Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

57 Litre çanta mı 75 Litre çanta mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam

2008 model Bmw F800S Naked-Touring karışımı tipe sahip olan bir motosiklet kullanıyorum.

Uzun yol yapıyorum.

Plastik bir topcase var universal tip 1 kask 1 mont alabilecek tipte.

Ama GP Kompozit in topcase lerinden almayı düşünüyorum.

75 litre çok mu abartı büyük durur, aerodinamik olarak aşırı etkisi olur mu sizce ?

Yoksa 57 litre mi almalıyım ?

https://www.**********.com/urun/gp-kompozit-universal-57-lt-aluminyum-motosiklet-cantasi-gri

https://www.**********.com/urun/gp-kompozit-universal-75-lt-aluminyum-motosiklet-cantasi-siyah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    75 litre topcase mi olur yahu o neymiş.
    Aerodinamik açıdan da ağırlık açısından da bayağı etkisi olacaktır öyle bir çantanın. Ha taktım geziyorum bir sorun olmadı diye bir sürü insan çıkabilir de, bu şey gibi, ben de 0,8 bar havası olan lastikle işe gittim bir şey olmadı ama bu o lastikle gezilir demek olmuyor.

Boş çantanın ağırlığı 8,3kg diyor.. Yani takılır sakin sakin gezilirse belki bir şey olmaz ama kafa stabilitesine bayağı bir negatif etkisi olacaktır. Bu kadar yükleme ihtiyacı varsa, artçısız kullanımda 50l civarı bir topcase + önüne sosis çanta, sırt çantası vb bir şey, artçılı kullanım varsa 3'lü çantaya geçmek daha doğru olacaktır.

Ben 42 litre bir topcase kullanıyorum, onu dahi bazı günlerde çıkartmak gibi bir niyetim var. 58 litrelik versiyonu da var, belki ileride hatun gezelim falan derse iki kask alabilsin diye onu da yanında alabilirim ama hani ne yola çıksam kendi başımaysam öyle bir topcase yakacağımı sanmıyorum, kaldı 75 litre.

*

Ha şimdi ölçülere baktım
    Givi OBKN 58 lt: 45x55x32 cm demiş
    gp kompozit 75l: 41x54x34 cm diyor.

Givi mi çok kalın, GP çok mu ince yapmış nasıl aynı boyuta yakın oluyorlar anlamadım orasını. Görerek bakmakta fayda olabilir.
    tugbay bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 1200 xrx
    Kare formlu topcase'de 45 litrenin fazlası tehlikeli ve anlamsızdır.İdeali 40 litredir.Evde eve nakliye yapmayacaksanız 57-75 gereksiz yere ağırlık merkezini yükarı taşıyacak ,aerodinamiğinizi bozacak ve sizi yüksek süratte tehlikeye sokacaktır.Mutlaka ve mutlaka büyük çanta ihtiyacı varsa sanırım shad marka içi körükle büyüyebilen 50+ çantalar var.Daha aerodinamik ve hafif olması ve fazla hacim ihtiyacı olmayınca küçülebilmesi sebebi ile düşünebilirsiniz.(Kendi motorumda Triump'un orjinal topcase'si var.Seyahate gitmezsem onu bile takmayıp 13 litrelik givi kuyruk çantası ile geziyorum.)

Alternatif olarak iki kişi biniyosanız yan çantalar veya tek biniyorsanız drybag ile işinizi çözebilirsiniz.
    tugbay bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Konuya girmeden önce paketçi motoru için soruluyor sandım meğer durum çok farklıymış.
    tugbay bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş insan öldürüp ıssız bir bölgeye taşıyıp gömmeyeceksen 75 cok fazla :D

bende 48 var o bile büyük.
    maximusti, ve tugbay bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben şu an bu konuya baktım diye böyle günlük 400-500km gezmelerde iş görecek, topcase'i söküp tablaya takabileceğim 12-15litre civarı kumaş çanta bakıyorum öyle diyim =)

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Bende bu ikisi arasında kalmıştım 57 litre olanda karar verdim. Karar vermemdeki en büyük etken 75 litre olanı bir motor üzerinde görmem oldu, gerçekten çok büyük.
    Kullanmayı düşündüğünüz motorun arkasında abartlı kalacaktır. Yüklü haliyle sürüşe çok etkisi olur. 57lik model ile 120-140 süratlerde çok sorun hissetmedim.
    tugbay bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Güzel yorumlarınız ve bazı esprili yaklaşımlarınız için teşekkürler

57 zaten benimde aklımdan geçendi ama teknik ölçülerde fazla büyük durmuyordu aklım karışmadı değil

Soft yan çantalarım var,

57 GP hayırlı olsun o zaman.

Geldiğinde bir görüntü atarım buraya.

Selamlar

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu an bu konuya baktım diye böyle günlük 400-500km gezmelerde iş görecek, topcase'i söküp tablaya takabileceğim 12-15litre civarı kumaş çanta bakıyorum öyle diyim =)
    bulursan bana da ses eder misin, topcase gibi takılan minik cantalardan bakıyorum bende ama bulamadım.

günlük gezilerde sadece disk kilidi, tamir kiti vs. için koca topcase taşımaktan sıkıldım.
    tugbay bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulursan bana da ses eder misin, topcase gibi takılan minik cantalardan bakıyorum bende ama bulamadım.

günlük gezilerde sadece disk kilidi, tamir kiti vs. için koca topcase taşımaktan sıkıldım.
    FORTE GT 70656
    tugbay bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FORTE GT 70656
    yok abi ben direk topcase gibi aynı yere montajlananlardan arıyorum :D
    tugbay bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Givi'nin bir tane var, unuttum adını şimdi Ghost Case mi ne öyle bir şey Monokey tablalara direk takılıyor. Onun gibi soruyorsun sanırım.
    ben öyle bişey yerine @tommy'nin önerdiği forte gibi normal straple gerdirilen türde bişey alacağım sanırım. Givi ona alt bağlantısı var diye biton para ister.ü

ek1a:
    https://www.carpimoto.it/en-TR/Bike_Aprilia_Tuareg-660/Brand_Givi/51169_WL901-Givi-WL901-Weightless-Top-Case.htm

Şu arkadaş bahsettiğim ama bu da bayağı büyük yani, ben daha ufak bir şey istiyorum.
    tugbay bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Givi'nin bir tane var, unuttum adını şimdi Ghost Case mi ne öyle bir şey Monokey tablalara direk takılıyor. Onun gibi soruyorsun sanırım.
    ben öyle bişey yerine @tommy'nin önerdiği forte gibi normal straple gerdirilen türde bişey alacağım sanırım. Givi ona alt bağlantısı var diye biton para ister.ü

ek1a:
    https://www.carpimoto.it/en-TR/Bike_Aprilia_Tuareg-660/Brand_Givi/51169_WL901-Givi-WL901-Weightless-Top-Case.htm

Şu arkadaş bahsettiğim ama bu da bayağı büyük yani, ben daha ufak bir şey istiyorum.
    Bu belki oralarda kullanılırda, burada o fermuarı kesip boşaltırlar içini.
    tugbay bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu belki oralarda kullanılırda, burada o fermuarı kesip boşaltırlar içini.
    Ya tabi nerede bıraktığına bağlı motoru. Caddebostan'a indim motoru girişe çektim ben 10dk yürüyüp ileride oturacağım diye gittiğin bir gün bununla gidersen içindekilerin hüpletilme ihtimali vardır. Dediğim gibi benim böyle bir şey alırken ki niyetim 300-500km günübirlik gezelim günlerinde biraz da performanslı sürüş varsa top case meretinden kurtulmak. Yoksa Sirkeci'ye gidip Hayyam'ın önüne motoru bırakıp pasajda alışveriş yapacaksam böyle bir şeyle gitmem =)
    Ya da çıkartır yanıma alırım, böyle çantaların bu avantajı da var.
    tugbay bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    net bir şekilde dechatlon su geçirmez çantalarını öneririm
    ben 80-120 olanını kullanıyorum 2 kişilik kamp malzemelerim ve tüm ihtiyacımı doldurabiliyorum
    topcase ve yan çantalar boş kalıyor
    40-60 olanı var o da tek kişi için süper yeterli arka koltuğa oturtup çapraz lastikle tutturuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

https://www.decathlon.com.tr/p/outdoor-trekking-tasima-cantasi-40-l-60-l-duffel-500-extend/_/R-p-156359?mc=8383299
    https://www.decathlon.com.tr/p/outdo...359?mc=8383299
    tugbay bunu beğendi.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 80-120 olanını kullanıyorum 2 kişilik kamp malzemelerim ve tüm ihtiyacımı doldurabiliyorum
    40-60 olanı var o da tek kişi için süper yeterli arka koltuğa oturtup çapraz lastikle tutturuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

https://www.decathlon.com.tr/p/outdoor-trekking-tasima-cantasi-40-l-60-l-duffel-500-extend/_/R-p-156359?mc=8383299
    Ucuz yollu Güzel fikir
    tugbay bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    75 Litre çanta ile polis durdursa hem motoru bağlar hem de tonajdan ceza yazar. O neymiş öyle?
    tugbay bunu beğendi.

Dün Balıkesir de MarMoto Gp bayisiymiş, gittim elinde 75 lik vardı, motorun üstüne emaneten koydum Sonra aman yarabbim dedim

57 Litre siparişi verdim,

Bu arada bende Yunana gittiğimde MotoMarket mağazasından aldığım su geçirmez 28 litre bir sırt çantası var, uzun yolculukların olmazsa olmazıdır.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel ama fazla büyük bu yahu =)
    Topcase önüne bağlayıp çok eşyalı seyahat için güzel olur ama.
    tugbay bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    150 lıtre al kurtul bence
    tugbay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)