Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Akü Şarj Cihazı ve Starter önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gecmis olsun. Her seyin basi saglik.

Sozde bugun aksam 10'a kadar gelecekti, ama gelmedi. Hatta motosikleti de hazirlamistim. Yarina gelecek sozde. Bakalim. Gelirse aklimda, paylasirim neticeyi bu baslikta.

Black & Decker'in "dolu" deyip gectigi ve sarj etmedigi akuye bakalim bu birseyler yapabilecek mi.
    Metehan48 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun. Her seyin basi saglik.

Sozde bugun aksam 10'a kadar gelecekti, ama gelmedi. Hatta motosikleti de hazirlamistim. Yarina gelecek sozde. Bakalim. Gelirse aklimda, paylasirim neticeyi bu baslikta.

Black & Decker'in "dolu" deyip gectigi ve sarj etmedigi akuye bakalim bu birseyler yapabilecek mi.
    Sağolun hocam.

Bu kargolar heep böyle. Gelecektir en nihayetinde.

Motosikleti
    SD 1290R
    Yok yahu. Genelde geliyor vaktinde hep. İt gibi çalışıyor herifler. Gece 10'da, pazar günü bile.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yok yahu. Genelde geliyor vaktinde hep. .
    SoCal'ın içinden misiniz çölünden mi? =)))

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gündür sağlık problemleriyle boğuşuyorum, alma işini biraz erteleyeceğim. Haddinden fazla harcama yaptım. Benim akü ve starter parası sağlığa gitti, daha da gidecek gibi duruyor.
    Çok geçmiş olsun. Ben de Salı'dan beri ceset kıvamındayım. Geçen kalkabildim yerimden, dedim gideyim bi tomografi pcr falan kontrol edeyim, sonra aklıma bu paraları harcayacak başka yerler :D geldi.. dedim git devlete antibiyotik versinler devam et :D
    hasmet, espresso ve Metehan48 bunu beğendiler.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gündür sağlık problemleriyle boğuşuyorum, alma işini biraz erteleyeceğim. Haddinden fazla harcama yaptım. Benim akü ve starter parası sağlığa gitti, daha da gidecek gibi duruyor.
    Büyük geçmiş olsun.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun @Metehan48, geçmiş olsun @killingroad. Acil şifalar.
    killingroad ve Metehan48 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Herkesi tek tek alıntılayıp cevap yazamayacağım, çok birikmiş mesajlar. Herkese çok teşekkür ediyorum yorumları için, her birini tek tek okudum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Geldi mi hocam ürün, deneyebildiniz mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Bu Aliexpress linkleri bende açılmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Denedikten sonra burda deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Geçmiş olsun.
    sağlık olsun da gerisi bir şekilde hallolur.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    CTEK geldi. Black and Decker'ın dolu zannedip şarj etmediği zayıf aküyü başarıyla adam etti. Tavsiye olunur.
    Cyan, espresso ve Metehan48 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok geçmiş olsun. Ben de Salı'dan beri ceset kıvamındayım. Geçen kalkabildim yerimden, dedim gideyim bi tomografi pcr falan kontrol edeyim, sonra aklıma bu paraları harcayacak başka yerler :D geldi.. dedim git devlete antibiyotik versinler devam et :D
    Bende 1 kaç gün devlete gittim fakat işleri çözmüyorlar, bir ultrason çektirmediler. Acil'e gittim 2 kez sabah 4-5 arası, ultrason makinesi karşımda bomboş, adam diyor çekemiyoruz. Diyorum neden işte boş cihaz, 3 saat ağrı çekmişim, yok efendim çekemiyorlarmış, polikliniğe gidecekmişim ne alakaysa. Poliklinik 2 ay sonraya randevu veriyor anasını satayım.

Allah'tan özele gittim ultrasona girdim de, geç öğrenilmemesi gereken bir şeyi önceden öğrendim, ilaç tedavisine başladım erkenden. Durumuma göre 2-3 ay sonra ameliyat bile olabilirim yani. Devlete grip için falan gidicen abi dediğin gibi antibiyotik yazıcak salıcak seni o kadar. (yada bizim burdaki devlet çalışmıyor diğer il ilçeleri bilemiyorum.)

Size de çok geçmiş olsun. Şifalar diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun.
    Sağolun hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun @Metehan48, geçmiş olsun @killingroad. Acil şifalar.
    Sağolun hocam. Amin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    sağlık olsun da gerisi bir şekilde hallolur.
    Sağolun hocam. Aynen sağlık olsun da.

Bebelerimde hasta oldular zaten, bulantı, durmadan kusma, salgın varmış, perişan oldu çocuklar 3 gündür.

