Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet neden bagımlılık yaratıyor??

Motovento
    REKLAM ALANI

neden motora bole hasta oluyoruz,Her motor gordugumde neden bakasım oluyor,neden her motor sesınde pesınden kosuyorum,neden her modelı kendımce kıyaslayıp o motor bende olmaı dıye hayal kuruyorum.Evet aradaslar neden bole seyler oluyor bu sadece benım basımamı geldı yoksa hepınızdemı var.Daha 5 ay once ıcımde motorla alakalı bır hıs yoktu sonra arkdasım motor aldıgında onda aynı yukarda yazdıklarım gıbı seyler olmaya basladı once onu garıp karsıladım motorun pesınden kostugunda kafasına vuruyodum(len manyakmısın nıye kosuyon gıbı) sonra abımde bı tane motor aldı.Nolduysa anlamdım ben kafayı yemeye basladım motor motor dıye ve dalga gectıgım arkdasım gıbı olmustum acaba neden bole oluyor.Bı psıkolagamı gıtsem ne yada motor alınca bunların hepsı gecer eger nedenını bılen yada aynı duyguları hısseden arkadaslar yazarsa sevınırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosiklet i sevmemdeki nedenler,
    1. Ekonomik oluşu
    2. Trafikte bekleme sorunu azalıyor
    3. Yollarda araba ile artislik yapan gençlere ders verebiliyorsun.
    4. Klima derdi yok, arabanın içi sıcakdı derdi yok.

gibi gibi..

Birde "hayatta yapmaktan zevk aldığımız herşey bağımlılık yaratır"
    tecrübelerimle sabittir.

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Peki ilk ben yazayım birşeyler bu konuna. Motorumu almadan önce bende senin gibi her motorluya bakar her motora göz koyar enine boyuna inceler kendi belirlediğim özerk kriterlerde yorumlardım. Sonra motorumu aldım bu sefer o motora bakmaya eksiklerini görmeye nasıl daha iyi performans verir onu araştırmaya sürüş tekniklerime kısacası motoruma ve yollara dikkat etmeye başladım. Şimdi 3 aylık bir motorcu olarak söyleyebileceklerim motor evet ilginç ve kimsenin tam olarak açıklayabileceğini sanmadığım bir şekilde bağımlılık yapıyor. Misal şuan işi gücü aileyi hatunu bırakıp bi antalyaya gitmek o kadar istiyorum ki motorumla. Sadece yollar ve motorum... İş çıkışlarını 4 gözle bekliyorum. Motorumu otoparktan alıyorum nazikçe üzerine binip onu yormadan kullanmaya çalışıyorum. Psikolojiden pek anlamam bu hal ve hareketlerin mantıklı bir açıklamasını elbet yapan olur fakat şunu söyleyebilirim ki bütüm ömrüm motorun üzerinde geçsin ve eğer bir gün bu dünyadan ayrılma vakti geldiyse hasta yatağımda azraili bekleyeceğime asvaltta onunla öpüşürüm daha iyi..
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    ben motosikleti özgürlük olarak gördügüm için sende olan şeylerin aynısı bendede oluyor.. bu bir tutku. bu tutkuya sahip olmayan bizleri anlayamaz...

fatih001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelik tiger 150
    Hakİkaten Hastalik ,bende Motor Kullanmayi Araba Kullanmaya Tercİh Etmeye Hatta Sevmeye BaŞladim .
    Etrafda DİĞerlerİn Motorlarina Bakmaktan Bİ GÜn Kaza Yapacam
    rüzgarın sesi

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Acaba diyorum bilinçaltımızda atalarımızın at sürmesiyle alakalı birşey olabilir mi ? Gerçi at 4 nala gidiyor ama olsun, at arabadan çok motosiklete benziyor yahu...
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Gerçekten bu tutkuya sahip olmayan anlamıyor.

Ben motoru pratik ulaşım aracından çok özgürce gezmek rüzgarı hissetmek beraber gezmek vs vs gibi olaylarına hastayım.

Herkeze kazasız belasız sürüşler

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    kızlar hasta hocam ben o yüzden motor delisiyim

ferring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-max 250
    Alıntı Gokhan2433 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden motora bole hasta oluyoruz,Her motor gordugumde neden bakasım oluyor,neden her motor sesınde pesınden kosuyorum,neden her modelı kendımce kıyaslayıp o motor bende olmaı dıye hayal kuruyorum.Evet aradaslar neden bole seyler oluyor bu sadece benım basımamı geldı yoksa hepınızdemı var.Daha 5 ay once ıcımde motorla alakalı bır hıs yoktu sonra arkdasım motor aldıgında onda aynı yukarda yazdıklarım gıbı seyler olmaya basladı once onu garıp karsıladım motorun pesınden kostugunda kafasına vuruyodum(len manyakmısın nıye kosuyon gıbı) sonra abımde bı tane motor aldı.Nolduysa anlamdım ben kafayı yemeye basladım motor motor dıye ve dalga gectıgım arkdasım gıbı olmustum acaba neden bole oluyor.Bı psıkolagamı gıtsem ne yada motor alınca bunların hepsı gecer eger nedenını bılen yada aynı duyguları hısseden arkadaslar yazarsa sevınırım
    Ben buna kısaca AKŞ derim
    FERRİNG ZOR GELİYORSA BANA KISACA [B]FATİH [/B]DEYİN :P

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    motor tutkusu arkadaşım bu...bu duyguya engel olunamaz....hayatın en güzel yanlarından biridir motor sahibi olup gezebilmek onunla stresini atabilmek..tadını çıkar
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızlar hasta hocam ben o yüzden motor delisiyim
    Orası ayrı bi güzel tabi

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    abi motosiklet denen meret, tüm keyif veren maddeler gibi bağımlılık yapıyor
    insanda özgürlük duygusu yaratıyor
    motor kullanırken insan vücudunun tamamı ile konsantre oluyor ve motor senin vücudunun bi parçası oluyor,
    arkadaşlar 150 milyarlık bi mersedes ve 5 milyarlık bi motoru yan yana koysanız herkez gider motora bakar
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Abi siz anLattıkca benim MotosikLet sürerim geLiyor yapmayın
    Born To Be wild,Live to Ride...

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim eniştem iyi motorcuydu. 7-8 yaşlarımda beni motora bindirdi ve ondan sonra ben de saplantı haline geldi motor. Hiç unutmam her gece yatağa yattığımda kendimi bi motor üstünde hayal ederdim. Mahalleden hergün küçüklüğümün efsane motoru zzr 1100 geçerdi ve her seferinde cama veya balkona fırlardım.Bi kez motora bindim ve bu hale geldim şimdi motora binmediğim gün sanki hiç bişey yapmamışım gibi geliyo bana.Bence de bu bi tutku, adamın içine işliyor.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

murty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 zat kırmızı
    wallaa bende bi mondial 150 zat var ama ona bindiğimde sanki daha ii bi motorun üstündeymişim gibi geliyo ayrıca bi deniz kıyısına çekip motorumla sohbet etmeyi onunla sorunlarımı sevinçlerimi paylaşmayı çok seviyorum adını çapkın koydum bu arada eğer tüm bunlar yani motorlara bakmak peşlerinden koşmak falan delilikse en deli en sorunlu olan benim heralde dostlarr

Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ilk ben yazayım birşeyler bu konuna. Motorumu almadan önce bende senin gibi her motorluya bakar her motora göz koyar enine boyuna inceler kendi belirlediğim özerk kriterlerde yorumlardım. Sonra motorumu aldım bu sefer o motora bakmaya eksiklerini görmeye nasıl daha iyi performans verir onu araştırmaya sürüş tekniklerime kısacası motoruma ve yollara dikkat etmeye başladım. Şimdi 3 aylık bir motorcu olarak söyleyebileceklerim motor evet ilginç ve kimsenin tam olarak açıklayabileceğini sanmadığım bir şekilde bağımlılık yapıyor. Misal şuan işi gücü aileyi hatunu bırakıp bi antalyaya gitmek o kadar istiyorum ki motorumla. Sadece yollar ve motorum... İş çıkışlarını 4 gözle bekliyorum. Motorumu otoparktan alıyorum nazikçe üzerine binip onu yormadan kullanmaya çalışıyorum. Psikolojiden pek anlamam bu hal ve hareketlerin mantıklı bir açıklamasını elbet yapan olur fakat şunu söyleyebilirim ki bütüm ömrüm motorun üzerinde geçsin ve eğer bir gün bu dünyadan ayrılma vakti geldiyse hasta yatağımda azraili bekleyeceğime asvaltta onunla öpüşürüm daha iyi..
    Bende ilerde ole olacagımı zannedıyorum hele bı motorum olsun bakcaz

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    tek bir nedeni var:
    motosiklet kullanınca kendimi mutlu hissediyorum ve bu mutluluk insanı motosiklete bağlıyor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

ben söze yamaha kullanım kılavuzundan bir sözle başlamak istiyorum:"..motosiklet özgürlüğün temsilcisi makinalardır..." evet bende buna katılıyorum .

Seni çok iyi anlıyabiliyorum motoru alalı çok olmadı ancak motorum yokken bende sen gibi her geçen motora bakıyor gözüm onlarda kalıyor hayaller kuruyordum . bence bu kadar sevememizin nedeni insana özgürlük hissi vermesidir...(hala yolda motorlara bakıyorum )
    Kask tak!

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    valla arkadaşlar birçok kişi çinli falan deyip kötüleyebilirler çok ama birçoğumuzu motora bağlayan bu çinlilerdir. Allah Rağzı olsun bu çinlilere.

benim motorla ilk tanışıklığım orta okul yıllarımda benim 2 bisikletim vardı.
    ve sünnettimden kalma kolye, bileklikler falan.

birgün bi arkadaşımın yanına gittim. ordada lastiği patladı bisikletin.

yakında bir tamirci varmış gittim bi baktım usta bi mobilet tamir ediyor.
    ve üstünde satılık yazıyor.

tamir ettirdim bisikletimi ve cocuk cesareti ile sordum ustaya "abi bunları kaça satıyorsun" diye.

oda bilmem kaç para dedi.(tam hatırlamıyorum)

peki dedim takas yaparmısın.
    - usta dedi git işine be çocuk.
    ben dedim almak istiyorum bunu neyse sole üstünü veririz.
    benim bisikletede solediği paranın 6 da birini solemişti.
    tamam dedim aynı bisikletten bitanedaha var onu da getiricem üstünede sana bilekliğimi ve kolyemi vericem. pazarlığa bak.
    -- usta tamam dedi ben ozaman tamir edeyim bunu sana veririm yarın.

ama ben bekleyemedim ve ogun aldım mobileti.

tabi eve götüremiyorum arkadaşımda bırakıyorum evdekiler duysa öldürür beni

ozaman baya bi platin falan ayar yapmayı öğrenmiştim o motorla.

ama 1 ay kadar binebildim motora sonra arıza yaptı ve cok masraflı olduğunu söylediler ve benim motor maceram okadar sürmüştü. :(

sonra yine 1 dağ bisikleti ve 2 aylık yemek parasına birine satmıştım bende.

motor çok kötü bir hastalık ama ben bu hastalıkla yaşayabileceğime inanıyorum
    rüzgarınız bol olsun. arkadaşlar.

aslında konu bısıkletten acılmısken acaba bu tuttku ınsanın ıcındekı cocukdanmı kaynaklanıyor.Kucukken herkeez emının bı bısıklet ıstemıstır bana ole olmustu o zman lar da bısıklere bakardım.Sımdı buyuduk daha buyuk ıstekler tabıkı buda motorsıklet.Bıde motora atlayıp ıstedıgım yerlere kendımı suruklemek,yenı yerler gormek,kendıme ayıt onemlı bıseyın oldugunu hıssetmek ınsana tat verıyor herlade butun bunları nedenı bu !

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler