Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bunla karşılaşan varmı!!!! (herkes baksın)

Motovento
    REKLAM ALANI
    LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı MASTER OF THE ROAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz daha iyi bilirsiniz tecrubeleriniz karşısında saygıyla eyiliyorum siz bu tip kazaları daha çok gecirirsiniz allah korusun
    estağfurullah..
    ama böyle şeyler çok geliyor başımıza.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mastergenie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım, bu İstanbul trafiğinde çok sık oluyor. Hem sadece motorlara değil, arabalarıda sıkıştırıyorlar yollarda.

Çözümü şeridin neresinde gittiğinde.

İlk olarak, bu tür ayrımlarda sola devam edeceksen, mümkünse sol şeritte olmaya çalış.
    Aynı şey, otoyolların çıkışlarında da geçerli. Bu çıkışlara yaklaştığında mümkünse en sağ şeritte olma (akıcı trafikte), orta şerit daha güvenli.

İkinci olarak, şerit içindeki pozisyon çok önemli. Eğer sağ şeritten gidiyorsan, şeridin solunda, sol şeritten gidiyorsan şeridin sağında kalmaya çalış. Böylece şeridini korumuş olursun, ve arkandaki araçların "ben buradan geçerim motorla yan yana" diye düşünmesini bir ölçüde engelleyebilirsin.

Güvenli sürüşler dilerim.

Alıntı MASTER OF THE ROAD adlı üyeden alıntı
    motosiklet sürücüsü hatalı orda kavşak var girmeyecekse neden sağdan gidiyor sağdan gittiği için adam karaköye döneceğini sanmıştır ve motor sürücüsü yüzünden sapağı kaçırmak üzeredir frene bassa arkadan gelen ona patlar oda dalacak tabi burda motor sürücüsü çok dikkatsiz görünüyor
    Alıntı LesPaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alakası yok dostum.
    sürücü orda motoru sollayıp da sapağa girmeye çalışmamalı, böyle bişey yapması gereksiz zaten.
    motorsikletlinin arkasından devam edecek, sinyalini verecek, sonra sapağına dönecek.
    neden böyle birşey dedin anlamadım.
    ayrıca bu bir motosikletli değil araba da olabilirdi.
    istediği şeritten gider. ben sağa dönmicem diye sol şeride geçmesine gerek yok. sol şerit hızlı gidenler içindir.
    sağ şeritten sol şeride geçmeye çalışması tehlikeli olur zaten. hızlı geçen bir araba olursa kazaya sebebiyet verir.
    sağdaki sapaktan çıkacak olan araç sağ şeride geçmelidir doğrudur.
    ama sağ şeritte giden araç sağa dönmeyecekse şerit değiştirmesine gerek yoktur.
    LesPaul, Türkiye şartları için master of the road'un söylediği doğru.
    Sen idealini söylüyorsun, ama Türkiye'de, özellikle İstanbul'da insanların ideal sürücü olmadıkları bir gerçek.
    Başka bir gerçekte, bir kaza olduğunda, kimin haklı kimin haksız olduğunun önemli olmadığı: sonuçta motosikletli çekiyor çileyi.
    Bu gerçekler karşısında minibüs'ün neden böyle yaptığını, neden sinyal vermediğini tartışmaktansa, bu durumun hep olma ihtimalini göz önünde bulundurup, olayın olmaması için şeridin neresinde olmalıyız, hangi şeritte olmalıyız, diğer sürücülerin sıklıkla yaptıkları hatalarda zor duruma düşmemek için neler yapmalıyız diye düşünmek lazım.
    Bu durumda defansif sürüş çözümü için yukarıdaki mesajıma bakabilirsin.

lewoonline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200 repsol
    bu tıp embesillerın acıklamasıda komık...''ordan donus yapılıyo senın ne ısın var ordaa''gibi bu herıflere içinde ınceltılmıs boya sokucu atan su tabancasını uygun buluyorum yakında yapıcam
    [B][COLOR="Red"]HER DÖRT TEKER VE YUKARISI BİRER TEHLİKE UNSURUDUR:pr: [/COLOR][/B]5562:P

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı kadavra450 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde başıma arabadayken geldi.adama küfür ettim,o da bana etti bir daha sövdüm o gene sövdü çek ulan sağa dedim,ben çektim o da önümde durdu ve arabadan indi ve bana doğru yürümeye başladı.....

fekat...fekat....adama bir baktım adam 10 kaplan gücünde.beni ikiyle çarpar dörde böler.iyice yaklaşmasını bekledim sonra biranda...

sola sinyal verip gaza bastım.erkekliğin 9/10u kaçmaktır kuralı aklıma geldi.
    abı koptum walla yaw......
    MT ANTALYA

