Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bayi Yanlış Şase Numaralı Motorsikleti Bana Teslim Etmiş Yardımcı Olurmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 0 Motorsiklet aldım 8 ay oldu alalı gecenlerde kaza yaptım expertiz işlemleri devam ederken bugün telefon geldi bana Motorumun Şase numarasıyla Ruhsattaki farklıymış diye. Sonrasında araştırdığımda motoru teslim aldığım Servisle görüştüğümde Servis teslim ederken Motorları karıştırdığını öğrendim. bu durumda ne yapabilirim Servis karısan motorları noterde değişin diyor. Sigortayla sorunu cözersiniz diyor ya ödeme yapmazlarsa pert motoruma. benim mağduriyetim ne olucak nasıl hak talep edebilirim yardımlarınızı bekliyoruım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun. Motorları teslim ederken motorları karıştıran o mal, o denyo bayiyi bize söylerseniz, oradan motor almak isteyecek genç kardeşlerimizi uyarmış, onları korumuş olursunuz. Hukuki anlamda bir çekinceniz varsa da bana özelden iletin, ben kendim paylaşıp ifşa edeyim bu koca dötlüleri.
    erensel, srdrrr, M.balibey ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Motorları teslim ederken motorları karıştıran o mal, o denyo bayiyi bize söylerseniz, oradan motor almak isteyecek genç kardeşlerimizi uyarmış, onları korumuş olursunuz. Hukuki anlamda bir çekinceniz varsa da bana özelden iletin, ben kendim paylaşıp ifşa edeyim bu koca dötlüleri.
    Yok hocam benım basımı yaktılar ne cekincem olsun. Motorcu Serkan İzmir Balçova Sanayisinde
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı darkness3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok hocam benım basımı yaktılar ne cekincem olsun. Motorcu Serkan İzmir Balçova Sanayisinde
    Allah Allah, çok ilginç. Adamı bir araştırayım dedim; Penbe'den bahsediyorsak adamın yorumları çok iyi, bizim forum yorumlarını taradım, yine iyi gözüküyor. Bu kadar insan olumlu yorum yapmışsa acaba bir kasıt olmayabilir mi? Umarım size destek olup, arkanızda durup sorununuzu çözerler.
    darkness3535 bunu beğendi.

Kasıt oldugunu dusunmuyorum zaten hocam. ama insan bi der bugun yanına gıttım sucumu kabul edıyom ne gerekiyorsa yaparız vs bana dedıgı 1 sene olmus hatırlamıyom olurmu boyle hıc benım motorumda var 46 bin hasar nolcak sımdı sigorta odemesse. yada soyle dıyım kazada oldum gittim motor baskasının nasıl hak talep edılcek. onu gectım motor calınsa karakola gıtsem ıslem yapmazlar motor benım olmadı ıcın

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    bayi yokuş yapmaz da oluruna giderse kolay hallolur gibime geliyor,
    xx şase nolu araç yerine bu şase nolu aracı vermişiz diye trafiğe beyanda bulunur bir şekilde çözülür.
    ama bayi uğraştırırsa bir hukuk savaşının içinde bulursunuz kendinizi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Tabi ki bayi suçlu ancak şu herkesin aklında bulunsun; bayiden evrakları aldığınızıda kendiniz kontrol etmelisiniz. Aynı şekilde ruhsat çıkartmaya gittiğinizde de aldığınız ruhsatı kontrol edin doğru yazılmış mı diye. İnsan hatası çok fazla ve kolay oluyor.
    espresso bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana motoru teslim etmeden önce elli kere numaraları kontrol ettiler, başka birinin motorunu vermeyelim diye. Dedim yeter, verin motoru ben gideyim artık. Benimle birlikte motorun resmini bile çektiler. İspat kanıt falan filan için. Bana verdikleri evraklardaki numaraları bile kontrol ettiler. En son bana sen ne renk sipariş etmiştin dediler. Sihay dedim siyah. Bu motor benim. Bu prosedürler yapılmadanmı motor teslim edilmiş. Ben bile kontrol ettim numaraları.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Geçmiş olsun yazılı olarak hatalarını kabul ediyorlarsa sorumluluk bayinin. Ancak bugüne kadar aldığım tüm sıfır motosikletlerde bana teslim yapılırken önce sağından solundan ziyade şaşe numarasını kontrol ettirip teyit alıp öyle teslim ediyorlardı ve teslim sırasında birkaç evrak imzalatıyorlardı.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Allah, çok ilginç. Adamı bir araştırayım dedim; Penbe'den bahsediyorsak adamın yorumları çok iyi, bizim forum yorumlarını taradım, yine iyi gözüküyor. Bu kadar insan olumlu yorum yapmışsa acaba bir kasıt olmayabilir mi? Umarım size destek olup, arkanızda durup sorununuzu çözerler.
    Google yorumlardan en düşük seviyedeki yorumlara bakmayı denediniz mi ? 5 yıldız olanlar genelde hep yakın tanıdık çevresi genişse onlara yaptırmışta olabilir diye düşünüyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ilk defa böyle birşey duyuyorum hayret ya
    bu işin içinden mahkeme harici bir yol ile çıkılamayacak gibi duruyor

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google yorumlardan en düşük seviyedeki yorumlara bakmayı denediniz mi ? 5 yıldız olanlar genelde hep yakın tanıdık çevresi genişse onlara yaptırmışta olabilir diye düşünüyorum.
    Çok detaylı bakamadım, epey yorum var, yakın tarihli yorumlar olumluydu.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk defa böyle birşey duyuyorum hayret ya
    bu işin içinden mahkeme harici bir yol ile çıkılamayacak gibi duruyor
    Şahsen bende ilk defa duyuyorum.
    Trafik tescil şube yada farklı bir resmi kuruma danışmak gerekli.
    Geçmiş yıllarda çift kabin bir kamyonetmiz vardı ruhsata 5 kişi yerine 2 kişilik yazılmıştı.
    Ek-1 formu diye birşeyler hazırlanıp trafik tescile verip yeni ruhsat çıkartmıştık.
    En nihayetinde bu hatanın da bir düzeltme yolu olmalı.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sigorta şirketine (acenteye değil genel merkeze) ve notere "ne yapmam gerekiyor" diye sormandan daha geçerli bir yöntem göremiyorum ben, tecrübesi olan biri belki daha net yönlendirebilir ama. Sana kesilen fatura belli sonuçta. Servis kendine bir şey çıkmasın diye ayak diretse de, senin şasi numarana sahip olan motorun sahibine ulaşıp, servisin hatasını bir şekilde ispat edecek bir yazılı evrak oluşturabilmeniz lazım. Yoksa sigorta açısından konu senin başkasının aracıyla kaza yaptığın şeklinde yorumlanmaya da müsait. Böyle olur diye gözünü korkutmak istemiyorum, ama konuyu etraflıca sakince anlatabileceğin ve yanıt alabileceğin, konuya dahil yerler ile görüşmelisin.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Motorunuzun marka modeli nedir ? Satıcının profiline baktım google dan belki distribütor sizin derdinizi çözebilir

Motosikleti
    Fazer
    Zamanında benim başıma Honda 'da geldi bu durum. Cbr 250 motosikletim karışmıştı. Karşı taraf muayneye gidip şase numarası uyuşmayınca beni aramışlardı.
    Karşı tarafın motosikleti siyah renkti ,noterde tekrar satış yapıldıktan sonra boya faturası alıp tekrar muayneye girip yeni plakamı takmıştım. Geçmiş zaman tam detayları hatırlayamıyorum,Honda tüm masrafları karşılamıştı bu arada.

Sigorta konusununda hiçbir fikrim yok,geçmiş olsun.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta şirketine (acenteye değil genel merkeze) ve notere "ne yapmam gerekiyor" diye sormandan daha geçerli bir yöntem göremiyorum ben, tecrübesi olan biri belki daha net yönlendirebilir ama. Sana kesilen fatura belli sonuçta. Servis kendine bir şey çıkmasın diye ayak diretse de, senin şasi numarana sahip olan motorun sahibine ulaşıp, servisin hatasını bir şekilde ispat edecek bir yazılı evrak oluşturabilmeniz lazım. Yoksa sigorta açısından konu senin başkasının aracıyla kaza yaptığın şeklinde yorumlanmaya da müsait. Böyle olur diye gözünü korkutmak istemiyorum, ama konuyu etraflıca sakince anlatabileceğin ve yanıt alabileceğin, konuya dahil yerler ile görüşmelisin.

Bugün notere gıdıcem hocam ordan trafık subesıne bı goruseeyım bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun marka modeli nedir ? Satıcının profiline baktım google dan belki distribütor sizin derdinizi çözebilir
    pulsar n250 hocam

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bugün notere gıdıcem hocam ordan trafık subesıne bı goruseeyım bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

pulsar n250 hocam
    Direkt olarak Kuralkan ile iletişim kurun bence bayi ile hiç uğraşmayın. Çözsünler probleminizi bir distribütör olarak bence.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Bir insan motosiklet, otomobil vs alırken hiç şase numarasını kontrol etmeden teslim alır mı yahu? Hem de 8 ay boyunca...

Hadi aldı diyelim, sizin ruhsatta yazan şase numarasına ait motosikleti nasıl satmışlar? Onu satarken de mi kontrol etmemişler? Burada birden çok hata var ve bana çok doğal gelmiyor.
    espresso ve Alman_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF Moto NK250
    NK 250 2022 ve 2023 sahibiyim Serkan'a belki 20 kere gitmişimdir. İşinde hem çok iyi hem de çok profesyoneldir. Nasıl böyle bir şey yaşanmış anlamadım. Umarım en kısa zamanda mağduriyetiniz güvenilir.

Ben hiç bir problem yaşamadım kendisiyle 3 sene boyunca ki motorum kendisinde 2 ay yattığı da oldu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)