Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SIRT ÇANTASI ÖNERİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI

adventure olmayan yada scooter motorlara topcase takınca motorun aerodinamisi bozuluyor. Virajlarda vs tehlikeli oluyor. Mevcutta 33lt'lik standart bir decathlon çantası kullanıyorum. Bana 50-60 lt üzeri bel destekli fiyat performans sırt çantası lazım. Önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dinçdarı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 750🐝
    Yds markasının güzel sırt çantaları var. 55 lt olan modeli kullanıyorum. Ama gördüğüm en sağlam çantalardan biri. Böyle sağlam fermuar görmedim. Bir çok zaman çantayı valiz niyetine kullandığımıda belirteyim.6 senede daha deforme bile olmadı.

https://www.ydsshop.com/bk-5078-sirt-cantasi-55-l-coyote
    Zamanında 200 liraya almıştım. Fiyat uçmuş herşey gibi.

Yine 5.11 pahalı ama çok kullanışlı ve sağlam çantalar üretiyor.

teşekkürler
    Dinçdarı bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bence dolu bir sırt çantası topcase e göre daha çok denge bozabilir , 50 cc 90 kg lık Kuba sukutere 45 lt lik topcase taktık sürücü çokda tecrübeli değil ama rahatsız olmadı , bendeki 130 kg 150 cc sukuterde 55 lt takılı hiçbir problem yaşamıyorum ki Istanbul'da lodos estiğinde bile köprüden geçiyorum..
    espresso, Cyan ve maykilceksin bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Topcase sürüş dinamiği açısından berbat bir şey de, onunla sürülmez anlamına gelmiyor. İnce ince detaylara dikkat eden birisi varlığını fark eder, ama topcase ile de dünya turu yaparsın yani berbat demem onunla sürülmez demek değil. Aerodinami bozuluyor da, yani motor 100'le kafa sallamaz mesela top case yüzüden, dünyası kararmıyor yani.

Sırt çantasının da ufağı çok bir fark hissettirmese de böyle 50 litre çanta falan daha büyük rahatsızlık verecektir diye düşünüyorum ben de. Onun içinde bir de ağırlık varsa oturuşu da bozar. 50-60l bel destekli çanta diyince ben dağcılık çantalarını anlıyorum. Onunla da sürülür de, hem aerodinamik açıdan hem diğer tüm açıardan bence topcase'den kötü bir çözüm.
    Cyan bunu beğendi.

450sr'a top case yada kuyruk çantası zor olur. Mecburen sırt çantası lazım. Motor model belirtmediğim için tam doğru yönlendiremedim muhtemelen.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    50-60 demişsiniz ama bu büyüklükte bir çantayı sürekli sırtınıza yüklemek sağlık açısından iyi olmayabilir.
    Ben yine de size alternatif 30/35lt bir çanta önermek isterim.

OG City Runner

https://og-original.com/product/cityrunner/

Normalde 30lt ama körüğünü açınca 35 oluyor.
    Görünüşe aldanmayın içine bir dolu şey alıyor.
    Aynı anda 2 kask taşıma özelliği vs. de var.
    Amazon'dan almıştım geçen sene uygun fiyata. İlginizi çekerse alabilirsiniz.
    Parasına göre çok kullanışlı.
    Cyan, maykilceksin ve ozgurofly bunu beğendiler.

güzel ürün teşekkür ederim.

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Ben 50+5 asker sırt çantası kullanıyorum size de tavsiye ederim.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    50-60 litre bir sırt çantası, artık uzun vadeyi de geçtim kısa vadede bile bel ve omurga sağlığınıza çok kötü etki edecektir. Omuz ve kuyruk sokumu ağrıları da cabası. Benim tavsiyem hard topcase sevmiyorsanız soft olanlardan alabilirsiniz, veya yine soft yan çanta kullanabilirsiniz. Depo çantası, kuyruk çantası, ufak yan çantalar gibi ekstralarla çözüm üretilebilir; 50-60 litrelik bir çantayı her sürüşte sırtınızda taşımanızdan çok daha sağlıklı olacak.

Bir de tabii düştüğünüzde sırtınızdaki çantaya ne olacağı ve size ne gibi zararlar verebileceğini de göz önünde bulundurmak gerek. Bahsettiğiniz hacim büyük bir hacim, ben zamanında 55 litrelik çantayla içine tencere tava dahil her şeyi yükleyip 1 hafta kamp yapmaya gidiyordum.

Teşekkür ederim üstad dediklerini uygulayacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)