Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet neden bagımlılık yaratıyor??

Motovento
    REKLAM ALANI
    elıff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal 125zn/sıyah
    motor sıklett osgurluk demek ya yada yasama tarısın ortaya koyuyor cok baska bı askı war ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba diyorum bilinçaltımızda atalarımızın at sürmesiyle alakalı birşey olabilir mi ? Gerçi at 4 nala gidiyor ama olsun, at arabadan çok motosiklete benziyor yahu...
    canlarım, bu açıklamalarında haklısın ama bir farkla, daha çok beygiri daha kolay kontrol edbiliyoruz benimki 8 beygir. ama yakında daha çok beygirim olacak

ek olarak kendimden örnek vereyim. ben gözümü mmotosiklette açtım. hastaneye motosiklet üstünde yetiştirldim. babam motosiklet kazasında arkadan araba çarpması sonucu aylarca hastanede yattı (bunlar yaklaşık 25 sene önceki olaylar) taburcu olduktan sonra da yine peugeot marka mopedi aldık. sonra mobylette sonra suziki... sonra da üniversite yılları... askerlik... 10 yıl motosikletsiz yaşamaya çalıştım ama her gün motosiklet almak istediğimden ailemle tartıştım. falcıya bile baktırdım ne zaman yeniden alacam diye valla. sonra kız arkadaşım da motor ortak noktamız olarak başladık) nişan alışverişine çıktık. kuyumcuda yüzük bakıp çıktıktan sonra, bu nişan masrafıyla motosiklet alınır dedik ve akşam eve motosikletle gittik . bayağı bir laf yedik ama olsun hala nişan yapmıyoruz, pek yakında bir hyosung gv 250 ya da comet alıcaz... haa unutmadan, biz nişan veya düğün arabası değil, motosikleti yapıcaz. adana MT ve mersin MT de bu olaydan haberdar ve haber bekliyolar. buradan da davette bulubucaz. katılmak isteyen herkes buyursun gelsin....O'nu ve motosikletimizi seviyorum...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosiklet

1- Motosiklet olması
    2- Ekonomik ve trafik sorunu yok
    3- Adrenalin yaşayabiliyorsun
    4- Özgürlüğü simgeliyor
    5- Rüzgarı hissedebiliyorsun ( soğuk veya sıcak havalarda hiç farketmez)
    6- Artistlik yapanlara bak ben buyum diyip aralardan kaçıp gidiyorsun
    7- Şeytan arabasıymış :D
    8- Motosiklet kullananlara yayalar herhangi bir sorunda cok yardımcıl davranıyor
    9- Motosiklet kullanan kullanıcı diğer bir motosiklet kullanan kullanıcıya her zaman selam verir
    1o- Bir motosiklet yolda kaldımı diğer motosikletli kesin yardım eder

Ve en önemlisi motosiklet kullanmayı ve ayrıcalıklı olmayı seviyoruz

salih288 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gercek su kı ben arkadasımın hondasını gördüğüm anda (ki 3 ay oluyor) birden bire gözlerim kamaştı diyebilirim ogünden beri motorla yatıp motorla kalkıyordum yine yakın bi zamanda arabamla motorlara bakmaya gidiyorum ve aniden göztepe E-5 te benzinim bitti ve ilk defa yolda kaldım. Anlıycanız motor sevdasına arabanın benzin göstergesine bile bakmamışım. Asıl olay şu ki arabaya emniyet şeridine çektim benzin bidonunu aldım toplu taşıma araclarından biriyle en yakın istasyona gitmeyi düşünürken 100m ilerden bir scooter yaklaşmakta tabi gözüm yine onda ve o arkadaş beni öle görünce tereddüt etmeden istasyona götürdü ve tekrar arabamın yanına getirdi. Zaten motorla ilgili cok yoğun günler yaşarken bu olayın olması motor sevgimi x1000 yaptı. Ve hala devam etmekte her gün hondanın yamahanın ve kawa nın sitelerine girmezsem rahat edemiyorum.. bakalım sonum noolcak. Sizce doğru yoldamıyım
    [B][U]**SLOW DOWN PLEASURE UP!![/U][/B]**:bounce:

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    aynı duygular bende 7 senedir var gökhan ve ölümüme kadarda olacak bundan eminim.şu an 18 yaşındayım hiç bir motora binmediğim halde motora aşığım.bakalım allah nasip edip de binince neolcak...
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı deamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba diyorum bilinçaltımızda atalarımızın at sürmesiyle alakalı birşey olabilir mi ? Gerçi at 4 nala gidiyor ama olsun, at arabadan çok motosiklete benziyor yahu...
    Abi haklı olabilirsin. Biz Anadolu'yu atla fethettettik. Atalarımız Orta Asya 'da hep at üstünde göçebe hayatı yaşıyorlardı(tourin+camping). şimdi bu soydan gelen bir insanın otomobil gibi kocaman birşeyi kullanması beklenilemez. Atalarım at üstündeydi. Dedem, dayılarım, akrabalrım hepsi motor üstündeydiler. Şimdi de ben motor üstündeyim.

