Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zorunlu Trafik Sigortası Pahalılığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Merhaba,
    geçen birkaç yıl önce (2021 Aralık) zorunlu trafik sigortası RS200 motorum için 600 tl falandı. Şimdi yine RS200 aldım quick sigortadan fiyat aldım sitesine girip ve şok oldum 3.900 TL fiyat verdiler. Bu kadar zam mı gelmiş sigortaya ya.

https://hizliresim.com/eg8zmb6

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sbs mi neydi, ordan sorgula

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sbs mi neydi, ordan sorgula
    Şimdi ordan sorgulayım dedim ama hata veriyor. Hatayı aşağıya yazıyorum: (Motoru geçen hafta ikinci el aldım acaba ondan mı veriyor bu hatayı anlamadım)

"Yeni Tescil edilmiş araçlara Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi?nden Trafik Sigortası teklifi alınabilmesi için öncelikle Sigorta Şirketi veya Acenteden gerçek plaka numarası ile en az bir Trafik Poliçesi düzenlenmiş olması gerekmektedir. KOD:5001"

Motosikleti
    turuncu
    sen motoru alır almaz sigorta yaptırdın mı?

Motosikleti
    sen motoru alır almaz sigorta yaptırdın mı?
    Yok hayır geçen hafta aldım işte ikinci el hala yaptırmadım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Trafik sigortası da herşey gibi zamlanıyor ama sana çıkan fiyat 1. basamak olsa gerek , bana 7. basamakta 1425 tl çıktı bu ay yaptırdım Ray sigorta'dan , Quick geçmiş yıllarda motosikletlere en güzel fiyatı veriyordu..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    ruhsat el değiştirdiğinde hemen sigorta yaptırman gerek, denetlemeye yakalanırsan ceza yersin ya da bağlarlar.

Motosikleti
    ruhsat el değiştirdiğinde hemen sigorta yaptırman gerek, denetlemeye yakalanırsan ceza yersin ya da bağlarlar.
    Noter satışından sonra 15 gün daha eski poliçe geçerlidir diye biliyordum yanlışmı hatırlıyorum..

Motosikleti
    15 gün süre var hocam yarın yaptırıcam nasipse ama karar değişmediyse dediğim gibi 15 gün süre tanıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası da herşey gibi zamlanıyor ama sana çıkan fiyat 1. basamak olsa gerek , bana 7. basamakta 1425 tl çıktı bu ay yaptırdım Ray sigorta'dan , Quick geçmiş yıllarda motosikletlere en güzel fiyatı veriyordu..
    Bu basamak neye göre veriyor hocam bilginiz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de siz bir acenteye gidip mi yaptırdınız hocam yoksa bilgisayar başından kendiniz mi hallettiniz evde?

Motosikleti
    Poliçe kazasız devam ettikçe basamakta bir üste çıkıyor ve fiyat düşüyor , Nur Sigorta +905466299181 wtsuptan ruhsat fotosunu gönderiyorum en uygun sigorta şirketi hangisiyse ordan düzenleyip gönderiyor , karttan tahsilat yapılıyor diğer sigorta acenteleride benzer fiyat verecektir..
    ocen45 ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ay sonra bende yaptıracagım, 900 cıkmıştı şimdi korktum bakmaya.

artık sapıttılar iyice.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün süre var hocam yarın yaptırıcam nasipse ama karar değişmediyse dediğim gibi 15 gün süre tanıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Bu basamak neye göre veriyor hocam bilginiz var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Bir de siz bir acenteye gidip mi yaptırdınız hocam yoksa bilgisayar başından kendiniz mi hallettiniz evde?
    Motosiklet sigortaları üzerine uzmanlaşmış acenteler var, forumda da isimleri geçiyordu, ben onlardan biri olan MRT sigortaya yaptırıyorum, her yıl arıyorlar yenileme zamanı. Başka acentelerden de fiyat almıştım ama o acenteler bizde motosiklete fiyat yüksek çıkabilir, o acentelerin kota vb. durumlarından dolayı onlarda daha düşük fiyat çıkıyor demeleriyle hep MRT sigortadan devam ediyorum. Bir arayın görüşün, ben yerlerini bile bilmem, 2016 Aralık başı motorumu alınca bayiden çıkmadan trafik sigortası ve kaskoyu onlara yaptırmıştım hala onlardan devam ediyorum.

https://mrtsigorta.com/

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay sonra bende yaptıracagım, 900 cıkmıştı şimdi korktum bakmaya.

artık sapıttılar iyice.
    Ben geçen sene 7. basamağa 1200 tl ödedim senin nasıl 900 tl çıkıyor :D sakın 200 ns diye 50 cc motor mu gösteriyorsun sigortaya :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene 7. basamağa 1200 tl ödedim senin nasıl 900 tl çıkıyor :D sakın 200 ns diye 50 cc motor mu gösteriyorsun sigortaya :D
    913 Tl ödemişim 2023 Şubatta, 7. basamak benimde. Şimdi bi daha baktım.

hint diye acımışlardır; nasılsa bu motor kazaya karışmaya fırsat bulmadan kendi kendini yok eder diye
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Sigortanın parametreleri çok fazla, yaş, hastalık, aracın yaşı, senin geçmiş kaza ve cezaların vs. vs. o yüzden aynı model araç için bile farklı çıkabilir.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    An itibariyle yaptırdım arkadaşlar e devletten kontrol ettim yaptıktan sonra, 4.basamak çıkıyorum buna rağmen 3.900 TL ödedim şaka gibi yemin ederim. Birkaç basamak altta olsak herhalde 10K bayılcaz.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı ocen45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An itibariyle yaptırdım arkadaşlar e devletten kontrol ettim yaptıktan sonra, 4.basamak çıkıyorum buna rağmen 3.900 TL ödedim şaka gibi yemin ederim. Birkaç basamak altta olsak herhalde 10K bayılcaz.
    KAç motorun var? Birden fazla ise o zaman da fazla çıkar.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAç motorun var? Birden fazla ise o zaman da fazla çıkar.
    Yok hocam tek bir tane var RS200 aldım işte ikinci el ona yaptırdım. 2022 Temmuz ayından beridir motorum vs. yoktu ondan dolayı mı bu kadar fiyat çıkıyor anlamadım.

Motosikleti
    turuncu
    önceki sahibin sigortasının 15 gün geçerliliği bu yeni basamak sistemi ile kalktı benim bildiğim.

zaten bekletme, beklettikçe fiyatlar artacak.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    devir işlemi veya yeni tescil edilen taşıtlar için sbm teklif vermiyor. sadece yenilemelerde fiyat teklifi veriyor.
    yani ilk yaptığın sigortaya sbmden teklif alamıyorsun, tek tek sigorta şirketlerine sorgulatman gerekiyor.
    ben geçen sene ağustos ayında 3000 tl civarı ödemiştim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)