Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yolunuzda giderken arkanızdan selektör atan ve korna çalanlara karşı ne yapıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba öncelikle acemiyim yolumda giderken arkama çok yaklaşıyorlar ve korna selektör atıyolar en sonda yakından solluyor.. hız olarak da yavaş değilim önümdeki arabaya göre gidiyorum ki yoldaki hız sınırı bir de 30km sorsan. herkes en az 65le gidiyor. Siz arkanızdan böyle rahatsız edenlere napıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kendi güvenliğim daha önemli. Arkamda selektör atıp kornaya basan varsa ya gaz açıp kaçıyorum ya da yol gaz açmama elverişli değilse sağa çekilip yol veriyorum. Her şekilde o tabakhaneye yetişmeye çalışan denyodan kurtulmak en mantıklısı.
    M.balibey, espresso, Cyan ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Ben de güvenli bir biçimde ve rahatsız hissetmeden hızlanabileceğim bir yerse hızlanıyorum. Yoksa yol veriyorum, geçsin diye. Filtreleme yaparken de başıma aynı şeyin motorlar tarafından geldiği oluyor. Girmek istemediğim kadar dar, tehlikeli bir yer varsa arabaların arasına giriyorum, arkamda bekleyen motor geçince yerime dönüyorum.

Motor kullanmanın en güzel yönü bence acele etmeye gerek duymamak. Zaten o iğne deliğine girmeden de, 150'yle gitmeden de gideceğiniz yere arabadan da, toplu taşımadan da hızlı varıyorsunuz. Hiç strese gerek yok.
    M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hiç ağzımın tadını bozamam biri yol istediğinde veya sıkıştırdığında mümkünse hemen yol veriyorum.

Seni çok yakınından geçerek solluyorlarsa, bu sana kızdıklarını gösterir. Yolun süratine uy ve yol isteyenlere ikiletmeden hemen yol ver muhatap olma bak işine.
    ferhatkars ve zihnigonen bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sabah5mavisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz arkanızdan böyle rahatsız edenlere napıyorsunuz?
    Öncelikle küfür ediyorum. Müsait olan en kısa zamanda yol verip bir de arkasından küfür ediyorum. İki baskı yapmak biraz zahmetli oluyor tabi.
    espresso ve sallami bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    İte bulaşana kadar çalıyı dolaş
    DickName, espresso, mertowski ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Genellikle trafikten daha hızlı seyrettiğim için, sürekli sollama sağlama yaparak ilerlediğim için böyle şeylerle pek karşılaşmıyorum.

Motosikleti
    cb250r
    Zamanin birinde temde mahmutbey giselerden az sonra, emniyet seridinde giderken arkamda gozleri kor edecek derece beyaz farlariyla bi range rover belirdi.

Motora 1-2 metre mesafeye kadar yapisti. Araba yuksek farlari aynaya patliyordu gozumu kor etti resmen. O sekil skstrdikca skstrdi hizim sol seritlerden epey fazla sola da kacamadim. Bu sekil bahcesehir sapagina kadar geldim. Canima kast etti resmen.

Sapakta Resmen beni siyirdi solumdan gecti gitti. Takip edebilecek kosullar olsaydi takip edip o surucunun ayak bileklerini kirmaktan keyif alirdim. bahcesehir giselerde motoru cekip elim ayagim titreyerek bi sigara ictim.

Boyle insanlar var aramizda. Dikkat edelim

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bazen eğleniyorum. Biraz daha ortalayarak şeridimde duruyorum. Devam ederse bi arka frenle fren ışığı gösteriyorum ama yavaşlamıyorum o kadar güven olmaz. Genelde biraz geriye kaçar gibi oluyorlar ben de biraz gaz açıyorum zaten fren ışıüğını gösterir göstermez. Sonra genelde aralardan yavaş yavaş ilerleyip dönüp bakıyorum. Çok canımı sıkacak noktaya getirdiyse gelsene falan yapıyorum elmle ama öyle mağara adamı kılıklı kavga çıkarır gibi bir halden ziyade ya gelsene gel gel gibi tatlı hareketler. =))

