Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SUZUKİ MOTORDA NASIL BİR MARKA?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla çarpılmazsın hala kaba ve çirkin.ama bu 2 senedir iyi ilerleme kaydettiler cidden rekabetçi ve güncel motorlar çıkartıyorlar hemde üst üste güzel oldu.2023 model tüm suzukileri baya beğeniyorum şahsen güncel motorlar hepsi.ama fiyatta ağır patladılar şu an en pahalı japon firma olarak kendilerini 3 evetle uğurladık.alsatcı bile araya girse hangi model marka fark etmez suzuki fiyatlarına yetişmek mümkün değil.gsx8s mesela ölü doğan bir model olarak yerini alıyor.her bayide adet adet renk renk yatıyor motorlar.yurt dışında mt07 hornet parasına satılan mal burada +100 bin tl hava parasıyla satılıyor dolayısıyla kimse almıyor.bu her model için geçerli.mesela en son 1000gsx tur modelini bekledim çıksada kartla martla alsak dedim ama 900 bin tl ön ödemeli satışa sundular yani 950 1 milyona bmw xr1000 yada multsitrada v4 alabiliyorsun ama evet gidip suzuki alırlar diye tahmin etmiş heralde dispritör

E şimdi tabi mecburen biz bu tür şeyleri bir ülkemiz adına bir de küresel olarak değerlendiriyoruz mecburen. Ama senin de dediğin gibi pahalı olmasının sebebi suzuki değil.
    Bir de şuna bakmak lazım, suzukinin ana gelir kaynağı nedir? Sadece motosiklet mi? Mesela mazda, hiç bir zaman satış adedi belli bir sayıyı aşmadı, ama onlar kaliteden ve fiyattan pek ödün vermediler. Çünkü araba üretmek o şirketin ticari faaliyetlerinde çok az bir yer tutuyor. Suzuki de de sanki başka bir kaç sektör var diye biliyorum.
    Bir de araştırıp bulan arkadaş varsa yazsa, dünya genelinde marka bazında nasıl durum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco AK550
    scooter'da dünyanın en çirkin markası. yüzüne bakılacak tek bir modeli yok. diğer modellerde de genelde çirkin ama scooter'da öyle böyle çirkin değil. benim için suzuki denince ilk bunlar geliyor aklıma.

araba tasarımları da konuşulmuş. jimny de en sevdiğim araba tasarımlarından biridir. ikinci araba alacak olsam kesinlikle bir jimny'm olsun isterim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Suzuki motosikletin Toyota'sıdır..
    otopsici ve espresso bunu beğendiler.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Sadece 2 Suzuki' m oldu, DL650 (2007) ve Inazuma. Çok kaliteli ve sağlam motorlar ama ikisinde de maalesef talihsizlik yaşadım. Bence Suzuki plastik kalitesi ve montaj olarak içlerinde en iyisi. Ömürleri de çok uzun. Ama yedek parça hem zor hem hondaX2 gibiydi. O zamanlar (2010 gibi) servisleri çok laçkaydı, telefonla bile ilgilenmiyorlardı. Ankara'dakini (inazuma için) aradığımda "biz küçük motorlara bakmıyoruz" demişlerdi. Vallahi böyle dediler, şimdi düşünüyorumda bu nasıl bir efsane cevapmış, ilahi ya.😁🤣. Bir daha japon grubundan asla Honda Yamaha dışı almam (zaten zor da, lafın gelişi), tek sebebi servis ve yedek.

Motosikleti
    cb250r
    Hondanin oldugu markette, diger butun markalarin Hondanin sunmadigi birsey sunmasi gerekiyor. Honda ile servis,yedek parca ve sorunsuzluk konusunda yarisa girmek cok mantiksiz.

Cinliler uygun fiyat, hintliler fiyat-perfoemans, yamaha adrenalin, ktm eglence, diger avrupalilar luks vaat ediyor.

