Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Önerisi - 3000 ila 5000TL arası

Motovento
    REKLAM ALANI

Birçok kask araştırdım elimde şöyle bir liste var. Hangisini almalıyım yoksa siz başka ne önerebilirsiniz?

HJC C10:
    Şu an bu kaskı düşünüyorum. ECE 22.06 sertifikasına sahip en uygun kasklardan biri. Motoruma dan almayı düşünüyorum.

MT Revenge 2:
    Bu kask daha önce SHARP dan 5 yıldız alan Revenge modeli taban alarak geliştirildiğini duyduğum için düşünüyorum ama ECE 22.05 sertifikalı. ECE 22.06 SHARP'dan daha güvenilir ve güncel geliyor. Aynı zamanda önceki modelin SHARP dan 5 yıldız alması bu kaskı güvenilir yapar mı bilemedim. Direkt Revenge modelini alabilseydim hiç düşünmeden alırdım sanırım.

MT Thunder 4:
    Çok fazla hakkında araştırma yapmadım ancak iyi olduğunu duydum.

Yani tahminen HJC'yi alacağım fakat daha düşünmek için vaktim var. Zaten havalar elverişli değil fazla motor kullanmıyorum ama yakında almayı düşündüğüm için tavsiyelerinize dikkate alacağım. Keşke daha yüksek bütçelerde güvenlik paranoyaklığı yapabiliyor olsaydık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT cok rüzgar alıyor.

HJC C10 yerine c70 cok daha iyi bir seçenek ancak interkom boşaltması yok.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scorpion exo 491 modelini tavsiye ederim.Bütçenize uygun ve memnun kalırsınız?

Bütçenin üstüne biraz daha para koyarsam Scorpion EXO 491 alabilirim sanırım ama koyamazsam c70 i tercih edeceğim. İnterkom kullanmıyorum kullanmayı da düşünmediğimden önemli değil.

Bir de yakınımda kaliteli kaskları deneyerek alabileceğim bir mağaza yok o yüzden internetten almam gerekiyor beden seçiminden nasıl emin olabilirim. Çünkü kaskın kafana uygun olması da çok önemli diye biliyorum.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı strburak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçenin üstüne biraz daha para koyarsam Scorpion EXO 491 alabilirim sanırım ama koyamazsam c70 i tercih edeceğim. İnterkom kullanmıyorum kullanmayı da düşünmediğimden önemli değil.

Bir de yakınımda kaliteli kaskları deneyerek alabileceğim bir mağaza yok o yüzden internetten almam gerekiyor beden seçiminden nasıl emin olabilirim. Çünkü kaskın kafana uygun olması da çok önemli diye biliyorum.
    Scorpion alırsanız,kafanıza uymasada satıcı olan motomax çok ilgili,değişimde hiç sıkıntı çıkarmazlar.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben bu fiyat bandında size ls2 stream2 yi öneririm. Çok yoğunluklu eps ve 3 farklı kabuk boyutu,Ece22:06, KPA dış kabuk, Acil durum yanak pedleri bunlar hep güzel özellikler.Bana pedleri vs de epey kaliteli geldi.Fiyatı epey uygun bence bu güvenlikte ve özelliklte bir kask için.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı strburak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kafaya denemeden almak büyük risk.
    Hatta markadan markaya kaskların kafa şekli değişiyor, yani kimi kafa yapısında birine bir markanın L model kaskı uyuyorken başka marka rahatsız gelebiliyor. denemek lazım, kafaya tam oturduğundan emin olmak lazım.

Şu an HJC C10 veya C70 arasında kaldım. C10 ECE 22.06, C70'in SHARP'da 5 yıldızı var. C70'in 22.05 olması 22.06 ya uygun olmayacağı anlamına da gelmiyor. Standartlar arasında da SHARP ın daha güvenilir olduğunu düşünüyorum galiba bu bütçede en güvenilir kask C70 olacak. C70 in uygun olduğu kafa şekline kafam yakın. Risk almam gerekicek galiba. DRD yi arayıp kafama olmazsa iade süreci nasıl olacak sorayım.

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    eger ki kafami korusun diyorsaniz hepsi esit miktarda korur. aradaki fiyat farkinin sebebi uzerindeki desen, icerisindeki pedlerin yumusakligi, icerisine ne kadar ruzgar aldigi, havalandirmasi, agirligi, icerisinde yapistirici kokusu olup olmamasi, intercom kulakligi icin yer olup olmamasi gibi kriterlerdir. Size tavsiyem KESINLIKLE ama KESINLIKLE denemeden kask almayin. Kaskin kafaniza iyice oturmasi lazim. Eger ki kask kafanizdayken "aslinda bir tik buyuk olsa rahatim" diyorsaniz dogru kaski deniyorsunuzdur (mont icin de ayni olcu gecerli).
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    ECE22.06 bir sertifikasyon, SHARP ise bir test kuruluşu. Birbiriyle kıyaslayacağın şeyler değil yani.
    22.05 de kötü veya köhne kalmış bir standart değil, bu detaylardan ziyade kafana en düzgün şekilde oturması en önemli olanı.

O yüzden asla denemeden kask alma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler