Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlık ve kışlık ekipmanlarla ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulsar rs200
    Merhabalar rs200 motorum var fakat kışın soğuk havalarda rüzgarın şiddeti elimi kurutuyor ve üşütüyor. Kışlık eldivenlere baktım fakat 2 tane almak yerine Dainese Carbon 4 Short Motorcycle Gloves model eldiven alsam hem korumasından faydalansam hem de kışın rüzgarı keser mi ? Hiç kullanmadığım için bilemlyorum . Sonuçta kurye değilim bütün gün kullanmadığım için tam rüzgar korumalı bir şey lazım değil ama hava alması için delikleri oluyorumş sanırım bu eldivenlerin bunlar rüzgarı olduğu gibi içeriye verir mi ? Tecrübelilerin tavsiyelerini bekliyorum teşekkküler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Şu ana kadar eldivensiz kullandıysanız zaten en kötüsünü bile alsanız doğru yönde bir adım atmış olacaksınız

Ekipmansız nasıl biniyorsunuz şu aletlere aklım almıyor. Ben donsuz gibi hissediyorum
    abyasar, yaşlıveacemi, pea ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben orta seviye bir prosev eldiven giyiyorum ancak elcik koruma taktıgımdan beri üşüme oranım %60 azaldı. tavsiye ederm

Motosikleti
    bajaj pulsar rs200
    Hocam haklısın ama kaskı karbon almak istedim ve bütçem zorlandı. Bu konunun pek savunulacak yanı yok şu an almaya çalışıyorum. Uzun versiyonu ve kısa versiyonu var uzun olan çok mu boğar sizce? Baktığımda görüntüsü güzel ama bilemedim uzun kısa olayının handikabını

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Altın Elbiseli Adam'ın bir Altınlı Gece bölümünde Barkın, uzun eldiven almayı savunmuştu. Bileği de koruduğunu söylüyordu. Alabiliyorsanız uzun almanıza fayda var.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alabiliyorsanız uzun alın, kışlık eldivende montun bileğinden rüzgar girmesini de önler, montun bileğinin üzerine çıkar o uzun yeri. Hem bileği de korur. Yazlık olanda da montun bileğinden rüzgarla birlikte arı falan girebilir onu önler hem o da bileği korur.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ilk defa eldiven giyeceksen sakın ha hemen trafiğe çıkma. elde eldiven ile kumandalara alışmak sürmeye yeni başlamaktan farksız.

ben de eldiveni bir süre sonra edinmiştim, eldiven ile sürmeye alışmam 2-3 günümü almıştı.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Elin üşümesi sürüşü dogrudan etkiliyor. Ama kışlık eldivende de hissiyat ciddi oranda azalıyor. Yazlık kaliteli bir eldiven alıp, hava durumuna göre icine ince icliklerden takabilirsin. Decathlon'da satılıyor. Kışlık eldivene sıcak bakmadıgını dusunup önerdim. Yoksa normali, bir yazlık bir kışlıktır her zaman.
    mr10ur bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Ben eşime de kendime de prosev deri eldiven aldım yaz kış kullanıyorum 1 yil oldu gayet sorunsuz. Yazda 2k KM elimdeydi ne aktı ne koktu.
    bütçeniz sınırlıysa iş görür,Ben 400tl ye almıştım şimdi de 750 civarinda sanırım.

https://www.feyizoglu.com/prosev-629...ven_54880.html

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motosiklet kullanırken 4 mevsim diye tabir edilen hiçbir kıyafet işini tam yapmıyor
    yazın yazlık kışın kış lık ekipman tavsiye ediyorum ben öyle yapıyorum 2 takım mont pantolon ve eldivenim var bot olarak uzun kullanıyorum
    Alman_ ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yazlık eldivenlerin bir kısmı perforedir, bahsettiğin delikler bunlar. Bunlarla kışın motosiklet sürülmez. Sürdüm Aralık'ta bir gece vakti de olmaz yani.
    Deliği olmayanların da tek farkı bu deliklerden ekstra soğuk girmemesidir, yoksa onlar da ince düz deriden olduğu için yine onlarla da sürülmez. Yani Dainese Carbon Short perforesiz olsa bile kışın sürüşe uygun değildir.
    Kışlık eldivenlerde kalın malzemeler ve yalıtım dolguları kullanılıyor. Onlar da bir süre idare eder bu arada, 3-4 derece havada 2 saat falan sürersen yine ellerin üşüyecektir.

Bu arada elcik koruma kadar etkili bir soğuktan koruyucu yok, ancak o da kafadan gelen rüzgar etkisini kesiyor, ortamın kendi soğuğuna bir çaresi yok.
    mr10ur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)