Suzuki peki ne sunuyor? Sizin motosikletten beklentiniz nedir?

Misal ben. Sorunsuzluk-servis-yedek parca kriterleri benim icin cok onemli. Bu kriterleri goz ardi edip baska marka motor almam icin harbiden bana saglam cazip seyler sunmali.

Yani velhasil soru hatali. Suzuki deyince hsrkesin aklina taş gibi sapasaglam motorlar gelir.

Asil soru sizin beklentilerinizi hangi marka ve model karsiliyor olmali.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanin oldugu markette, diger butun markalarin Hondanin sunmadigi birsey sunmasi gerekiyor. Honda ile servis,yedek parca ve sorunsuzluk konusunda yarisa girmek cok mantiksiz.

Cinliler uygun fiyat, hintliler fiyat-perfoemans, yamaha adrenalin, ktm eglence, diger avrupalilar luks vaat ediyor.

Suzuki peki ne sunuyor? Sizin motosikletten beklentiniz nedir?

Misal ben. Sorunsuzluk-servis-yedek parca kriterleri benim icin cok onemli. Bu kriterleri goz ardi edip baska marka motor almam icin harbiden bana saglam cazip seyler sunmali.

Yani velhasil soru hatali. Suzuki deyince hsrkesin aklina taş gibi sapasaglam motorlar gelir.

Asil soru sizin beklentilerinizi hangi marka ve model karsiliyor olmali.
    Honda bi tık servis işinde ve sürekli model değiştirme mevzusunda yamahadan geride kalıyor.
    Suzuki Kawasakiden sonra Türkiye de alınmayacak 2. markadır.
    Parça fiyatlarına ufak bir göz gezdirirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
    zaten 2022-23 sezonu çıkardıkları yeni modelleri alanlar daha 5000 yapmadan elden çıkardılar.
    Vstrom gibi efsane motoru bile arar olduk
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bi tık servis işinde ve sürekli model değiştirme mevzusunda yamahadan geride kalıyor.
    Suzuki Kawasakiden sonra Türkiye de alınmayacak 2. markadır.
    Parça fiyatlarına ufak bir göz gezdirirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
    zaten 2022-23 sezonu çıkardıkları yeni modelleri alanlar daha 5000 yapmadan elden çıkardılar.
    Vstrom gibi efsane motoru bile arar olduk
    Konuyla alakasız ama Kawa ile söyleyeceğim var.
    Yıllar önce bir abimiz kawanın üst seviye kafa motorlarından birini almak için z moto ya gidiyor. (Kendisi anlatıyor) Gittim oturdum direk tiko koydum masanın üstüne dolarları bu motoru alıyorum dedim. Adamlar demiş ki biz dolar kabul etmiyoruz git bunu euro ya çevir gel. Kardeşim ben bunu çevirirsem komisyon verip zarar edeceğim sen burdan pariteye göre al demiş. Yok demişler olmaz. )) Yıllar geçti konusu açılınca Z moto ya hala sövüyordu...

Bu yüzden yukarıya yazdım ya. Türkiye de beğendiğinden ziyade adam gibi hizmeti olan firmalardan mal alacaksın...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce bir abimiz kawanın üst seviye kafa motorlarından birini almak için z moto ya gidiyor. (Kendisi anlatıyor) Gittim oturdum direk tiko koydum masanın üstüne dolarları bu motoru alıyorum dedim. Adamlar demiş ki biz dolar kabul etmiyoruz git bunu euro ya çevir gel. Kardeşim ben bunu çevirirsem komisyon verip zarar edeceğim sen burdan pariteye göre al demiş. Yok demişler olmaz. )) Yıllar geçti konusu açılınca Z moto ya hala sövüyordu...

Bu yüzden yukarıya yazdım ya. Türkiye de beğendiğinden ziyade adam gibi hizmeti olan firmalardan mal alacaksın...
    Ben o şirketin maksadını ve varlık sebebini çok anlayamadım; arkada bilmediğimiz bir şeyler var herhalde, standart distribütor yaklaşımları beklememek lazım.