Her şey üst üste geldi vallahi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

CTEK geldi. Black and Decker'ın dolu zannedip şarj etmediği zayıf aküyü başarıyla adam etti. Tavsiye olunur.
    Link atar mısınız hocam aldığınız modeli, kaydedeyim de dursun kenarda. Ben alana kadar zaten siz daha da deneyim kazanırsınız, tekrar ulaşırım size.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bende 1 kaç gün devlete gittim fakat işleri çözmüyorlar, bir ultrason çektirmediler. Acil'e gittim 2 kez sabah 4-5 arası, ultrason makinesi karşımda bomboş, adam diyor çekemiyoruz. Diyorum neden işte boş cihaz, 3 saat ağrı çekmişim, yok efendim çekemiyorlarmış, polikliniğe gidecekmişim ne alakaysa. Poliklinik 2 ay sonraya randevu veriyor anasını satayım.

Allah'tan özele gittim ultrasona girdim de, geç öğrenilmemesi gereken bir şeyi önceden öğrendim, ilaç tedavisine başladım erkenden. Durumuma göre 2-3 ay sonra ameliyat bile olabilirim yani. Devlete grip için falan gidicen abi dediğin gibi antibiyotik yazıcak salıcak seni o kadar. (yada bizim burdaki devlet çalışmıyor diğer il ilçeleri bilemiyorum.)

Size de çok geçmiş olsun. Şifalar diliyorum.
    Çekemeyen anten taksın kardeşim diye bağırıp çağırıp deli taklidi yapsaydın =))

Beni de biraz yordular. Burada Başıbüyük Süreyyepaşa dibimde zaten, önce bir özele gitmeye niyetlendim ama dediğim gibi şimdi 8-10 lira isterler o paraya orta sehpa alınır o bu alınır boşver diyerek S-paşa'ya gittim =) Eski babam dedem usülü binayı kapatmışlar Recep Bey'in yeni binasına taşımışlar. Gittim kayıt yaptırıp 20dk triajda bekledim, bir genç geldi dedi burası göğüs hastalıkları hastahanesi. Sizin probleminiz gögüs mi? Dedim ne bileyim kardeşim onu söyleyin diye geldim ben böyle böyleyim. Yok dedi git normal acile, çıktım yandan yürüdüm soğuk soğuk terliyorum.
    Orada tekrar triaja girdik, soğuk terlemekten ötürü müdür nedir ateş çıktı 36,9.. Yahu evde yarım saat önce 39'du bu falan dedim, heralde pek iplemediler, 2 saat falan bekledim, M kodlu bir sıra numarası ile. Normal randevu alamayıp acile girenlerden saymışlar beni.. Influenza ya da coviddir diyerek antiviral, antibiyotik falan giriştik biraz böbreklere. Ciğeri dinledi film çekmeye gerek yok dedi. Dün sabah itibariyle kendime geldim diyebilirim.

Erken teşhis gibi önemli bir şeyde gecikirse insan delirir heralde sinirden. Güzel olmuş özele gitmen. Tekrardan çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekemeyen anten taksın kardeşim diye bağırıp çağırıp deli taklidi yapsaydın =))

Beni de biraz yordular. Burada Başıbüyük Süreyyepaşa dibimde zaten, önce bir özele gitmeye niyetlendim ama dediğim gibi şimdi 8-10 lira isterler o paraya orta sehpa alınır o bu alınır boşver diyerek S-paşa'ya gittim =) Eski babam dedem usülü binayı kapatmışlar Recep Bey'in yeni binasına taşımışlar. Gittim kayıt yaptırıp 20dk triajda bekledim, bir genç geldi dedi burası göğüs hastalıkları hastahanesi. Sizin probleminiz gögüs mi? Dedim ne bileyim kardeşim onu söyleyin diye geldim ben böyle böyleyim. Yok dedi git normal acile, çıktım yandan yürüdüm soğuk soğuk terliyorum.
    Orada tekrar triaja girdik, soğuk terlemekten ötürü müdür nedir ateş çıktı 36,9.. Yahu evde yarım saat önce 39'du bu falan dedim, heralde pek iplemediler, 2 saat falan bekledim, M kodlu bir sıra numarası ile. Normal randevu alamayıp acile girenlerden saymışlar beni.. Influenza ya da coviddir diyerek antiviral, antibiyotik falan giriştik biraz böbreklere. Ciğeri dinledi film çekmeye gerek yok dedi. Dün sabah itibariyle kendime geldim diyebilirim.

Erken teşhis gibi önemli bir şeyde gecikirse insan delirir heralde sinirden. Güzel olmuş özele gitmen. Tekrardan çok geçmiş olsun.
    Ben onlara ağrıdan kıvranmasam çektirecektim de, biran önce eve gelip uzanmak, dinlenmek istediğimden, birde ağrının vermiş olduğu kıvranmadan, çekememezlikten uğraşamadım. Sizi de boş boş bekletmişler. Kimin ne yaptığı belli değil yav.

