Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni Yol Arkadaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Dostum hiç korkma benim tracer 700 de 2016 modeldi 60 bin km kullandım tık demedi
    benden sana birkaç ufak tavsiye
    eğer soğutma sıvıları değişmemişse şimdiye kadar değiştir.
    eğer fren hidroliklerin değiştirilmemişse hemen değiştir
    kullanım kılavuzunda 10 bin km de yağını değiştirin diyor fakat 6-7 bin arası değişmeni tavsiye ederim
    Khaira ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hayırlı olsun , uzun rotalarda , köfte turlarında keyifle binesin , Yamaha nın bu mavisine bayılıyorum ;)

BayMaellard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG (2023)
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Benim gönlümde de var bir Tracer 900 ama önce bir StreetTripleRS
    Khaira bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Herkese güzel dilekleri için teşekkür ederim. 2 gündür sinyal kapatayım derken millete korna çalıp duruyorum, bu korna tuşunu ne garip yere koymuşlar alışamadım henüz Bunun haricinde ilk işim disk kilidi + zincir kilit almak ve bir otomatik zincir yağlama taktırmak olacak. Geceleri site otoparkında olduğu için içim nispeten rahat, ama gündüz gözümün önünde olsa bile sürekli kontrol edesim geliyor. İçim rahat edemedi bir türlü.

Merak edenler olursa sigorta 3400 tuttu, kaskoya henüz bakamadık haftaiçi bakacağım.

Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun çok güzel görünüyor... Bir yıl kadar aynı renk kullandım ilk yüksek CC motorumdu beni mutlu etti seni de edecektir. 7- 8 yaşında motor için km si gayet iyi bence güzel günlerde kazasız belasız kullanman dileğiyle. Son bir söz motor seni gaza getirmesin lütfen yavaş kullan...
    Evet aslında yaş olarak baktığımızda km gerçekten çok iyi noktada. Motosikletten önce bir araba sürücüsü olduğum için trafik bilincimin de yerinde olduğunu düşünüyorum. Zamanında Ankara'dayken sürüş eğitimleri almıştım araba için. Bunların getirdiği bir alışkanlık olarak benim için atraksiyon ve hızın yeri trafik değildir, umarım böyle de kalır Teşekkür ederim güzel uyarınız için de.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hiç korkma benim tracer 700 de 2016 modeldi 60 bin km kullandım tık demedi
    benden sana birkaç ufak tavsiye
    eğer soğutma sıvıları değişmemişse şimdiye kadar değiştir.
    eğer fren hidroliklerin değiştirilmemişse hemen değiştir
    kullanım kılavuzunda 10 bin km de yağını değiştirin diyor fakat 6-7 bin arası değişmeni tavsiye ederim
    Son bakım 50 bin kilometrede yapılmış, tüm sıvı bakımları ve debriyaj değişimi olmuş. Son bakımın üzerinden yaklaşık 7 ay geçmiş, Mart başında detaylı bakıma girmeyi düşünüyorum. Km dolmamış ancak yıl dolacak, dolmadan değiştireyim dedim. 6-7 bin kilometre uyarınızı dikkate alacağım teşekkür ederim.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakışır kardeşime. Hayırlısı olsun kazasız belasız köfte turları dilerim.

Aslan besleyen yemini düşünmez demişler ama sen yine de köfte turlarında denk gelirsen hırboya sor ben nasıl tapa gaz giderken 3.8 lt / 100 km yaktırabilirim diye.
    Bugün 100km yol yapmışım, şehiriçi ortalamam 4.5 oldu. Bence biraz alıştıktan sonra rahatlıkla 4'e düşürebilirim Yakıt konusu işin şakası, şu an tek odaklandığım keyif almak. Az yakması için hiç kasmıyorum bile kendimi. Motora iyice alışayım, zaten kendiliğinden düşecek diye düşünüyorum
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bugün 100km yol yapmışım, şehiriçi ortalamam 4.5 oldu. Bence biraz alıştıktan sonra rahatlıkla 4'e düşürebilirim Yakıt konusu işin şakası, şu an tek odaklandığım keyif almak. Az yakması için hiç kasmıyorum bile kendimi. Motora iyice alışayım, zaten kendiliğinden düşecek diye düşünüyorum
    Tracer ile şehir içi 4,5 çok normal bir değer. Daha da aşağıya düşürmeye çalışmaya gerek yok sanki; NC ile şehir içi 4 - 4,1 yakıyordum, şu anda V Strom'la çok dikkat etmeden 4,5 yakıyorum. (Dikkat edersem 4,1'e kadar düşüyor, uğraşırsam da 3,8'lere kadar düşürebileceğimden eminim de uğraşmam, zahmetine değmez...)

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer ile şehir içi 4,5 çok normal bir değer. Daha da aşağıya düşürmeye çalışmaya gerek yok sanki; NC ile şehir içi 4 - 4,1 yakıyordum, şu anda V Strom'la çok dikkat etmeden 4,5 yakıyorum. (Dikkat edersem 4,1'e kadar düşüyor, uğraşırsam da 3,8'lere kadar düşürebileceğimden eminim de uğraşmam, zahmetine değmez...)
    Kesinlikle katılıyorum, yaktırmamaya uğraşırken bu sefer motosiklet kullanmanın tadı kalmıyor. Kendimi Clio kullanıyormuşum gibi hissediyorum
    espresso bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Hayırlı oldun. Kazasız belasız dürüşler nasip olsun inşallah.

Yan yattı çamura battı, bunlar her motorda olur. Sakın canınızı sıkmayın. Rabbim beterinden muhafaza etsin.

Yüksek cc li motorlarsa gaz hassasiyetine alışmanız gerekiyor. Önceki motorlarınızda 1-2 cm gaz kolunu çevirmek gerekirken, yüksek cc li motorlarda bu durum bazen mm ile oluyor.

Gaza gelmeyin, motorunuzun limitlerini öğrenin, tekeriniz düz bassın...

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Dominar 250 ve XPulse 200'le yaşadığım 1.5 senelik sorunlu birliktelik sonrası dün itibariyle yeni motoruma sonunda kavuştum. Motor sürmeye başladığım ilk günden beri hayallerimi süsleyen motorlardan biriydi kendisi Heyecandan 3 gündür uyuyamıyorum, elim ayağım titriyor resmen.

https://i.hizliresim.com/powshq6.jpg

2016 model, 52 bin kilometrede tertemiz bir Tracer 700. Dün sabah satıcı arkadaşla Yamaha Premium'da eksper için buluştuk. Motor zaten tertemizdi, eksperde de beklediğimden temiz çıktı. Aldığım arkadaş 2. sahibiydi, ilk sahibi o kadar titizmiş ki en ufak cıvata için bile servis kaydı oluşturmuş. Arka çantanın içini yumuşak süngerle, iç kapağı da filmle kaplamış çizilmesin diye. Motorun 0km alındığı günün faturası bile duruyordu, çok*şaşırdım. Kilometre kafamda soru işaretiydi ama 0 km Çinli alıp daha 500km'deyken yolda kalmak yerine, full servis bakımlı kazasız iyi kondisyonda bir Japon almak artık daha mantıklı geldi Eksper sonrası nöbetçi notere gittik satışı gerçekleştirdik, ufak bir yemek sonrası motorla baş başa kaldım. Daha motora bakarken bile kalbim çıkacak gibiydi

Motorda ekstra olarak orjinal konfor sele, elcik ısıtma (nimetmiş), Kappa çanta, Givi koruma demirleri, elcik uzatma ve tur camı var. Artık köfte turlarına eksiksiz hazırım bilginize sayın @tommygun hocam.

https://i.hizliresim.com/5yv8ncv.JPG

Dün akşam 150 km kadar yol yapmışım İstanbul içinde. Gün içinde koşuşturmaktan o kadar yorulmuşum ki, ilk nazarımızı ışıklarda dururken ağır çekimde sola devrilerek çıkarttım . İçim cız etti ama koruma takozları işini çok iyi yaptı, motorda en ufak çizik bile oluşmadı. Sol bacağım kendini salmış farketmedim, sağlık olsun olur böyle şeyler diyip kenarda dinlendim. Bende de motorda da bir hasar yok çok şükür.

Şu an için söyleyebileceklerim, CP2 bloğunda benim için gerçekten korkutucu bir tork var. Gaz ayarı bence kesinlikle lineer değil, özellikle artçılıyken gazı biraz sert açınca hayvan tekere geliyor hemen.. Kullanımı Dominar'a çok benziyor bence. Gidon turu, aralardan geçme, denge konularında herhangi bir problem yaşamadım; motorun gaz ayarı hariç kullanımı çok rahat. Debriyaj biraz sert geldi. Oturuş pozisyonu muhteşem, naked ve enduro ortası gibi. En ufak rahatsızlık yaşamadım. Otobanda biraz sıkıştırdım, 150'ye kadar soluksuz hızlanıyor sonrası artçım var diye beni korkuttu. Bu insanlar 1000'lik makinaları nasıl sürüyorlar ya diye bir sormadım değil kendime. Bu arada sıkıştırınca benzini içiyor. Dün 150km yakıt ortalamam 8 litre olmuş.

Uzun kullanım sonrası bu sayfayı güncelleme niyetindeyim. Umarım herkese gönlündeki, hayalindeki motora kavuşmak nasip olur. Ben şu an için ilk hedefime ulaştım ve Tracer'la uzun yıllar sıkıntısız bir birliktelik niyetindeyim. Herkese sevgiler.
    Tekerine taş değmesin çok iyi bir seçim olmuş. Motorunu kazasız belasız güzel günlerde güle güle kullan üstâd ..

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin İnşallah.

Motosikleti
    NC 750X
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız, arızasız kullanın inşallah.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Diğer motorlardan sonra fazla agresif ve güçlü gelebilir. Hata töleransı çok daha düşüktür. Hiç bir ekipmanı atlamadan mümkün olduğunca full koruma kullanmaya çalışın.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yamaha yetkili servisine gideceksen Kızıltoprak Ersoy Moto'yu tavsiye ederim. diğer yamaha yetkili servisleri gibi kocaman, motosiklet satışı da yapan şirketlerden değil, Gökhan Ersoy hem servisin sahibi hem ustası, her şeyi, ama yetkili ervisler içinden en çok oradan memnun kalmıştım. Tabi servis küçük ve çok yoğun olduğu için mutlaka telefonla arayıp randevu al da git.

Yetkili servise gitmeyeceksen de Maslak Atatürk oto sanayide "İşleyen Motor" adında bir özel servis var, yalnızca honda ve yamah motorlara bakıyor, mutlaka orijinal parça kullanmaya dikkat eden dürüst bir usta, orayı da tavsiye ederim. Konumu bırakıyorum buraya: https://maps.app.goo.gl/bTW14EsbLRBVPb4L6

Sağlam zincir kilit edindiysen kasko da ihmal etme, takip cihazı falan alsan bile motor çalındığında en güzel koruyan şey kasko.
    tommygun ve kryeck bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    hayırlı olsun, güle güle kullanın hocam. üst üste iki sorunlu deneyimden sonra inşallah bu gönlünüzce olur.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Hocam özel değilse kaça aldınız motoru acaba piyasası? Sıfır mt geçme arifesindeydim tracer ilanlarına bakayım dedim 15binde 17-18 model tracerlar 320 bandında bu kadar uygun olmasının sebebi varmı ? 0 mt 250 bin sonuçta

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Hayırlı uğurlu olsun, ne güzel bir heyecan. Sizin adınıza çok sevindim. Keyifle kullanın.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Güzel günlerde kullan.. Bot önerisine ben de katılıyorum.. Artık endurocusun, tarzı degiştir Daha da güvenli hem..
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifli günlerde sürmeni dilerim.

Çıkıntılık yapayım, motoru sadece yetkili servise götürüp her şeye kayıt oluşturması yanında çanta içine sünger orasına film vs okuyunca benim aklıma kozmetik ve kitabi özene aşırı önem verip diğer şeyleri es geçen kullanıcı profili geliyor. Amortisör yağları değişmiş mi mesela? Değişmişse ne zaman değişmiş? Bu gibi Türkiye'de genelde göz ardı edilen şeyler için de bir zaman ve para planı yapıp elden geçirmeni öneririm.

Gidon uzatma var sanırım. Fotoğraftan eğer yanılmıyorsam boyla ilgili bir problem yok gibi görünüyor. Gidon uzatmayı söküp o şekilde ergonomiyi de kontrol etmekte fayda var. Aslında bunların tamamı için bir gün Topkar Motor gibi ergonomi ve amortisör konusunda hizmet veren bir yere gidersen daha "iyi" sürüşle ilgili de motorda iyileştirmeler gerekiyorsa yapabilirsin.

Tüketim biraz fazlaca fazla ama. İlk günün heyecanından da elbette kaynaklanıyor olabilir, biraz sakinledikten sonra nasıl sürdüğüne dikkat ettiğin bir sürüşte tüketim rakamına da göz atarsın.

Tekrardan hayırlı olsun.

Ranke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 150
    Hayırlı olsun, çok yakışmış.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bende de 2016 model mavi tracer 700 var..bana göre şekli şemali rengi on numara harika bir motor..biraz hırçın ve dediğin gibi gaz kolunun şakası yok ama alışıyorsun..

2 senedir bende henüz şunu satayımda daha hızlısını alayım dedirtmedi hem sportif kullanım hem sakin kullanımda başarılı..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)