Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harita Programı - Navigasyon

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba

Google maps kullanıyorum daha çok aslında oldukca memnunum ancak 3 özellik arıyorum.

-Tüm gezi rotasını hafızasında turabilsin.
    -Anayolları kullanmak istiyorum ama ücretli ve ücretsiz otobanları hariç tutmak istiyorum.
    -Haritayı indirme özelliği olup hem şarj hem de internet paketi kullanımını min. indirmek istiyorum (bu cok elzem değil)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Google Maps'te çevrimdışı kullanım ve ücretsiz yol seçeneği var. (Otobanları komple hariç tutma yok sanırım)

Çevrimdışı kullanım:
    https://support.google.com/maps/answer/6291838
    espresso bunu beğendi.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google Maps'te çevrimdışı kullanım ve ücretsiz yol seçeneği var. (Otobanları komple hariç tutma yok sanırım)

Çevrimdışı kullanım:
    https://support.google.com/maps/answer/6291838
    merhaba; evet yurtdışında öyle kullanıyorum, ucak modunda konum calısıyor iyi oluyor

ilk 2 madde önemli benım ıcın.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Google maps kullanıyorum daha çok aslında oldukca memnunum ancak 3 özellik arıyorum.

-Anayolları kullanmak istiyorum ama ücretli ve ücretsiz otobanları hariç tutmak istiyorum.
    -Haritayı indirme özelliği olup hem şarj hem de internet paketi kullanımını min. indirmek istiyorum (bu cok elzem değil)
    Ayvalık mı güzel, Dikili mi? Ona göre cevap vereceğim

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    yine google mapste bu şekilde ücretli yollar ve otobanları kapatma seçeneği var aslında.

espresso bunu beğendi.

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayvalık mı güzel, Dikili mi? Ona göre cevap vereceğim
    Dikili.

Ayvalıkta bi halt yok bence (aksam rakı olayı hariç)

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine google mapste bu şekilde ücretli yollar ve otobanları kapatma seçeneği var aslında.

https://i.hizliresim.com/i1qfqde.jpeg

Bilgisayardan bakınca aynı noktada "anayolları kullanma" diyor, ben anayolları kullanmak istiyorum otobanları kullanmak istemiyorum. Ama otoban ile de otoyol aynı kelime anlamı olarak. Ama aynı menü de mobilde otoyol yazması çeviri hatası gibi geldi bana. birinden biri hatalı
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Gittiğim yerleri ya da konumları kaydediyorum telefona. (ana ekrana kaydet) diye seçenek var onlarıda telefonda gezilerim diye klasör açıp oraya atıyorum. (Gezdiğin yerleri kayda almıyor bildiğim kadarı ile)

Seçeneklerden ücretli ücretsiz seçeneği mevcut. Otoyolu kullan kullanma seçeneği de var.

Son seçenek için ise çevirim dışı harita indirerek net kapalı iken de navigasyon kullanılabiliyor. Son seçeneği kullanmadım sadece.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Google Maps genel geçer işleri görse de seyahat rotası diye ciddi bakınca biraz yolda bırakıyor insanı. Bölgelere göre değişmekle birlikte saçma sapan yerlere sokma huyu da var.

Ben de aranıyorum telefonda çalışacak aklı selim neler var diye. Osmand övülüyor yurtdışında, SCenic var, Gaia Maps var ama adam akıllı oturup denemek lazım.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Dikili.

Ayvalıkta bi halt yok bence (aksam rakı olayı hariç)
    Bilenle gitmediğiniz içindir

O zaman google maps'ten devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Neyse Ayvalık'ı sevenler ve yurtdışında çevrimdışı çalışacak iyi bir uygulama isteyenler için,

https://tr.maps.me/

İndirilir, keyfine bakılır...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Merhaba

Bu dediklerini google maps yapıyor.
    Arabayla Bulgaristan'a geçtiğimde önce o çevrenin haritasıı Türkiyedeyken indirmiştim, hatta Türkiyeden çıkmadan sınır kapısında beklerken son kez güncellemiştim. Bulgaristanda hattımı kullanmadım ayrı paket falan masraf etmeyeyim dedim ve google haritalar ile her yeri buldum rahat rahat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Forumun Eski üyelerinden Gürcan Forza ile binlerce km yol yaparken Osmand adında bir uygulama kullandığından bahsetmişti.
    Alman_ ve oldcockroach bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu google haritalarda anlık gittiğimiz güzergahı harita üstüne rota şeklinde kaydetme özelliği var mı ?