Benim kızında dün akşam 39du ateşi, ateş düşürücü 1 saatte 0,8 derece düşürebildi, üstünü müstünü açtım, üşütmesin diye dua ederek, 36lara düşürdük bi şekilde. Hastalık zor valla. Size de çok geçmiş olsun.

Bu aralar zaten influenza, salgın çok var. Oğlan durduk yere 5 saat 10 dk. arayla kustu, sabahına kız kustu, hastanede yattık, serum falan bağladılar. Şükür hepsi iyi şuanda. Geçen hafta hastaneye ortak olma adımlarıyla geçti anlayacağın.

Abi delirmeyi bırak, boşta olan cihazı kullanmıyorlar biz yapamıyoruz diye. E işim acil, acile geldim sabahın 5 inde. Ağrıdan kıvranıyorum, serum veriyorlar sabah poliklinikten randevu al diyorlar. Biri sırf bu yüzden zarar görse, vefat etse başka bir şey olsa, umurlarında değil. Buna çok kızıyorum. Özele gitmesem çok ciddi sonuçlarla karşılacağım ilerde.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Link: https://www.amazon.com/CTEK-40-206-5.../dp/B00CD44RQO

Tekrar geçmiş olsun.

Türkiyede bir yakınım tecrübeli ve iyi bir doktor, arada bir görüşürüz. Doktor sayısı azaldığı için iyice azaltmışlar hasta başına verilen muayene süresini. "Doğru düzgün muayene etmek mümkün değil artık, millet bir şekilde doktorun yüzünü görsün yeter" şeklinde yaklaşıyorlar diyor. Genç doktorlar yurt dışına gidiyor, işini iyi yapan ama çoluk çocuk sahibi yerleşmiş orta yaş doktorlar ise özele gidiyor, benim gibi işini seven yaşlılar da şimdilik idare ediyor, ama muhtemelen ben de emekli olacağım yakında diyor.

Daha kötüsü kafası basan yeni nesil de bu durumu görüp tıp yazmıyor artık.

Alınan kararlarla ev sahibi ve kiracı karşı karşıya getirilir, doktor ve hasta karşı karşıya getirilir, vs. Ama sorunun asıl kaynağı belli aslında.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Link: https://www.amazon.com/CTEK-40-206-5.../dp/B00CD44RQO

Tekrar geçmiş olsun.

Türkiyede bir yakınım tecrübeli ve iyi bir doktor, arada bir görüşürüz. Doktor sayısı azaldığı için iyice azaltmışlar hasta başına verilen muayene süresini. "Doğru düzgün muayene etmek mümkün değil artık, millet bir şekilde doktorun yüzünü görsün yeter" şeklinde yaklaşıyorlar diyor. Genç doktorlar yurt dışına gidiyor, işini iyi yapan ama çoluk çocuk sahibi yerleşmiş orta yaş doktorlar ise özele gidiyor, benim gibi işini seven yaşlılar da şimdilik idare ediyor, ama muhtemelen ben de emekli olacağım yakında diyor.

Daha kötüsü kafası basan yeni nesil de bu durumu görüp tıp yazmıyor artık.

Alınan kararlarla ev sahibi ve kiracı karşı karşıya getirilir, doktor ve hasta karşı karşıya getirilir, vs. Ama sorunun asıl kaynağı belli aslında.
    Ya doktor sayısı azaldığını herkes biliyor zaten, pıtır pıtır gidiyorlar ülkeden. Yani doktorun yüzünü görmeye değil, neyim olduğunun bulunup iyileşmeye gidiyorum hastaneye sonuçta. Burada mesleğini icra etmeye devam edecek doktorlar da işini iyi yapmaya gayret etmeli bence. Çünkü böyle bir çok kişi erken teşhisi kaçırıp, daha da kötü olmaya devam edecekler. Hele parası olmayan yandı zaten, özel fiyatları yüksek. Bizim burası nispeten iyi sanırım fiyat konusunda.

Sorunun asıl kaynağı belli de bunu düzeltecek zihniyet yok malesef ülkede.

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Zamanında bir ara gerekmişti araştırmıştım bosch c3 motosiklet için gayet yeterli gelmişti siparş de etmiştim ama satıcı gönderemediği için iptal olmuştu. Alacak olsam yine bu modeli tercih ederdim.
    Metehan48 bunu beğendi.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Amazon'da gezerken bu ürün karşıma çıktı. Geçtiğimiz günlerde bu tarz bir üründen bahsediyordunuz. İlgilenenlerin işine yarayabilir yada incelemek istersiniz diye düşündüm.

Amazon Linki

espresso, pea ve Metehan48 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)