At = Özgürlük = Özgürlük = motosiklet
    bu denklemde özgürlükleri sadeleştirirsek;
    At=Motosiklet

Nasıl ama! gerçi geçen sene matematikten çaktım ama bu denklemi kurabildim. inş bu sene kurtarabilirim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

UnSpokeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Çok farklı bişi bu motor denen hastalık. Ve ben gerçekten ilk defa hasta olduğuma seviniyorum arkadaşlar tarifi yok bu duyunun ya anlatabileceğim bişi olduğunu sanmıyorm ama siz anlıyosunuz biliyorum bence tüm motorcular nu konuda hastadır ve hepimizin hastalıklarının uyuşuyo oolması daha bi harika bence inşallah önümüzdeki sene hyosung gt 250 comet alıcam işte o zaman tam manasıyla hasta olucam herkese hastalığıyla mutlu günler kazasız sürüşler
    İlla devr-ül alemin, bi kerametun red - line

Ben motosikleti değil , motosikleti kullanma özgürlüğünü sevebilmeyi sevdim...

odeon65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma 2014
    benim ilk motorsikletle tanışmam 15 yaşımda dedemin javasıyla oldu bana her zaman lazım olur öğren demişti.o zaman gerçekten çok zevk almıştım. ama devamı gelmedi geçen sene kardeşim yamaha f6 fazer aldı bana bir denesene dedi. ve motor aşkım 40 ımdan sonra tekrar alevlendi.otomobil kullanmayı çok seviyorum ama şimdi motor konusunu kafamdan atamıyorum Bütçemi ayarlayıp bir yıl içinde bir motor almayı düşünüyorum. şimdide sorun scootermu yoksa normal bir motosikletmi? uygum olduğu için çin mi kaliteli olduğu için japonmu? bu sorularıma cevap bulmaya çalışıyorum bulduğumda ne tarz bir motorcu olacağımı bende merak ediyorum. bu işin yaşı yok değilmi arkadaşlar!

basar016 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 YAMAHA
    Adrelini Seviyorum Onun Için Motora Aşigim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kar yağışından dolayı trafiğe çıkışımız yasaklanmıştı, bu sabah yasak kalktı.

Altı üstü 5 gündür kullanmıyorum ama bu nasıl bir bağımlılıktır, sabah olsada işe giderken binsem hatta yolumu uzatsam mı diye düşünüyorum.

Sadece güzel havalarda motosiklet kullananlar, kullanmadıkları günlerde hiç rahatsız olmuyorlar mı

Bazen bilerek yavaş kullanıyorum, üzerinde ne kadar fazla kalırsam o kadar mutluyum

Benim araba hayalim vardı ekonomik nedenlerden sahip olamadım sonra bir gün bir anda bir para geçti elime motor sahibi oldum hiç hesapta yokken
    o gün bu gündür arabadan zevk alamıyorum

Covid den beter abi

sürekli uzun yol yapasım geliyor binip sadece süresim geliyor nereye giderse artık
    anlatılamayan bir zevk

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zürgar seviyoruz babba

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    viraj yaparkenki aldığım hissi henüz hiçbir taşıtta almamam

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar yağışından dolayı trafiğe çıkışımız yasaklanmıştı, bu sabah yasak kalktı.

Altı üstü 5 gündür kullanmıyorum ama bu nasıl bir bağımlılıktır, sabah olsada işe giderken binsem hatta yolumu uzatsam mı diye düşünüyorum.

Sadece güzel havalarda motosiklet kullananlar, kullanmadıkları günlerde hiç rahatsız olmuyorlar mı

Bazen bilerek yavaş kullanıyorum, üzerinde ne kadar fazla kalırsam o kadar mutluyum
    Yağmurlu havada sırf gezmek için çıkmışlığım var :D Ama genelde yatıyor motosiklet. Ekipmanları giyene kadar yoruluyorum ben

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler