikkatimi çekti. Yazmıştım yukarıda ancak gözünden kaçmış sanırım.

Acındırman falan bittiyse şunu şöylemek istiyorum dikkat çekmeye çalıştığın konuyla ilgili. Adamın üzerinde motosiklet pantolonu, dizlik vs. yok. Kazada kaba etine kadar pantolon yırtılmış, korumamış. Ayakkabısı da belli motosiklete uygun değil ki ayağından fırlamış gitmiş. Ellerinde eldiven yok. Kask zaten senin de söylediğin gibi kafadan fırlamış gitmiş. Kilitleri muhtemelen kapalı değildi. Montun ön tarafı açık fermuarı kapatılmamış gibi.

Çevresinde dikilmiş insanlar, kişinin yüzükoyun yatmasında bir beis görmemiş. Durumu aslında ağır falan değil demek ki. Haber servisinin "Ağır Yaralı" olarak daha fazla etkileşim için kazayı büyütmesi olayı olabilir.

(Çevredeki insanlar kaskını kafasından çıkartmadıysa, montunu açmadıysa, ayakkabı ve eldivenlerini çıkartmadıysa)

Tipik bir bilinçsiz motosiklet kullanıcısı. Türkiye'de ve dünyada bu tarz motosiklet sürenlerin yapmış olduğu kazalarda vefat eden kişilere hiç bir şekilde ve hiç bir durumda acımıyorum. Doğal seçilim diyerek geçiyorum. Yazık çarptığı kişi/kişiler yada maddi zarar verdiği kişilere.

Sen "Sonuçta bu da insan" demişsin, ancak ben "Sonuçta bu da bilinçsiz motosiklet kullanan insan. Kendi hayatına değer vererek koruma ekipmanlarını giymeden motosiklete binmiş. Kendi hayatını umursamayan kişiyi ben neden umursayayım?!" diyorum.
    espresso, haluk23 ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Tipik bir bilinçsiz motosiklet kullanıcısı. Türkiye'de ve dünyada bu tarz motosiklet sürenlerin yapmış olduğu kazalarda vefat eden kişilere hiç bir şekilde ve hiç bir durumda acımıyorum. Doğal seçilim diyerek geçiyorum. Yazık çarptığı kişi/kişiler yada maddi zarar verdiği kişilere.

Sen "Sonuçta bu da insan" demişsin, ancak ben "Sonuçta bu da bilinçsiz motosiklet kullanan insan. Kendi hayatına değer vererek koruma ekipmanlarını giymeden motosiklete binmiş. Kendi hayatını umursamayan kişiyi ben neden umursayayım?!" diyorum.
    İlk motosiklet kazamı geçirdiğimde montsuzdum, motosiklete özel pantolon ve botum da yoktu. Bereket önümdeki Meksikalı ve arkamdaki Amerikalı sizin gibi değillerdi, umursamazlık yapmak yerine gelip yardımcı oldular elin Türküne.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Ben bir eli cebinde diğer eli belinde bakan arkadaşın ne ayak olduğunu çok merak ettim.
    Ne kadar enteresan bir milletiz

Motosikleti
    İlk motosiklet kazamı geçirdiğimde montsuzdum, motosiklete özel pantolon ve botum da yoktu. Bereket önümdeki Meksikalı ve arkamdaki Amerikalı sizin gibi değillerdi, umursamazlık yapmak yerine gelip yardımcı oldular elin Türküne.
    Olayı çarptırmadan yazarsan sevinirim. Benim bahsettiğim konu ile senin örneklediğin olay bambaşka.

Bu tarz durumla karşılaşılırsa bildiğin kadarıyla ilk yardımı uygularsın. Yukarıda yazdıklarımda da ne adamın Sudan'lı olmasından, ne de Türklükle ilgili bir konudan dem vurdum. Galiba seni Türk olduğun için çok ezdiler ki karşılaştığın durumda "elin Türk'üne" diyerek kendini ezik gibi hissettiğini vurgulamaya çalıştın.

Kaza yerindeysen ve yapabileceğin bir şey varsa kadın, çocuk,erkek yada senin belirttiğin gibi millet ayrımı yapmadan yardımcı olmaya çalışırsın.

Önüne haber sitesinde dolaşırken, internette gezerken yada gazete okurken böyle bir haber gelirse "Bilinçsiz motosiklet kullanan insan. Kendi hayatına değer vererek koruma ekipmanlarını giymeden motosiklete binmiş. Kendi hayatını umursamayan kişiyi ben neden umursayayım?!" dersin.

Yukarıda yazmış olduğum postta hiç bir şekilde millet, ten rengi ayrımı olmadan bilinçsiz bir motosiklet sürücüsünden bahsettim. Konuları farklı yorumlama.

Sen de ilk kazanda bilinçsizmişsin, şansın varmış ölmemişsin hala bu forumda yazabiliyorsun. Öldürmeyen Allah öldürmez derler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Üzerinde ekipmanı olmayan motorcu da insandır. Elbet eleştiririz ama yerde yatan gencecik çocuğa herif falan demeyiz.
    Sudan CB nın oğlu da insandır . Bizim kuryemiz de insandır aralarında ayrım yapmayız. Bize yakışan budur.

Eğer ilkyardım sertifikanız yok ise yaralıya dokunmamanız dokunmanızdan hayırlıdır. Kaza yapan kişiye ilk müdahehalenin ehil ellerden gelmesi pekçok kere ciddi hasarlardan insanları korumuştur. Ben de orada olsaydım dokunmadan ambulansın gelmesini beklerdim.

Sevgilerimle
    espresso, pea ve otopsici bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yazık olmuş.

Bu devirde yani artık herkesin cebinde dünyanın tüm bilgisine ulaşabilecke bir cihaz bile varken cahil kalıp koruma ekipmanı giymeden motor sürmek bir sorun. ama yine de kaza yapmış birini görünce üzülüyorum, böylelerini görünce hem üzülüyorum hem de kızıyorum. Doğal seçilim demek başka aynı zamanda üzülmek başka.

Haa, haberini okumak yerine karşılaşsam ne yaparım? ilkyardım veya tıp eğitimim yok, yardım edeceğim diye daha çok zarar verme ihtimalim yüksek bu yüzden ambulansı ararım (112) polisi ararım, yapabileceğim en fazla şey ilkyardım eğitimli biri varsa ona yardımcı olmak, gerekiyorsa getir götürünü yapmak olur ama kendim dokunmam zarar vermemek için.
    Eğer yeterince insan varsa da kalablık edip işlerini zorlaştırmamak için orada durmam yoluma devam ederim, kalabalık da etmemek lazım çünkü.
    DickName ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Oldu. Yanılmışım. Doğrusun @mertowski.

Kaskı çıkmış, ama kazadan sonra başkası çıkartmamıştır belki, bağlamadan taktığı için çıkmış olabilir.

Haberde hastanede hayati tehlikeyi atlatmadığı yazmış, ama muhtemelen haber sitesi ilgi görsün diye abartmış olabilir, belki de iyidir aslında.

Başlığa yazılan cevapların içinde yerde yatan adama iyi dilek içeren tek paylaşım olmasının bir çok geçerli sebebi varmış, sayende öğrendim. Bu durumun adamın kimliğiyle falan hiç bir ilişkisi olmadığını da anlıyorum, çünkü bize yakışan buymuş.

Aynı zamanda niyetimin acındırma olduğunu, meseleyi çarpıttığımı, velhasıl manipülatif ve de ezik bir karaktere sahip olduğumu da öğrenmiş oldum sayende.

Eyvallah. Anlaşılan tek kazançlı ben çıktım bu fikir alışverişinden. Ne mutlu bana.

Dünya ne ters bir yer... Sizin gibi nadide şahsiyetlerin yerine benim gibi arızalı tiplerin daha zor bir hayat geçirmesi gerekir halbuki.
    mertowski bunu beğendi.

Çivi bibi haklı. Gereken asgari güvenlik önlemini almadan bir şeyler yapan herkes için geçerli.

Meraklısına not: Bu hikaye akademik bir çalışmadan alıntıdır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)