Bu arada nakitle çalışmak nedir ya bu devirde? Ben olsam çevir bile demezdim; banka havalesi isterdim, kasada tutabileceğiniz para miktarı ile ilgili sınırlamalar var diye biliyorum. Benim şirketimin mizanında 100 Kasa hesabı yok mesela. (Sonradan ekleme: "Yıllar önce" denmiş, kaç yıl olduğuna göre yukarıdaki yorumum geçersiz olabilir...)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki motosikletin Toyota'sıdır..
    Motosikletlerin Toyota'sı Honda diye biliyordum. Yani izlenimim öyleydi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E şimdi tabi mecburen biz bu tür şeyleri bir ülkemiz adına bir de küresel olarak değerlendiriyoruz mecburen. Ama senin de dediğin gibi pahalı olmasının sebebi suzuki değil.
    Bir de şuna bakmak lazım, suzukinin ana gelir kaynağı nedir? Sadece motosiklet mi? Mesela mazda, hiç bir zaman satış adedi belli bir sayıyı aşmadı, ama onlar kaliteden ve fiyattan pek ödün vermediler. Çünkü araba üretmek o şirketin ticari faaliyetlerinde çok az bir yer tutuyor. Suzuki de de sanki başka bir kaç sektör var diye biliyorum.
    Bir de araştırıp bulan arkadaş varsa yazsa, dünya genelinde marka bazında nasıl durum?
    valla onu bende bilmiyorum.ama kötü değil bildiğim kadarıyla seveni sanılandan daha çok.tr fiyat skalası ile yurt dışı baya farklı malum ben 2sinede bakarak motor hakkında bir yorum yapıyorum genelde.mesela bir dönem aprillia inanılmaz bedavaya dağıttı motorları.rsv1100 tuono falan mt10 dan ucuzdu.şu an öyle bir durumu kalmadı tabi.yurt dışında ok hepsi aynı mt7 hornet gsx8 vs aynı paralar marka seçiyorsun sadece.ama bizde marka seç 2.el değerini seç servis kalitesini seç satıcı kaça vericek onunla anlaş tabi bulabilirsen iş yerine japonlar geldi bizim kimse birbini tanımıyor farklı şehirlerden geldiler.tek ortak noktaları var kawasakiyi motordan saymamaları kime sorarsan sor yok kötü diyor.üvey evlat baya japonyada kawasaki.en sevdikleri genelde yamaha 2. suzuki veya honda oluyor ama 4. kawasaki diyorum yok diyor ilk 3 var la dedim o kadar nefret ediyorsanız yapın tc nin üstüne biz devam ettirelim japon olduktan sonra açıkcası pek bakmam alırım.işte ilk kez hayatımda honda aldım hiç düşünmedim bile gerek yok.bide made in japon çıkınca bayram ettimlastikler dunlop onlara baktım onlar bile made in japon.japon allah japon yani.trident alıcaktım ufak geldi altıma ama ciddi ciddi düşünüyor insan japonda beni düşündüren bir durum olmuyor

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kawasaki en 500 motorum piston deldi (ilk su soğutmalı motorumdu o zamanlar soracak internette yok tabi)
    Söktük Z motodan parça istettik ellerinde yok 3 ay sonra geldi
    gelen parça eksikti sorduk siz bunu istememişsiniz dediler ulen tamam getirtin yaptık
    3 ay da onu bekledik
    ve bunlar parasını peşin verdiğim çokça pahalı malzemeler.
    şu an nasıllar bilmiyorum ama bir daha asla kawasakiye yanaşmam
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    arabası kadar bir marka bence.

inazuma zamanı iyiymiş ama şu an için bana hiç mantıklı gelmiyor. dl, gsx ve sv serisi güzel ama fp gelmiyorlar bir kullanıcı olarak. japon, japondur orası ayrı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)