Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piaggio medley 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar Piaggio medley 150 Kullanan var mı? Malüm bayilerde sıfır olarak ne nmax var ne pcx var alternatif olarak mecbur bir şeyler bakıyoruz. Daha önce Piaggio hiç kullanmadım ancak geçmişini ve kalitesini biliyorum ancak direkt kullanıcı yorumu tecrübeleri olan arkadaşlar varsa paylaşırsa çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet ben de merak ediyorum ayrıca yedek parça, bakım maliyetleri konusunda da bilgi verebilir misiniz ? Ayrıca Medley ile Medley S arasında ne fark var ?

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Medley ile Medley S arasında sadece papatya disk ve renk farkı var bildiğim.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Piaggio medley 150 Kullanan var mı? Malüm bayilerde sıfır olarak ne nmax var ne pcx var alternatif olarak mecbur bir şeyler bakıyoruz. Daha önce Piaggio hiç kullanmadım ancak geçmişini ve kalitesini biliyorum ancak direkt kullanıcı yorumu tecrübeleri olan arkadaşlar varsa paylaşırsa çok sevinirim.
    Ben 1800 küsur kilometredir kullanıyorum. Sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışayım. Benimkisi 2023 model, S değil standart versiyon. S ve standart versiyon arasında renk (S'te olan kimi renkler bizde yok gibi; eskiden bir de S'te kırmızı detaylar oluyordu ama artık kalktı galiba), sanıyorum ki fren diski ve bir de bluetooth Piaggio Mia uygulaması farkı var. Aradaki fark cüzi olsa düşünülür ama ben ekstra S model olsun diye uğraşmadım.

Genel yorum olarak: çok memnunum. Keşke bunu değil de şunu alsaymışım diye düşündüğüm bir durum olmadı. Servis ücretleri ve yedek parça fiyatları Yamaha ve özellikle Honda'dan pahalıdır, ama standart bakım fiyatları abartılacak kadar pahalı değil deneyimlediğim ve başkalarından duyduğum kadarıyla. Grenaj vesaire gibi daha nadir değişen parçaların fiyatları gerçekten sıkıntılı, ama yetkili servisler dahil plastik tamiri yapan yerler var. Donanım olarak bu seviyede bence çok başarılı. Büyük tekerlek + ön arka ABS kombinasyonu hayat kurtarıyor. İlk motorum olduğu için onca videoya ve eğitime rağmen önümdeki araba aniden durunca haşırt diye fren yaptığım birkaç an oldu, şükürler olsun bir kere bile tekerlek kilitlenmedi. Her gün işe E5'i kullanarak gidiyorum, şu ana kadar gücünün yetersiz geldiği de olmadı. Eşimi artçı olarak aldığımda da keza bir sıkıntı hissetmedik. Son olarak da Türkiye'de bulunamayan parçaları aslında Türkiye fiyatından biraz daha ucuza carpimoto.it gibi İtalyan/Avrupa sitelerinden temin edebiliyorsunuz.
    ahe ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Doğan Trend'in fiyat politikası araçların daha ucuz, parçaların biraz daha pahalı olması yönünde, o nedenle yedek parçanın bir tık daha pahalı gelebileceğini düşünmek lazım. Ufak tefek şeyleri kendim yaparım garantiden deniyorsa Motopit'te parçalar daha uyguna bulabiliyor, İzmir'de orijinal Piaggio parçaları satan büyük bir firma. Oradan da bazı parça fiyatlarına bakıp fikir edinebilirsin ama yetkili serviste bunlar biraz daha pahalı tabi.

Honda'dan Yamaha'dan bir pahalı olabilir ama Piaggio/Vespa parçaları Aprilia parçalarından daha ucuz genel olarak.
    ahe bunu beğendi.

Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    7-8 bin km kullandım.alma sebebim senin sebebin gibi japonlara ulaşamamak bayilerin galericilere motorları vermesi ve artan fiyatlarıydı.
    Bende s modeli vardı. İnan hiç farkı yok diğerinden. Genel olarak rahat(bu kavram görecelidir). Geniş sele altı bagajı, büyük ön tekeri ile benim ihtiyaçlarımı fazlası ile karşıladı.Ön cam alırsan tipi güzelleşiyor. Ama parça fiyatları pahalıdır benden söylemesi. Ön cam orijinal 10 bin, çanta ve demiri 20 bin civarına çıkar. Orijinal olmayan yan sanayisi pek nadir bulunur veya bulunamaz. Orijinal parçalarını yunanistandan kargo yapan biri vardı facebookta hatırladığım. Uzun yolda rahattı. Ayrıca yağmur çamur kullandım bütün sene. Lastikleri michelindi ve frenleri çok iyiydi. Medley güzel bir tercih. Yine scooter alsam medley almam belki ama piaggiodan şaşmam beverly alırım.(tabiki servis durumuna bağlı olarak)
    ahe, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)