Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İstanbula yakın gidecek yer arıyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İznik Orhangazi arası yol meskun mahal geçişlerinde çok süprizli olabiliyor, dikkat etmek lazım.
    İznik'ten uzaklaştıkça da tarla giriş çıkışlarının, asfaltı kesen toprak yolların bol olduğu ayrımlar var. Düzlüklere aldanıp yardır yardır gitmemek lazım.
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    karamürselden ziyade altınovadan girip boyalıcadan izniğe geçmek daha güzel rota birde tomy arakadaşın dediği gibi yalova gemlik rotasıda on numara
    tommygun ve tecrube0 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karamürselden ziyade altınovadan girip boyalıcadan izniğe geçmek daha güzel rota birde tomy arakadaşın dediği gibi yalova gemlik rotasıda on numara
    Altınova'dan İznik yolu çok güzeldir , otoyol hızlarına çıkamazsınız ama asfalt kalitesi güzel ve yer yer köylerden geçersiniz , yıllardır Antalya'ya inerken Sapanca'dan dolanmak yerine feribotla Tavşanlı'ya geçip İznik İnegöl Bozüyük yolunu kullandım , hem çok güzel bir rotadan sürmüş hemde yolu 70 km kısaltmış oluyoruz bende tavsiye ederim..
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    xsr 900
    cevaplara bakıyorum, herkes şuraya gidersen bunu yersin yazmış. Çünkü bizim millette gezmek = yemek, ben de böyleyim nereye gideceksek önce ne yeriz diye bakıyorum. başka milletlerde yok bu. sonra khaledome neden kilo veremiyor, nasıl verelim kardeşim, keyif aldığımız başka bir şey yok ki, en güzel hedef yemek yenilecek yer oluyor.
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplara bakıyorum, herkes şuraya gidersen bunu yersin yazmış. Çünkü bizim millette gezmek = yemek, ben de böyleyim nereye gideceksek önce ne yeriz diye bakıyorum. başka milletlerde yok bu. sonra khaledome neden kilo veremiyor, nasıl verelim kardeşim, keyif aldığımız başka bir şey yok ki, en güzel hedef yemek yenilecek yer oluyor.
    Vardığımız yerde güzelce yemeyeceksek niye yol yapaım ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    yeme içme kültürü her millette var ama miktar yada içerik farklıdır :D
    Mesela Avrupa'lı lar genelde çok az yer ama alkol çok tüketirken Ameriga lılar hem çok yer hem çok içerler , Ruslarda 90 lara kadar az yer çok içerlerdi artık onlarda bizim gibi görgüsüz bir millet oldu çıktı :(
    en minimalist insanlar Japonlar , Asyalılar , Avustralya insanını bilmiyorum bir oraya gitmedim..

Motosikleti
    250r
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Çanakkale yakın sayılıyorsa buralarda Trakya'da çok güzel sessiz yerler var.
    Misalen neresi var ? Bilmediğimiz yerler varsa öğrenmek gerek.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saros'da güzel tenha koylar var ama yazında suyu serin oluyor nedense , birazda rüzgarı bol , gerçekten kafa dinlemelik hatta yalnızlıktan sıkılma garantili Trakya'da bir yer arıyorsanız yazıyorum not alın Enez sahili hatta nokta atışı yapıyorum Karaincirli köyü sahiline gidin , yaklaşık 4-5 km kumsalda pazar günü yada uzun ramazan -kurban bayram tatilleri haricinde göreceğiniz tek canlı yolunu şaşırmış köy köpekleri dir :D
    yec, espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enez sahili hatta nokta atışı yapıyorum Karaincirli köyü sahiline gidin
    Bunu ben de öneririm. Tek problem, kalacak doğru düzgün otelin ya da pansiyon bulunmaması (günlük gidecekseniz gerek yok ama günlük git-gel zor olur). En son kaldığım pansiyonda bahçede duş almıştım gökyüzüne bakarak, tuhaf bir deneyimdi (dışarıda duş için bir kabin vardı).

O şeritte, dalyan Gölü civarına kadar, yazın dahi sakin olan bir plajı atmosferi var; yani yazın da "sezon ortası/birleştirilmiş resmi tatil zamanları" gibi faktörler olmadıkça, tercih edilebilir. 3-4 sene önce, salaş ve taze deniz ürünleri satan barakalar da vardı. Hâlâ varsa, bu da güzel bir deneyim olur.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Tek problem.....kalacak doğru düzgün otelin ya da pansiyon bulunmaması....

