Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SUZUKİ MOTORDA NASIL BİR MARKA?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar ben motorsiklet dünyasına başlangıç yapıcam ve bir markadan başlayıp o markadan sürekli ilerlemek istiyorum şuan çeşitliliğe baktığım zaman 125 lik ve güzel görünüşlü bir motor suzuki gsx-s125 modelini buldum sizce suzuki nasıl bir marka yedek parça açısından ve kalite açısından bir honda ve kawasaki gibi markalarla eşit mi yoksa onların baya altında bir marka mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2021 PCX
    Müko.yatırım tavsiyesi değildir

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Berkayadabn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben motorsiklet dünyasına başlangıç yapıcam ve bir markadan başlayıp o markadan sürekli ilerlemek istiyorum şuan çeşitliliğe baktığım zaman 125 lik ve güzel görünüşlü bir motor suzuki gsx-s125 modelini buldum sizce suzuki nasıl bir marka yedek parça açısından ve kalite açısından bir honda ve kawasaki gibi markalarla eşit mi yoksa onların baya altında bir marka mı?
    Kalite olarak honda ve yamahanın ötesinde ama kawa ile denktir Bana göre. Ama türkiye de bir markadan ilerlerim demek gibi bir şey pek doğru değil. Türkiye de adamı kötü ÜZERLER.
    Türkiye de başının ağrımasını istemiyorsan servis ve yedek parça sıkıntısı en az olan firmalardan gideceksin. Yok ben uğraşmaktan hoşlanırım diyorsan alternatif markalara da bakılabilir.

İki gün önce bir arkadaşın tanıdığı motorunu kırmış markası ya rks ya kymco. Servise götürmüş sigortadan motorunu yaptırmak için adamlar motoru servise ALMAMIŞLAR. Çocuk motorunu parasıyla tamir ettirecek yer arıyordu. Türkiye de ki servis işini sen düşün artık...
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Rahat ve konforlu olsun diyorsan şaşma..İki tane burgman eskitmiş insanım kesinlikle aşırı rahat ve konforlu..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ooooo trol soru.hosuma gitti.
    Erhan, is that you ?

Hehe.suzuki japonlarin sonuncusu olur.
    Aea videolarinda bol bol suzuki ovuldugu icin bizim cocuklar da asiri anlam yuklediler suziye.
    Avrupa istatistiklerine bakildiginda suzuki nin bitmis oldugu goruluyor.

Tasarimdan cok gol yiyorlar bence.kendi segmentinde bir tane bile kafaya oynayan model cikaramiyorlar.
    Motosiklet bolumununn satilmasini bekliyordum ama satmiyorlar da.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Bir markadan başlayıp ilerlemek mi?

Kardeş, bir yazarın külliyatını okumuyorsun. Zaten motorlara ilgin varsa bir yıl şuna bineyim, aa şu KTM şuna bineyim, azıcık Yamaha süreyim oluyorsun. Her motorun karakteri farklı türü aynı olsa bile.

Suzuki'nin şanzuman efsanedir, alışan bırakamaya da bilir tabii.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Orjinal Suzuki yedek parçası pahalı olabiliyor. Manet zincir vs, Avrupa markalarının büyük motorlarını aratmıyor.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Gayet kaliteli motosikletleri olan güzel bir marka.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Foruma ve motosiklet dünyasina hos geldiniz. Suzuki motorlarin mercedesidir. Ancak;

Suzuki ile baslamak seni yorar, üzer. Yeni oldugun icin motoru yatirsan 30 bin paran gider. Bir yere ufak bir "tiklatman" 50 bin. Tvs-Hero gibi ucuz hintlilerle baslaman daha iyi olur.

Abi tavsiyesi.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Burgman 400 haricinde her modeli güvenilirdir. Otomobilleri de dahil tasarımları kötüdür.
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 haricinde her modeli güvenilirdir. Otomobilleri de dahil tasarımları kötüdür.
    Yeni modeller bile mi ?

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Şaşırtmacalı soru, inanmayın
    otopsici bunu beğendi.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 için neden böyle düşünüyorsunuz?

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Alıntı Ranke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 400 için neden böyle düşünüyorsunuz?
    Yağ yakmasıyla adı çok anıldı. Zamanında Daelim 250, Forza 300 gibi scooter dünyasında gezinirken Burgman 400'e zıplamak istemiştim (2015 civarı yıllar) ancak kullanıcı deneyimleri hiç hoşuma gitmemişti. (Son güncel kasaları hakkında bir şey söyleyemem.)

https://www.motosiklet.net/forum/mot...sligi-314.html

https://www.facebook.com/groups/suzu...4657355914284/

https://www.motosiklet.net/forum/mot...cin-nasil.html

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Berkayadabn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben motorsiklet dünyasına başlangıç yapıcam ve bir markadan başlayıp o markadan sürekli ilerlemek istiyorum
    Sen önce hayırlısı ile bir başla sonra karar verirsin hangi model ve marka ile devam edeceğine.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    benimde hep içimde uktedir. 2019dan sonra üretilmiş bir suzuki jimny

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Suzuki deyince aklıma gelen tek kelime "ömürlük"

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki deyince aklıma gelen tek kelime "ömürlük"
    Benim de, ama yanında ''çirkinlik'' ile beraber.
    Güzel modelleri de yok mu, evet var, ama ne bileyim, misal efsane ''hayabusa'', çok çirkin geliyor bana. Sırf çirkinliği için vaktiyle ilk çıktığında inazuma dan vazgeçmiştim mesela. Ama tutupta şimdi bir gt1000 e çirkin dersem de çarpılırım ellam.
    Ercument bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel modelleri de yok mu, evet var, ama ne bileyim, misal efsane ''hayabusa'', çok çirkin geliyor bana. Sırf çirkinliği için vaktiyle ilk çıktığında inazuma dan vazgeçmiştim mesela. Ama tutupta şimdi bir gt1000 e çirkin dersem de çarpılırım ellam.
    valla çarpılmazsın hala kaba ve çirkin.ama bu 2 senedir iyi ilerleme kaydettiler cidden rekabetçi ve güncel motorlar çıkartıyorlar hemde üst üste güzel oldu.2023 model tüm suzukileri baya beğeniyorum şahsen güncel motorlar hepsi.ama fiyatta ağır patladılar şu an en pahalı japon firma olarak kendilerini 3 evetle uğurladık.alsatcı bile araya girse hangi model marka fark etmez suzuki fiyatlarına yetişmek mümkün değil.gsx8s mesela ölü doğan bir model olarak yerini alıyor.her bayide adet adet renk renk yatıyor motorlar.yurt dışında mt07 hornet parasına satılan mal burada +100 bin tl hava parasıyla satılıyor dolayısıyla kimse almıyor.bu her model için geçerli.mesela en son 1000gsx tur modelini bekledim çıksada kartla martla alsak dedim ama 900 bin tl ön ödemeli satışa sundular yani 950 1 milyona bmw xr1000 yada multsitrada v4 alabiliyorsun ama evet gidip suzuki alırlar diye tahmin etmiş heralde dispritör

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayabusa harbiden çirkin motor ama. Yeni kasa gsxr1000(küçük ve tek parça ön farlı) ve 2008/2009 kasa gsxr1000 e hastayım fakat genellikle motorları çirkin, mekaniği çok güzeldir. Millet hala k5 gixxer sürüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)