Yalnız kimsenin de gidebileceği yerde önünde durmam. Gidilecek yer yokken hırlık yapana bunu yapıyorum sadece arada. Fazla da bulaşmıyorum elbette, bir iki fren ışığı ileri sonra yallah. Trafik daha hızlı akabilecekken birinin önünde durmak asla yapmayacağım şeydir. Kurallara uyuyorum kafasından çıkamayıp trafiğe en büyük zararı verenler bu gereksiz şerit işgali yapanlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en sağda mı oluyor bu dediğin? orta şeriti yavaşlatan tiplere ayar oluyorum cünkü.
    otopsici bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Yunanistan yaptım geçen sene, bu sen de kısmetse yine Yunanistan ve 4 ülke daha var. Adamlar dikiz aynalarından motorcu gördüklerinde sağa sinyal verip yolu açıyorlar.

İlk denk geldiğimde şaşırdım. Üstüme alınmadım. Sonra 3-4 defa yine aynısını yaptılar, bir araba değil önümde dört beş araba vardı hepsi de sağa çekildi.

Selanik-Kavala arası otobana girdim. 5 motorduk ve öncü bendim. Otobanda ise 130-150 arası bir süratle arabalar akıyor. Bir ara yavaşlamışım. Hızım 100 civarı. Dikiz aynama bir baktım arkamda ticari yunan taksisi beni takip ediyor. Ne bir korna ne bir sellektör. Sağa çekildim ve yol verdim. Adam korna ile teşekkür etti ve yoluna devam etti.

Türkiye ye girdim, Biga virajlarındayım, 130-140 ile viraja yatmış dönerken arkamdan doblo sellöktör yapıp yol istiyor. Hadi motordan anlamıyorsun, 140 la yatmış bir motor ve viraj dönerken ne yapabilirim? Bir de sen doblosun ya o virajı 160-170 le mi döneceksin?
    espresso ve killingroad bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ben hiç gaz açmayla bile uğraşmıyorum.
    babana selam söyle diyip, çekiyorum kenara yol veriyorum.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Mallaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan yaptım geçen sene, bu sen de kısmetse yine Yunanistan ve 4 ülke daha var. Adamlar dikiz aynalarından motorcu gördüklerinde sağa sinyal verip yolu açıyorlar.

İlk denk geldiğimde şaşırdım. Üstüme alınmadım. Sonra 3-4 defa yine aynısını yaptılar, bir araba değil önümde dört beş araba vardı hepsi de sağa çekildi.

Selanik-Kavala arası otobana girdim. 5 motorduk ve öncü bendim. Otobanda ise 130-150 arası bir süratle arabalar akıyor. Bir ara yavaşlamışım. Hızım 100 civarı. Dikiz aynama bir baktım arkamda ticari yunan taksisi beni takip ediyor. Ne bir korna ne bir sellektör. Sağa çekildim ve yol verdim. Adam korna ile teşekkür etti ve yoluna devam etti.

Türkiye ye girdim, Biga virajlarındayım, 130-140 ile viraja yatmış dönerken arkamdan doblo sellöktör yapıp yol istiyor. Hadi motordan anlamıyorsun, 140 la yatmış bir motor ve viraj dönerken ne yapabilirim? Bir de sen doblosun ya o virajı 160-170 le mi döneceksin?
    Yunanistan'la komşu olduğumuz halde aramızdaki en büyük uçurum olan konulardan biri trafik kültürü. Birincisi otomobilleri inanılmaz yavaş sürüyorlar, beygir sabrı var adamlarda, koca bir adayı bir kamyonetin arkasında tıkır tıkır gidebiliyorlar. Yalnız kimsenin önünde durmama konusunda da başka Avrupa ülkesinde de görmediğim bir yaklaşım var. Motor ya da otomobil farketmez, birisi arkadan geldiyse yolda uygun olan tüm alanı kullanıp onun geçmesi için boşluk oluşturuyorlar. Gidiş geliş ve hatırı sayılır emniyet şeridi olan bir yol mu var? Hemen sağa yanaşıyorlar arkadan gelen geçsin diye. Bayıldım buna ve bu bölgesel bir şey değil, arkadan gelen taşıta bağlı değil, yol tek çizgiymiş falan hiç bir şey bu davranışı değiştirmiyor. Biri arkamdan geldiyse benden hızlıdır, yürüsün gitsin modundalar.

Öte yandan acayip hızlı motosiklet kullanıyorlar. Trafikteki diğer araçların davranışlarına duyulan bir güven de söz konusu burada tabi, ama baya baya hızlı kullanıyorlar.

Bahsettiğin doblocu dayı gibi tipleri de kudurtmak güzel oluyor ama onun için de biraz daha riskli sürmek lazım. Lakin o dayı o virajı o hızda dönebiliyorsa şöyle 10-15 metre önünde onun tıkanacağı bir hız bulup oynaya oynaya dönüp gülüp bakmak falan kudurtuyor adamları =) En temizi tabii hiç bulaşmamak, ama bir şekilde muhattap olacaksam da bir motosikleti sıkıştırarak yol isteyebilecek bir canlıya bir şeyler anlatmakla uğraşmak anlamsız oluyor.
    espresso ve Mallaca bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Oda motorcu ve dar bir alanda şerit dışında ise hiç iplemem, kimseye de bu hareketi yapmam. Düşüyor bazen önüme acemi 50 lik scooter gidiyoruz önlü arkalı, ne zaman yol verirse geçerim yoksa sıkıştırmam. Arkamdan sellektör, yapıp korna çalana ise Allah'tan kafamda kask var ettiğim küfürleri duymuyor.
    otopsici bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sukuturla giderken bazen yaşıyorum bunu gerçi arkamdan bir taşıt hızla yaklaşıyorsa ve sağ taraf müsait ise o henüz dibime gelip selektör yapmadan ben yol veririm , sonuçta ufacık motorun üstündeyiz denyonun teki telefona bakarken zıbam diye girer arkadan , amaa sağda koca kamyonlar yada yol çok dar ise sürekli selektör yapanlar için akla zarar bir projem var :D motorun manifolda Atp nin zincir yağlama deposu gibi birşey ekleyecem , bir düğmeye bastığımda arkadan dibime girene egzozdan yağı püskürtecem :p sayın Atp proje bana aittir lütfen kopyalama :D
    sallami, espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sukuturla giderken bazen yaşıyorum bunu gerçi arkamdan bir taşıt hızla yaklaşıyorsa ve sağ taraf müsait ise o henüz dibime gelip selektör yapmadan ben yol veririm , sonuçta ufacık motorun üstündeyiz denyonun teki telefona bakarken zıbam diye girer arkadan , amaa sağda koca kamyonlar yada yol çok dar ise sürekli selektör yapanlar için akla zarar bir projem var :D motorun manifolda Atp nin zincir yağlama deposu gibi birşey ekleyecem , bir düğmeye bastığımda arkadan dibime girene egzozdan yağı püskürtecem :p sayın Atp proje bana aittir lütfen kopyalama :D
    A101 ya da Bim el bombası satsa keşke. Yemin ediyorum beyaz Bmw bırakmam piyasada.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A101 ya da Bim el bombası satsa keşke. Yemin ediyorum beyaz Bmw bırakmam piyasada.
    a101 veya bim de arama bağcılara git envai çeşitte bulursun
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a101 veya bim de arama bağcılara git envai çeşitte bulursun
    A101 ya da Bim'de dayak yeme, vurulma riskim yok. Bağcılar'dan sağ çıkamam, kesin dayak yerim 3-5 tirrekten.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara tenha yerlerde ön cama yumurta atıldığını duymuştum şaşırıp duran aracı gasp ediyorlardı , sen Bim deyince aklıma geldi bak ahaha ulen koca koca adamlar nelere kafa yoruyoruz psikolojimizi bozdular tabi :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara tenha yerlerde ön cama yumurta atıldığını duymuştum şaşırıp duran aracı gasp ediyorlardı , sen Bim deyince aklıma geldi bak ahaha ulen koca koca adamlar nelere kafa yoruyoruz psikolojimizi bozdular tabi :D
    Ön cama yumurta geldiğinde silecek de fayda etmiyormuş. Ön cam görüşü engelleyecek şekilde kapanıyormuş. Mecburen araba duruyor, durduğunda da gasp ediliyormuş. Bim'de bomba satılsa adı kesin "Le bombe" olurdu.
    espresso ve sallami bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)