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu google haritalarda anlık gittiğimiz güzergahı harita üstüne rota şeklinde kaydetme özelliği var mı ?
    konuyu aslında arkadaşlar yanlış anladı; ben yazdıgım ilk 2 özelliğin mümkünse 3 özelliğin aynı oldugu uygulamayı arıyorum zaten :D

google'da anlık kayıt hiç duymadıgım ve bulamadıgım için eledim
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Başkasına anlık takip ettirme özelliği var ama dediğim özellik yok püü :D

Başkasına anlık takip ettirme özelliği var ama dediğim özellik yok püü :D
    belalı_boy_48

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Normalde ücretli yolları kullanma seçeneği var ama bizim gibi her işi saçma sapan memlekete işe yaramıyor.Mesela ben Muğlaya gitmek istiyorum İstanbul İzmir ücretli kısmını kullanmak istemiyorum ama İzmir Aydın arasını kullanmak istiyorum.Çünkü biri makul diğeri çok pahalı.
    İzmire kadar ücretsiz yolları kullan diyorum bu sefer bana körfezi dolaştırıyor.Fribottan inene kadar navigasyonu açmıyorum.Feribottan inince Muğlaya kadar ücretsiz yolları kullan diyorum.Bu sefer Bursanın içine sokuyor.Bursaya yaklaşınca ücretli yolları kullan diyorum.Karacabeyden çıkıp yine ücretsiz yolları kullan seçip İzmire girene kadar öyle gidiyorum.İzmire girince yine ücretli yolları kullanı seçiyorum.

Küfür etsen yeri anlatırken yoruldum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde ücretli yolları kullanma seçeneği var ama bizim gibi her işi saçma sapan memlekete işe yaramıyor.Mesela ben Muğlaya gitmek istiyorum İstanbul İzmir ücretli kısmını kullanmak istemiyorum ama İzmir Aydın arasını kullanmak istiyorum.Çünkü biri makul diğeri çok pahalı.
    İzmire kadar ücretsiz yolları kullan diyorum bu sefer bana körfezi dolaştırıyor.Fribottan inene kadar navigasyonu açmıyorum.Feribottan inince Muğlaya kadar ücretsiz yolları kullan diyorum.Bu sefer Bursanın içine sokuyor.Bursaya yaklaşınca ücretli yolları kullan diyorum.Karacabeyden çıkıp yine ücretsiz yolları kullan seçip İzmire girene kadar öyle gidiyorum.İzmire girince yine ücretli yolları kullanı seçiyorum.

Bana baya karışık geldi.

google'da anayollları kullanma dediğinde otobanı kast ediyor diye düşünüyorum bu durumda. herhalde bildiğimiz anayolları kullanmadan götürme gibi bir imkanı yoktur diye düşünüyorum.

Ankaraya giderken bile beni 2 kere çıkmaz sokağa götürdü.

bir kere izmir'de inciraltında kayboldum dereye düşüyordum gece

bir kere de buca da beni öyle bir yere soktu ki bıçaklanmadan zor kaçtım.

Google bu yüzden pek memnun etmiyor beni, ama google bile bu derece sıkıntı ise diğerlerini düşünemiyorum.

Birşey fark ettim; google map bazen ücretli yola bağlanan otobanları da kullandırtmıyor, mesela bizim buradaki otoban bir noktadan sonra ücretli ama oraya gelmeden hemen önce ücretsiz son cıkış tabelası var. inadına beni o yola sokmayıp trafiğe sokuyor.

sinir bozucu.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Kaydetme için osmand öneririm. Kayıtlı yolları (track diyor uygulama) görüntülemek konusunda da çok iyi bence. Pluginsten "Trip Recording" adlı eklentiyi açmak gerekiyor.
    oldcockroach bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250

Bilgisayardan bakınca aynı noktada "anayolları kullanma" diyor, ben anayolları kullanmak istiyorum otobanları kullanmak istemiyorum. Ama otoban ile de otoyol aynı kelime anlamı olarak. Ama aynı menü de mobilde otoyol yazması çeviri hatası gibi geldi bana. birinden biri hatalı
    bilgisayardaki "Anayolları kullanma" tem ve e-5 e sokmadan ilçeler arasından götürüyor. ama telefonda bu seçenek yok, ücretli geçiş ve otoyolları kullanma var. çıkmaz sokak konusunda haklısın beni de bazen çok saçma yerlere götürdüğü oldu daha önce. ama genel olarak diğer tüm isteklere yanıt veriyor.

konuyu aslında arkadaşlar yanlış anladı; ben yazdıgım ilk 2 özelliğin mümkünse 3 özelliğin aynı oldugu uygulamayı arıyorum zaten :D

google'da anlık kayıt hiç duymadıgım ve bulamadıgım için eledim

var, cihazın google uygulamasında konum geçmişini aktif etmen gerekiyor.
    https://maps.google.com/locationhistory bu adresten ve telefondan kontrol edilebiliyor.

örnek bir geçmiş.

genel rota planlaması tek nokta üzerine yaparsan böyle gereksiz bir uğraş veriyor, mesela istanbuldan ayvalığa gideceğim, körfeze gelsem bile sabit şekilde beni osmangazi köprüsüne yönlendiriyor, bursa civarındaki otobana girmek istemiyorum ama o seçenek her zaman aktif olmuyor. bende Durak ekle seçeneği ile önce eskihisar feribot istasyonunu ekliyorum, veya anadolu istikametine giderken kuzeymarmara otoyoluna karşı taraftan (anadolu yakasından) girmek istiyorsam o taraflarda bir durak ekleyip anca o şekilde çözebiliyorum.

yandex, apple maps,radyo trafik navigasyonu ve google maps uzun süre denedim yine en kullanışlısı google maps benim gözümde.
    espresso ve KırmızıGrom bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)