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı MASTER OF THE ROAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet sürücüsü hatalı orda kavşak var girmeyecekse neden sağdan gidiyor sağdan gittiği için adam karaköye döneceğini sanmıştır ve motor sürücüsü yüzünden sapağı kaçırmak üzeredir frene bassa arkadan gelen ona patlar oda dalacak tabi burda motor sürücüsü çok dikkatsiz görünüyor
    canım arkadaşım öncelikle o köprüden geçtiysen bilirsin geçmediyse bişey diyemem aslında o köprü 3 şerittir ben çizmeye üşendim ayrıca arkadaki herif oto yani normal araba otobüs anlamış arkadaşlar şimdi işin sağdan gitme ihtiyacına gelince orada anlattığım gibi niyeyse millet unkapanı trafiğinden midir nedir o köprüye gelince bir gaza gelme gazla ihtiyacı duyuyoraslında bazen gece boş oldumu bende basıyorum 100km/h çıktığım oluyo ama boşken yol!. yol doluyken sağdan gidiyorum ayrıca köprünün bitimi acayip keskin ve rampalı bir viraj var arablar o süratle birden yığılıyor siz iyi manevra almazsanız aşşa uçabilirsiniz kısaca o yüzden mecbur sağdan gidiyorsunuz neyse 3 şetritten gitmiyorum çünkü sarı bakırköy taksim dolmuşları en sol 3. şeritte 120/km/h kadar çıkıyor bindiysen bilirsin yani senin o viraj yaklaşırken aniden yavaşlaman en solda gerisini sen düşün allahtan acemi değpiliz yırtıyoruz bide ben iyi gözlemciyim biraz 6.his biliyorum ne olcağını gibi! en sağdan gittiğim zaman adam birden şekildeki gibi önüme kırdığı zaman aniden yavaşlıyorsun çünkü herif o mesafede sola girmiş oluyor bile düşün artık bide arkadan bir araç gelse duramasa ha? neler olur allah korusun!
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

destinyofrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar naçizane bir kuş bakışı çizim yaptım daha dün karşılaştığım aslında yabancı olmadığım bir olay resimlere bakın bakalım ne diyeceksini anlayışla karşılamanızı bekliyorum burası unkapanı köprüsü taksim yönü bitişi karaköy sapağı
    önünüzde keskin eğimli bir virajda var solunuzdan katil sarı münibüsler vızır vızır geçer sanki patates çuvalıtaşıyor barzani şöför!!!

buda devamı!!

oysaki 3-5 saniye sabredip arkanızda devam etse yada sellektör yapıp hızlanmanızı istese bu olay hiç olmayacaktır ama asla sizin aniden gazlayıp ondan daha iyi ivmelenmeniz herifi gıcık eder işin bilinç altı sebebi budur kısaca artistlik ve sağa dönebileceğini sanmaktan başka bişeyde değil
    Ben işte benim yaşadıklarım evet karşılaşan varmı demişsin kardeş aynı kazama benzetmişsin çiziminle olay benim başıma geldi basına yansıdı ama benimkisi kötü sonuçlandı tabi kazayı yaptım ben sen yapmamaışsın.
    Adam aynen böle üstüme kırdı solumdan sağa girmeye çalıştı ve kaza oldu bana vurup öylece yerde bırakıpta kaçtı.

Sen ne diyosun benim olayıma sen kazayı atlatmışsın ben hem kazayı yaptım hemde yerde perişan ambulans bekledim.

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım arkadaşım öncelikle o köprüden geçtiysen bilirsin geçmediyse bişey diyemem aslında o köprü 3 şerittir ben çizmeye üşendim ayrıca arkadaki herif oto yani normal araba otobüs anlamış arkadaşlar şimdi işin sağdan gitme ihtiyacına gelince orada anlattığım gibi niyeyse millet unkapanı trafiğinden midir nedir o köprüye gelince bir gaza gelme gazla ihtiyacı duyuyoraslında bazen gece boş oldumu bende basıyorum 100km/h çıktığım oluyo ama boşken yol!. yol doluyken sağdan gidiyorum ayrıca köprünün bitimi acayip keskin ve rampalı bir viraj var arablar o süratle birden yığılıyor siz iyi manevra almazsanız aşşa uçabilirsiniz kısaca o yüzden mecbur sağdan gidiyorsunuz neyse 3 şetritten gitmiyorum çünkü sarı bakırköy taksim dolmuşları en sol 3. şeritte 120/km/h kadar çıkıyor bindiysen bilirsin yani senin o viraj yaklaşırken aniden yavaşlaman en solda gerisini sen düşün allahtan acemi değpiliz yırtıyoruz bide ben iyi gözlemciyim biraz 6.his biliyorum ne olcağını gibi! en sağdan gittiğim zaman adam birden şekildeki gibi önüme kırdığı zaman aniden yavaşlıyorsun çünkü herif o mesafede sola girmiş oluyor bile düşün artık bide arkadan bir araç gelse duramasa ha? neler olur allah korusun!
    o köprüden günde 3yada4 kez geçiyorum tecrube konusundada dalga geçiyorum 12yılı günde 250 km ile çarp ben hesaplıyamıyorum sevgili LesPaul

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    satoyama demek istedin sanırım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    kavşakta sollama yapılıyormuki?

vampir112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY cup100
    herkeze ehliyet verilirse böyle olur..............
    [COLOR="Red"]UMUT DENEN ŞEY UMUTSUZLUK KORKUSU İNANÇ DENEN ŞEY YOKLUĞUN DUYGUSU[/COLOR]

Motosikleti
    as 200 gy
    valla ben anadolu yaksındn hergun avrupa yakasına geciyorum vede bu tip sıgırlarla sık sık karşılaşıyorum.
    özellikle köprü çıkışında beşiktaş yol ayrımında
    çözümse bende kufredim ama
    çözüm deil ki
    ne danalar sevdim aslnda yoktular

nickjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motordan inilmeyen inilirse tekrar binilemeyen bi yerden
    yaw böyle embesillerin ehliyetini almak lazım

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    bu adam ehliyetini bakkaldan almış, satoyama kardeşim, böyle her önüne gelene ehliyet verirsen olacağı bu işte,
    ama hakkaten şu güzel yurdumun bir gerçeği ki : büyük araçlar daima küçük araçları dikkate almıyo, araçtan saymıyo
    örneğin kepçe tırı tır kamyonu kamyon otobüsü otobüs minibüsü minibüs kamyoneti kamyonet otomobili otomobil motosikleti kale almıyor, bu böyle büyük araçlar kendinden küçük araçlara genelde saygısızlık yapıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler