Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaz verirken ıslık sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Herkese merhaba. Bugun xtreme max 200i satıp 2.el mondial drift l aldım. aldığım yer biraz uzaktı 80 km yol yaptım eve 15 km kala falan farkettim ki gaz verirken garip bir ses geliyor kısık ıslık sesi gibi yada uğultu gibi. bu normal mi, çünkü en başta hiç farketmedim belki başlarda da geliyordu ben sonradan farkettim. eski motorumda yoktu böyle bir ses. servise götürmeli miyim sizce?
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    iyi de, ses nereden geliyor? egzoz son susturucudan mı, manifolddan mı, üst kapaktan mı, hava girişinden mi?

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de, ses nereden geliyor? egzoz son susturucudan mı, manifolddan mı, üst kapaktan mı, hava girişinden mi?
    ben pek anlamıyorum da egzozdan geliyor gibi kaskla tam anlaşılmıyordu yarın tekrar kontrol edeceğim. yolda bi kuryeye sordum o normal dedi de ben alışkın olmadığım için bana öyle gelmiş de olabilir.

Hazır yeri gelmişken sorayım izmirde düzgün mondial servisi var mı acaba bucadaki çok kötüydü önceki motorumla hiç ilgilenmiyorlardı. buca yakınlarında varsa bilen yardımcı olursa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

https://youtube.com/shorts/z9YHs95LoHw?si=fdqsEqCyZ5Yl6hFA ses bu normal mi ?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Başka bir videodada aynı ses var, yüksek ihtimalle motorun karakteristik sesi...
    motorine bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ses normal gibi, benim başka marka model motor da gazı açtıkça ıslık gibi ses çıkarıyor.
    motorine bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Çok Teşekkür ederim. Yeni konu açmadan buradan bir soru daha sormak istiyorum gerekirse açabilirim.
    Egzoz üzerinde ve ayna girişlerinde ufak tefek paslanmalar var bunları nasıl sökebilirim. Ayrıca plastik grenajda pasta cila yapılınca ufak tefek çizikler gider mi yoksa plastik grenajda işe yaramıyor mu?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok Teşekkür ederim. Yeni konu açmadan buradan bir soru daha sormak istiyorum gerekirse açabilirim.
    Egzoz üzerinde ve ayna girişlerinde ufak tefek paslanmalar var bunları nasıl sökebilirim. Ayrıca plastik grenajda pasta cila yapılınca ufak tefek çizikler gider mi yoksa plastik grenajda işe yaramıyor mu?

Pası ancak oradan kazıyarak ve boyayarak çözebilirsiniz, egzozu yanmaz kaliteli boya ile boyarsanız sorununuz çözülür, ama ayna eğer yiv yerinden pas yaptıya zımparalayıp ince katman suya dayanıklı gres sürerek oranın nem almasını engellerseniz sorununuz ilerlemez.
    motorine bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Bugün bakıma götürdüm. Ses normalmiş bu modelde böyle demekki. 2 günde 150km sürdüm şuana kadar tek yaşadığım sorun boşa geçmeme sorunu o da alıştıktan sonra sorun çıkarmaz diye düşünüyüroum.

Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Bugün bakıma götürdüm. Ses normalmiş bu modelde böyle demekki. 2 günde 150km sürdüm şuana kadar tek yaşadığım sorun boşa geçmeme sorunu o da alıştıktan sonra sorun çıkarmaz diye düşünüyüroum.
    Hayırlı olsun reis, tekerine taş değmesin.
    Ses normal geldi diyecektim ama konun çözüme kavuşmuş.

Vitese alışırsın, benim hanımda da nk250 var, durduktan sonra boşa almak tam bir işkence. Durmadan önce çok rahat geçiyor, atlamadan, şıkır şıkır.
    Bende ışıklara vs. geleceğimde tam durmadan önce atıyorum boşa, öyle alıştım, rahat oluyo. Belki sende o şekilde deneyebilirsin çok sert ve geçmiyoöise.
    motorine bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun reis, tekerine taş değmesin.
    Ses normal geldi diyecektim ama konun çözüme kavuşmuş.

Vitese alışırsın, benim hanımda da nk250 var, durduktan sonra boşa almak tam bir işkence. Durmadan önce çok rahat geçiyor, atlamadan, şıkır şıkır.
    Bende ışıklara vs. geleceğimde tam durmadan önce atıyorum boşa, öyle alıştım, rahat oluyo. Belki sende o şekilde deneyebilirsin çok sert ve geçmiyoöise.
    Çok teşekkür ederim. eski motorumda böyle bir sorun yoktu sanırım alışmam birazcık zaman alacak, aslında durup stop edince rahat geçiyor da motora zararı vardır sanırım. Diğer vitesler tak diye geçiyor hatta neden bilmiyorum hiç bu kadar rahat vites attığım motora binmemiştim. iş boş vitese gelince motor gözümde şeytana dönüşüyor :D

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Çok teşekkür ederim. eski motorumda böyle bir sorun yoktu sanırım alışmam birazcık zaman alacak, aslında durup stop edince rahat geçiyor da motora zararı vardır sanırım. Diğer vitesler tak diye geçiyor hatta neden bilmiyorum hiç bu kadar rahat vites attığım motora binmemiştim. iş boş vitese gelince motor gözümde şeytana dönüşüyor :D
    Zincir ve debriyaj ayarını kontrol edin, eğer soğukken viteste motoru çalıştırırken motosiklet ileri doğru gitmeye çalışıyorsa debriyaj ayarınız hatalıdır.

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir ve debriyaj ayarını kontrol edin, eğer soğukken viteste motoru çalıştırırken motosiklet ileri doğru gitmeye çalışıyorsa debriyaj ayarınız hatalıdır.
    Yok 2 gündür bakıyorum da bu marka model motorlarda kronik'miş bakım da usta da söyledi ama yapacak bir şey yok. ASK marka debriyaj balatası düzeltiyor dediler de orjinaliini bozmak istemiyorum şuanlık gerek yok. Öyle ya da böyle geçiyor sonuçta.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Yok 2 gündür bakıyorum da bu marka model motorlarda kronik'miş bakım da usta da söyledi ama yapacak bir şey yok. ASK marka debriyaj balatası düzeltiyor dediler de orjinaliini bozmak istemiyorum şuanlık gerek yok. Öyle ya da böyle geçiyor sonuçta.
    Peki bahsettiğim ayarları hiç kontrol ettiniz mi? Çünkü bu yaşanan durum hoş bir durum değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler