Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

emniyet şerit ihlal cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    astanafga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XCİTY250--HONDA SPAYC 110
    selam arkadaşlar.istoç civarı 6 aralık 2023 gündüz saat 14.00 da eds ile emniyet şerit ihlal cezası geldi 4064 lira arkadan fotoğraf çekildi. cezaya itiraz edip cezası iptal edilen varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tam olarak hangi gerekçe ile itiraz etmeyi düşünüyorsunuz merak ettim doğrusu
    Beto87, zihnigonen, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Şöyle bir gerekçe olabilir

https://twitter.com/HaberReport/status/1749398490755510616
    motorine bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak hangi gerekçe ile itiraz etmeyi düşünüyorsunuz merak ettim doğrusu
    Yazılı kanuna itiraz edecek muhtemelen. Trafik polisleri bize müsamaha gösteriyor genelde ama sürekli kural ihlali yaparak kullanıyoruz. Adamın yazacağı tutmuş.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    stubborn, maktama, CRF ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı astanafga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar.istoç civarı 6 aralık 2023 gündüz saat 14.00 da eds ile emniyet şerit ihlal cezası geldi 4064 lira arkadan fotoğraf çekildi. cezaya itiraz edip cezası iptal edilen varmı?
    Zaten arkadan plakaya ceza kesen istanbulda sadece orasi var benim bildigim. Gecmis olsun
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    - Bize mi diyor yaa, ben öndekine sandım,

- Bize diyor ya, artiste bak ya (polise diyor), emniyet şeridindeyiz diye ceza yazıyor yaa,

- Hayatımda böyle şey görmedim yaa, (trafik kuralları ile tanışmamış arkadaş)

-Allah allah yaa...

Kusura bakmayın ama (yada bakın), motosiklet sürücülerinin neredeyse tamamı böyle...

Böyle olunca da trafikte saygı, öncelik, itibar, vs göremiyor motosiklet sürücüleri...

Biraz öz eleştiri yapmanın zamanıdır...
    DickName ve Jotloki bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten arkadan plakaya ceza kesen istanbulda sadece orasi var benim bildigim. Gecmis olsun
    hal / otogar bağlantı yolunda da var.
    Mr.wind bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Fahri trafikçilerin fotoğrafsız (kanıtsız) yazdığı cezaya itiraz edebilirsin.
    Ama eds yazmış cezayı fotoğrafını da basıp göndermiştir muhtemelen. plaka vs. de doğrudur hatta kaç sn boyunca ihlal yaptığını da yazıyodur. nerden bildiğimi hiç sorma
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...atli-olun.html

Çektirdiğim en pahalı fotoğraf deyip çerçeveletip masana koyarsın.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Trafiğin akmadığı yaza vızır vızır aktığı bir yerde güçsüz 150 cc scooterla (150 cc nin kanuna göre otoyol yada başka bir yere çıkması izne tabi değil ) yeri geldiğinde emniyet şeridenden değilde arabalar gibi normal şeritten gitmemiz mi savunuluyor? Ülkede motosiklet yolu olur, yada dört teker sürücüleri belli bir standarda sahip olur hadi derseniz tamam... keşke motosiklet dernekleri vs boş beleş işlerle uğraşacaklarına şu işlere kafa yorsalar. Adamlar şeritli yolların ortasına motosikletler için yol yapıyorlar bizde motosikletin hızının araçlardan 10 km daha düşük olması gerektiğini belirten fii tarihinden kalma kanunları savunuyoruz.
    Mr.wind bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sitede arkadan ceza yazan EDS konusu vardı.İstoçun orada Haliç köprüde Bizm bu tarafta Kartal E5 de falan var bazı yerlerde arkadan çeken EDS.Geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bazı lokasyonlarda arkadan çeken kameralar var İstoç , Otogar , Bostancı E5 gibi , büyük ihtimal emniyet şeridinde başka bir motosikletin yanından hızla geçmişsindir , normalde sıkışık trafikte emniyet şeridinden efendi gibi gidene ses çıkarmıyorlar..itiraz etsen sonuç çıkmaz ama emniyet şeridinden hızla akan trafiğe göre çok yavaş gittiğine eminsen "motosikletim arızalı idi yavaşça emniyet şeridinden ilerliyordum" diye itiraz edebilirsin..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafiğin akmadığı yaza vızır vızır aktığı bir yerde güçsüz 150 cc scooterla (150 cc nin kanuna göre otoyol yada başka bir yere çıkması izne tabi değil ) yeri geldiğinde emniyet şeridenden değilde arabalar gibi normal şeritten gitmemiz mi savunuluyor?
    Kanun savunması değil, kanun böyle iken neye itiraz edilecek?

Emniyet şeridi tüm sivil araçlar gibi motosiklete de yasak. Valiliğin "görmezden gelin" diye bilgilendirmesi var sadece ama daha önce de yazdım diye hatırlıyorum "EDS'nin başındaki polisin yazası varsa da yazar" diyordu trafik ekipleri. Kanuni bir düzenleme yapılacaksa da yapılacak düzenlemenin sonunda emniyet kullanımı tamamen yasak hale getirilir zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede arkadan ceza yazan EDS konusu vardı.İstoçun orada Haliç köprüde Bizm bu tarafta Kartal E5 de falan var bazı yerlerde arkadan çeken EDS.Geçmiş olsun.
    Kartal'a gelen E5'tekiler hala aktif mi bilmiyorum. Bayağı kullanmışlığım var bir şey gelmedi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

astanafga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XCİTY250--HONDA SPAYC 110
    Ne diyorsun hacı anlamadım ne demek istediğini artist dediğin kim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Emniyet şeridi ihlali den gelen cezaya itiraz edeceğim demiyorum itiraz eden oldum diye sordum.eleştiren arkadaş lar itiraz eden oldum diye sordum.ayrıca bir yerden okumuştum bulamadım eds cezası kesildiği andan itibaren 15 içinde tebliğ edilmezse itiraz edilebilir miş diye okumuştum bulamadım o konuyu.

Motosikleti
    falcon flash 100
    arkadan fotoğraf çekildi.
    Erkek adam arkadan fotoğraf çeker mi?

Ya da erkek adamın arkadan fotoğrafı falan çekilir mi gibisinden bir şeyler söyle itiraz et sonucu da bizimle de paylaşmayı unutma.

Adamlar fotoğraf bile göndermiş bu itiraz etmekten bahsediyor. Millet yapay zekaya geçti, bizim acilen en azından organik zekaya geçmemiz lazım.
    espresso, DickName, pea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Tebliğ zaman aşımından yırtarsan yırtarsın savaskayan'ın bahsettiği gibi. Memlekette ağız tadıyla cinayet bile işleyemiyoruz ne gerek var kanuna, nizama?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkek adam arkadan fotoğraf çeker mi?

Ya da erkek adamın arkadan fotoğrafı falan çekilir mi gibisinden bir şeyler söyle itiraz et sonucu da bizimle de paylaşmayı unutma.

Adamlar fotoğraf bile göndermiş bu itiraz etmekten bahsediyor. Millet yapay zekaya geçti, bizim acilen en azından organik zekaya geçmemiz lazım.
    Abi tam ölmemiş şahıs. Bir de roket at istersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Ne diyorsun hacı anlamadım ne demek istediğini artist dediğin kim
    Bence sana demiş onu.

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 Ağustos'ta yazılan cezaya 8 ay önce itiraz etmişsiniz

Dilekçe ve tebliğ tarihi hatalı 02.01.2024 ve 04.01.2024 olacak. Reddine

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Yahu lütfen bütün mesajları okumadan yorum yapmayın.

Twitter linki bırakmışız, hala kim kime artist diyor onu bile yeniden açıklıyoruz.

Lütfen yav, lütfen...

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haliç köprüsünde taralı alanda da var diye biliyorum. Ceza yiyen fotoğrafını gösteren sürücüler vardı. Halen geçen var mı var tabi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 Ağustos'ta yazılan cezaya 8 ay önce itiraz etmişsiniz

Dilekçe ve tebliğ tarihi hatalı 02.01.2024 ve 04.01.2024 olacak. Reddine

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Yahu lütfen bütün mesajları okumadan yorum yapmayın.

Twitter linki bırakmışız, hala kim kime artist diyor onu bile yeniden açıklıyoruz.

Lütfen yav, lütfen...

küçük maddi hatalar olabilir,sorun sizde değil bende
    ne diye paylaştım ki,
    gereği yoktu.
    bu son olacak.
    ushuaia ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)