Kafa dinleyecek adama bu bir problem olmasa gerek :D zaten pansiyonlar oteller olsa tenhada olmazdı , yer güzel ve bakir kalmış , birkaç gün kalınacaksa çadır kampı lazım ben hep böyle kaldım , alışveriş için Karaincirli köyü 10 dk , köyde çeşme var , nefis ekmek börek poğaça yapan fırın var , teyzeler çeşitli peynir vs satarlar , köy yumurtası sütü bedava veren bile vardı , köyde fazla kalmaya gelmiyor onlarda değişik biri görünce sıkıntıdan muhabbete alıyorlar bir , iki , üç demlik çay derken akşam oluyor :D
    fakebitchess, espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eskiden Baklaburnu'na çok giderdim ama oradaki plaj tesislerini de kaldırmışlar. Yediğim en güzel hamburgerlerden birini oradaki salaş bir yerde yemiştim.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yediğim en güzel hamburgerlerden birini oradaki salaş bir yerde yemiştim.
    Ben de bunu hiç anlamış değilim salaş ama şimdiye kadar yediğim en lezzetli yemek vesaire.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bunu hiç anlamış değilim salaş ama şimdiye kadar yediğim en lezzetli yemek vesaire.
    Ev tipi köfteyle yapılan basit ama çok leziz bir hamburgerdi. Gayet mütevaziydi ama çok güzeldi be İsmet Abi.
    yaşlıveacemi, espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Saros'da güzel tenha koylar var ama yazında suyu serin oluyor nedense , birazda rüzgarı bol , gerçekten kafa dinlemelik hatta yalnızlıktan sıkılma garantili Trakya'da bir yer arıyorsanız yazıyorum not alın Enez sahili hatta nokta atışı yapıyorum Karaincirli köyü sahiline gidin , yaklaşık 4-5 km kumsalda pazar günü yada uzun ramazan -kurban bayram tatilleri haricinde göreceğiniz tek canlı yolunu şaşırmış köy köpekleri dir :D
    Eyvallah. Gitmek istediğim yerlere ekledim.
    tecrube0 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Çatalca erkanlı at çiftliği eskiden manitayla hep giderdim güzel huzurlu bir yer oteli falanda var kalmak isterseniz. Ata falanda binersiniz seyislerle muhabbet edip biraz gonullerini yaparsanız neden olmasın :D
    tecrube0 bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Ben mesela o kadar yolu keyifle kahve içmek için gittim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev tipi köfteyle yapılan basit ama çok leziz bir hamburgerdi. Gayet mütevaziydi ama çok güzeldi be İsmet Abi.
    Bazı salaş yerlerin yemeği güzel olur Hiç beklenmedik yerde nefis bir yemek karşısına çıkabiliyor insanın böyle yerlere kazayla denk gelince çok mutlu oluyorum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Kömür limanına sadece dalgıçların bildiği zamanlarda gitmiş şanslı insanlardanım
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    istanbullular istanbuldan kaçıyor başkaları da istanbula kaçıyor ben hafta sonu istanbul şile yakını bir karavan parkında geçirdim pendik kurtdoğmuş mevkii diye geçiyor ormanlık alanda gayet sessiz huzurluydu

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Polonezköy tabiat parkı nasıldır acaba?

Kısa ve devamında keyifli vakit geçirip, kahveydi yemekti önerilebilir bir cafe rotası arıyorum ben de, önerilere açığım ^^ (köftesiz, artçı vejetarjen)

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Ben bunu görmemişim kusura bakma :D

Ezine'ye gitmeden önce Dertbentbaşı köyüne dönüp ilerleyince biraz da takırtılı yollardan gidince Çamlıca Şelalesi var. Çok güzel sessiz bir yer. Orada oturup hiçbir şey yemeyip içmeden insanın bi toprağa suya değmesi gerek. Havalar ısınınca istersen beraber gidelim ama benim düldülün 70-80 km/s hızına katlanırsın

Trakya'da da Kabatepe plajından yukarı çıkınca Küçükkemikli Koyu var. Şahane bir yer.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)